Strona 6 z 44 PierwszyPierwszy ... 234567891016 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 76 do 90 z 649

Temat: Jak nie daæ siê oszukaæ na podatku VAT przy kupnie sprowadzanego auta

  1. #76
    Maryush
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ Vol_vo Zobacz post
    Dodam jeszcze, ¿e na fakturze vat mar¿a jest piecz±tka "firmy kolegi", która niby jest zarejestrowana w Polsce od 2007r.
    O jakiej Fakturze VAT MAR¯A piszesz? O tej, na któr± sprzedaj±cy kupi³ to auto? I na niej s± dane firmy kolegi? No to chyba sprawa jest jasna - jest s³up..

  2. #77
    Vol_vo
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    chodzi o fakturê vm, któr± ja otzymam przy zakupie auta i mam siê z ni± udaæ do wydzia³u komunikacji. Tam jest piecz±tka firmy kolegi tego sprzedaj±cego. Umowy kupna z belgii nie widzia³em.
    Ostatnio edytowane przez Vol_vo ; 11-05-13 o 13:47

  3. #78
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Je¿eli faktura od kolegi sprzedawcy to VAT MAR¯A - to na 99.9% nie jest to ¿aden kolega,a jedynie s³up który w Belgii naby³ auto w cenie netto,nie op³aci³ podatku VAT i sprzeda³ komisowi. Tak w³a¶nie to dzia³a.

    Je¿eli na fakturze z Belgii bêdzie wyszczególniona cena netto/brutto tak jak piszesz to ma byæ wystawiona FAKTURA 23%.

    Po za tym.... Masz na 99,9% wa³ek na VAT i jeszcze ³udzisz siê,¿e mo¿e akurat OKAZJA przeleci Ci ko³o nosa.

  4. #79
    sardzent
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    chyba ze sam chcesz kupic i sprzedac dalej ;0

  5. #80
    zonkul
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Jedna rzecz jednak nie daje mi spokoju - je¶li kupujê samochód od firmy za granic±, a jestem osob± prywatn±, to kupujê go za kwotê brutto. Nastêpnie wstawiam do komisu. Komis sprzedaj±c ten samochód komu¶ innemu wystawia fakturê VM. I wtedy to wszystko jest legalne. Czy jednak jest jaki¶ kruczek, o którym nie wiem?
    Pomijam, ¿e wtedy samochód wychodzi o ³adnych kilka tysiêcy dro¿ej i nie nadaje siê ju¿ na Polsk± Okazjê, ale chcia³bym wyja¶niæ to do koñca.

  6. #81
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Je¿eli kupujesz auto jako osoba fizyczna to z zagranicy dostajesz fakturê brutto,a prywatnie sprzedajesz umow± - LUB WSTAWIASZ DO KOMISU i komi MA UMOWÊ PRZYJÊCIA OD OSOBY FIZYCZNEJ,a nie FAKTURÊ VAT MAR¯A.

    Mo¿e inaczej je¿eli z zagranicznej firmy pojazd naby³a firma (nie wa¿ne jaka) to w 99,9% w PL auto ma byæ sprzedane na fakturê 23%. KONIEC I KROPKA.

  7. #82
    Vol_vo
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    a co np w sytuacji... jade za granicê i kupujê samochód w komisie (auto nale¿a³o kiedy¶ do firmy leasingowej). Transakcja potwierdzona jest umow± spisan± na kartce papieru pomiêdzy mn± a w³a¶cicielem zak³adu. Przyje¿dzam do kraju i chcê sprzedac auto, mam znajomego w komisie albo który posiada firmê i sprzedajê auto na faktura vat mar¿a. Czy to jest legalne? czy gdzie¶ tutaj mo¿e wyst±piæ przekrêt na VAT?

  8. #83
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Takie rzeczy to tylko w Tureckich okazjodajniach.W normalnym komisie je¿eli auto by³o kupione po leasingu z Vatem to sprzedawane jest osobie fizycznej z vatem obowi±zuj±cym w danym kraju.
    To o czym piszesz (umowa na kartce papieru na auto firmowe) jest praktycznie nie mo¿liwa.

    Mo¿na zrobiæ wszystko - widelec w oko te¿ sobie mo¿esz legalnie wsadziæ ale ma to swoje skutki uboczne.

  9. #84
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    £ód¼ - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,084
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    -Vol_vo- ....kombinujesz jak koñ pod górê ...raz piszesz tak potem inaczej a za chwilê co by by³o gdyby .
    Nic siê kupy nie trzyma - ogarnij siê i napisz konkret !
    Bo jak na razie to próbujesz uzyskaæ informacjê nie do koñca uczciwie postawion± spraw± .
    Koledzy wy¿ej wyt³umaczyli - s± te¿ inne tematy ......poczytaj i nie truj jak osesek czy aby mleko od innej Matki Ci nie zaszkodzi
    Cz³owiek m±drzeje z wiekiem....szkoda tylko ¿e z wiekiem od trumny

  10. #85
    Vol_vo
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Mam ostatnie pytanie do tego tematu. Skoro komis lub inna firma zajmuj±ca siê handlem samochodami sprzedaje mi auto, jest ona na Polskim rynku od 6 lat i zak³adam, ¿e dalej bêdzie prosperowa³a przez kilka nastêpnych to dlaczego US ma ¶cigaæ w³asciciela auta a nie t± firmê? Przecie¿ na fakturze vat mar¿a jest ich piecz±tka, oni tak¿e robili op³aty po sprowadzeniu auta do kraju (akcyza, t³umaczenia itp.) wiêc to oni wprowadzili w razie czego nielegalnie auto na rynek.

  11. #86
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    £ód¼ - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,084
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    O to ju¿ Policjê Skarbow± zapytaj ....co w razie czego ....ewentualnie Urz±d Celny ...albo prawnika .
    Cz³owiek m±drzeje z wiekiem....szkoda tylko ¿e z wiekiem od trumny

  12. #87
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziêkowano Thanks Given 
    300
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    16

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ Vol_vo Zobacz post
    Mam ostatnie pytanie do tego tematu. Skoro komis lub inna firma zajmuj±ca siê handlem samochodami sprzedaje mi auto, jest ona na Polskim rynku od 6 lat i zak³adam, ¿e dalej bêdzie prosperowa³a przez kilka nastêpnych to dlaczego US ma ¶cigaæ w³asciciela auta a nie t± firmê? Przecie¿ na fakturze vat mar¿a jest ich piecz±tka, oni tak¿e robili op³aty po sprowadzeniu auta do kraju (akcyza, t³umaczenia itp.) wiêc to oni wprowadzili w razie czego nielegalnie auto na rynek.
    Dlatego, ¿e Twój wymarzony pojazd ma wadê prawn± i zastaw ci±¿y na towarze, a skoro ci±¿y na towarze to kto¶ musi byæ w chwili wykrycia procederu aktualnym w³a¶cicielem, któremu mo¿na:
    a) dowaliæ vat + odsetki w najlepszym wypadku
    b) zatrzymaæ pojazd do wyja¶nienia.

    Je¶li kupisz takie auto to kto tym w³a¶cicielem bêdzie?

    Kwestia ¶cigania firmy jak ju¿ wymieniono "Henio-butelka sp. z.o.o." oraz komisu nazwijmy "strzy¿enie - full&max!!!" oraz próba udowodnienia komitywy wrêcz kopulacji miêdzy tymi dwoma podmiotami to zupe³nie inna bajka i to je¶li siê wydarzy rzeczywi¶cie Ciebie jako osoby, która kupi³a u nich raz auto raczej nie dotknie.
    Opinie, które napisa³em na forum, s± jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywn± ocen±. To nie pewnik, w rzeczywisto¶ci mo¿e byæ inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA b±d¼ Szwajcarii.

  13. #88
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    £ód¼ - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,084
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    -Jakoob- ten urywek z Twojego wpisu mo¿e spowodowaæ NIEODWRACALNE ZMIANY NA RYNKU AUT U¯YWANYCH W POmrocznej ;

    cyt; ...Kwestia ¶cigania firmy jak ju¿ wymieniono "Henio-butelka sp. z.o.o." oraz komisu nazwijmy "strzy¿enie - full&max!!!" oraz próba udowodnienia komitywy wrêcz kopulacji miêdzy tymi dwoma podmiotami to zupe³nie inna bajka i to je¶li siê wydarzy rzeczywi¶cie Ciebie jako osoby, która kupi³a u nich raz auto raczej nie dotknie..... " koniec cytatu

    Qrde dotknie i to najbardziej !! - jako ostatniego w tym ³añcuchu pokarmowym - jak zawsze i od lat
    Cz³owiek m±drzeje z wiekiem....szkoda tylko ¿e z wiekiem od trumny

  14. #89
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziêkowano Thanks Given 
    300
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    16

    Domy¶lnie

    Mo¿e doprecyzuje co mia³em na my¶li: jak temat wyp³ynie to kolega dop³aci w najlepszym razie vat + odsetki i to bêdzie jego problem. Inna sprawa to rozpracowywanie procederu po¶rednik-komis gdzie tych aut pu¶cili w Polske dziesi±tki albo i setki. Mam na my¶li zarzuty, nie ewentualne zeznania jak to by³o.
    Opinie, które napisa³em na forum, s± jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywn± ocen±. To nie pewnik, w rzeczywisto¶ci mo¿e byæ inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA b±d¼ Szwajcarii.

  15. #90
    Tomazi_74
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Ju¿ wiem czemu Wam nerwy puszczaj± czasem i Wasze wpisy s± niekiedy do¶æ niecenzuralne.
    Kris, szacun za cierpliwo¶æ, na prawdê Cie podziwiam

Strona 6 z 44 PierwszyPierwszy ... 234567891016 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •