Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: [kosz] Citroen C5 , 2006-2007 , Benzyna, Sedan, Miasto >70%

  1. #1
    september
    Gość

    Domyślnie [kosz] Citroen C5 , 2006-2007 , Benzyna, Sedan, Miasto >70%

    Witam. Jestem przed zakupem nowego samochodu. PO pierwszych przymiarkach bardzo urzekł mnie Citroen C5 , w szczególności jego komfortowość Ponieważ głównie jeżdzę w mieście i dziennie nie przekraczam dystansu 20-25 km - skłaniam sie ku silnikowi benzynowemu ( poprawcie mnie jeśli sie mylę) Mam jedynie dylemat samochód z jakim silnikiem szukać i jak jest z awaryjnościa automatów w tym modelu.

    BRAK FORMULARZA = KOSZ!
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 02-10-15 o 21:04

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Skoro wskazujesz na 06-07 to chyba chodzi o 1FL?
    Tam wkładali trzy silniki benzynowe 1.8, 2.0 i 3.0 V6, z czego najsłabszy tylko jako manual, a najmocniejszy tylko jako 6 biegowy automat. Najrozsądniejsze jest pośrednie 2.0 które występuje jako manual oraz 4 biegowy automat i w obydwu wersjach jeździ sprawnie przy przyzwoitym spalaniu. Automat to stara konstrukcja (wspólna dla PSA i Renault) tyle że Citroën nie przewidywał w nich wymiany oleju a samochody swoje lata i faktyczne przebiegi już mają więc lepiej go zweryfikować przed zakupem.
    Ostatnio edytowane przez Bartek28 ; 02-10-15 o 12:01

  3. #3
    september
    Gość

    :)

    Tak , dokładnie chodzi mi o wersję po liftingu. Kurcze wszystko mi pasuje w tym samochodzie, jego przestronność , osiągi ( jeżdziłem testowo w wersji 2.0 i 3.0 V6) no i przede wszystkim zawieszenie hydro. W tym najmocniejszym fajna była automatyczna skrzynia biegów. Właściciel zapewnial mnie że jest to produkt praktycznie bezawaryjny ale wiadomo jak ktos chce sprzedac to...

  4. #4
    sezam
    Gość

    Domyślnie

    Mam okazję jeździć od czasu do czasu C5 Mk1 w 2.0 PB i w Automacie. Samochód fajny i sprawny. Jak szukasz spokojnego autka do miasta to 2.0 w Automacie jest dobrym wyborem.

  5. #5
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Wolnossący 2.0 to jest taki odpowiedni silnik dla większości użytkowników - ani słaby ani mocny. Miałem okazję jeździć Peugeotem 407 2.2Pb w automacie więc da się porównać z C5, nawet korzystniej wypada 407 mocowo vs C5 2.0 i w automat bym się nie zapakował. Trochę za słabo/ospale radzi sobie ten sprzęt, także 2.0 lepiej z manualem. 3.0V6 spokojnie da radę z automatem.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  6. #6
    september
    Gość

    Domyślnie

    Ok. A co do silników, rozumiem ,że odradzacie mi do miasta i tak niskich przebiegów diesle? ?Nie ukrywam ,ze w ofercie jest więcej diesli, tak mniej więcej 70 do 30

  7. #7
    sezam
    Gość

    Domyślnie

    Pamiętaj ze benzynka w tym modelu jest bardzo prosta w obsłudze. I będziesz mógł LPG zamontować jak będziesz chciał zaoszczędzić na LPG. Diesle mogą być dużo droższe w serwisowaniu.

  8. #8
    september
    Gość

    Domyślnie

    Może to i dobrze . Całe życie jeździłem benzyniakami . Ostatnio oglądałem Mondeo 1,8 TDCI . Duże, w miare wygodne i podobno cichy diesel ale kurcze dla mnie jednak terkotał. Więc będę szukał c5 w 2.0 benzynie bo jednak boję się tego automatu z silnikiem 3.0

  9. #9
    sezam
    Gość

    Domyślnie

    Automat jak zadbany to będzie działał ale jest troszkę ospały.

  10. #10
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Moje Kombi 2.0 miało oryginalne ok.230 tyś i automat pracował bez zarzutu chociaż cały 10 letni żywot było serwisowane w ASO i skrzynia miała na 99% nadal olej zalany w fabryce Według mnie jak na tą wielkość przyspieszenie było OK, skrzynia reagowała sprawnie na wciskanie gazu, zwłaszcza w trybie sport, a to tylko 4 biegi
    Odnośnie 2.0 manuala, z nadwoziem sedan, to zapewniał trochę lepsze osiągi ale niecały jeden dzień się u mnie ostał więc nie udało się go potestować.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •