Focus mk2 1.8 tdci 2005
+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Focus mk2 1.8 tdci 2005

Starszy użytkownik kamasoni jest na dobrej drodze Avatar kamasoni
    Siła Reputacji
    7

Domyślnie Focus mk2 1.8 tdci 2005

kilka problemów natury technicznej pojawiło się w mojej foce. Pan google niestety nie jest jednoznaczny, więc postanawiam zadać pytania ekspertom:

1.Przy temperaturze bliskiej zera stopni foka odpala z problemami - nierówne obroty kopcówa z rury wydechowej. Drugie odpalanie i jest już ok, latem też jest ok. Świece żarowe zostały wymienione (166 tyś km) - po tej wymianie samochód stanął mi na drodze i został odholowany do serwisy Bosch Car Service. Tam zostało coś z komputerem zrobione (mówili że styki nie kontaktowały) i samochód odpałał jak marzenie w niskich temperaturach. Po 2 miesiącach byłem w górach temperatura spadła do zera i od tego momentu tez sam problem - pierwsze odpalanie z problemami.
    Z tego co czytałem to może być problem z wtryskiwaczami. Macie jakieś doświadczenie z podobnym przypadkiem.

2 To może być teraz trywialne - w końcu zmieniłem opony na letnie i z kół wydobywa się huk - największy przy prędkości około 70-80 km/h. Pojechałem do serwisu i koła zostały wyważone oraz sprawdzili czy nie huczą łożyska lecz problem pozostał. Dodam, że opony będą teraz miały swój ostatni sezon. Czy może to być skutkiem złej zbieżności - opony które w zeszłym roku były na przedzie mają zjechany bieżnik po wewnętrznej strone.

Pozdrawiam
    Damian

Użytkownik Gorzko jest na dobrej drodze Avatar Gorzko
    Siła Reputacji
    8

Domyślnie

1. Moim zdaniem faktycznie wina może być wtryskiwaczy może pomoże coś zalanie STP do czyszczenia wtryskiwaczy (ale na krótka mete), niestety fordy w tdci słyna z padajacych wtrysków.

2. Wina jest opon a nie zbieżności, moje też sa po tym sezonie do wymiany i faktycznie dużo głośniej pracuje niż jeszcze rok temu, wiec tu bym wine upatrywam ze wzgledu na zużycie opon
    Inspekcje i wyszukiwanie samochodów Mazowieckie oraz cały kraj

http://bez-wypadkowe.net/showthread.php?30-Gorzko

Siła Reputacji
    7

Domyślnie

to dlaczego nie ma problemu samochód przy odpaleniu w letniej temperaturze? trochę tego nie rozumiem.
    Właśnie się zastanawiam czy się pchać w naprawę tego (koszty spore) czy po prostu kupić inny samochód.

A opony letnie i zimowe mają przed sobą ostatni sezon - no właśnie to kolejna inwestycja raczej nie racjonalna jeśli to wtryskiwacze.

BTW: jak najlepiej sprawdzić samochód czy to wtryskiwacze? komputer nie sygnalizuje żadnego błędu.

Rozmawiałem ostatnio z magikiem od fordów i mówi że regeneracja wtryskiwacza to koszt około 300-400zł pomnożyć x4 to już 1600zł.
    Zaraz koło dwumasowe i sprzęgło do wymiany - 3000zł lub regeneracja
    Możliwe, że w przyszłości turbina, EGR padł - już zblokowany blachą bo koszt wymiany na nowe to 2000zł.

TO przy tych kosztach już lepiej sprzedać i dołożyć 25 tys i może kupić nową kijankę w kombi? Dylemat do rozliczenia w excelu

Siła Reputacji
    8

Domyślnie

Koszty musisz sobie am skalkulować czy warto, cieżko powiedzieć tak z opisu czy to faktycznie wtryski, dziwne że w serwisie nie stwierdzili po podpieciu na kompa że coś jest nie tak bo powinni sprawdzić ciśnienie na każdym oddzielnie i by wyszło że coś jest z nimi nie tak. Napisałeś że po wymianie świec uległo poprawie odpalanie w zime, a może nie czekasz przy odpaleniu aż zgaśnie kontrola swiec? Można też zrobic tak że kilka krotnie je podgrzać i może to bedzie pomagało.

Siła Reputacji
    7

Domyślnie

zawsze czekam i to około 20-30 sekund

Banowany Kris jest na dobrej drodze
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

Podłączałeś gdzieś auto pod komputer?? (mam na myśli oryginalny nie z allegro)?? Przy sprawdzeniu wtrysków wykonuje się próbę przelewową,ale w przypadku ich uszkodzenia auto raczej nie odpalało by na ciepłym silniku i miał byś problemy z nagłą utratą mocy. W starszym aucie obstawiał bym pompę paliwa,albo problemy z kompresją.

Siła Reputacji
    7

Domyślnie

polecasz kogoś w Warszawie - mi polecają serwis na Nadnieprzańskiej podobno najlepszy magik od forda

Siła Reputacji
    8

Domyślnie

Niestety nie polece nikogo bo nie znam speca od forda (raczej ogólna mechanika itp), najlepiej zapytaj na forum klub ford polska lub focus klub polska.

Moderator S Tytan stawia pierwsze kroki Tytan stawia pierwsze kroki Avatar Tytan
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

filtr paliwa rozumiem zmieniales bo jesli sie nei myle jest z podgrzewaczem a jesli ten nie dziala to moze tak sie dziac
    Pomoc przy oględzinach auta info PW lub tytan 55 @ wp pl

Siła Reputacji
    7

Domyślnie

Cytat Napisał Tytan Zobacz post
    filtr paliwa rozumiem zmieniales bo jesli sie nei myle jest z podgrzewaczem a jesli ten nie dziala to moze tak sie dziac
    filtr paliwa był zmieniany przy 163000 km łącznie ze świecami żarowymi, filtrem kabinowym

Siła Reputacji
    7

Domyślnie

Cytat Napisał Kris Zobacz post
    Podłączałeś gdzieś auto pod komputer?? (mam na myśli oryginalny nie z allegro)?? Przy sprawdzeniu wtrysków wykonuje się próbę przelewową,ale w przypadku ich uszkodzenia auto raczej nie odpalało by na ciepłym silniku i miał byś problemy z nagłą utratą mocy. W starszym aucie obstawiał bym pompę paliwa,albo problemy z kompresją.
    czytałem,że próba przelewowa w wielu przypadkach nic nie wskazuje

Starszy użytkownik tradelux jest na dobrej drodze Avatar tradelux
    Siła Reputacji
    13

Domyślnie

Tylko próba przelewowa (powie zawsze) + najlepiej kontrola pod mikroskopem jak wyglądają wtryskiwacze.
    Koszt naprawy wtryskiwacza (solidnie, z gwarancją) to min. 400zł, a najczęściej bliżej 500zł. Do tego nie trzeba wymieniać wszystkich. Przeważnie padają 1 max. 2 chyba, że tankowałeś gnojówkę, zamiast normalnego oleju to wtedy może być problem.
    Regeneracja koła dwumasowego to koszt ok. 500-600zł brutto, jednak nie polecam lepiej kupić nowe za ok. 1300zł
    Naprawa turbosprężarki solidnie i na lata z gwarancją od 1tys do 1,5tys zł

W przypadku wtryskiwaczy byłby jakiś błąd i oznaczenie na komputerze. Podjedź najlepiej podłączyć pod WDS i sprawdź. Na wtryski to nie wygląda.
    ---

Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Siła Reputacji
    7

Domyślnie

Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Tylko próba przelewowa (powie zawsze) + najlepiej kontrola pod mikroskopem jak wyglądają wtryskiwacze.
    Koszt naprawy wtryskiwacza (solidnie, z gwarancją) to min. 400zł, a najczęściej bliżej 500zł. Do tego nie trzeba wymieniać wszystkich. Przeważnie padają 1 max. 2 chyba, że tankowałeś gnojówkę, zamiast normalnego oleju to wtedy może być problem.
    Regeneracja koła dwumasowego to koszt ok. 500-600zł brutto, jednak nie polecam lepiej kupić nowe za ok. 1300zł
    Naprawa turbosprężarki solidnie i na lata z gwarancją od 1tys do 1,5tys zł

W przypadku wtryskiwaczy byłby jakiś błąd i oznaczenie na komputerze. Podjedź najlepiej podłączyć pod WDS i sprawdź. Na wtryski to nie wygląda.
    a jeśli pompa paaliwa się zaciera to nowa ile tak kosztuje plus czyszczenie baku paliwa?

Syfu nie tankowałem chociaż po naszych stacjach benzynowych wszystkiego można się spodziewać

Starszy użytkownik tradelux jest na dobrej drodze Avatar tradelux
    Siła Reputacji
    13

Domyślnie

Nie jestem w stanie powiedzieć jakie koszta, bo nie wiem co uległo uszkodzeniu w pompie. Koszta zaczynają się jednak od 500zł, a kończą pesymistycznie (bardzo rzadko) na 2-2,5tys zł.
    Jeśli było tankowane na Orlenie, BP to nie powinno być raczej problemów.
    ---

Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia