Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Sprzęgło Hydrokinetyczne

  1. #1
    sezam
    Gość

    Domyślnie Sprzęgło Hydrokinetyczne

    Taki fajny filmik o tym sprzęgle z roku 1954!!!
    A u nas jeszcze jeździ się samochodami ze skrzynią manualną...porażka

    https://youtu.be/xm8EHTTNPEg

  2. #2
    Palestra
    Gość

    Domyślnie

    Każde rozwiązanie ma swoich zwolenników.

  3. #3
    sezam
    Gość

    Domyślnie

    Ja lubię jeździć i tym i tym ale w mieście to jednak wolę automat.

    W naszym społeczeństwie Automat jest uważany za gorszy bo się niby może popsuć. Oczywiście jak kupimy auto przekręcone z 400.000 km na 180.000 km to prawdopodobieństwo popsucia się skrzyni automatycznej wzrasta(np suche DSG montowane w Skodach z silnikami do 100KM).

    Tym filmikiem chciałem tylko pokazać jak długa jest historia sprzęgła hydrokinetycznego i że jest to taka prosta technologia

  4. #4
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Bo niestety pojęcie automat dziś jest trochę za szerokie. Podpadają pod niego wszystkie półautomatyczne wynalazki pakowane w miejskie auta, których ludzie boją się słusznie. Dodaj spalanei wyższe o 1-2 l, które dla wielu dusigroszy jest nie do przełknięcia.
    Do tego kupując auto używane, kupujemy je z całym bagażem zaniedbań poprzedniego właściciela, a automat można odczuć w kieszeni przy naprawie. Dlatego akurat brak popularności AT na rynku PL mnie nie dziwi, mimo, że na miasto to rozwiązanie idealne.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •