Strona 38 z 44 PierwszyPierwszy ... 28343536373839404142 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 556 do 570 z 649

Temat: Jak nie daæ siê oszukaæ na podatku VAT przy kupnie sprowadzanego auta

  1. #556
    Kris75
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Zdecydowanie tak - to by³a JEDYNA LEGALNA droga sprzeda¿y auta przez komis.
    Pytanie czy nie powinna byæ faktura VAT 23%
    Masz mo¿e VIN auta?

  2. #557
    Franek Strzelba
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Panowie (i Panie) - czy zakup auta na FV23% jest nadal "bezpieczny" czy te¿ m±dre g³owy wpad³y na nowe sposoby, od których faktura nas nie ratuje?

  3. #558
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    £ód¼ - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,084
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    Najbezpieczniejszy zakup to taki gdzie masz wyszczególnion± na fakturze cenê NETTO + VAT 23% za samo auto Brutto co p³acisz
    Sama faktura brutto VAT 23% od mar¿y bez wyszczególnienia tego co powy¿ej jest zwyk³± f-r± VAT mar¿a - wtedy masz na f-rze cene auta i jedynie wyszczególniony VAT 23% od mar¿y sprzedawcy co nie jest równoznaczne z PE£N¡ f-r± VAT 23% ..... naprawdê proste i nieskomplikowane

    Na co wpad³y "m±dre g³owy" to ju¿ inna bajka - co chwila co¶ nowego wszedzie tam gdzie okazja
    Cz³owiek m±drzeje z wiekiem....szkoda tylko ¿e z wiekiem od trumny

  4. #559
    Franek Strzelba
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Kolega, ja bez problemu odró¿niam pe³n± FV od mar¿y. Nie o to jednak w pytaniu mi chodzi³o... Moje pytanie dotyczy³o tego czy w przypadku zakupu na pe³n± fakturê VAT (tj. cena netto auta + 23% VAT) czyli tak±, któr± mo¿na przedstawiæ do leasingu operacyjnego - czy istnieje ryzyko przekrêtu? Chocia¿by w postaci nieodprowadzenia przez sprzedawce nale¿nego podatku VAT (który ja zap³aci³em w warto¶ci brutto FV23%) - co wtedy z sankcjami dla nabywcy? P³atnikiem VATu jest bowiem sprzedawca.

  5. #560
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    £ód¼ - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,084
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    Sorki ale to ju¿ temat dla prawników lub " Pañstwo w Pañstwie" .....taki mamy klimat ??
    Cz³owiek m±drzeje z wiekiem....szkoda tylko ¿e z wiekiem od trumny

  6. #561
    rafaltd11
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Witam jeszcze raz wszystkich
    Mo¿e mi kto¶ wyja¶niæ na którym samochodzie jest wiêksze prawdopodobieñstwo *****twa:
    1. Samochód sprowadzony z Szwajcarii i sprzedawany przez komis na faktura-mar¿a. Samochód to Peugeot 5008 z 2010 r. za cenê 36000 z³
    2. Samochód sprowadzony z Niemiec i sprzedawany przez handlarza który go ¶ci±gn±³ na faktura-mar¿a. Samochód to Volvo V70 z 2005 r. za kwotê 23000z³

  7. #562
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziêkowano Thanks Given 
    91
    Podziêkowano Thanks Received 
    5
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    19

    Domy¶lnie

    1. Bo ze Szwajcarii zawsze powinna byæ pe³na FVAT - nie s± w UE
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #563
    rafaltd11
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Dziêki

    Ok Szwajcaria odpada. A jeszcze zapytam, czy w przypadku tego 11-letniego Volvo mam wierciæ dziurê u sprzedawcy czy ryzyko jest bliskie zeru. Dodam jeszcze, ¿e sprzedawca tego Volvo jest mi znany i handluje raczej starszymi samochodami od wielu lat.

  9. #564
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziêkowano Thanks Given 
    526
    Podziêkowano Thanks Received 
    1
    Podziêkowano
    1 Post
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    Raczej za ma³a kwota , ¿eby siê op³aca³o gubiæ VAT.

  10. #565
    rob00
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Witam Panów serdecznie! Dotychczas by³em biernym u¿ytkownikiem i raczej tylko przygl±da³em siê wypowiedziom. Ale do rzeczy, z racji, ¿e osób zorientowanych odno¶nie kwestii podatkowej dot. aut jest tu wiêcej, postanowi³em nie zak³adaæ tematu o ocenie auta z og³oszenia (tego dokonujê sam na w³asn± rêkê) a interesuje mnie tylko kwestia wa³ku na Vacie

    Dosta³em informacjê od sprzedawcy:

    Samochód zosta³ zakupiony od Polaka na umowê kupna sprzeda¿y. Zatem (wg sprzedawcy) problem VATu nie wystêpuje. Zosta³ kupiony bez VAT i tak zostanie sprzedany (na VAT Mar¿a)
    Kupiony na kolegê i sprzedany spó³ce ¿ony. Oczywi¶cie wszystkie formalno¶ci celno-skarbowe zosta³y dope³nione, akcyza zosta³a zap³acona od pe³nej warto¶ci, nic nie by³o zani¿ane, ¿adnych opinii rzeczoznawców nie stosowa³em.

    Dodam, ¿e chodzi o BMW E65 (2005) za ok 49 tysiêcy. W dowodzie rejestracyjnym widnieje owa firma ¿ony, spó³ka.

    Dodatkowo jak ustali³em (sam i te¿ czê¶ciowo od sprzedawcy), samochód by³ z Niemiec, pó¼niej pojawi³ siê do sprzeda¿y w komisie w Czechach (komis dalej istnieje z tego co widzê, bardzo du¿o aut sprzedaj±) i nastêpnie trafi³ do pana w Polsce.

    Pytanie czy w zwi±zku z tym jest siê czym martwiæ? Je¿eli kupno auta by³o od osoby prywatnej, na umowê kupna-sprzeda¿y na firmê w polsce (spó³kê), to czy wszystko jest w porz±dku? Nie powstaje obowi±zek VAT?

    Pozdrawiam

  11. #566
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    3M
    Postów
    16,353
    Podziêkowano Thanks Given 
    3,373
    Podziêkowano Thanks Received 
    206
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    tu juz do niczego nie dojdziesz , wiedz tylko ze Czesi tez kombinuj± nawet lepiej ni¿ nasi

  12. #567
    rob00
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Domy¶lam siê, mo¿e w takim razie lepiej skierowaæ siê z pytaniem do doradcy podatkowego?

    I mam jeszcze pytanie - czy w przypadku kupna auta na vat mar¿ê, oprócz tego powinni¶my zawrzeæ normaln± umowê sprzeda¿y, w której okre¶lone s± standardowe warunki?

  13. #568
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Sk±d
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziêkowano Thanks Given 
    123
    Podziêkowano Thanks Received 
    4
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    radca podatkowy i nikt inny nie pomo¿e w tej sprawie, jak jest zagmatwana sprawa, nawet ma³o, to lepiej odpu¶ciæ zakup.
    Co do dokumentu sprzeda¿y, to jeden siê wystawia, nie ma ¿e rachunek, faktura + umowa kupna,
    Pozdrawiam

  14. #569
    rob00
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Rozumiem. Problem w tym ¿e mo¿e nie jest to okazja, ale w koñcu znalaz³em egzemplarz, z wyposa¿eniem które najbardziej odpowiada moim wymaganiom. Jestem w³a¶ciwie o krok od sprawdzenia auta technicznie, i tylko i wy³±cznie kwestia tego vatu nie daje mi spokoju.

    Du¿o jest aut w tej cenie na rynku, niektóre ju¿ z FVAT 23%, niektóre od osób prywatnych. Rozumiem te¿ ¿e nic nie da mi 100% pewno¶ci, ale czy je¿eli firma (spó³ka) kupi³a auto od osoby prywatne i je¿eli mia³bym do wgl±du umowê kupna sprzeda¿y to ju¿ chyba kwestia VAT powinna byæ pozamiatana?

  15. #570
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Sk±d
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziêkowano Thanks Given 
    123
    Podziêkowano Thanks Received 
    4
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    masz pewno¶æ kto od kogo kupi³ ? To ¿e poka¿e ci umowê to i tak nie ma pewno¶ci ¿e to lipna umowa. Nie mo¿na doj¶æ jak by³o na pocz±tku to lepiej odpu¶ciæ, ale to ju¿ zdaje siê pisa³em
    Pozdrawiam

Strona 38 z 44 PierwszyPierwszy ... 28343536373839404142 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •