Strona 34 z 44 PierwszyPierwszy ... 24303132333435363738 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 496 do 510 z 649

Temat: Jak nie daæ siê oszukaæ na podatku VAT przy kupnie sprowadzanego auta

  1. #496
    palimpsest
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    w ogóle nie rozumiem tego systemu ;/ w jaki sposob kupujacy ma sprawdzic czy samochod jest z wa³ku VAT czy nie jest - rozumiem jakby rz±d udostêpni³ jaki¶ punkt informacyjny gdzie idziesz z vinem i pytasz .. ale takto jesli nie ma takich narzêdzi to wine powinien poniesc sprzedajacy .. najlepsze jest to ze ta fakture vat marza wystawil mi komis ktory jest na rynku od 2006/2007 roku .. wiec to nie jest jakas "firemka na tydzien" .. dlaczego w takiej sytuacji to klient jest odpowiedzialny za to zeby auto mialo oplacone vat .. wyglada jak kolejny sposob na krycie zlodzieji a po tylku dostaje normalny kowalski ..

  2. #497
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    1, Je¿eli PRYWATNY BU£GARCZYK kupi³ auto z vatem to nie mo¿e sprzedaæ go faktur± mar¿± BO JAK NIBY OSOBA PRYWATNA MA WYSTAWIÆ FAKTURÊ??
    2. Je¿eli by³a to jedno osobowa dzia³alno¶æ gospodarcza to i tak sprzedajê faktur± netto na export lub z vatem wewn±trz kraju
    3. To nie kupuj±cy jest winny,tylko jego samochód jest przedmiotem przestêpstwa karno skarbowego i MO¯E zostaæ zatrzymany na poczet d³ugów które nie bêd± ¶ci±galne od osoby która tego vatu nie op³aci³a (w Twoim wypadku Bu³garczyk)

    Je¿eli Bu³garczyk kupi³ auto na vat i sprzeda³ do Polskiego komisu na umowê to wszystko jest OK. Vat znika automatycznie i komis mo¿e wystawiæ Mar¿ê.

  3. #498
    palimpsest
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    ...REGULAMIN...
    wlasnie cos takiego mowil ze kupil bulgarczyk i sprzedal na umowe kupno sprzedazy - ja dokonca nie pamietam przyznam tej rozmowy bo w nerwach bylem ale cos w ten desen rozmawial - i ponoc ma mi dostarczyc wszystkie umowy po drodze ( ma dzwonic do tych ludzi i prosic o kopie) tylko pytanie czy te kopie cokolwiek mi dadz± ? sk±d mam wiedzieæ ¿e to nie podróbki ktore sobie wydrukuje ?
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 06-07-15 o 22:16

  4. #499
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    No tego to ju¿ nikt Ci nie powie. Powiedz mi kto jest jako ostatni w³a¶ciciel w zagranicznych dokumentach??

  5. #500
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziêkowano Thanks Given 
    526
    Podziêkowano Thanks Received 
    1
    Podziêkowano
    1 Post
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    W³ochy - Blugaria - Polska ³adna droga .

  6. #501
    palimpsest
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    jako ostatni wlasciciel jest ten serwis bmw z wloch.. samochod pomiedzy sprzedazami nie byl przerejestrowywany. do rejestracji auta dostalem normalne dokumenty wywozowe z wloch i rejestracje tez byly wloskie.. rejestracja przebiegla bez problemu


    oczywiscie na fakturze zakupu s± dane aktualnego na wtedy wlasciciela czyli ten komis z polski ..
    Ostatnio edytowane przez palimpsest ; 06-07-15 o 20:54

  7. #502
    Micha³T
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    a ja mam prosztsze pytanie (nie znalaz³em jednoznacznego info przegl±daj±c w±tek):
    - czy kupuj±c auto na VAT-mar¿a ryzyko jest tylko takie, ze kiedy¶ ewentualnie bêdê musial doplacic 23% VAT od kwoty zakupu i jakie¶ odsetki?

    niestety praktycznie wszystkie interesuj±ce mnie modele sa na VAT-marza, ale za to ceny brutto + 23%vat jeszcze s± do prze³kniêcia (bo ¿aden handlarz w koñcu charytatywnie nie dzia³a)

  8. #503
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    3M
    Postów
    16,353
    Podziêkowano Thanks Given 
    3,373
    Podziêkowano Thanks Received 
    206
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    Poczytaj dok³adniej w±tek jest tu wszystko napisane ju¿ 5 razy

  9. #504
    Jarooozg
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Czy zna kto¶ ten komis:

    http://vector11.otomoto.pl/

    Facet w wiêkszo¶ci wystawia fakturê VAT mar¿a, ale t³umaczy, ¿e wszystko legalnie bo sk³ada deklaracje o samochodach do US i by mu siê to nie op³aca³o. W wiêkszo¶ci przypadków zakup z aukcji po leasingowych.

    Oczywi¶cie wszystkie bez wypadkowe i z oryginalnym przebiegiem. Jest kilka sztuk, które mnie interesuj±. Oczywi¶cie francuskie do 45 000 z³.

  10. #505
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    3M
    Postów
    16,353
    Podziêkowano Thanks Given 
    3,373
    Podziêkowano Thanks Received 
    206
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    no i jaki wniosek sie nasówa skoro m³ode auta po leasingu?

  11. #506
    Jarooozg
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    A no w³a¶nie... Nasuwa siê wiele... podejrzeñ. Dlatego próbujê zweryfikowaæ ten komis. Tym bardziej, ¿e to 120 km ode mnie. Mo¿e kto¶ co¶ wie - jak to siê mówi "w te lub we w te" czy jako¶ tak.
    Ma sporo tych Peugeotów 508 i C5, ale najbardziej to interesuje mnie mniej popularny 5008, których ma chyba ze 3 szt. lub rozchwytywany C4 GP. Przyznam, ¿e podoba mi siê to, ¿e przewa¿aj± francuzy, co jest raczej rzadko¶ci±.
    Rozumiem, ¿e jak w dowodzie jest firma to na 100% - powinien wystawiæ VAT23% - VAT Mar¿a to "wa³ek"?

  12. #507
    U¿ytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2015
    Sk±d
    ¦l±sk
    Postów
    98
    Podziêkowano Thanks Given 
    23
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    9

    Domy¶lnie

    co w sytuacji:
    1. niemiec prywatny w³a¶ciciel
    2. polski handlarz jako 1osobowa dzia³alno¶æ (procedura mar¿y z jego imieniem, nazwiskiem i nazwa firmy , nie umowa KS), auto wyrejestrowane w DE
    3.ja

    nie mam umowy KS miedzy niemcem a handlarzem. auto juz jest po mojej (szybkiej) rejestracji, na PL blachach ze wzgledu na wyrejestrowanie w DE
    (auto rocznik 2007, cena ta z "wy¿szych")
    w takim wypadku tez zachodzi ryzyko problemów z US?
    Ostatnio edytowane przez marcin899 ; 12-10-15 o 01:13

  13. #508
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Sk±d
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziêkowano Thanks Given 
    123
    Podziêkowano Thanks Received 
    4
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    Je¿eli jest pewno¶æ ¿e Niemiec jest prywatn± osob± to f.VAT mar¿a jest OK
    Pozdrawiam

  14. #509
    Hanzo
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Kupuj±c w komisie samochód ¶ci±gniêty np. z Niemiec nie zarejestrowany w Polsce to czy bêdzie sprzedany na fakturê czy na Vat-mar¿a bêdzie zale¿a³o od tego kto go sprzeda³ w Niemczech, osoba prywatna czy firma?

  15. #510
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Sk±d
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziêkowano Thanks Given 
    123
    Podziêkowano Thanks Received 
    4
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    Post wy¿ej i.... Wszystko jasne
    Pozdrawiam

Strona 34 z 44 PierwszyPierwszy ... 24303132333435363738 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •