Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Problem z rejestracją auta sprowadzonego - oświadczenie o imporcie?

  1. #1
    Michal_1
    Gość

    Domyślnie Problem z rejestracją auta sprowadzonego - oświadczenie o imporcie?

    Witam



    Proszę pomóżcie. Kupiłem od firmy normalnie auto po wszystkich opłatach, świeżo sprowadzone, dostałem komplet dokumentów do rejestracji, czyli faktura, potwierdzenie akcyzy ("nowe"), recykling, briefy, tłumaczenia, przegląd, wpis do CEIDG.

    W wydziale komunikacji pani nie chce zarejestrować auta, bo twierdzi, że potrzebne jest "oświadczenie o imporcie", że sprzedający był importerem tego auta?

    Powiedziała, że na "nowych" potwierdzeniach akcyzy nie ma danych importera i ona nie wie kto sprowadził auto.

    Straszy mnie, że odwlecze na 30 dni rejestrację auta i wystąpi do sprzedającego o takie oświadczenie.

    Niestety nie podała żadnych podstaw prawnych, dopiero je poda pisemnie sprzedającemu.

    Pomóżcie co robić w tej sytuacji? Wg mnie to jakiś chory wymysł urzędniczki (Warszawa Wola)...

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2012
    Postów
    357
    Podziękowano Thanks Given 
    22
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    sprzedający dal ci komplet dokumentów wymaganych do rejestracji.

    to, ze sa nowe druki akcyzy, to nie twoja wina. babka ewidentnie szuka ch do d. idz do naczelnika / naczelniczki i niczym się nie stresuj.

    P.S Haha na nowych potwierdzeniach nie ma danych haha. A kto te potwierdzenia wymyslil? urząd celny. wiec jak jej cos nie pasuje, to niech do nich ma pretensje. Reasumując kobieta do zwolnienia jest.

  3. #3
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Masz przeglad? Nie chodzi jej o oświadczenie o braku tablic w momencie importu?
    Bo jeśli naprawdę czepia sie potwierdzenia akcyzy to brak mi słów...

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Pani ma rację wymagane jest oświadczenie od sprzedawcy że jest importem przedmiotowego pojazdu wraz z wpisem do ewidencji działalności gospodarczej.
    Jaki jest problem aby firma od której kupiłeś auto napisała dwa zdania i przybiła pieczątkę ???.
    www.wymarzoneAUTO.pl - wiarygodne auta używane.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Ja się jeszcze z takim czymś nie spotkałem
    Wymagane jest potwierdzeni akcyzy i tyle - ba nawet warunkowo można zarejestrować bez
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Kurcze, ja tez sie nie spotkałem z tym wymaganiem a nowe potwierdzenia akcyzy stosuje od grudnia

  7. #7
    Michal_1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas.s Zobacz post
    Masz przeglad? Nie chodzi jej o oświadczenie o braku tablic w momencie importu?
    Bo jeśli naprawdę czepia sie potwierdzenia akcyzy to brak mi słów...
    Mam przegląd i tablice z briefu, chodzi jej o oświadczenie sprzedawcy do potwierdzenia akcyzy.



    Cytat Napisał tomec3 Zobacz post
    Pani ma rację wymagane jest oświadczenie od sprzedawcy że jest importem przedmiotowego pojazdu wraz z wpisem do ewidencji działalności gospodarczej.
    Jaki jest problem aby firma od której kupiłeś auto napisała dwa zdania i przybiła pieczątkę ???.
    Wpis CEIDG mam (a być nie musi - sama może sprawdzić w necie).
    2 zdania to nie problem, ale nie jestem w stanie tego załatwić na już (kawałek do sprzedawcy mam). Może mi wysłać, ale to kolejne dni oczekiwania.

    Poza tym sprzedawca nie wie o co chodzi i mówi że nigdy takich problemów nie było, a nowe potwierdzenia są od pół roku (chyba od stycznia).

    Na stronie WK nie ma żadnej wzmianki o żadnych oświadczeniach...




    Wymagane dokumenty:
    Wniosek właściciela o rejestrację pojazdu.
    Dowód własności pojazdu (dowodem własności jest w szczególności jeden z następujących dokumentów: faktura VAT potwierdzająca nabycie pojazdu, umowa sprzedaży, umowa zamiany, umowa darowizny, umowa dożywocia, prawomocne orzeczenie sądu rozstrzygające o prawie własności).
    Dowód rejestracyjny pojazdu.
    Dowód uiszczenia opłaty recyklingowej w wysokości 500 zł (zawierający określenie cech identyfikacyjnych pojazdu: numer VIN, nadwozia, podwozia) dokonanej przez wprowadzającego pojazd – dotyczy pojazdów kategorii M1 lub N1 oraz motorowerów trójkołowych kategorii L2e.
    Tablice rejestracyjne.
    Dowód odprawy celnej przywozowej, jeżeli pojazd został sprowadzony z terytorium państwa niebędącego państwem członkowskim Unii Europejskiej.
    Dokument potwierdzający zapłatę akcyzy na terytorium kraju albo dokument potwierdzający brak tego obowiązku albo zaświadczenie stwierdzające zwolnienie od akcyzy, jeżeli pojazd został sprowadzony z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej (dotyczy: samochodu osobowego, pojazdu rodzaju „samochodowy inny”, podrodzaju „czterokołowiec” – kategoria homologacyjna L7e lub podrodzaju „czterokołowiec lekki” – kategoria homologacyjna L6e).
    Zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego (jeżeli jest wymagane).
    Dokument potwierdzający udzielenie pełnomocnictwa, jeżeli w sprawie występuje pełnomocnik (wzór przykładowego pełnomocnictwa).
    Tłumaczenia na język polski, dokumentów sporządzonych w języku obcym, dokonane przez tłumacza przysięgłego lub właściwego konsula.
    http://www.um.warszawa.pl/zalatw-spr...go-z-zagranicy


    Naprawdę nie wiem co jej powiedzieć aby mi to zarejestrowała...

  8. #8
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    może iść do innej Pani

  9. #9
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Maila nie mają w komisie ??? - oświadczenie w PDF-ie niech wyślą wydrukuj i zanieś do WK , jak Pani będzie stękała że nie ma oryginału to poproś o warunkową rejestracje a jak dojdzie oryginał to jej dostarczysz i wtedy zamówi "twardy" dowód.
    Jeżeli nie będzie chciała no to niestety czekaj na oryginał :-(.
    Jak by nie wiedzieli jak ma wyglądać oświadczenie to na takie jak poniżej w żadnym WK w Polsce do którego trafiały nasze dokumenty nie było problemów z rejestracją pojazdu:

    Firma .................................. oświadcza, iż sprowadziła z ............... na obszar Polski samochód osobowy marki ................. o nr nadwozia VIN: .................. .
    Przedmiotem działalności firmy ........................... jest import i sprzedaż pojazdów.

    Do tego wpis CEIDG oraz jeżeli sprzedawcą jest np. Spółka Cywilna to kopia umowy spółki podbita za zgodność z oryginałem oraz CEIDG każdego ze wspólników.

    Nie wiem jak inni importerzy ale takie proste oświadczenie stosujemy od zawsze - pozwala to uniknąć takich sytuacji jak wyżej - mimo że nie jest nigdzie napisane że jest konieczne , nie wszędzie uda się zarejestrować auto :-)
    www.wymarzoneAUTO.pl - wiarygodne auta używane.

  10. #10
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2012
    Postów
    357
    Podziękowano Thanks Given 
    22
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    tomec3, ale tu nie chodzi o oświadczenie, bo to żaden problem, tylko dlaczego mamy państwo w państwie. specjalnie sprawdziłem i w ostatnich kilku dniach sprzedałem samochody do: Krosna, Przemyśla, Rzeszowa, Dębicy i pod Kraków. W żadnym przypadku żadnych oświadczeń nie dawałem i wszyscy bez problemu samochody zarejestrowali

  11. #11
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Ja już to podłączam zawsze. Coraz częściej chcą. Pierwszy raz Kalisz w grudniu to Panią nieco wyśmiałem, teraz już mnóstwo urzędów chce. Krótkie zdanie że jestem bezpośrednim importerem tego auta z DE. Oczywiście w oryginale, wysyłałem skan lub fax to rejestrowali czasowo ale pod warunkiem dostarczenia jeszcze ori.

  12. #12
    Michal_1
    Gość

    Domyślnie

    A czemu chcą, bo tak sobie wymyślili?

    Jakaś podstawa prawna na to istnieje, czy tylko widzimisię urzędasa?

    Suma sumarum zarejestrowali mi auto ale do odbioru twardego dowodu będzie potrzebny oryginał oświadczenia...

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •