Strona 4 z 44 PierwszyPierwszy 1234567814 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 46 do 60 z 649

Temat: Jak nie daæ siê oszukaæ na podatku VAT przy kupnie sprowadzanego auta

  1. #46
    Starszy u¿ytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziêkowano Thanks Given 
    4
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    14
    www.wymarzoneAUTO.pl - wiarygodne auta u¿ywane.

  2. #47
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    dolno¶l±skie
    Postów
    4,071
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,821
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    Ciekawe, czy w tym przypadku US tak¿e upomni siê o VAT... od obecnych w³a¶cicieli.
    # Szanuj moderatora swego, bo mo¿esz mieæ gorszego #
    - Inspekcje @ dolno¶l±skie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcjê FB Uwaga na Lenovo

  3. #48
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,658
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    No ³adnie, jeszcze z 8 lat i sprawa trafi do mainstreamu.
    Je¿eli pamiêtamy, ¿e wszyscy jeste¶my pomyleni, to tajemnice znikaj±, a ¿ycie staje siê zrozumia³e.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  4. #49
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziêkowano Thanks Given 
    91
    Podziêkowano Thanks Received 
    5
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    19

    Domy¶lnie

    Zaczyna coraz bardziej to wszystko wyp³ywaæ
    Najpierw dolno¶l±skie, pó¼niej ¦l±sk, teraz zachodniopomorskie.
    Niech dalej ludzie szukaj± okazji z VAT-mar¿a
    Przeciez¿ takich luksusowych samochodów lub bogato wyposa¿onych ma³o który prywatny odbiorca kupuje bogato wyposa¿one auta, ¿eby sprzed±æ je po 3-4latach za 40% warto¶ci, tym bardziej, ¿e one z przebiegiem 150-200tys km nie s± zu¿yte, ¿eby trafi³y na ¶mietnik
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #50
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    £ód¼ - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,084
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    Ja odnoszê wra¿enie , ¿e to ludzi w POmrocznej nie zniechêca do "TAÑSZEGO" zakupu bo jak "prawo" ma sie upomniec za XXX lat po to cos tam co¶ tam ....to on juz sobie poje¼dzi i dalej sprzeda - a jednak kupi³ fajne auto i ok 20% taniej ni¿ chc± "zdzierusu" za podobne dobre ,,,,,,,,,,,,,no bo np; 78tys z³ to nie 95tys
    Cz³owiek m±drzeje z wiekiem....szkoda tylko ¿e z wiekiem od trumny

  6. #51
    mikkka
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    witam, planujê kupiæ samochód sprowadzony z francji przez polskiego handlarza, handlarz wystawia fakturê vat-mar¿a. Podobno samochód kupi³ w komisie francuskim, w dowodzie rejestracyjnym bêdzie wiêc wpisany francuski w³a¶ciciel czyli osoba prywatna. Czy dobrze rozumiem, ¿e polski sprzedawca przy kupnie od komisu nie musia³ p³aciæ podatku vat? Je¿eli teraz ja kupiê od niego samochód na fakturê vat-mar¿a to czy dla tego samochodu w ogóle bêdzie zap³acony vat? I czy powinnam sie domagaæ wszystkich umów kupna/sprzeda¿y lub faktur pocz±wszy od w³a¶ciciela wpisanego do dowodu rejestracyjnego a¿ po tego polskiego sprzedawcê?

  7. #52
    Starszy u¿ytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Sk±d
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziêkowano Thanks Given 
    28
    Podziêkowano Thanks Received 
    9
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    Je¿eli w Carte Grise (francuski dowód rejestracyjny) jest wpisana osoba fizyczna (ostatni francuski w³a¶ciciel), to nawet je¿eli samochód by³ zakupiony przez polskiego po¶rednika via francuski komis/firmê, to ten komis/firma sprzeda³ go w cenie brutto na podstawie francuskiego odpowiednika faktury VAT-mar¿a, i sprzedaj±c go w Polsce ten polski po¶rednik równie¿ wystawia polsk± fakturê VAT-mar¿a w kwocie brutto na rzecz ostatecznego kupuj±cego.
    W obrocie samochodami bêd±cymi w którymkolwiek z krajów UE w³asno¶ci± osoby fizycznej niema wogóle tematu przewa³ów na podatku VAT, gdy¿ dokumenty handlowe na takie samochody s± zawsze wystawiane w kwotach brutto.

  8. #53
    mikkka
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Dziêkujê za wyja¶nienie.
    Czyli je¿eli w dowodzie nie figuruje firma tylko w³a¶ciciel prywatny to nie ma siê czym martwiæ?

  9. #54
    Starszy u¿ytkownik Avatar Rashid
    Zarejestrowany
    gru 2011
    Sk±d
    PL
    Postów
    178
    Podziêkowano Thanks Given 
    12
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    13

    Domy¶lnie

    Mogê wtr±ciæ swoje pytanie? Nie ma chyba potrzeby zak³adaæ nowego tematu, a mam pytanie w sprawie tej f-ry VAT-mar¿a:
    Je¿eli auto jest od fabryki krajowe, 1-wsza w³a¶cicielka sprzeda³a do Auto-Handlu, a ten¿e Auto-Handel sprzeda³ prywatnej osobie na VAT-mar¿ê, to jak to z tym jest? US ma siê czego czepiæ?

  10. #55
    Starszy u¿ytkownik Avatar bunny
    Zarejestrowany
    kwi 2012
    Sk±d
    KR-KCH
    Postów
    482
    Podziêkowano Thanks Given 
    210
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    12

    Domy¶lnie

    Tu wszystko siê zgadza - auto od osoby prywatnej, wiêc Auto-Handel wystawia VAT-mar¿ê

  11. #56
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Samochodów krajowych (czyt. zakupionych JAKO NOWE W POLSCE) w ogóle nie dotyczy wa³ek na VAT. Dotyczy on jednak samochodów zarejestrowanych w PL,a w przesz³o¶ci sprowadzonych do kraju.

    przyk³ad: Firma "JózioAlko" nabywa na aukcji po leasingowej samochód w cenie netto. Nastêpnie sprzedaje firmie "MegaWypas" na f.mar¿ê. Mega wypas sprzedaje Janowi Kowalskiemu, Jan Kowalski po 3 latach sprzedaje komisowi umow± KS i komis Malinowskiemu ca³kiem legalnie wystawia F.vat mar¿ê

    Urz±d skarbowy po numerze VIN odnajduje pojazd na którym ci±¿y VAT i blokuje do wyja¶nienia sprawy bo to ten samochód jest dowodem PRZESTÊPSTWA. "JózioAlko" - nie do zlokalizowania "MegaWypas" zmieni³ ju¿ w³a¶ciciela,Kowalski zby³ samochód,a Malinowski nie ma ani pieniêdzy ani auta.

    S± pewne rzeczy o których nie mogê mówiæ publicznie ale z rêk± na sercu: Strze¿cie siê !!!!!

  12. #57
    Starszy u¿ytkownik Avatar Rashid
    Zarejestrowany
    gru 2011
    Sk±d
    PL
    Postów
    178
    Podziêkowano Thanks Given 
    12
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    13

    Domy¶lnie

    Dziêki za wyczerpuj±ce odpowiedzi. Kupi³em tak ¿onie Seicento, które zreszt± ju¿ sprzedali¶my. Na szczê¶cie nie maj± powodów inspektorzy Wyrwij i Zagrab, ¿eby mnie dusiæ za Seja wartego 2500...

  13. #58
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Ja wiem jedno. Jak raz trafisz do skarbówki na widelec to ciê¿ko siê z tego wygrzebaæ.
    Za³o¿ê chyba blog dotycz±cy mojej kontroli która trwa pó³ roku Oni chyba kieruj± siê zasad± "szukajcie,a znajdziecie".

  14. #59
    Tomazi_74
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    miesi±c temu próbowa³em wyja¶niæ t± sprawê u ¼ród³a (przynajmniej tak mi siê wydawa³o) - Urzêdzie Skarbowym.
    Dzwoniê do swojego urzêdu i zaczyna siê "spychologia".. 4 panie które prze³±cza³y mnie do siebie po kolei nie maj± bladego pojêcia o czym ja mówiê..
    No dobrze.. ma³e miasto, urzêdnicy po*****ki po rodzinie, pewnie guzik wiedz±, parz± kawê i wysy³aj± ponaglenia za mandaty..
    No wiêc co - gdzie jak nie w stolicy dowiem siê wszystkiego - przecie¿ w koñcu tutaj mia³y miejsce wszystkie mo¿liwe przewa³ki jakie mo¿e wydumaæ Polak.
    Dzwonie.. i o dziwo zaczyna siê podobnie - zaczynam od "wydzia³u VAT" ale tu po kilku minutach wyja¶nieñ ... "proszê zadzwoniæ do wydzia³u handlu"... "proszê zadzwoniæ do wydzia³u importu"... "proszê zadzwoniæ do kontroli".... w wydziale kontroli: "proszê zadzwoniæ do wydzia³u VAT"...
    i w koñcu trafiam na *****ist± pani± któr± po chwili gimnastykowania ¿eby siê mnie pozbyæ zadaje mi pytanie czy ja jestem w ogóle podatnikiem urzêdu skarbowego Praga... bo jak nie to ona ¿adnych wyja¶nieñ mi nie mo¿e podaæ (Qrwa!!)... grzecznie jej odpowiadam ¿e jestem podatnikiem Rzeczpospolitej Polskiej i z mojego stanu wiedzy wynika ¿e w ca³ym kraju mamy to samo prawo podatkowe.... ale pani by³± twarda. Widaæ urz±d skarbowy Praga dzia³a wedle innego prawodawstwa

    W koñcu w moich poszukiwaniach jaka¶ pani doradzi³a ¿eby zadzwoniæ na infoliniê ogólnopolsk±...
    i tam w koñcu w miarê fachowo pani wyja¶ni³a mi .... ¿e tak naprawdê mogê guzik zrobiæ, dopóki nie powstanie przestêpstwo skarbowe to nie jestem w stanie tego sprawdziæ...a urz±d skarbowy równie¿,
    wiêc doradzi³a mi ¿eby po prostu nie kupowaæ niepewnego formalnie samochodu.
    Inaczej na tym etapie ¿adne dokumenty, ¿adne pity, nie za³atwi± sprawy

    To tak w skrócie.. bo sprawa zajê³a mi pó³ dnia.
    Acha na potrzeby beletrystyki nazwy wydzia³ów zosta³y celowo zmienione
    wszelkie podobieñstwo do osób prawdziwych jest przypadkowe

  15. #60
    fireman
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    A mo¿e spróbowaæ tej opcji jak kto¶ ju¿ wpad³ w pu³apkê VAT:

    Czynny ¿al – zawiadomienie o pope³nieniu wykroczenia skarbowego

    Sprawca wykroczenia skarbowego mo¿e unikn±æ kary za pope³niony czyn. W tym celu musi okazaæ skruchê poprzez wyra¿enie tzw. „czynnego ¿alu”. Polega on na zawiadomieniu urzêdu skarbowego o pope³nieniu przez siebie czynu zabronionego i ujawnieniu przy tym wszystkich istotnych okoliczno¶ci tego czynu, w szczególno¶ci wskazaniu osób wspó³dzia³aj±cych w jego pope³nieniu.

    Warunkiem skorzystania z „czynnego ¿alu” jest uiszczenie ca³ej wymaganej nale¿no¶ci publicznoprawnej uszczuplonej pope³nionym czynem zabronionym. Zgodnie z prawem podatnik musi tego dokonaæ w terminie okre¶lonym przez organ podatkowy, jednak w praktyce wiêkszo¶æ osób reguluje zaleg³± nale¿no¶æ jeszcze przed z³o¿eniem „czynnego ¿alu”. Taka kolejno¶æ zaoszczêdza podatnikowi pó¼niejszych kontaktów z urzêdem w celu uiszczenia zaleg³ego podatku lub udokumentowania, ¿e taka zap³ata nast±pi³a. Niezale¿nie jednak od tego, czy podatek zosta³ zap³acony przed z³o¿eniem zawiadomienia, czy te¿ bêdzie uiszczony dopiero w terminie wyznaczonym przez organ podatkowy, „czynny ¿al” bêdzie mia³ taki sam skutek.

    Prawid³owe wyra¿enie „czynnego ¿alu” mo¿e uchroniæ podatnika przed odpowiedzialno¶ci± karn± skarbow±, jednak nie zwolni go z obowi±zku zap³acenia odsetek od zaleg³ej nale¿no¶ci podatkowej.

    Odsetki za zw³okê naliczane s± od dnia nastêpuj±cego po dniu up³ywu terminu p³atno¶ci podatku do dnia zap³aty podatku, z tym dniem w³±cznie. Podatnik ma obowi±zek samodzielnie wyliczyæ odsetki i uregulowaæ je bez wezwania organu podatkowego. W uzasadnionych przypadkach mo¿e oczywi¶cie wnioskowaæ o ich umorzenie.

    Je¿eli dokonana wp³ata nie pokrywa kwoty zaleg³o¶ci podatkowej wraz z odsetkami za zw³okê, wp³atê tê zalicza siê proporcjonalnie na poczet kwoty zaleg³o¶ci podatkowej oraz kwoty odsetek za zw³okê w stosunku, w jakim w dniu wp³aty pozostaje kwota zaleg³o¶ci podatkowej do kwoty odsetek za zw³okê.

    Zazwyczaj „czynny ¿al” jest sk³adany na pi¶mie, jednak prawo zezwala równie¿ na przekazanie go w formie ustnej do protoko³u. Z³o¿enie „czynnego ¿alu” nie podlega op³acie skarbowej.

Strona 4 z 44 PierwszyPierwszy 1234567814 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •