Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Czy to jest po wypadku? jak Myślicie?

  1. #1
    Anita1234
    Gość

    Domyślnie Czy to jest po wypadku? jak Myślicie?

    Witam
    Posiadam Fiata Punto II niedawno zakupiony. Na przednim kokpicie pasażera w ostatnim czasie dostrzegłam dziwne odkształcenie, wcześniej nie było to tak zauważalne. Znajduje się raczej w miejscu, gdzie powinna być poduszka powietrzna (Zamieszczam zdjęcie). Poza tym zaczęło mnie zastanawiać łączenie po dyskusji ze znajomymi. Łączenie znajduje się pod maską przy silniku po prawej stronie (zdjęcie). Dodatkowo mechanik zwrócił mi uwagę, na odgłos zamykających się przednich drzwi od strony kierowcy, jakby stuknięcie czymś w blachę. I poinformował, że jego zdaniem, to wcale nie jest pierwszy lakier. Proszę Was o pomoc, jak myślicie na podstawie tych zdjęć, czy samochód mógł przejść poważny wypadek ? Proszę o pomoc

    IMG_20150731_155733.jpgIMG_20150731_161237.jpgIMG_20150731_160609.jpgIMG_20150731_160515.jpg

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Te zdjecia są tak kiepskie że ciężko cokolwiek powiedzieć, miejsc najważniejsze są nie ostre poza tym przydało by się dużo więcej fotek w wyższej rozdzielczości
    Czy naprawdę nie masz zakładu blacharskiego w okolicy żeby podjechać aby ktoś rzucił okiem???

  3. #3
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Fakt, zdjęcia kiepskie i za mało. Tak wstępnie - jeśli dobrze widzę to chyba ruszony był kielich od amortyzatora więc (o ile dobrze oceniłem po tych fotkach) zaklasyfikowałbym jako powypadkowy. Co do malowania - ogólnie to jest akurat bez znaczenia, bo równie dobrze mogła być robiona kosmetyka, niemniej w tym konkretnym przypadku można przypuszczać, że to potwierdzenie iż uszkodzenia poszły głębiej.

    Podjedź tam gdzie robią naprawy powypadkowe, niech popatrzą też na podłużnice, z resztą jak im pokażesz to co widać gołym okiem będą wiedzieli gdzie dalej szukać i ocenią. Żeby mieć pewność co do diagnozy trzeba zobaczyć i oceniać na żywo.
    Ostatnio edytowane przez Jakoob ; 01-08-15 o 14:57
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  4. #4
    Anita1234
    Gość

    Smutny Dodatkowe zdjęcia, dodatkowe odpryski lakieru...

    Dziękuje za odpowiedzi, dodatkowo zrobiłam więcej zdjęć w znacznie lepszej jakości. Jeśli coś Wypatrzycie, proszę apiszcie. Niestety zauważyłam dodatkowe odpryski lakieru, których wcześniej nie było
    Zdjęcia to kolejno:
    1 prawy bok pod maską,2,3 odkształcenie widoczne na kokpicie pasażera w miejscu gdzie powinna znajdować się poduszka??, 4 odpięty i schowany kabel ABS-u, 5,6 odpryski, 7 nierówność przy zamkniętych drzwiach kierowcy, 8,9 cd. prawy bok pod maską, 10 odpryski na przedniej masce.
    NS6300001.jpgS6300050.jpgS6300048.jpgS6300029.jpgS6300023.jpgS6300018.jpgS6300015.jpgS6300003.jpgS6300002.jpgS6300043.jpg

  5. #5
    Anita1234
    Gość

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że mechanik u którego byłam poinformował, że felgi są od innego auta, dlatego nie ma możliwości podłączenia tych kabli Abs, ani ustawienia geometrii kół. Wspomniał również, że układ wydechowy jest od innego modelu. Właśnie dlaczego ktoś powymieniał tle części które tam być nie powinny????

  6. #6
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    więc teraz już lepiej kielich nie byl ruszony ale wszystko do niego tak to co widac na 4tym zdjęciu odpryski (lakier, drugi lakier podkład szpachla)
    7-dme zdjęcie bardoz slabe dopasowanie drzwi.
    10-te pęknięta szpachla

    Otwórz schowek zrób zdjecia śrub od poduszki popatrz gdzie ida kable czy są wpięte
    Zrób zdjecia słupka zawiasów po tej stronie kierowcy we wnękach

  7. #7
    ZawieR
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem czy jest sens płakać nad rozlanym mlekiem. Podjedź do jakiegoś warsztatu - niech ocenią czy samochód jest sprawny technicznie i nie zagraża bezpieczeństwu pasażerów. Jeżeli nie no to powoli porób co trzeba i się nie stresuj. To lepsze rozwiązanie niż panika i pozbywanie się samochodu za połowe wartości.

  8. #8
    Anita1234
    Gość

    Domyślnie

    Tytan tak jak Napisałeś "że wszystko od kielicha było ruszone" to raczej kwalifikuje auto jako powypadkowe ? rozumiem, że musiała być jakaś przyczyna tego, że ktoś aż tak grzebał
    Wykonam jeszcze zdjęcia od środka schowka i zawiasy drzwi.
    Do ZawieR Masz rację nie będę płakać nad rozlanym mlekiem tylko oddam sprawę do sądu. Po oględzinach dwóch mechaników, wynika że musiałabym wymienić prawię połowę samochodu. Koła są całkowicie rozbieżne, a nie ma możliwości ustawienia i zbieżności, nie znam się ale myślę że już sam ten fakt dyskwalifikuje bezpieczną jazdę Przecież chodzi mi tylko o to właśnie, żeby samochód bezpiecznie jeździł od punktu a do b.
    Ostatnio edytowane przez Anita1234 ; 02-08-15 o 11:31

  9. #9
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Definicja powypadkowe ma bardzo szerokie znacznie. To auto wydaje mi się ze zostało naprawione najtańśzym kosztem. Czy jest bepzieczne czy nie przez forum nikt ci nie odpowie.

    Zrób więcej zdjęć również drugą strone, przy okazji na ile się da podłużnic od góry oraz tego co jest pod tą czarną skrzynką z 1 zdjęcia.
    Mechanik oglądając auto od dołu powinien byc w stanie ocenić czy dół też był spawany.

  10. #10
    Starszy użytkownik Avatar marcingaw
    Zarejestrowany
    mar 2015
    Skąd
    Kraków
    Postów
    337
    Podziękowano Thanks Given 
    19
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    9

    Domyślnie

    A ja zadam inne pytanie właścicielce.

    Kiedy zostało zakupione?
    Od osoby prywatnej czy przedsiębiorcy?
    Czy auto oglądałaś przed zakupem ew. sprawdzałaś go na stacji diagnostycznej ?

    Odpryski lakieru czy pękająca szpachla nie pojawiła się na pewno z dnia na dzień bo jest to fizycznie nie możliwe. Tak samo jak korozja.
    Drzwi też zapewne nie opadły z chwili na chwilę, tylko takie usterki już musiały być.
    Zmierzam do tego że po prostu jak spora ilość kupujących nie zauważyłaś ewidentnych usterek czy też śladów które jawnie wskazują na to iż z autem było coś robione.
    Na zdjęciu które zamieściłaś (od komory silnika kielich/błotnik) ewidentnie widać jak była wcześniej przykręcona śruba trzymająca właśnie błotnik a jak jest obecnie, jest ona przestawiona.
    Moim zdaniem nie dopatrzyłaś się wielu rzeczy które przemawiają same za siebie.

    Teraz pytanie, czy sprzedający to zataił, czy może cena była na tyle atrakcyjna że aż podejrzana ?

    W sądzie czeka Cię długi i ciężki bój. Spore koszty, rzeczoznawcy itd.

  11. #11
    lafa
    Gość

    Domyślnie

    Jak juz napisal ktos wyzej auto wyglada na to ze dostalo , zalamanie obok kielicha amortyzatora jest az nad to widoczne.Jakby bylo malo to zaslepka poduszki jest z innej deski kolorystyka.Upps nie zauważyłem ze padlo juz tyle odpowiedzi. ..

  12. #12
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    a ja zapytam się czy to jest jedyne auto w PL ? chyba można trafić coś mniej wątpliwego
    Pozdrawiam

  13. #13
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    282
    Podziękowano Thanks Given 
    43
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Dodałem zdjęcia dla porównania.

    Co do poduszki to trudno na podstawie koloru powiedzieć w samochodzie który ma już swoje lata i zapewne trochę postał na słońcu.
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki

  14. #14
    rafix55
    Gość

    Domyślnie

    Jak dla mnie, koleżanko, coś tam było. Pytanie czy coś grubego, czy tylko "kosmetyka".
    Ze zdjęć ciężko, najlepiej podjechać do dobrego zakładu na ekspertyzę - jak koledzy podpowiadają.
    Zresztą... czasem lepiej nie wiedzieć... jeśli się już tą furą jeździ na codzień. Z drugiej strony dodatkowe doświadczenie i przestroga na przyszłość, by 10 razy zajrzeć w każdą dziurę!

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •