Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Renault Grand Scenic 2.0 16V 2004r.

  1. #1
    psonic
    Gość

    Domyślnie Renault Grand Scenic 2.0 16V 2004r.

    Test to zbyt szumne określenie, raczej moje subiektywne wrażenia z zakupu i pierwszych dwóch miesięcy użytkowania.
    Powiększyła się rodzina, obecnie w modelu 2 + 2 (czteroletnie + niemowlaczek) + babcia. Fiat Bravo zrobił się bardzo ciasny. Już powrót ze szpitala i zabranie po drodze starszej córki z przedszkola było wyzwaniem dla żony wciśniętej na tylnej kanapie między 2 foteliki. Nasze potrzeby: drugie auto w rodzinie; duże mieszczące 3 dorosłych i 2 foteliki; użytkowanie głównie przez żonę w mieście, na krótkich odcinkach, sporadycznie trasa, ogółem 10-12 tys. km rocznie – stąd raczej benzyna; budżet całkowity +\- 15 tysięcy PLN. Realnie wybór ograniczał się do Scenica końcówka produkcji I generacji lub początek II oraz Xsara Picasso, z naciskiem na ten pierwszy (bardziej się żonie podoba, a kobiety kupują oczami ). Pięć miesięcy szukania i oglądania w naszej okolicy i nic. Silnik 1.6 16V za słaby, mocniejszych wersji w rzetelnym stanie na rynku jak kwiatów na paprociach.

    ZAKUPY
    Przypadkowo natknąłem się na post naszego forumowego importera Bartek28, że będzie mieć Grand Scenica 7-osob. 2004 r, 2.0 16V ze Szwecji. Nawiązałem kontakt i od połowy marca stałem się właścicielem tego auta. Z pierwszych informacji o samochodzie – oryginalny przebieg 150 tys km, powłoka lakiernicza z rysami, wytarta kierownica, delikatnie zagnieciony boczek fotela kierowcy (ja właściwie tego nie zauważam), drobne mankamenty do zrobienia przed sprzedażą (wyświetlacz deski rozdzielczej – typowa usterka modelu, elektryka centralnego zamka, wypiaskowane ranty progów, wymieniony akumulator, piszczący hamulec).
    Po VIN’ie udało się potwierdzić historię serwisową i przebieg w ASO.
    Wstępne oględziny auta pozytywne – bez znamion powypadkowości, blachy bez śladów demontażu, lakier wyglądający na oryginalny – jedynie na PP drzwiach nieco grubsza warstwa, oryginalne szyby – nawet czołowa, uszkodzony przełącznik blokady tylnych drzwi i szyb, opony letnie ok. 4 mm bieżnika, nierówno starte.
    W OSKP na kanale zapocony LP amortyzator (wszystkie sprawne ok.70%, do zrobienia w przyszłości), hamulce OK, zbieżność do regulacji.
    Jazda próbna – nieduże ściąganie w prawo, piszczy hamulec także po puszczeniu *****u. Silnik pracuje równo, bez problemu wkręca się na wyższe obroty, nawet sympatycznie ciągnie dość dużą budę.
    Zakup sfinalizowany za ówczesną średnią cenę ze wszystkich ogłoszeń benzyniaków 1.6.

    PIERWSZE WRAŻENIA Z JAZDY
    Powrót do domu w góry. Wygodny fotel, dobra widoczność, trzeba przyzwyczaić się do innej pozycji za kierownicą i pozbyć nawyków z prowadzenia T-Jeta 1.4 120 KM. Do ok. 90-100 km/h dość żwawo się rozpędza jak na minivana, powyżej już trochę z oporem, dla mnie nieźle przy tych gabarytach. Przy większej prędkości wyraźniej czuć ściąganie w prawo, powyżej 110 km/h dość mocne drgania kierownicy. Cała droga ok. 6.5 godziny jazdy, w fotelu bardzo wygodnie, gdyby nie znużenie mógłbym jechać bez przerw.

    PAKIET STARTOWY
    - Standardowe: rozrząd, filtry, olej.
    - Hamulce rozłożone, sprawdzone, bez specjalnego czyszczenia zacisków pisk zniknął, tarcze klocki wystarczą mi jeszcze na długo.
    - Po zdjęciu koła mechanik zauważył pękniętą sprężynę prawego przedniego zawieszenia. Wymiana sprężyny i drążków kierowniczych i ustawienie zbieżności załatwiły kwestię ściągania i drgań kierownicy.
    - Nowe opony letnie.
    - Przegląd klimatyzacji.
    - Wymiana przełącznika blokady tylnych drzwi i szyb – to już we własny zakresie za 9 zł z allegro.
    - Szybko padł jeden z siłowników tylnej klapy, wymiana 36 zł/szt z allegro.

    OGÓLNE WRAŻENIA Z 1500 KM
    Auto chyba w średniej wersji wyposażenia, nie wiem dokładnie. Tapicerka welurowa, jasna, nieprzesadnie praktyczna przy dwójce małych dzieci, ale z tym to do Ery albo salonu. Lusterko fotochromatyczne. Grzane fotele. Klima automatyczna. 4 szyby elektryczne. Czujnik deszczu.
    Bardzo dużo miejsca w środku. Spore możliwości konfiguracji 3 foteli z tyłu: każdy niezależnie przesuwany przód-tył; chociaż środkowy fotel jest trochę węższy, można w dowolnym układzie zmieścić 2 foteliki i osobę pomiędzy nimi lub obok nich zachowując wygodę; można je złożyć i przewozić meble; w razie większej imprezy 2 dodatkowe fotele składane w bagażniku.
    Twarde, nieprzyjazne plastiki, dużo ich też na drzwiach, słychać skrzypienia, świerszcze itp.
    Auto dobrze się prowadzi, zadziwiająco zwrotne, wyższe zawieszenie niż w Bravo i dużo łatwiej parkuje się w mieście bo krawężniki niestraszne. Choć nie ma czujników cofania łatwiej parkuje mi się nim niż Fiatem, może to przez dobrą widoczność dookoła przez szyby. Po mieście porusza się sprawnie, bez ociągania rusza spod świateł. Powyżej 100 km/h już się mozolnie rozpędza. Spalanie z mojej eko-emeryckiej jazdy: z komputera miasto 10.5-11l/100km, w trasie autostrada/droga ekspresowa do 100km/h 6.5-8.5l, przy 140km/h 14l. Z dystrybutora średnie spalanie z 1600 km (w tym ok. połowa po autostradzie, drogach szybkiego ruchu) 8.2l.

  2. #2
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2013
    Skąd
    Pomorskie
    Postów
    37
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Bardzo fajny silnik do tego samochodu.

  3. #3
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    No, spalanie to piękne tam masz... ale tak to jest jak wybiera się "mniejsze zło"

    @charlir84: fajny, fajny...

    @psonic: Zadowolony z zakupu "awaryjnego" Renault?
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  4. #4
    psonic
    Gość

    Domyślnie

    No ch...ra znowu kupiłem samochód na F (wcześniej Ford, potem Fiat, tera Francuz), sąsiedzi będą mnie omijać jak parszywego
    Z takiej "awaryjności" jestem bardzo zadowolony, oby dalej tylko takie koszty mnie czekały Przyjemniej jeździ się nim niż Fiatem.
    Fakt, spalanie może denerwować w zestawieniu z dieslem, porządny benzyniak jak porządny Polak lubi wypić :P Ciekaw jestem obecnego spalania bo od pewnego czasu jeździ nim tylko żona, ona na razie skupia się na płynnej jeździe a nie jakieś tam eko Niestety sensowny diesel 2.0 dCi dostępny był dopiero od 2006, a te roczniki już poza moim budżetem były. Więc wybrałem mniejsze zło

  5. #5
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2013
    Skąd
    Pomorskie
    Postów
    37
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    mój Scenic krótki z tym samym silnikiem na trasie około 110km/h spala 8-9 ostatnio przy 140-160 km/h spalał 15-18, na mieście poniżej 12l na 100 nie wychodzi mi mam go już rok i dla mnie już tylko samochody na F za komfort wyposażenie i cenę, niedługo zostanie zagazowany
    Grand ma duży bagażnik, teraz jak kupiliśmy duży wózek to zakupy w kabinie a wózek zajmuje prawie cały bagażnik

  6. #6
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Tylko 1.9 dCi z tego rocznika nie jest zły... a spala w/g tego co piszecie 3x mniej
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  7. #7
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2013
    Skąd
    Pomorskie
    Postów
    37
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    jak to ostatnio mi powiedziano że jestem bogaty bo mam benzynę tylko że mało jeżdżę i czekam na założenie lpg jak na prezent pod choinkę ale ja nie zamienił bym 2.0 Pb na 1.9 dci

  8. #8
    psonic
    Gość

    Domyślnie

    A co mi tam, ze mnie też panisko, jak sobie zatankuję raz w miesiącu pod korek . Zwłaszcza wg szwagra, co to co parę dni równo co do grosika za 50zł do swojego VW lał ON, żeby przypadkiem za dużo nie wyjeździć
    A na poważnie to szkoda by mi było po mieście diesla katować, przy tak krótkich dojazdach to pewnie to co na paliwie oszczędzę musiałbym w naprawy włożyć, bilans na zero.

  9. #9
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    U mnie na nizinach palił przynajmniej litr / 100km mniej dokładnie ten sam egzemplarz ale krótko w sumie jeździłem i może akurat mniej w warszawskich korkach stał
    Niską jakość plastików potwierdzam i odrazu to zaznaczałem wtedy zainteresowanemu szczególnie że mnie dodatkowo raziły w stosunku do jakości wnętrza posiadanego wcześniej C4 Picasso Pomimo że samo wykończenie wnętrza poskrzypuje to już wyciszenie od silnika w moim odczuciu całkiem przyzwoite.
    Fajnie że tak jak się wydawało początkowo i po oględzinach okazał się mało zmęczonym życiem a tym samym bezawaryjnym egzemplarzem, szczególnie że samochodu na F , który nie wymagał tysięcy wkładu na dzień dobry Mam nawet jeszcze jego zdjęcia jak zadowolony nabywca pozwoli to mogę wkleić

  10. #10
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Może Renault zmienił jakość plastików po FL, bo w/g mnie są dobrej jakości.... przynajmniej u mnie

    @Bartek28... dwa miesiące użytkowania, to chyba za krótko, żeby go ocenić jako bezawaryjnego, szczególnie, że to samochód na F... tzn, na R

    Cytat Napisał psonic Zobacz post
    A na poważnie to szkoda by mi było po mieście diesla katować, przy tak krótkich dojazdach to pewnie to co na paliwie oszczędzę musiałbym w naprawy włożyć, bilans na zero.
    Do tej pory, wszyscy, którzy hejtują dizla liczyli potencjalne straty... teraz to przeszło na wyższy poziom i już zaczynają liczyć potencjalne zyski

    To ja ci powiem, że od 12 lat jeżdżę dizlem i jeszcze nic poza eksploatację nie dołożyłem...

    Także pamiętajcie, Diesel to Złoooooooooooo
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 10-06-15 o 22:26
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  11. #11
    psonic
    Gość

    Domyślnie

    Ależ ja bynajmniej diesla nie hejtuję 2 lata temu miałem okazję poruszać się przez miesiąc 407 2.0 HDI (chyba takie to miało oznaczenie) i zacnie się tym jeździło. Ja po prostu przedstawiłem mój wybór Kiedyś byłem o to pytany w moim wątku w dziale "Jakie auto kupić".
    @mpDante - gdzie tam widzisz zysk?? mnie wyszło "bilans na zero"
    Ale kończmy OT. Ja póki co jestem zadowolony z zakupu, żona też.
    Planuję wrzucić zdjęcia, ale dotychczas nie miałem okazji zrobić fajnych. Za bardzo zabiegany w pracy jestem, a to pogoda nie sprzyjała sesji foto, a to auto brudne było, a to umyłem ale ptaki zdążyły obrobić.
    To chyba pasuje na minus - duża powierzchnia, że nawet ślepa kura narobiłaby na dach. Auto 2x umyte, na drugi dzień już upstrzone! Parkuję z daleka od drzew czy słupów, zawsze jakiś latający gad trafi z powietrza chyba, może to ten zielony kolor
    Żona po mieście nieźle sobie Scenic'iem radzi, średnie spalanie z kompa 9.5/100km.

  12. #12
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał psonic Zobacz post
    gdzie tam widzisz zysk?? mnie wyszło "bilans na zero"
    Jak mówi przysłowie, kasa niewydana to kasa zaoszczędzona
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  13. #13
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2013
    Skąd
    Pomorskie
    Postów
    37
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    oj tylko żebym nie wykrakał ale od roku użytkowania tylko osłona przegubu, cewka dwa dni temu i trochę oleju zjadł więc całość na plus przy 11 latku z 230tys. na blacie, ale najważniejsze był zadbany i dalej jest

  14. #14
    psonic
    Gość

    Domyślnie

    Mały update spalania. Z ostatnich 1200 km (50% trasa - drogi szybkiego ruchu z prędkością 100-120 km/h; 30% miasto, 20% wyjazdy za miasto do 30 km) wyliczone z dystrybutora wychodzi ok. 8.6 L/100km. Ostatnio trafiła się poważniejsza usterka, nieszczelny przewód paliwowy, pod maską było czuć zapach benzyny. Zauważone przed tuż przed wyjazdem na urlop. Naprawione w ASO bo było najbliżej i najszybciej.

  15. #15
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    no to farta miałeś bo już byś miał byś po aucie druga sprawa obejrzyj osłony termiczne te od kabiny czy nie opadają na kolektor

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •