Strona 12 z 44 PierwszyPierwszy ... 2891011121314151622 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 166 do 180 z 649

Temat: Jak nie daæ siê oszukaæ na podatku VAT przy kupnie sprowadzanego auta

  1. #166
    iellipsis
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Witam,

    Jestem w trakcie zakupu samochodu sprowadzonego z Niemiec.
    Samochód jest poleasingowy z Holandii.
    Sprzedawca wystawia fakturê VAT MAR¯A! (bez VAT)
    Czy istnieje mo¿liwo¶æ sprawdzenia przez kogo¶ z obecnych po numerze VIN w bazie, historiê p³atno¶ci VAT przy sprzeda¿y tego samochodu ?

    Komis sprzedj±cy:
    ISDS gmbh 56812 cochem

    Bardzo prosze o pomoc.

  2. #167
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,658
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    Niestety nie ma ¿adnej mo¿liwo¶ci sprawdzenia "statusu podatkowego" (jakby to nazwaæ) takiego samochodu. Jedyne co mo¿esz zrobiæ to wymagaæ pe³nej faktury VAT . Wrzuæ auto z vin do oceny w odpowiednim dziale, jest minimalna szansa, ¿e jaka¶ historia gdzie¶ w Internecie siê zachowa³a.
    Je¿eli pamiêtamy, ¿e wszyscy jeste¶my pomyleni, to tajemnice znikaj±, a ¿ycie staje siê zrozumia³e.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  3. #168
    unfaller
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    To nie jest komis tylko firma niemiecka ktora dokonuje odplatnie jednodniowych rejestracji pojazdow spoza Niemiec na siebie. Jak w innych takich przypadkach vat rozplynal sie w powietrzu.

  4. #169
    iellipsis
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Dziêkuje za odpowiedz. Co to oznacza w praktyce?
    Czy mogê mieæ z tego tytu³u nieprzyjemno¶ci / dop³ate VAT?

  5. #170
    unfaller
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Przy odrobinie pecha tak siê moze zdarzyc.

  6. #171
    iellipsis
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Czyli jezeli dobrze rozumiem to jest na wpol-legalny sposob ucinania VATu.
    Wyglada na to ze sprawa brzydko pachnie i samochodu lepiej nie kupowac - czyz nie ?

  7. #172
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,658
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    A zada³e¶ sobie odrobinê trudu i przeczyta³e¶ kilka postów z tego w±tku? Jest to jak na talerzu wy³o¿one.
    Jest to sposób ca³kowicie NIELEGALNY.
    Je¿eli pamiêtamy, ¿e wszyscy jeste¶my pomyleni, to tajemnice znikaj±, a ¿ycie staje siê zrozumia³e.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  8. #173
    iellipsis
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    To mia³em na my¶li pisz±c ironicznie "pó³-legalny".
    Jestem w trakcie czytania w±tku, ale ma wiele stron

  9. #174
    dark9
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    W zasadzie to nawet nie musisz czytaæ ca³o¶ci, przyjmij zasadê, ¿e je¶li auto sprowadzane jest firmowe (po leasingu) to musi byæ faktura VAT pe³ny - nie VAT-mar¿a. I tak chyba jest najpro¶ciej.
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 11-12-13 o 08:33

  10. #175
    Starszy u¿ytkownik Avatar Mariianek
    Zarejestrowany
    pa¼ 2011
    Sk±d
    Belgia/Szczecin okazjonalnie.
    Postów
    223
    Podziêkowano Thanks Given 
    39
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    13

    Domy¶lnie

    Pare stron dalej pisa³ kto¶ o tej firmie. Google dok³adnie tez mówi ze to firma fikcja. Auto z Holandii, jedzie przez Niemcy do Polski na 99.99% wa³ek na vacie.

    Jak siê zna nr vin nr tablic jakie posiada³ w Holandii i gdzie by³ serwisowany w serwisie ASO mo¿na siê czasem dowiedzieæ czy w³a¶cicielem by³a osoba prywatna czy by³o w leasingu.
    Moja pasja to Zoom - Zoom
    ¯ycie jest jak gówno na kole...raz na górze, raz na dole...

  11. #176
    rpr
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Jestem prawnikiem, i tak na prawdê nie wiem, jak wa³ek na VACIE mia³by wp³ywaæ na odpowiedzialno¶æ kupuj±cego. Kto¶ siê spotka³ z decyzj± Urzêdu Skarbowego w tym temacie? Bo ja za bardzo nie wiem, na jakiej podstawie mia³bym odpowiadaæ za to, ¿e sprzedawca chcia³ oszukaæ pañstwo i nie zap³aci³ VATU w ca³o¶ci b±d¼ w czê¶ci (przy fakturze VAT mar¿a, sprzedawca musi naliczyæ i odprowadziæ VAT od naliczonej mar¿y, ale nie wskazuje tego w wystawionej fakturze - kwota jaka jest na fakturze, to kwota brutto). Ani w ustawie o VAT nie widzê podstaw, ani w Ordynacji podatkowej równie¿....
    Kto¶ wie czy i na jakiej podstawie takie postêpowania siê tocz±? Kto je prowadzi?
    To o czym pisa³ unfaller to wg mnie skutek fa³szywej umowy z niemcem, a nie bezpo¶rednio kwestii opisywanej procedury wy³udzenia

  12. #177
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziêkowano Thanks Given 
    284
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    kupuj ¶mia³o auto z przekrêconym VATem. Same plusy- ³adne, bezwypadkowe, serwisowane poflotowce taniej o jakie¶ 2-5 tys PLN ni¿ u frajerów uczciwie sprzedaj±cych samochody*, nieopisana rado¶æ zape³nienia kieszeni o.sz.ustowi podatkowemu**. Nie ma siê nad czym zastanawiaæ.


    *mar¿a na czysto na samochodzie za +/- 40 tys PLN oscyluje wokó³ 1-2 tys PLN
    **mar¿a na czysto na samochodzie za +/- 40 tys PLN oscyluje wokó³ 3-8 tys PLN

  13. #178
    rpr
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ Lukas.s Zobacz post
    kupuj ¶mia³o auto z przekrêconym VATem. Same plusy- ³adne, bezwypadkowe, serwisowane poflotowce taniej o jakie¶ 2-5 tys PLN ni¿ u frajerów uczciwie sprzedaj±cych samochody*, nieopisana rado¶æ zape³nienia kieszeni o.sz.ustowi podatkowemu**. Nie ma siê nad czym zastanawiaæ.


    *mar¿a na czysto na samochodzie za +/- 40 tys PLN oscyluje wokó³ 1-2 tys PLN
    **mar¿a na czysto na samochodzie za +/- 40 tys PLN oscyluje wokó³ 3-8 tys PLN
    Lukas.s
    oczywi¶cie, ¿e masz racjê. My¶lê, ¿e siê nie zrozumieli¶my.
    Po pierwsze, moj± intencj± w ¿adnej mierze nie by³o zachêcanie do zakupu samochodu z nieznan± histori± VAT czy wybielanie nieuczciwych sprzedawców. Kombinacje z Vatem s± z prawnego i ludzkiego punktu widzenia naganne, bo to oszukiwanie pañstwa, a wiêc ka¿dego z nas. Niemniej, powiem Ci szczerze, ¿e od jakiego¶ czasu szukam samochodu, bo niestety mam szkodê ca³kowit± w dotychczasowym, i uwierz mi nie jest ³atwo cokolwiek znale¼æ, b±d¼ nie jest ³atwo znale¼æ sprzedawcê, o którym piszesz. Sprzedawcê, który udostêpnia wszystkie dokumenty. Sprzedawcê, który zamiast powiedzieæ, ¿e tu by³ klepany i tam - bo nie zale¿y mi na bezwypadkowym, idzie w zaparte, ¿e nie bity. A na ASO okazuje siê ¿e to nie prawda. Sprzedawcê, który nie bêdzie krêci³ licznika - bo widzê, jakie s± przebiegi w samochodach sprzedawanych u Niemców, i powie prawdê - ¿e ma np. 200 tys, a nie 120. Sprzedawcê, który udostêpnia fakturê zakupu. Da³bym du¿o, aby trafiæ na takiego uczciwego sprzedawcê, o którym piszesz, tylko nie wiem jak go znale¼æ. A wierz mi, zrobi³em kilkaset kilometrów na darmo i powoli tracê nadziejê, ¿e cokolwiek uda mi siê kupiæ.
    A po drugie, mój wpis - choæ krótki, mia³ na celu analizê rzeczywistej odpowiedzialno¶ci takiego klienta jakim i ja jestem. W ¿adnej mierze moim zamiarem nie by³o usprawiedliwianie nagannego dzia³ania sprzedawcy.
    Pozdrawiam

  14. #179
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziêkowano Thanks Given 
    284
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    ok, rozumiem.
    Sam s³ysza³em parê razy opinie, ¿e ciê¿ko kupiæ sprowadzonego Passata czy Mondeo z FV23%- ja siê pytam jakim cudem, jak 80% tych aut je¼dzi we flotach?

    Ja reprezentuje takie podej¶cie: je¶li istnieje ryzyko k³opotów odpuszczam auto. Nie ma jasnych dowodów, ¿e kto¶ Ciê ukarze za zakup czego¶ takiego, ale analogicznie nie ma dowodów, ¿e taki zakup jest w 100% bezpieczny. A Lagun z FV23% nie brakuje

    uwierz mi nie jest ³atwo cokolwiek znale¼æ, b±d¼ nie jest ³atwo znale¼æ sprzedawcê, o którym piszesz. Sprzedawcê, który udostêpnia wszystkie dokumenty. Sprzedawcê, który zamiast powiedzieæ, ¿e tu by³ klepany i tam - bo nie zale¿y mi na bezwypadkowym, idzie w zaparte, ¿e nie bity.
    no nie jest ³atwo, zgadzam siê w 100%. Ale wiedz te¿, ¿e jeste¶ w mniejszo¶ci, bo ludzie maj± alergiê na prawdê i "lubi±" byæ ok³amywani. Mo¿e nie tyle lubi±, co siê na to godz±. Bo interes naprawdê dobrze idzie tylko krêtaczom.

    W ka¿dym razie gratulujê podej¶cia i ¿yczê powodzenia w poszukiwaniu dobrego, niekombinowanego auta. Wbrew pozorom- jest to mo¿liwe. Nawet w Polsce.

    Pozdrawiam

  15. #180
    Tomazi_74
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    rpr
    mia³em tak samo ale w koñcu mi siê uda³o, szuka³em ok. 4-5 miesiêcy
    ale na szczê¶cie najpierw trafi³em tutaj i wiedzia³em ju¿ czego unikaæ,
    znalaz³em komis gdzie auta sprzedawana s± na fakturê VAT, pe³n±, i tak± te¿ fakturê dosta³em od nich,
    Wiêcej info jakby¶ chcia³ to napisz na PW, ¿eby nie offtop'iæ

    Ale grunt to siê nie poddawaæ i szukaæ dalej ¿eby nie daæ siê nabraæ jakie¶ "gnidzie"

Strona 12 z 44 PierwszyPierwszy ... 2891011121314151622 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •