Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 42

Temat: Diesel czy gaz

  1. #16
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    praktycznie wszystkie do nowych modeli 2012r
    Gama modeli jest bardzo duza wszystko co z PSA:
    Ford, Mazda, Peugeot, Citroen, Fiat (tutaj nie wiem czy sa modele bez dpf)
    i jeszcze jedno nawet jak jest FAP to jest najmniej problematyczny z wszystkich ukladow montowanych w dieslach (mowa o PSA -> sa 2 wariacje mokry i suchy)
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  2. #17
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Ja dla odmiany będę sceptyczny do starszego auta i wcześniej założonego gazu. Mam nadzieję, że autor tematu nie będzie miał mi za złe - samochody, które jeśli jeździły w PL są zazwyczaj mocno zaniedbane, naprawiane po kosztach albo i wcale jak się jeszcze "nie rozsypało", tak jeżdżą prywatni właściciele. Ktoś kto montuje do nich gaz w 99/100 przypadków kupuję cenę instalacji a nie dobry zestaw - słabe komponenty, brak serwisu, do tego również w ponad 90% tragiczne kompetencje mechaników. W połączeniu z polską mentalnością, to nie ma prawa działać jak należy i niech się martwi następny właściciel czyli Ty - takie jest moje zdanie.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  3. #18
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2015
    Skąd
    Brzesko
    Postów
    438
    Podziękowano Thanks Given 
    114
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Jakoob masz wiele racji. Zdarzają się jednak samochody z zamontowanym LPG w dobrym stanie. Ja wyznaje zasadę " chcesz jeździć tanio, nie oszczędzaj na serwisie". Instalacja LPG przechodzi pełny serwis co 10 000km, świece wymieniam maksymalnie co 30 000km. Mam nadzieję że przy sprzedaży ktoś doceni prowadzoną książkę serwisową itd. Mimo tego, że nakazałem włożenie znienawidzonych Valteków, które według wszelkich forum internetowych już przynajmniej 3 razy powinny się rozlecieć - problemów brak. W samochodach z gazem jak sobie zadbasz, tak będziesz jeździł. Nie kupiłbym jednak samochodu z LPG od obcej osoby, bo bardzo często jest tak jak mówisz - rzeźba na każdym kroku. Ale to tyczy się prawie wszystkich starszych samochodów zarejestrowanych w Polsce. Wielu z nas na bieżąco ma do czynienia z różnymi "Januszowymi" metodami napraw.
    Zapraszam do kontaktu: [email protected]

  4. #19
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Apropo temperatury przejścia na LPG mam ustawione u siebie 38 stopni co przekłada się na przejście na gaz latem po przejechaniu poniżej 1km lub zima po przejechaniu ok 1.5km

  5. #20
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Jak na 38 stopni to szybko ci sie przelacza. Ja mialem kiedys taka temp ustawiona w Corsie i przelaczalo sie dopiero po 4 km chyba

  6. #21
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jeszcze jedno gaz w malych autach mija sie z celem. Chcesz lpg to kup cos co w trasie pojedzie
    25km w 1 strone to juz nie jest jazda kolo komina. Miesiecznie uzbiera sie do samej pracy z 1300km
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  7. #22
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał czapaja Zobacz post
    Jak na 38 stopni to szybko ci sie przelacza. Ja mialem kiedys taka temp ustawiona w Corsie i przelaczalo sie dopiero po 4 km chyba
    No tez się dziwie ze tak szybko ale nie narzekam praktycznie za każdym razem w tym samym miejscu na trasie w zależności od długości manewru pod domem

  8. #23
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Mi temp. przejścia ustawili na 25 , całość chodzi dobrze, instalacja ma już 6 lat , 80tys km ,reduktor powinien już nie żyć a nadal wszystko gra ( stag 4+scorpio+matrix).
    Proponuję także do gazu silnik większy niż 1.4 , najpierw zdecyduj jaki silnik ( z tych gazolubnych), potem poszukaj modeli aut , przy tej cenie lpg oszczędzać na mniejszej pojemności to już nie ma sensu a w trasie moc się przydaje.

  9. #24
    Starszy użytkownik Avatar bunny
    Zarejestrowany
    kwi 2012
    Skąd
    KR-KCH
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    210
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Wziąłbym jeszcze pod uwagę obecny trend na rynku samochodów używanych tzn. spory popyt na benzyny a mniejszy na diesela, w związku z czym diesela możesz po prostu kupić taniej. Przy doliczeniu do zakupu benzyniaka ceny instalacji LPG może się okazać, że koszty będą bardzo porównywalne.

  10. #25
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Pewnie drobnostką jest już sprawność układu chłodzenia zalanego płynu czy termostatu ....choć są auta, które po prostu owy krótki obieg zamknięty mają iście dobrze dopracowany.
    Oczywiście pomijamy urządzenia wspomagające - jako dodatkowe wyposaż.

    Mi jakoś zawsze najszybciej temperaturę łapały BMW - i to bez w/w wspomagaczy oraz różnicy w pojemność silnika.
    Ale przyznaję ,że w żadnej z nich nie miałem zamontowanej inst.gazowej.

    Należy również pamiętać ,że przy małym aucie i z małą pojemn. sil. cały czas wozimy "dodatkowego pasażera" ...

    Ale skłaniam się ku temu aby przyznać rację ,że na dzień dzisiejszy owe paliwo daje satysfakcję przy tankowaniu .... co do reszty to zawsze są tylko sprawy eksploatacji/serwisów .

    PS;
    uważać należy (jak któryś z kolegów powyżej wspomniał) na to gdzie jak i po co została założona inst. gazowa - bo wielu handlarzy montuje ją "po łebku" tylko po to aby podnieść atrakcyjność oferty
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  11. #26
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zamosc/Lublin
    Postów
    408
    Podziękowano Thanks Given 
    55
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    tak z perspektywy laika, diesel ma jedną, niezaprzeczalną zaletę w porównaniu z autem na LPG.

    Jak coś Ci padnie w ropniaku, wszystko naprawisz w jednym warsztacie.

    Łatwiej znaleźć ogarniętego mechanika od diesla niż gaziarza - na takiej Lubelszczyźnie, dobrych warsztatów od diesla jest co najmniej kilka, a gaziarzy rzeczywiście godnych polecenia jest jeden-dwóch maksymalnie, którzy zazwyczaj mają terminy na 2-3 miesiące zajęte.

    Dobra, wiem że Polska B i tak dalej, ale mieszkałem w różnych miejscach w kraju (w tym w Wielkopolsce samochodami płynącej) i mniej więcej te proporcje zawsze były podobne.

    A z gazem..tu musisz jechać na regulację gazu, tu na jakieś wymiany w silniku za które gaziarz się nie weźmie, a które są niezbędne do poprawnego działania instalacji, a nie każdy potrafi pewne rzeczy sam wymienić.

    No i jeszcze jedno - po naprawie diesla nigdy nie wracałem z tym samym problemem do warsztatu, po poprawkach LPG to się często zdarzało (a wcale nie wrzuciłem najtańszej instalacji montowanej przez praktykantów.)

    U mnie zawsze było tak:
    - diesel padł - 1 dzień bez auta. Rano zostawiam, wieczorem odbieram
    - bena + LPG padła - 2-3 dni bez auta plus konieczność wzięcia urlopu w robocie (fakt, mieszkałem w tamtym czasie w Stolnicy - gaziarz na Pradze, mechanik w Piasecznie, więc jakieś 30-40 km)

    Może bzdura ale ja to zawsze tak postrzegałem.

    ps. co do propozycji auta - jak diesel to może jakieś TDI 90 km - brak zmiennej geometrii (wersje bodajże do 2000r.), części tyle co do cinquecento kosztują. W takiej Ibizie czy nawet Golfie IV ładnie jedzie. Oklepane jak cholera, ale naprawi Ci je każdy kowal jak coś się stanie.
    Ostatnio edytowane przez sprat ; 10-11-15 o 19:14

  12. #27
    krzysiek316
    Gość

    Domyślnie

    No, powiem szczerze że jasności umysłu i wyboru to nie mam,jak to mówią ilu ludzi tyle opinii,ale można z Waszych wypowiedzi wyciągnąć wiele cennych informacji.
    Jeszcze nie wiem co kupie ,ale Wasze sugestie wezmę pod uwagę.Do tej pory jezdziłem suzuki 1.3 2000r.przez 15 lat z gazem przez 10 lat.Auto ogólnie na gazie chodziło żle,zawłaszcza zimne to tragedia,ale na trasie jakoś szło.EKONOMIA.Lecz czas już zmienić auto i właśnie będę kombinował co kupić.Mam jeszcze opla 2,2 w dieslu ( żona jeżdzi) fakt na trasie ok 5 l,ale na trasie ok 30 km x 2 to wychodzi ok 6,5 l/100km.na dodatek te naprawy Pompa x2,turbina.ale od 3 lat jest ok.auto mam 6 lat.Więc mam mieszane uczucia w obie strony!!!Ale jakiś kierunek wybrac muszę i tak będzie ,albo w lewo albo w prawoChociaż dzięki WAM bardziej mam się w P R A W O !!!

  13. #28
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    2.2 to slaby diesel tam lista problemów jest długa

  14. #29
    krzysiek316
    Gość

    Domyślnie

    ooooo tak,coś o tym wiem,mój problem jest taki że auta kupuje i jeżdżę,do bólu,nie mam żyłki handlarza,jednym 15 lat od nowego,drugim ok 6 lat i jeszcze pojeżdże,mam nadzieje

  15. #30
    miczel87
    Gość

    Domyślnie

    Powiem tylko tyle czy to benzyna czy ropniak to już rzecz gustu.... najważniejsze to po prostu kup dobre sprawdzone autko nie z najniższej półki cenowej wtedy będziesz zadowolony czy to z benzyny czy ropniaka. Od siebie dodam z autopsji... kolega jeździ na gazie i zero problemów czy to z serwisem czy z aurą gaz założył sam i jego zdanie takie że nie zamieniłby na benzynę, serwis raz na rok koszta niewielkie ... ja natomiast sam jeżdżę ropniakiem właśnie 1.6 (PSA) 90km i jak dla mnie rewelacja również nie zamienił bym na benzynę sam osobiście przejechałem 220tyś wymieniony rozrząd przy 180tyś olej i filtry co 20tyś i nic więcej nie robione... warunek był jeden obydwa auta pochodziły z pewnych źródeł. Reasumując jak już koledzy mówili to czy wybierzesz benzynę czy ropę to bardzo indywidualna sprawa, w twoim wypadku moim zdaniem tańsza opcja będzie benzyna choć odczucia i przyjemność z jazdy na pewno większa będą po stronie ropniaczka.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •