Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 32

Temat: Bmw f10

  1. #1
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie Bmw f10

    Witam wszystkich.
    Czy któryś z użytkowników tego szanownego forum miał do czynienia z w/w modelem Bmw?

    Interesuje mnie 520 silnik ON i jego ewentualne bolączki. Jak i samego modelu.
    Czy ma jakaś wadę jak e60 / e90 - łańcuch rozrządu jak się nie mylę, oraz elektryka w e60.

    Może któryś z importerów miał jakieś doświadczenia ?
    Podejrzewam ,że pewnie coś takiego sprowadzaliście

    Skrzynia wiadomo automat - tutaj spoko - wiadomo , że trwałe.
    Chociaż manualną też nie pogardzę..

    Liczę mocno na Krzysia oraz Marcinagaw
    Ostatnio edytowane przez dural ; 24-07-15 o 16:24

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar marcingaw
    Zarejestrowany
    mar 2015
    Skąd
    Kraków
    Postów
    337
    Podziękowano Thanks Given 
    19
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    F10 to bardzo fajny model.

    Co do samego silnika to nie ma większych zastrzeżeń. DPF to jedyny "problem". Chodź może nam też pomóc przy sprawdzaniu PRAWDZIWEGO przebiegu

    Wszystko zależy od konfiguracji auta, bo np. zawieszenie pneumatyczne lubi czasami sprawić psikusa, nie nazwałbym tego usterką czy też bolączką, ale warto sprawdzić dokładnie jego działanie, jak i stan miechów, bo koszt jednego nie jest mały.

    Poza tym jest to udany model.

    E60 faktycznie ma problemy z elektryką i jest to spory mankament który mniej bądź bardziej dotyka prawie każdy egzemplarz.
    E90 jest fajną opcją i w dobrej cenie, lecz to model niżej.
    Łańcuch i napinacz w tych modelach był "wrażliwy" przez co BMW zdecydowało się na akcję serwisową która trwa do dziś.

    F10 nie wiem czy miałeś okazję posiedzieć/pojeździć tym autem ?
    Jest bardzo wygodne i komfortowe. Bryła również wygląda dobrze jak na obecne czasy.
    Lakier nie posiada wad takich jak łuszczenie bezbarwnego.

    Jak znajdziesz konkretny egzemplarz to podeślij link być może zobaczę wtedy coś więcej.

  3. #3
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Okazje to miałem pojeździć nowa X6 , ale na cos takiego za cienki jestem
    Rozważam miedzy A6C7 a F10 , co do audi to raczej tajemnic nie ma.
    Bmw dla mnie nowość dlatego robię rozeznanie.

    Widzisz nawet nie wiedziałem ze jest opcja z pneumatycznym zawieszeniem, miałem takie w Touaregu czasem tez był problem ze sprezarka i zaworkiem , wiec raczej normalne zawieszenie by było.

    Powiedz mi jak dpf i możliwością jego usunięcia ?
    Przebieg raczej mocno miejski bedzie.
    Trasa "od święta".

    E60/E90 bardzo fajne auta , ale te nowe modele to juz poezja
    Nad nowa trójka tez myslalem , ale chyba za mała.
    Chyba ze combi , ale mam obecnie a4b8 i jest troche ciasno.
    Ostatnio edytowane przez dural ; 24-07-15 o 17:00

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar marcingaw
    Zarejestrowany
    mar 2015
    Skąd
    Kraków
    Postów
    337
    Podziękowano Thanks Given 
    19
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    PDF i usunięcie to żaden problem.
    Wycinasz go i komputerowo omijamy, aby błędu nie było ani zbędnej dawki paliwa.

    Mam dobrego i ogarniętego człowieka w okolicach Krakowa od takich rzeczy. W prawdzie zajmuje się on samochodami rajdowymi mitsubish (programowanie, oraz przebudowa zewnętrzna jak i "uturbianie") ale na innych sprawach związanych z DPF/FAP zna się dobrze.
    Są auta w których DPF jest tak umieszczony, że aby go usunąć trzeba najpierw wyjąć silnik. Uprzedzam o tym

  5. #5
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    Usuniecie DPFa w F10 ?! Ludzie.....

    Mialem dokladnie ten sam dylemat przy zakupie nowego auta. Wybralem Audi. Na jego temat jest znacznie mniej narzekan na niemieckich forach, gdzie takich aut jest calkiem spora juz ilosc.
    Wada A6 jesli ma byc 2.0 TDI, jest skrzynia Multitronic z kotra laczone sa modele 2.0 177ps (do 2014r). Dopiero Ultra, mozna miec z Stroniciem (190ps). Sama skrzynia pod wzgledem bezawaryjnosci juz niezle dopracowana, ale dla wielu osob ma nieciekawy sposob pracy. Ja do nich tez naleze.

  6. #6
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Tomaszek widze , ze podobne dylematy mamy

    Multitronika bym nie ruszył kijem :/

  7. #7
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    dural, ja temat F10 wąchałem dość mocno, w skrocie nie polecane.

    opisze pozniej

  8. #8
    Starszy użytkownik Avatar marcingaw
    Zarejestrowany
    mar 2015
    Skąd
    Kraków
    Postów
    337
    Podziękowano Thanks Given 
    19
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    A w czym jest problem z usunięciu DPFa w F10, pytam bo nie rozumie wypowiedzi użytkownika Tomaszek.

    Tak samo można powiedzieć BMW M62B44 i gaz !? Ludzie... Temat rzeka i tyle samo przeciwników co zwolenników.

  9. #9
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Dobra to tak.

    Byl fajny topic na forum streetracing ale nie moge go znalezc, wiec napisze z glowy:

    - elektronika - podobno lubi swirowac
    - skrzynia biegow - jesli dobrze pamietam to gosc w ciagu roku wymienił dwa razy, 8 biegowy automat ZF wcale nie jest specjalnie bezawaryjny

    Jeden z gosci mowil ze w ciagu roku 20+ razy mial bawarke w serwisie bo cos zdechlo.

    Silnikowo jest nie najlepiej, 2 litrowe diesele zostaly poprawione ale jak to nowe diesele sa delikatne niestety.

    Benzynowo nie lepiej, z 2.0T sa problemy silnikowe wydaje mi sie ze mowili o rozrzadzie, jeden gosc sie zalil ze "klepie" jak diesel

    Mocniejsze wersje 4.4BIT podobno sa straaaaasznie papierowe. A R6 NA jak na lekarstwo

    Ja sam jezdzilem F10 520xd i samochod naprawde mi sie podobal ale... klamki jak u mnie w lagunie, tandeta, powyzej 150 strasznie glosno w srodku.

    Oczywiscie trafiali sie w tym temacie ludzie ktorzy lali paliwo i jezdzili, ale bylo ich zdecydowanie mniej

    I jak ja lubie BMW i zawsze bede mial sentyment do tej marki, to nowej bawary bym po prostu nie wzial.

    Ps. w polsce ASO BMW to kibel, gwarancyjnie odpulaja klientow, to narzekanie slyszalem akurat od goscia posiadajacego X6. Maja Cie po prostu w dupie. Sam potwierdzam w przypadku problemow z miniakiem tez mialem cyrki.

  10. #10
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    Marcingaw znasz kogos kto wycial DPFa w F10 ?

    Mozna od razu zalozyc sztywne kolo zamachowe, i wyciac klapki z kolektorow i wszystko inne co moze sie popsuc. Takie rzeczy tylko w PL.

    Apropos A6 :
    http://www.autobild.de/artikel/audi-...t-5127862.html

  11. #11
    Starszy użytkownik Avatar marcingaw
    Zarejestrowany
    mar 2015
    Skąd
    Kraków
    Postów
    337
    Podziękowano Thanks Given 
    19
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Ze sztywnym kołem przeginasz, co do klapek to nagminnie ludzie je wywalają bo się po prostu urywają, a chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć jakie robi spustoszenie w silniku ciało obce.

    Tomaszek - padło pytanie czy jest możliwość usunięcia DPF - odpowiedziałem jasno i zgodnie z prawdą, jest możliwość i nie ma z tym żadnego problemu.

    To że Ty wyznajesz teorie że to co fabryka dała to najlepsze to nikt Ci nie broni. Stać Cię to płać za nowy słupek silnika czy też DPF za kilka tys zł.
    Kto bogatemu zabroni ?

    DPF ma służyć TYLKO temu aby teoretycznie mniej zanieczyszczeń dostawało się do środowiska. Reszta to czysta kasa dla serwisów, dolewania preparatu który służy do wypalania czy też sama wymiana tego ustrojstwa.
    Chcesz być EKO to płać. Chcesz mieć spokój w mieście i na krótkich dystansach to wycinaj.

    Dremp napisał prawdę jeżeli chodzi o silniki nowej generacji, są mniej trwałe i bardziej delikatne, ale to nie tylko w BMW tylko w większości marek, już nie produkuje się samochodów które mają służyć na lata lecz takie które mają służyć na 4 lata, aby po tym czasie klient przyszedł do salonu i kupił kolejne nowe auto.
    W megakoncernach zatrudnia się ludzi którzy obliczają wytrzymałość danych części i mają tak zaprojektować materiał służący do budowy oraz podzespoły aby nie były bezusterkowe, jest to prawda niestety.

  12. #12
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    dural inaczej, gdybys mnie, fana BMW z duzym sentymentem postawil przed zakupem BMW... to kupilbym infiniti w benzynie

    Mowie serio

  13. #13
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Eeee to chyba jednak zostanę wierny grupie vag

  14. #14
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Od mechanika, który siedzi w Audi, BMW mówi, żeby nowych BMW unikać Niby silnik poprawiony, ale dalej wadliwe są rozrządy, korby potrafią wyjść bokiem przy przebiegach 50tys km...
    Skrzynie biegów automatyczne też porażka - potrafią z powodu elektroniki więcej na serwisie przestać, niż jeździć
    Generalnie najlepsze silniki w BMW to M47 i pozostałe benzyny z tych lat.
    Jak miałbym kupować coś w tym budżecie to wybrałbym chyba Volvo XC60 2,4 lub XC70 lub V70.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  15. #15
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    XC70 jechalem . Moim zdaniem gorsze nawet niz 4f, ktorym jezdzilem rownolegle.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •