Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Astra G X16XEL - nie pracuje pompa

  1. #1
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie Astra G X16XEL - nie pracuje pompa

    Astra G `99 1.6 16 V Pb

    Witam, mam następujący problem : nie mogę uruchomić auta - mimo, że rozrusznik kręci.
    Pompa nie kręci się - sprawdzałem napięcie na wtyczce do niej - ok 8 V, przy załączonym zapłonie ok 11-12 V. Pompa po wymontowaniu sprawdzona na prostowniku - działa. Bezpieczniki sprawdzone, wykręcona i sprawdzona listwa zapłonowa - na każdej cewce jest iskra. Świece wykręcałem - suche. Dalej pomysłów brak. Chociaż chodzi mi jeszcze po głowie moduł sterujący pracą pompy, czy może to cos z immobilajzerem.
    Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Immobilizer lub przepalona wiązka.
    Miałem to samo w Corsie C.
    Spróbuj odłączyć akumulator na chwilę,moze reset się zrobi.
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  3. #3
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie

    No ale napięcie na wszystkich pinach kostki pompy jest.
    CZy jakoś sam mogę sprawdzić immobilizer ?

  4. #4
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie

    Odpowiadam samemu sobie, ale może ktoś będzie miał podobny problem.
    Dzięki pomocy telefonicznej pewnego speca udało mi się uruchomić auto.
    Kostkę pompy sprawdziłem jeszcze zwykłą zaróweczką i ćmiła się ledwo ledwo - dochodził za mały prąd. Winny był sterownik pompy paliwowej. Wystarczy zrobić mostek na pin-ach 30 i 87 - pompa powinna wtedy pracować. Po wyjęciu mostka auto startuje już bez problemów. Jutro jadę po nowy sterownik.
    Pozdrawiam czytających

  5. #5
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Dziękujemy kolego za informację. Mam nadzieje, że odpalisz astrolota.

  6. #6
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie

    No niestety auto dalej nie chce odpalić. Dziś stanąłem pod księgarnią i koniec jazdy To chyba szczęście w nieszczęściu , bo chciałem jechać sobie nad jezioro. DZiś auto jeżdziło dosyć sporo po mieście aż w końcu stop. Zaholowałem je do elektryka. Stwierdził, że to prawdopodobnie wtryski nie pracują. Pompa chodzi, przekaźnik jest dobry. Obok stało Volvo - ten sam problem. Jutro mam zadzwonić i dowiedzieć się co jest grane. Niestety okazało się, że facet nie ma kompa i się nie podłączy - pozostaje diagnostyka spinaczem Dam znać jak się skończy historia.

  7. #7
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie

    Problem ostatecznie rozwiązany - mam nadzieje. Powód to styk kluczyk - stacyjka. Przy odpalaniu nerwowo zacząłem trząść kluczykiem i silnik się uruchomił.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •