Strona 17 z 44 PierwszyPierwszy ... 713141516171819202127 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 241 do 255 z 649

Temat: Jak nie daæ siê oszukaæ na podatku VAT przy kupnie sprowadzanego auta

  1. #241
    zbrodel
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Witam.
    Z tego co rozumiem, nie istnieje - dla "prywatnego" cz³owieka - mo¿liwo¶æ sprawdzenia czy dany samochód mia³ op³acony VAT? Nie mogê pój¶æ do skarbówki i poprosiæ ¿eby mi powiedzieli czy samochód jest "czysty"?
    Chore to trochê.
    Mam na widoku auto. W Polsce je¼dzi od dwóch lat, ale obecny w³a¶ciciel nie sprowadzi³ osobi¶cie, tylko jak siê wyrazi³ "przez warsztat" i podejrzewam VAT-wa³ek. Prosi³em o zagraniczne papiery auta, ale mówi ¿e nie wie czy znajdzie. Jak nie znajdzie to nie ma szans sprawdzenia?

  2. #242
    Blacky
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Panowie,
    Mam du¿e podejrzenia, ¿e auto które prawie mia³em kupiæ (spaæ nie mog³em przez nie...) jest w jakim¶ sensie owa³kowane w podobny jak opisywane sposób.
    Tyle, ¿e to auto pochodzi ze Szwajcarii (z poza UE). Wg wszelkich oznak na niebie i ziemi wprowadzaj±c to auto na teren UE MUSI/powinien byæ od tego zap³acony vat (czy to u nas czy w niemczech).
    Natomiast sprzedawca/handlarz stwierdzi³ ¿e mo¿e byæ co najwy¿ej fra vat-mar¿a albo umowa k-s.
    Osobi¶cie auta i papierów nie ogl±da³em, rozmawia³em z facetem telefonicznie, natomiast zleci³em inspekcjê jednemu z kolegów z forum, który to auto ogl±da³ na ¿ywo.
    Gdy zacz±³ sprzedawców naciskaæ w sprawie dokumentów i vat stwierdzili ³agodnie mówi±c, i¿ nie maj± ju¿ czasu na oglêdziny i wynocha, i mog± rozmawiaæ z osob±, która faktycznie jest zainteresowana zakupem a nie z ogl±daczem...
    Nie chcia³bym na razie publicznie nikogo oskar¿aæ ale wygl±da³o mi to na sprawê nie¼le kombinowan± i poza opieprzeniem handlarza nie interesowa³em siê wiêcej tym autem.
    Je¶li jest tu kto¶, kto w ramach swojego zawodu albo potrzeby zwalczania nieuczciwej konkurencji chcia³by zaj±æ siê spraw± mogê przes³aæ namiary na priv.

  3. #243
    A4_Dominik_WAW
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Chcia³bym powiedzieæ ¿e mo¿na co¶ z tym zrobiæ ale w obecnej sytuacji nie mo¿na w ¿aden sposób z tym walczyæ tylko nag³a¶niaæ przypadki i opisywaæ próby takiego ,,******wa,,.

  4. #244
    Blacky
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    A czy nikt nie próbowa³ ¶cie¿ki z "uprzejmym poinformowaniem" organów skarbowych ? Choæ w sumie to pewnie g....o mog± je¶li auto podlega³o obowi±zkowi zap³aty vat w innym kraju.
    Zadzia³aj± dopiero gdy przyjdzie pro¶ba z obcego urzêdu

  5. #245
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,658
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    Próbowali¶my, ale zupe³nie nie pod³apali tematu.
    Mnie zastanawia gdzie w tej ca³ej sytuacji jest s³aby punkt systemu i gdzie informacja o zaleg³ym podatku ginie. Nie wiem czy ma tu kto¶ wiedzê, jak urzêdy skarbowe w Niemczech czy Holandii pilnuj± takich transakcji. Czy nie jest tak, ¿e ka¿de auto kupowane netto na aukcji jest odnotowane z numeru vin i dostaje adnotacjê, ¿e nale¿y odprowadziæ od niego podatek?
    Je¿eli pamiêtamy, ¿e wszyscy jeste¶my pomyleni, to tajemnice znikaj±, a ¿ycie staje siê zrozumia³e.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  6. #246
    A4_Dominik_WAW
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Ostatnio mia³em klienta który chcia³ kupiæ i kupi³ A4 B8 w Górze Kalwarii, samochód jak zawsze mia³ byæ z niemiec okaza³o siê ¿e jest z holenderskiej firmy. Cz³owiek nie wiedzia³ o co chodzi z vatem - u¶wiadomi³em go jak to wygl±da. Auto sprawdzi³ pod wzglêdem technicznym - w ASO Audi w Warszawie, samochód idealny - przebieg serwis itp. z VAT-em powiedzia³ ¿e by³ w Urzêdzie Skarbowym, dzwoni³ równie¿ na informacjê podatkow± wszêdzie mu powiedzieli ¿e oni nawet nie wiedz± o co chodzi i nigdy o czym¶ takim jak niezap³acony vat za auto z firmy z EU nie s³yszeli. Z wyrzutem powiedzia³ mi ¿e co¶ takiego jak przekrêt na vacie nie istnieje bo nawet w urzêdzie nie wiedz± o co chodzi zamroczony my¶l±c ¿e z³apa³ Pana Boga za nogi i kupi³ okazje, zap³aci³, odjecha³ pe³ny dumy mam z nim kontakt - zobaczymy co z tego bêdzie....

  7. #247
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    3M
    Postów
    16,353
    Podziêkowano Thanks Given 
    3,373
    Podziêkowano Thanks Received 
    206
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    Z do¶wiadczenia wiem ze urzêdy skarbowe d³ugo d³ugo nic nie wiedz± potem kto¶ nagle wprowadza w ¿ycie jaki¶ przepis i zaczyna siê jazda z tematem.
    Nie mniej dzieñ wcze¶niej NIC nie wiedzieli .

  8. #248
    Maryush
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Dodatkowo ka¿dy Urz±d dzia³a po swojemu, po swojemu interpretuje prawo i ma swoje "priorytety" w dzia³aniu.

  9. #249
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziêkowano Thanks Given 
    284
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    Dominik co Ty firmy w PL nie mia³e¶? US wie jak przy.pieprzyc sie niedoplaconych 3 z³, a nie bed± sie przejmowaæ tysi±cami
    Swoj± droga jak p³aci³em ostatnio VAT za auto nabyte w ramach WNT (¿eby przegl±d zrobiæ na tymczasowych... ) to babka z urzêdu oczy zrobi³a i sie pyta czemu ja tego auta na mar¿e nie sprzedam, skoro ka¿dy tak robi wiec masz odpowiedz jacy fachowcy pracuj± (zajmuje sie ona tylko wnioskami VAT23/4/5)

  10. #250
    Maryush
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Urzêdy zaczn± to ¶cigaæ, jak kto¶ na górze zorientuje siê jaka kasa z bud¿etu ucieka. Minister Finansów albo inna cholera wyda dyspozycje US ¿eby rzucali ca³a robotê i kopali Vat do 5-lat wstecz.. Od do³u to pewnie nie ruszy nigdy.

    Podobnie jak z prawami jazdy, komendant g³ówny wyda³ polecenie ¿eby zabieraæ prawka kiedy tylko siê da i teraz zabieraj± za st³uczkê albo przejechanie na czerwonym.. tak to dzia³a.

  11. #251
    Starszy u¿ytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Sk±d
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziêkowano Thanks Given 
    733
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    11

    Domy¶lnie

    Nie tyle co zabieraj± a maj± prawo do zatrzymania prawa jazdy i kieruj± wniosek do s±du, gdzie sêdzia decyduje...

  12. #252
    Maryush
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    o to to to w³a¶nie chodzi³o

  13. #253
    Starszy u¿ytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Sk±d
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziêkowano Thanks Given 
    733
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    11

    Domy¶lnie

    Te¿ uwa¿am, ¿e trochê przegiêcie choæ patrz±c na niektóre wykroczenia drogowe...
    Apropo tematu, czy w koñcu US, jakikolwiek, wpad³ na pomys³ niezap³aconego VAT'u? Kto¶ ma jakie¶ informacje? Bo mnie ta sytuacja irytuje, samochód kosztuje normalnie 60, wa³ek na VAT i kosztuje powiedzmy 48 i wszyscy siê rzucaj± na ten tañszy a ja ju¿ nie wiem jak dotrzeæ do staruszka ¿eby odrzuca³ takie oferty. T³umaczê, informujê, powtarzam i jest to magiczne 'po tyle chodz±' ...

  14. #254
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    £ód¼ - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,084
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    Nie widzê przy tej mentalno¶ci i podej¶ciu do kupna zdecydowanej wiêkszo¶ci polskich klientów aby jakakolwiek edukacja czy ostrze¿enia odnios³y tu skutek
    Auta "bezVatowce" by³y s± i nadal bêd± jeszcze chêtnie nabywane - jest zapotrzebowanie jest i oferta - przy nieudolnym i ¶pi±cym Prawie
    Przeciêtnego klienta interesuje cena jak± ma zap³aciæ tu i teraz za auto aby zostaæ jego posiadaczem - rejestruje;je¼dzi a wiêc w/g niego wszystko jest OK .

    Chcia³bym jedynie ( ku przestrodze) przypomnieæ jak siê losy potoczy³y kiedy¶ ze "sk³adakami" - poszperajcie w necie mo¿e co¶ znajdziecie .
    Pañstwo jak zacznie a bêdzie szuka³o $$$$ z "bezVatowców" to ZNAJDZIE ! i nie bêdzie go interesowa³o od kogo ¶ci±gnie ow± kasê.

    Edit;
    Magiczne - " po tyle chodz± "
    Cz³owiek m±drzeje z wiekiem....szkoda tylko ¿e z wiekiem od trumny

  15. #255
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziêkowano Thanks Given 
    526
    Podziêkowano Thanks Received 
    1
    Podziêkowano
    1 Post
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    Chyba Tomasz kiedys wspomina³ o sprawie bezvatowca z umowa na Niemca.

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •