Poka¿ wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Astra G - sprzêg³o koñczy ¿ywot ?

  1. #1
    admiralbar
    Go¶æ

    Domy¶lnie Astra G - sprzêg³o koñczy ¿ywot ?

    Witam, kiedy¶ spotka³em siê z opini±, ¿e auto nie powinno ruszyæ z 3 biegu. Po zakupie zrobi³em tak± próbe i faktycznie sinik gas³. Po przejechaniu ok 8 tys zrobi³em dzisiaj te¿ tak± próbê i auto powoli, mozolnie rusza. Czy niebawem bêdê musia³ wymieniæ sprzêg³o ?
    Przy normanej je¼dzie nie czuæ spalenizny, biegi nie zgrzytaj±, autko przyspiesza tak jak wcze¶niej.

  2. #2
    inhalt
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Do¶æ bezsensowna teoria o tym, ¿e nie powinno daæ rady ruszyc z 3 biegu.
    Nie opisa³e¶ dok³adnie jak ma wygl±daæ próba - czy bez gazu czy normalnie z dodawaniem gazu. Rozumiem, ¿e bez gazu, bo z gazem to ruszy nawet z pi±tki!

    Bez w±tpienia wynik takiej próby bardzo zale¿y od konstrukcji samochodu: rodzaju silnika, prze³o¿eñ skrzyni itd. Du¿o bardziej zale¿y od konstrukcji samochodu ni¿ od stanu sprzêg³a.
    Dajmy na to diesle. Przecie¿ tu bêdzie wszystko zale¿a³o od wysterowania mocy regulatorowej. Stare diesle po prostu zwykle rusz± z trójki i nawet czwórki jak bêdziesz delikatnie sie obchodzi³ z *****em sprzêg³± i nawet nie dodasz ani troszkê gazu. Przecie¿ dawka paliwa mo¿e byæ nawet du¿a na obrotach biegu ja³owego - je¶li obci±¿enie bêdzie du¿e. A tego wcale nie steruje ***** gazu.
    Ogólnie rzecz bior±c to nieuzasadniona teoria o testowaniu sprzêg³a w podany sposób.

    Moje sugestie:
    1) Przestañ wykonywaæ ten test bo niepotrzebnie mêczysz sprzêg³o i na pewno bêdzie szybciej do wymiany.
    2) Nie przejmuj siê, ¿e auto ruszy³o z trójki, bo mój staruszek ruszy i z czwórki.
    3) Póki sprzêg³o nie wykazuje nieprawid³owej pracy to nie ma siê co martwiæ. A w Astrach jest to do¶æ trwa³y element.
    4) Je¶li bardzo chcesz testowaæ sprzêg³o to najpro¶ciej bêdzie dodaæ gaz do dechy na niezbyt du¿ej prêdko¶ci i wysokiem biegu (np. pod górkê, ale nie musi byæ pod górê). Je¶li nie z³apiesz po¶lizgu sprzêg³a (wzrost obrotów bez stosownego wzrostu prêdko¶ci oraz charakterystyczny spsób pracy silnika) to znaczy, ¿e sprzêg³o jest ok, a kasê przeznacz na piwo.

  3. #3
    admiralbar
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    ok, nie bêdê kombinowa³ i wymy¶la³ na zapas. Dziêki za odp

  4. #4
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    WL
    Postów
    3,476
    Podziêkowano Thanks Given 
    356
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    nie szukaj dziury w ca³ym, jak bêdzie sprzêg³o siê koñczyæ bêdziesz wiedzia³ o tym na pewno. Dasz gazu-a on nie zechce jechaæ a obroty bêd± du¿e.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziêkowano Thanks Given 
    91
    Podziêkowano Thanks Received 
    5
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    19

    Domy¶lnie

    Tak jak wy¿ej plus do³o¿y³bym podskakiwanie przy ruszaniu (tzw. kangurek) jak ju¿ jest bardzo mocno zu¿yte.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  6. #6
    dejko
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    "Kangurek" te¿ nie musi wskazywaæ na uszkodzone sprzêg³o. W przypadku niektórych Diesli wystarcz± zu¿yte poduchy i ju¿ telepie przy ruszaniu.
    Najlepszy sprawdzian dla sprzêg³a, to w³a¶nie taki jak @inhalt opisa³ w punkcie 4.

  7. #7
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziêkowano Thanks Given 
    91
    Podziêkowano Thanks Received 
    5
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    19

    Domy¶lnie

    Tak przy poduszkach jest podobny objaw, jednak chocia¿ trochê wprawiona w motoryzacjê osoba po³±czy wszystkie zachowania i odró¿ni sprzêg³o od poduszek. Trochê inny jest "kangurek" przy ruszaniu z uszkodzonym sprzêg³em, a trochê inny z poduszk±. Fakt jednak, ¿e dla osoby maj±cej styczno¶æ pierwszy raz mo¿e byæ problem z rozró¿nieniem.
    Zreszt± tak czy inaczej bêdzie trzeba zrobiæ jedno lub drugie
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #8
    dejko
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Zreszt± tak czy inaczej bêdzie trzeba zrobiæ jedno lub drugie
    Albo nauczaæ sie ruszaæ z miejsca
    Mam Opla z silnikiem 2.0 DTI i jak próbuje go prowadziæ kto¶ kto wcze¶niej je¼dzi³ TDI, to te¿ przy ruszaniu zalicza kangura przewa¿nie. 1.9 TDI 110 KM ma na obrotach ja³owych taki moment obrotowy, jak 2.0 DTI przy 1 300 obr/min. Je¶li kto¶ jest przyzwyczajony do lekkiego ruszania TDI i tak samo ruszy Oplem to bêdzie my¶la³, ze ten drugi jest zepsuty. Ten kto sporo je¼dzi ró¿nymi samochodami bêdzie wiedzia³ o co chodzi, a dla niedo¶wiadczonego - poduszki, sprzêg³o, nieumiejêtne ruszenie, to ten sam kangurek

    Astra ma hydraulicznie sterowane sprzêg³o. Oznak± zu¿ycia jest m.in. to, ¿e "wysoko ³apie". U mnie ³apie kilka cm od pod³ogi i to jest podobno prawid³owe.

  9. #9
    Kris75
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Dzisiaj z g³upoty postanowi³em zobaczyæ "czy mam uszkodzone sprzêg³o"...
    Wiêc "trójka" i ogieñ - ruszy³ i spokojnie siê rozpêdzi³. Oczywi¶cie do 40 km/h pomaga³em pó³sprzêg³em - ale BEZ problemu da siê. Czyli kolejny mit obalony...

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •