Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 30

Temat: BMW E46 za 3tyś euro z Niemiec

  1. #16
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    a ja widzialem kilka co mocowanie tylnego wozka przerdzewialo. o!

  2. #17
    Starszy użytkownik Avatar Lalbel
    Zarejestrowany
    kwi 2013
    Skąd
    Grodzisk Wielkopolski
    Postów
    377
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał czapaja Zobacz post
    Bo miałeś je 5 minut
    i Tutaj jak najbardziej się z Tobą zgodzę czapaja, większość e46 przechodzą z ręki do ręki nie zagrzeją u jednego właściciela nawet roku, więc co ma tu pisać właściciel e46 z takim krótkim stażem, NIC

    Widziałem kilka reportaży na temat BMW e46 2.0d w Holadnii które mają 500-600 tyś i dalej jeżdżą, zdarzają właściciele którzy traktują auta z rozsądkiem.

  3. #18
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    paź 2015
    Skąd
    Górny Śląsk
    Postów
    9
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Szczerze się przyzna, że o problemie pękających wałów nie słyszałem. A co do wtrysków to jaki tam jest model elektromagnetycznie czy już pizo i jakiej firmy, bo z tego co wiem to np. Bosche można stosunkowo tanio i prosto regenerować. A co do samego silnika, to za bardzo innej alternatywy dla siebie nie widzę. 3.0 D jest ponoć świetny, ale po pierwsze ceny, po drugie akcyza a po trzecie jednak musi spalić więcej niż 2.0. Benzyny są niezłe, ale jak już kupować to R6 + LPG, ale tu znowu nie założymy jakiejś najtańszej instalacji, tylko trzeba swoje zapłacić.

  4. #19
    miczel87
    Gość

    Domyślnie

    i później wracają do PL z przebiegiem 167tyś lub 197tyś i dziwić się że po 200ty piszą na forum że coś pęknie coś się rozszczelni itd...

  5. #20
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Smir to co mogę doradzić - nie czytaj tych całych internetów za dużo W nastoletnim aucie "kup" stan techniczny a nie stan licznika czy konkretny typ silnika. To naprawdę ma niewielkie znaczenie w zestawieniu z zaniedbaniami/zajeżdżeniem auta.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  6. #21
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    No dobra ale jak miałem pięćdziesiąt sztuk po dwa dni i w żadnym mi nic nie pękło ?

  7. #22
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Woziłeś je lawetą handlarzyno paskudna więc nie ciśnij nam teraz kitu - jakie to proste
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  8. #23
    Nowicjusz
    Zarejestrowany
    paź 2015
    Skąd
    Górny Śląsk
    Postów
    9
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Tak jak piszecie, przy takich autach to bardziej liczy się stan techniczny danego egzemplarza. Powiedzcie mi jeszcze które wersję miały 6 biegów, bo w ogłoszeniach czasami się pojawiają takie egzemplarze, ale ciężko mi stwierdzić czy od rocznika zależy czy była to opcja. Przykładowo sąsiad ma 330d w wypasionej wersji, a ma 5 biegów, a czasami bidniejsze 320d miało 6bieg.

  9. #24
    Starszy użytkownik Avatar Lalbel
    Zarejestrowany
    kwi 2013
    Skąd
    Grodzisk Wielkopolski
    Postów
    377
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Skrzynie 6-biegową montowali od marca lub czerwca 2003r,

    330d z 6 biegową skrzynią mają 204KM

  10. #25
    tomsal
    Gość

    Domyślnie

    E46 w dieslach skrzynia 6 biegowa montowana była:
    - z silnikiem 2.0d 150 KM (M47N) występuje w modelach po 08.2001, ale nie we wszystkich, do 11.2001 produkowany był tez 136KM
    - z silnikiem silnikiem 3.0d 204 KM (M57N) występuje.
    We wcześniejszych modelach e46 320d 136 KM i 330d 184 KM (M57) skrzynia ręczna była 5 biegowa.

  11. #26
    tomsal
    Gość

    Domyślnie

    i jeszcze jedna kwestia.
    e46 320d 150 KM nie cierpiało na pękające korbowody. Dolegliwość ta tyczyła się wersji 136 KM.
    Silnik M47N 150 KM to ta sama konstrukcja co poliftowy 3.0d (204 KM) tyle, że o dwa cylindry mniej. (nawet te same wtryskiwacze). Na słaby montaż tzw. wózka chorowały e46 w przedlifowej wersji nadwozia, a nie poliftów.
    I tu uwaga bo są e46, gdzie w budzie poliftowej może siedzieć silnik przedliftowy (mowa o 3.0D 184 KM z 5 biegowym manualem). Skrzynie automatyczne w dieslach nie należą do najmniej awaryjnych (produkcja GM). Jeśli ma być automat to lepiej szukać benzyny (tam montowano ZF).
    Ostatnie zdanie jeśli chodzi o osprzęt silnika to turbo, dwumasa (w ON jak i Pb) i wtryski nie wykazaują na jakieś nadmierne bolączki. Tak jak i u innych producentów (jak będzie użytkowane z głowa to pojeździ długo).
    A do autora wątku, jeśli BMW to tylko R6

  12. #27
    Starszy użytkownik Avatar Lalbel
    Zarejestrowany
    kwi 2013
    Skąd
    Grodzisk Wielkopolski
    Postów
    377
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    e46 FL 320d 150KM i 318d 116KM M47N tyczy się też ten problem, chodzą pogłoski że wersje z końca produkcji 2004-2005r mają wyeliminowaną tą usterkę, niestety tak nie jest zdarzają się owe awarie uśmiercające silnik,

    Co do skrzyń 6b fabrycznie tylko od połowy 2003r wcześniejsze modele muszą mieć jakiś skrzynio-swap.

  13. #28
    Starszy użytkownik Avatar marcingaw
    Zarejestrowany
    mar 2015
    Skąd
    Kraków
    Postów
    337
    Podziękowano Thanks Given 
    19
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lalbel Zobacz post
    e46 FL 320d 150KM i 318d 116KM M47N tyczy się też ten problem, chodzą pogłoski że wersje z końca produkcji 2004-2005r mają wyeliminowaną tą usterkę, niestety tak nie jest zdarzają się owe awarie uśmiercające silnik,

    Co do skrzyń 6b fabrycznie tylko od połowy 2003r wcześniejsze modele muszą mieć jakiś skrzynio-swap.
    Wg. mnie masz rację.
    Użytkownik tomsal coś chyba pomylił.

  14. #29
    tomsal
    Gość

    Domyślnie

    Zwracam honor, jeśli chodzi o rok w którym wprowadzono 6 biegowego manuala . Byłem przekonany, że był montowany w każdym silniku M47N (150 KM).

  15. #30
    Palestra
    Gość

    Domyślnie

    Co nie zmienia faktu,że silnika m47n należy się bać.Są to dobre jednostki odpowiednio traktowane odwdzięczą się długą bezawaryjną jazdą.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •