Strona 29 z 44 PierwszyPierwszy ... 1925262728293031323339 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 421 do 435 z 649

Temat: Jak nie daæ siê oszukaæ na podatku VAT przy kupnie sprowadzanego auta

  1. #421
    Starszy u¿ytkownik Avatar Mariianek
    Zarejestrowany
    pa¼ 2011
    Sk±d
    Belgia/Szczecin okazjonalnie.
    Postów
    223
    Podziêkowano Thanks Given 
    39
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    13

    Domy¶lnie

    Trade i w³a¶nie o tym samym mówimy Brak Car-pasu to ryzyko VAT (ewentualnie jaki¶ ulep) Jest faktura 23% jest Ok co nie znaczy ze nie trzeba sprawdzaæ historii samochodu. A i jeszcze jedno na czym mo¿na siê przejechaæ, w Belgii leasing w niektórych wypadkach mo¿e trwaæ d³u¿ej ni¿ 5 lat. Oraz kupa aut dyplomatycznych i je¶li auto jest produkcji z poza EU to dojd± op³aty celne, akcyzy itd.
    Moja pasja to Zoom - Zoom
    ¯ycie jest jak gówno na kole...raz na górze, raz na dole...

  2. #422
    lons
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Witam,

    Szukam auta do 60 tys z³. Dzwonie po handlarzach z otomoto. Dziwne jest to, ¿e jak zadaje pytanie handlarzom czy wystawi± mi pe³na fakturê to ka¿dy z nich mówi, ¿e nie bo nie mo¿e takiej wystawiæ. Jak dr±¿ê temat to siê dra na mnie, ¿e nie rozumiem co do mnie mówi± Jak to jest? Mówi±, ¿e auto jest od osoby prywatnej a nie z firmy poleasingowej. To czemu wystawiaj± vat mar¿e? W czym problem wystawiæ pe³na fakturê 23%? Sk±d te nerwy u nich? Czyli jak twierdz±, ¿e auto pochodzi od osoby prywatnej a oni wystawia mi f- vat mar¿a to oznacza, ¿e wszystko jest oko?

    Do tego go¶cia min dzwoni³em: http://allegro.pl/show_item.php?item...379#4f4334b086
    Ostatnio edytowane przez lons ; 04-05-15 o 11:56

  3. #423
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Bo widocznie nie rozumiesz. Jak auto faktycznie pochodzi od osoby prywatnej to wystawiaj± vat mar¿ê. Gdyby wystawili Ci 23% to musz± zap³aciæ 23% vatu od kwoty faktury i ca³y podatek dochodowy.

    Do³o¿ysz im na to?? Przy samochodzie nabytym bez vatu wystawia siê vat mar¿ê i p³aci VAT+DOCHODOWY od MAR¯Y jak sama nazwa wskazuje,a nie od ca³ej kwoty na fakturze.

  4. #424
    Starszy u¿ytkownik Avatar bunny
    Zarejestrowany
    kwi 2012
    Sk±d
    KR-KCH
    Postów
    482
    Podziêkowano Thanks Given 
    210
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    13

    Domy¶lnie

    Je¿eli auto jest rzeczywi¶cie od osoby prywatnej to wystawia VAT-mar¿ê. Trzeba tylko zweryfikowaæ czy handlarz mówi prawdê.

    EDIT: Pisa³em chyba w tym samym czasie, co Kris

  5. #425
    lons
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Ok rozumiem czyli widzê wszêdzie przewa³ a tak nie jest Czyli jak handlarz mówi, ¿e kupi³ od osoby prywatnej to powinienem sprawdziæ w dowodzie rejestracyjnym czy widnieje os. prywatna. Ok, ale co w sytuacji kiedy osoba ma firmê na siebie tj. na swoje nazwisko czyli de facto jest firm± jednoosobow±? W dowodzie bêdzie to widnia³o? Jeszcze jedno. Dlaczego w takim razie inne firmy jako¶ pisz±, ¿e wystawiaj± pe³na fakturê VAT 23% na sprzedawane auto?
    Ostatnio edytowane przez lons ; 04-05-15 o 12:29

  6. #426
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Pamiêtaj,¿e "va³ek na vat" dotyczy tylko i wy³±cznie aut sprowadzonych,zakupiony z flot. Raczej nikt nie trudzi siê,¿eby robiæ wa³ek na vacie kupuj±c auto od osoby fizycznej prowadz±cej DG.

    Sprawdzaj czy w zagraniczych dokumentach jest firma je¿eli tak - VAT 23%
    Je¿eli osoba fizyczna - vat mar¿a jest OK.

    Cytat Napisa³ lons Zobacz post
    Dlaczego w takim razie inne firmy jako¶ pisz±, ¿e wystawiaj± pe³na fakturê VAT 23% na sprzedawane auto?
    Handlarz jak kupi³ UCZCIWIE auto z VATEM to sprzedaje je z VATEM. Niektóre auto równie¿ te z Polskich salonów by³y zarejestrowane na firmy lub wci±gniête w koszty przez osoby fizyczne prowadz±ce DG. Takie auto musi byæ sprzedane przez w³a¶ciciela faktur± 23%,pó¼niej handlarz osobie prywatnej wystawia 23%,a ta gdy bêdzie za jaki¶ czas sprzedawaæ wystawia ju¿ zwyk³± umowê KS.

  7. #427
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    £ód¼ - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,084
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    -lons- jak ja prowadzi³em DG to by³o JASNE - ma³o która Firma prowadz±ca DG wstawia³a w komis - po prostu prawo w POmrocznej by³o /jest zbyt skomplikowane ale i takie transakcje by³y/s± legalnie i jak najbardziej mo¿liwe - najczê¶ciej s± to "uk³ady" gdzie po¶rednik odkupuje auto/auta prowadz±c DG od F-my po cenach mocno "dyskusyjnych" i potem odsprzedaj±c równie¿ "stara" siê wystawiæ f-rê na kwotê jaka jemu pasuje do podatków ( czyt. zani¿on± )

    Je¶li za¶ chodzi o auta sprowadzone z "za granicy" to tu "po¶rednik-komis" ma w dupie legalno¶æ dot. podatku VAT 23%- spisuje umowê przyjêcia auta w KOMIS - przy sprzeda¿y wystawia legalnie F-rê VAT MAR¯A odprowadzaj±c podatek od owego zarobku pomiêdzy sum± wstawienia a sprzeda¿y i goñ siê frajerze ... tak to wygl±da
    Cz³owiek m±drzeje z wiekiem....szkoda tylko ¿e z wiekiem od trumny

  8. #428
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziêkowano Thanks Given 
    300
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    16

    Domy¶lnie

    Ogólna uwaga - je¶li kolega lons dzwoni po takich sprowadzonych dieselkach 2011-2012 to ja bym by³ mocno ostro¿ny odno¶nie tego, ¿e v-m jest ok.
    Opinie, które napisa³em na forum, s± jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywn± ocen±. To nie pewnik, w rzeczywisto¶ci mo¿e byæ inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA b±d¼ Szwajcarii.

  9. #429
    lons
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    No wlasnie dlatego jestem ostro¿ny. Zadaje handlarzom pytanie czy w dowodzie widnieje firma czy osoba prywatna i prawie w kazdym przypadku mowia, ze firma. Jeden twierdzi³, ze nikt normalny w Niemczech nie kupuje na siebie auta jako osoba prywatna tylko na firmê bo wrzuci sobie w koszta, auto sie zamortyzuje i po 4 latach sprzedaje za rozs±dna cenê. Kazdy z nich od lat prowadzi komis/ handluje autami i nie bawi sie w jakies przekrety. Jest powa¿na firma etc i z nikim nigdy nie mia³ problemów. Meczy mnie to powoli.....

  10. #430
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziêkowano Thanks Given 
    91
    Podziêkowano Thanks Received 
    5
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    19

    Domy¶lnie

    Ma³o kto normalny sprzedaje prywatnie auto po 3-4 latach Nawet w bogatych Niemczech. 99% samochodów s± z firm leasingowych, bo inaczej za Mondeo musia³by¶ zap³aciæ z 60tys z³ za 2011r...
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  11. #431
    Starszy u¿ytkownik Avatar Mariianek
    Zarejestrowany
    pa¼ 2011
    Sk±d
    Belgia/Szczecin okazjonalnie.
    Postów
    223
    Podziêkowano Thanks Given 
    39
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    13

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ Kris Zobacz post
    Pamiêtaj,¿e "va³ek na vat" dotyczy tylko i wy³±cznie aut sprowadzonych,zakupiony z flot. Raczej nikt nie trudzi siê,¿eby robiæ wa³ek na vacie kupuj±c auto od osoby fizycznej prowadz±cej DG.

    Sprawdzaj czy w zagraniczych dokumentach jest firma je¿eli tak - VAT 23%
    Je¿eli osoba fizyczna - vat mar¿a jest OK.

    Trde nie ca³kiem, osoby prowadz±ce DG na swoje nazwisko tez kupuj± w leasingu. Auto bêdzie wygl±da³o jak od prywatnej osoby a tam mina.
    Moja pasja to Zoom - Zoom
    ¯ycie jest jak gówno na kole...raz na górze, raz na dole...

  12. #432
    lons
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Tragedia. Nie znajdê chyba normalnego auta Na otomoto AUDI A4 z 2011 roku ka¿da na wa³ek na to wygl±da. A tak mi siê podoba.....
    Ostatnio edytowane przez lons ; 05-05-15 o 08:20

  13. #433
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziêkowano Thanks Given 
    91
    Podziêkowano Thanks Received 
    5
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    19

    Domy¶lnie

    Jest sporo firm w Polsce, które sprzedaj± samochody poleasingowe - chyba ¼le szukasz lub nie w tym bud¿ecie
    A4 z legaln± faktur± z 2011r z przebiegiem 150tys km to koszt ok. 65tys z³ min.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  14. #434
    lons
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Co to znaczy legalna faktura? Szukam w granicach 60-65 tys z³. Mam teraz patent. Dzwonie do go¶cia i pytam siê czy w dowodzie widnieje firma czy os prywatna. Jak firma to odpuszczam temat. Problem w tym, ¿e 95% mówi, ¿e firma :/// Auta to A4 2011 Rok. Dziwne, ¿e jeszcze ¿aden handlarz nie powiedzia³ mi, ¿e w dowodzie jest os. prywatna. Chore.

  15. #435
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziêkowano Thanks Given 
    526
    Podziêkowano Thanks Received 
    1
    Podziêkowano
    1 Post
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    lons A4 na "zachodzie" to bardzo popularne auto leasingowe.
    Sam kupi³em ostatnio (jakie¶ 6mcy temu) A4 avant , 2011r, 118km km, i cena oscylowa³a w granicach napisanych przez Trade-lux'a.

    Na pe³n± fakturê vatowsk± , pod dom mi nawet przywie¼li

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •