Strona 35 z 44 PierwszyPierwszy ... 25313233343536373839 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 511 do 525 z 649

Temat: Jak nie daæ siê oszukaæ na podatku VAT przy kupnie sprowadzanego auta

  1. #511
    marcias
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Witam,

    Jak wygl±da sprawa obrotu samochodami uszkodzonymi. Na jakiej zasadzie sprzedawany jest samochód uszkodzony - np. je¼dzi samochód w firmie X gdzie zosta³ uszkodzony, odkupuje go ubezpieczalnia Y i sprzedaje potem komisowi Z. Samochody uszkodzone s± odkupowane przez ubezpieczalnie na zwyk³± Vatowsk± czy na mar¿ê ?



    Przery³em kilka tematów i albo jestem ¶lepy albo nikt nie poruszy³ tego aspektu.

  2. #512
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Sk±d
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziêkowano Thanks Given 
    123
    Podziêkowano Thanks Received 
    4
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    na tak± sam± na jak± by³y kupione
    Pozdrawiam

  3. #513
    marcias
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    No dobrze, ale sytuacja jest taka - firma kupuje samochód i kto¶ ów samochód tej firmie niszczy (wje¿d¿aj±c w niego), ubezpieczalnia ów samochód odkupuje. Sytuacja prosta, klarowna, tylko jak realizowana? Na mar¿y... dlaczego? Jako¶ nie chce mi siê wierzyæ, a z tego co wyczyta³em w internetach samochody uszkodzone s± tylko na mar¿ê sprzedawane... dlaczego ?

  4. #514
    unfaller
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Nie tylko na mar¿ê, wszystko zale¿y od statusu podatkowego samochodu. Je¿eli by³ np w Niemczech na pe³nym vacie, odkupuj±c to auto z ubezpieczalni otrzymuje siê pe³n± fakturê vat

  5. #515
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Sk±d
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziêkowano Thanks Given 
    123
    Podziêkowano Thanks Received 
    4
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    Przecie¿ mu to napisa³em... Czy¿by kupi³ i co¶ nie pasuje?
    Pozdrawiam

  6. #516
    kyzol
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Witam. To mój pierwszy post na forum zdaje sobie sprawê ¿e byæ mo¿e ³amie w jakim¶ stopniu regulamin forum ale nie mam innego wyj¶cia.

    Otó¿ od pó³ roku szukam dla siebie samochodu. Przejrza³em mnóstwo ofert i obejrza³em du¿o samochodów w ka¿dym by³o co¶ nie tak. Albo by³ bity albo nie pasowa³ mi ¿e wzglêdu na to ¿e jestem osob± niepe³nosprawn± i nie móg³bym w tym aucie zainstalowaæ swojego oprzyrz±dowania inwalidzkiego.
    Ostatnio jecha³em Golfem 5 automatyczna skrzynia biegów wszystko w nim chodzi ok. Nie wygl±da na to ¿eby by³ bity nie ma siê do czego przyczepiæ. Chodzi o to ¿e auto jest sprowadzone z Niemiec. Jeden prywatny w³a¶ciciel ponoæ kobieta. Handlarz chce go sprzedaæ na fakturê vat. Najbardziej siê w³a¶nie boje tej faktury vat. Auto nie jest zarejestrowane w Polsce przyjecha³o na lawecie. Sprzedawca ma ponoæ tablice wyrobione w Niemczech. I teraz chodzi mi o to jakich papierów powinien od niego ¿±daæ? Wiem ze akcyzê mam op³aciæ ja. Poza tym muszê mieæ kwit ¿e zap³aci³ akcyzê do tego przegl±d co jeszcze? Przede wszystkim jak to w koñcu jest z tym vatem? Czy handlarz powinien zap³aciæ przed sprzeda¿± w polskim urzêdzie vat23%? Czy mo¿e jest z tego zwolniony? W og³oszeniu jest tylko napisane ¿e kupuj±cy zwolniony z podatku 2%. Bardzo proszê o pomoc na co przede wszystkim powinienem zwróciæ uwagê w papierach? Przeczyta³em ca³y w±tek ale mam straszny mêtlik w g³owie. Z góry dziêki za pomoc.

  7. #517
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziêkowano Thanks Given 
    526
    Podziêkowano Thanks Received 
    1
    Podziêkowano
    1 Post
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    Pomiesza³es wszystkie mo¿liwe pojêcia i w±tki..
    Cytat Napisa³ kyzol Zobacz post
    Wiem ze akcyzê mam op³aciæ ja. Poza tym muszê mieæ kwit ¿e zap³aci³ akcyzê do tego przegl±d.
    Na pierwszy ogieñ
    http://bez-wypadkowe.net/forumdisplay.php/162-Niemcy
    Ostatnio edytowane przez dural ; 20-11-15 o 21:43

  8. #518
    kyzol
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Tak przepraszam oczywi¶cie akcyza op³acona ja p³ace recykling. Przepraszam za b³±d

  9. #519
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziêkowano Thanks Given 
    300
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    16

    Domy¶lnie

    Jak ju¿ poczytasz ca³y ten temat i link'a durala, za³ó¿ kolejny z tym autem w dziale "ocena auta z og³oszenia" - tam gdzie jest formatka na czerwono. Popatrzymy, podpowiemy jak temat ugry¼æ Na ten moment tak wstêpnie powiem, ¿e Golf V z racji wieku nie jest obarczony wielkim ryzykiem wa³ka na vacie.
    Opinie, które napisa³em na forum, s± jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywn± ocen±. To nie pewnik, w rzeczywisto¶ci mo¿e byæ inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA b±d¼ Szwajcarii.

  10. #520
    gautanama
    Go¶æ

    Domy¶lnie vat -mar¿a

    Witam,
    na samym pocz±tku od razu wspomnê ¿e przeczyta³em ca³y w±tek ale mimo wszystko mam pytanie i proszê o odpowied¼.
    Znalaz³em samochód w komisie samochodowym rok 2005 kwota 26000 jest to do¶æ atrakcyjna cena jak za ten model z takim wyposa¿eniem. Komis dzia³a od oko³o 3 lat niema o nim opinii w internecie. Sprzedawca na pytanie o fakturê powiedzia³ i¿ wystawia Vat-mar¿a i na moje pytanie o to czy z firmy samochód odpowiedzia³ ¿e od osoby prywatnej. Podczas przekazywania zaliczki pokaza³ mi ksero dokumentu rejestracyjnego z W³och który pó¼niej zabra³em do domu. I tu pojawia siê problem na tym dokumencie w³a¶cicielem jest firma w³oska. Sprzedaj±cy firma handlowo-us³ugowa zobowi±za³ siê przekazaæ wszystkie dokumenty potrzebne do rejestracji. Pytanie brzmi dlaczego vat mar¿a skoro na dokumentach jest firma czy to ewidentny przypadek przekrêtu. Na moje pytanie o to czy czasami nie keci na wacie odpowiedzia³ ¿e jest na miejscu od wielu lat i to by mu siê nie op³aca³o...

  11. #521
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziêkowano Thanks Given 
    526
    Podziêkowano Thanks Received 
    1
    Podziêkowano
    1 Post
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    Jak czyta³e¶ to wróæ do str 1 wypowiedz nr 2 u¿ytkownik Trade - Lux.

    Wypisz wymaluj .

  12. #522
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziêkowano Thanks Given 
    91
    Podziêkowano Thanks Received 
    5
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    19

    Domy¶lnie

    jaka firma jest w dowodzie? Wrzuæ dane lub skan z sam± firm±
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  13. #523
    gautanama
    Go¶æ

    Domy¶lnie dane firmy

    Na skanie dowodu widnieje pod pozycj± C.2.1 firma H.T.C. SRL
    Pozycj± C.2.3 V DEI PONYICELLI 2 CORTE FRANCA (BS)

    przeczyta³em odp nr 2 na pierwszej stronie ale czy handlarz który dziala na rynku od 4lat zrobi³by sobie taki syf? A z drugiej strony dlaczego k³ama³ mówi±c ¿e auto pochodzi z prywatnych r±k.

    No i w koñcu je¶li chce wystawiæ on fakturê VAT mar¿a z przebiegiem km to jak mogê siê zabezpieczyæ przed procederem *****twaVAT

  14. #524
    gautanama
    Go¶æ

    Domy¶lnie telefon

    Dzwoni³em do tej firmy (najprawdopodobnie) do W³och ale dzi¶ jest zamkniête. Nie wiem czy dzwoniæ do komisu i zapytaæ o wyja¶nienie tej sytuacji czy zaczekaæ bo jak zadzwoniê to mo¿liwe ¿e oryginalna faktura zostanie podrobiona i poka¿± mi jaki¶ lewy dokument.

  15. #525
    gautanama
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    zapyta³em sprzedawce dlaczego na skanie jest firma a jego odpowied¼ by³a taka,
    Prywatny w³a¶ciciel wzi±³ auto w leasing teraz je sprzedaje i umowa bêdzie ¿e sprzedaje komisowi bezpo¶redni w³a¶ciciel osoba prywatna. komisant stwierdzi³ ¿e to na nim le¿y obci±¿enie co do rozliczenia Vat-u jako na bezpo¶rednim importerze i to on ewentualnie mia³by problemy?

    Nie wiem czy takie t³umaczenie jest wiarygodne bo skoro w³a¶ciciel mia³ auto z firmy leasingowej to dlaczego dokumenty nie s± na niego? :/ auto jest z koñcówki 2005 to przecie¿ leasing siê skoñczy³ chyba

    Na razie czekam a¿ komisant dostanie wszystkie dokumenty z zagranicy i zrobi wszystkie op³aty

    Je¶li mo¿ecie to proszê napiszcie jak podej¶æ do tej sytuacji która jest zgo³a chora w moim mniemaniu...

Strona 35 z 44 PierwszyPierwszy ... 25313233343536373839 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •