Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Sprzeda¿ auta osobie której fizycznie siê nie widzi

  1. #1
    Starszy u¿ytkownik
    Zarejestrowany
    sie 2013
    Sk±d
    KrK
    Postów
    162
    Podziêkowano Thanks Given 
    8
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    11

    Domy¶lnie Sprzeda¿ auta osobie której fizycznie siê nie widzi

    Mam pytanie zwi±zane ze sprzeda¿± samochodu. Kupuj±cy oznajmi³ ¿e chce kupiæ samochód na osobê ze swojej rodziny i przyjedzie z podpisan± przez ni± umow±. Ja osobi¶cie tej osoby nigdy nie widzia³em, na moje w±tpliwo¶ci o jej istnienie obieca³ przywie¼æ jej dowód osobisty.

    Nie chcê zgadzaæ siê na tego typu posuniêcia. Czy mo¿e byæ tak, ¿e klient przywiezie mi pisemne pe³nomocnictwo do zakupu samochodu, w umowie kupa sprzeda¿y wpisze jej dane a podpisze siê w³asnym podpisem z dopiskiem pe³nomocnik?

  2. #2
    Starszy u¿ytkownik Avatar moto-rzeczoznawcy
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Sk±d
    £ód¼ i województwo
    Postów
    491
    Podziêkowano Thanks Given 
    18
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    11

    Domy¶lnie

    Niech podpisze umowê z upowa¿nienia. Orygina³ upowa¿nienia (najlepiej notarialny - to tylko ok 20 z³) zostawia u Ciebie i finito - sprzedane.


    [B]Oceny techniczne pojazdów

    Ma³e odszkodowanie ,z³e wyliczenia ...? -> Bezp³atne analizy i konsultacje dla szkód komunikacyjnych

  3. #3
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziêkowano Thanks Given 
    300
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    16

    Domy¶lnie

    Pos³ucha³bym rady moto-rzeczoznawców. Jak kupuj±cy nie ma nic do ukrycia i chce naprawdê Twoje auto to zadbajcie o piecz±tkê notariusza i bêdziesz spa³ spokojnie. Poczekaj jeszcze na wypowiedzi pomarañczowych, mo¿e przerabiali takie tematy
    Opinie, które napisa³em na forum, s± jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywn± ocen±. To nie pewnik, w rzeczywisto¶ci mo¿e byæ inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA b±d¼ Szwajcarii.

  4. #4
    U¿ytkownik Avatar gr1oszek
    Zarejestrowany
    lis 2013
    Postów
    71
    Podziêkowano Thanks Given 
    1
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    11

    Domy¶lnie

    Ale i te¿ bym nie przesadza³. Sam kupowa³em auto dla mamy (i na mamê), i nawet przez chwilê mi nie przysz³o na my¶l, ¿eby kobiecinê ci±gaæ po Polsce.

  5. #5
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    dolno¶l±skie
    Postów
    4,071
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,821
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    Dopóki dane z dowodu i podpis siê zgadzaj±, to nie robi³bym problemów. Gorzej w drug± stronê, a tak wa¿ne, ¿eby kasa siê zgadza³a
    # Szanuj moderatora swego, bo mo¿esz mieæ gorszego #
    - Inspekcje @ dolno¶l±skie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcjê FB Uwaga na Lenovo

  6. #6
    marluk87
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Tak jak pierwsza odpowied¼, tylko notarialne potwierdzenie. Bez tego nie ma siê co pakowaæ, bo dokument mo¿e byæ sfa³szowany, kupuj±cy fikcyjny i potem to Ty siê bujasz po s±dach i t³umaczysz, ¿e to auto ju¿ nie jest Twoje.

  7. #7
    rafsty
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    A w s±dach niezbadane s± wyroki boskie

  8. #8
    joponek
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Sprawa na prawdê do¶æ ciê¿ka. Ja chyba bez notariusza bym tego nie pozostawi³. Ot tak dla czystego sumienia i poczucia, ¿e wszystko jest w najlepszym porz±dku. Trzeba dmuchaæ na zimne, aby tak jak wspomnieli koledzy nie bujaæ siê po s±dach. Je¶li za³atwi³e¶ t± sprawê ju¿ to podziel siê jak to zrobi³e¶, czy kupuj±cy robi³ jakie¶ problemy co do notarialnego potwierdzeniu.

  9. #9
    marluk87
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Lepiej zjechaæ z ceny o te 20 z³ na notariusza i niech transakcja bêdzie w pe³ni legalna, by¶my mogli z czystym sumieniem mogli po¿egnaæ swoj± furê.
    @Rafsty - nawet prosta i oczywista sprawa mo¿e okazaæ siê bardziej skomplikowana ni¿ nasze przepisy podatkowe, dlatego warto wszelkie ryzyko ograniczaæ do minimum, a pamiêtaæ trzeba, i¿ papier wszystko przyjmie.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    £ód¼ - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,084
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    -anka91- nied³ugo minie dwa tygodnie od Twojego zapytania ...i co ? jak sobie poradzi³e¶ ? jak siê skoñczy³a sprzeda¿.

    Pytam ze zwyk³ej ma³piej ciekawo¶ci - bo w znanych mi innych Krajach nie ma tam takiego dylematu
    Cz³owiek m±drzeje z wiekiem....szkoda tylko ¿e z wiekiem od trumny

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •