Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Focus mk2 1.8 tdci 2005

  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar kamasoni
    Zarejestrowany
    kwi 2011
    Skąd
    Poznań
    Postów
    324
    Podziękowano Thanks Given 
    59
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie Focus mk2 1.8 tdci 2005

    kilka problemów natury technicznej pojawiło się w mojej foce. Pan google niestety nie jest jednoznaczny, więc postanawiam zadać pytania ekspertom:

    1.Przy temperaturze bliskiej zera stopni foka odpala z problemami - nierówne obroty kopcówa z rury wydechowej. Drugie odpalanie i jest już ok, latem też jest ok. Świece żarowe zostały wymienione (166 tyś km) - po tej wymianie samochód stanął mi na drodze i został odholowany do serwisy Bosch Car Service. Tam zostało coś z komputerem zrobione (mówili że styki nie kontaktowały) i samochód odpałał jak marzenie w niskich temperaturach. Po 2 miesiącach byłem w górach temperatura spadła do zera i od tego momentu tez sam problem - pierwsze odpalanie z problemami.
    Z tego co czytałem to może być problem z wtryskiwaczami. Macie jakieś doświadczenie z podobnym przypadkiem.

    2 To może być teraz trywialne - w końcu zmieniłem opony na letnie i z kół wydobywa się huk - największy przy prędkości około 70-80 km/h. Pojechałem do serwisu i koła zostały wyważone oraz sprawdzili czy nie huczą łożyska lecz problem pozostał. Dodam, że opony będą teraz miały swój ostatni sezon. Czy może to być skutkiem złej zbieżności - opony które w zeszłym roku były na przedzie mają zjechany bieżnik po wewnętrznej strone.

    Pozdrawiam
    Damian

  2. #2
    Gorzko
    Gość

    Domyślnie

    1. Moim zdaniem faktycznie wina może być wtryskiwaczy może pomoże coś zalanie STP do czyszczenia wtryskiwaczy (ale na krótka mete), niestety fordy w tdci słyna z padajacych wtrysków.

    2. Wina jest opon a nie zbieżności, moje też sa po tym sezonie do wymiany i faktycznie dużo głośniej pracuje niż jeszcze rok temu, wiec tu bym wine upatrywam ze wzgledu na zużycie opon

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar kamasoni
    Zarejestrowany
    kwi 2011
    Skąd
    Poznań
    Postów
    324
    Podziękowano Thanks Given 
    59
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    to dlaczego nie ma problemu samochód przy odpaleniu w letniej temperaturze? trochę tego nie rozumiem.
    Właśnie się zastanawiam czy się pchać w naprawę tego (koszty spore) czy po prostu kupić inny samochód.

    A opony letnie i zimowe mają przed sobą ostatni sezon - no właśnie to kolejna inwestycja raczej nie racjonalna jeśli to wtryskiwacze.

    BTW: jak najlepiej sprawdzić samochód czy to wtryskiwacze? komputer nie sygnalizuje żadnego błędu.

    Rozmawiałem ostatnio z magikiem od fordów i mówi że regeneracja wtryskiwacza to koszt około 300-400zł pomnożyć x4 to już 1600zł.
    Zaraz koło dwumasowe i sprzęgło do wymiany - 3000zł lub regeneracja
    Możliwe, że w przyszłości turbina, EGR padł - już zblokowany blachą bo koszt wymiany na nowe to 2000zł.

    TO przy tych kosztach już lepiej sprzedać i dołożyć 25 tys i może kupić nową kijankę w kombi? Dylemat do rozliczenia w excelu

  4. #4
    Gorzko
    Gość

    Domyślnie

    Koszty musisz sobie am skalkulować czy warto, cieżko powiedzieć tak z opisu czy to faktycznie wtryski, dziwne że w serwisie nie stwierdzili po podpieciu na kompa że coś jest nie tak bo powinni sprawdzić ciśnienie na każdym oddzielnie i by wyszło że coś jest z nimi nie tak. Napisałeś że po wymianie świec uległo poprawie odpalanie w zime, a może nie czekasz przy odpaleniu aż zgaśnie kontrola swiec? Można też zrobic tak że kilka krotnie je podgrzać i może to bedzie pomagało.

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar kamasoni
    Zarejestrowany
    kwi 2011
    Skąd
    Poznań
    Postów
    324
    Podziękowano Thanks Given 
    59
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    zawsze czekam i to około 20-30 sekund

  6. #6
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Podłączałeś gdzieś auto pod komputer?? (mam na myśli oryginalny nie z allegro)?? Przy sprawdzeniu wtrysków wykonuje się próbę przelewową,ale w przypadku ich uszkodzenia auto raczej nie odpalało by na ciepłym silniku i miał byś problemy z nagłą utratą mocy. W starszym aucie obstawiał bym pompę paliwa,albo problemy z kompresją.

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar kamasoni
    Zarejestrowany
    kwi 2011
    Skąd
    Poznań
    Postów
    324
    Podziękowano Thanks Given 
    59
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    polecasz kogoś w Warszawie - mi polecają serwis na Nadnieprzańskiej podobno najlepszy magik od forda

  8. #8
    Gorzko
    Gość

    Domyślnie

    Niestety nie polece nikogo bo nie znam speca od forda (raczej ogólna mechanika itp), najlepiej zapytaj na forum klub ford polska lub focus klub polska.

  9. #9
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    filtr paliwa rozumiem zmieniales bo jesli sie nei myle jest z podgrzewaczem a jesli ten nie dziala to moze tak sie dziac

  10. #10
    Starszy użytkownik Avatar kamasoni
    Zarejestrowany
    kwi 2011
    Skąd
    Poznań
    Postów
    324
    Podziękowano Thanks Given 
    59
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytan Zobacz post
    filtr paliwa rozumiem zmieniales bo jesli sie nei myle jest z podgrzewaczem a jesli ten nie dziala to moze tak sie dziac
    filtr paliwa był zmieniany przy 163000 km łącznie ze świecami żarowymi, filtrem kabinowym

  11. #11
    Starszy użytkownik Avatar kamasoni
    Zarejestrowany
    kwi 2011
    Skąd
    Poznań
    Postów
    324
    Podziękowano Thanks Given 
    59
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris Zobacz post
    Podłączałeś gdzieś auto pod komputer?? (mam na myśli oryginalny nie z allegro)?? Przy sprawdzeniu wtrysków wykonuje się próbę przelewową,ale w przypadku ich uszkodzenia auto raczej nie odpalało by na ciepłym silniku i miał byś problemy z nagłą utratą mocy. W starszym aucie obstawiał bym pompę paliwa,albo problemy z kompresją.
    czytałem,że próba przelewowa w wielu przypadkach nic nie wskazuje

  12. #12
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Tylko próba przelewowa (powie zawsze) + najlepiej kontrola pod mikroskopem jak wyglądają wtryskiwacze.
    Koszt naprawy wtryskiwacza (solidnie, z gwarancją) to min. 400zł, a najczęściej bliżej 500zł. Do tego nie trzeba wymieniać wszystkich. Przeważnie padają 1 max. 2 chyba, że tankowałeś gnojówkę, zamiast normalnego oleju to wtedy może być problem.
    Regeneracja koła dwumasowego to koszt ok. 500-600zł brutto, jednak nie polecam lepiej kupić nowe za ok. 1300zł
    Naprawa turbosprężarki solidnie i na lata z gwarancją od 1tys do 1,5tys zł

    W przypadku wtryskiwaczy byłby jakiś błąd i oznaczenie na komputerze. Podjedź najlepiej podłączyć pod WDS i sprawdź. Na wtryski to nie wygląda.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  13. #13
    Starszy użytkownik Avatar kamasoni
    Zarejestrowany
    kwi 2011
    Skąd
    Poznań
    Postów
    324
    Podziękowano Thanks Given 
    59
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Tylko próba przelewowa (powie zawsze) + najlepiej kontrola pod mikroskopem jak wyglądają wtryskiwacze.
    Koszt naprawy wtryskiwacza (solidnie, z gwarancją) to min. 400zł, a najczęściej bliżej 500zł. Do tego nie trzeba wymieniać wszystkich. Przeważnie padają 1 max. 2 chyba, że tankowałeś gnojówkę, zamiast normalnego oleju to wtedy może być problem.
    Regeneracja koła dwumasowego to koszt ok. 500-600zł brutto, jednak nie polecam lepiej kupić nowe za ok. 1300zł
    Naprawa turbosprężarki solidnie i na lata z gwarancją od 1tys do 1,5tys zł

    W przypadku wtryskiwaczy byłby jakiś błąd i oznaczenie na komputerze. Podjedź najlepiej podłączyć pod WDS i sprawdź. Na wtryski to nie wygląda.
    a jeśli pompa paaliwa się zaciera to nowa ile tak kosztuje plus czyszczenie baku paliwa?

    Syfu nie tankowałem chociaż po naszych stacjach benzynowych wszystkiego można się spodziewać

  14. #14
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Nie jestem w stanie powiedzieć jakie koszta, bo nie wiem co uległo uszkodzeniu w pompie. Koszta zaczynają się jednak od 500zł, a kończą pesymistycznie (bardzo rzadko) na 2-2,5tys zł.
    Jeśli było tankowane na Orlenie, BP to nie powinno być raczej problemów.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •