Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Renault Scenic 1.6

  1. #1
    karlsto
    Gość

    Domyślnie Renault Scenic 1.6

    Witam Wszystkich Chciałbym się dowiedzieć jakie są zalety i wady scenic I Lub II 1,6.? Mam zamiar kupić scenika i jak sprawuje się na gazie.Dziękuję za opinie

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Wady: MUŁ Jedyny słuszny silnik do tej budy to 2.0

  3. #3
    psonic
    Gość

    Domyślnie

    http://bez-wypadkowe.net/showthread....-2.0-16V-2004r.

    Przejechałem się tylko odrobinę po mieście Scenic'iem II 1.6 z komisu i słabiutko, a dodam, że jeżdżę spokojnie. Kolega ma Scenica I 1.8 z LPG, trochę lepiej sobie radzi ale bez cudów. Kupiłem 2.0.

  4. #4
    karlsto
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki bardzo za opinie a może coś więcej o elektronice mi ktoś powie.Z góry dziękuję ))

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Pada sterowanie szybami - przecieraja/sniedzieja kable wnajczęściej te idące w podlodze

  6. #6
    karlsto
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki a może jeszcze coś ktoś mi opowie na temat wad scenica II ? A może żeby pojeździć z 2 lata to będzie lepszy scenic I? Co wy na to?

  7. #7
    psonic
    Gość

    Domyślnie

    Oprócz szyb w Scenic II dość typową przypadłością jest pad wyświetlacza na desce rozdzielczej.

  8. #8
    karlsto
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki ))))Bardzo chętnie wszystkie opinie przeczytam.

  9. #9
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    W II generalnie im więcej ekstrasów tym więcej powodów do denerwujących awarii elektryczno-elektronicznych więc podchodząc użytkowo to najlepiej sprawdzą się wersję ze średnim wyposażeniem, gdzie będzie już sporo rzeczy potrzebnych i przydatnych ale bez wodotrysków używanych wcale lub od święta
    Wyświetlacz pada bardzo często, jest chyba nawet taki sam jak w Espace, ale w Polsce niema praktycznie problemu z ich regeneracją i koszt tej naprawy nie idzie w tysiące .
    Podobnie moduł centralnego zamka, produkcji jakże "francuskiej" firmy Siemens potrafi odmówić posłuszeństwa i to mnie najbardziej rozbawiło że w tym "awaryjnym francuskim samochodzie" to najwięcej problemów sprawiają części które do Francji to trafiły tylko na taśmę montażową całego samochodu Często wskazywaną usterką jest też układ elektrycznego hamulca postojowego ale z tym też już polskie rzemiosło naprawcze sobie podobno radzi

  10. #10
    psonic
    Gość

    Domyślnie

    Wg użytkowników Scenica II większość problemów z elektryką jest spowodowana wilgocią w aucie. Konstrukcja odpływów z podszybia jest nie do końca przemyślana, łatwo się zapychają i woda dostaje się do kabiny. A na podłodze sporo kabli i kostki elektryczne, ma co śniedzieć. Poczytaj na forach scenica (nie chce mi się szukać w regulaminie jak można linkować) o typowych usterkach. Generalnie drobiazgi, mogą uprzykrzyć życie, ale nic dramatycznego, i łatwe do ogarnięcia.

  11. #11
    karlsto
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za porady.Na pewno mi pomogą w kupnie scenica

  12. #12
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2013
    Skąd
    Pomorskie
    Postów
    37
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    mam scenica II z 2003 i bardzo chwalę za praktyczność wygodę i wyposażenie niedawno wleciał lpg i nie narzekam

  13. #13
    karlsto
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za każdą opinie

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •