Jak nie dać się oszukać na podatku VAT przy kupnie sprowadzanego auta

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 43 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 13 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 634

Temat: Jak nie dać się oszukać na podatku VAT przy kupnie sprowadzanego auta

Starszy użytkownik tradelux jest na dobrej drodze Avatar tradelux
    Podziękowania
    90
    Podziękowano 730 razy w 585 wiadomości
    Siła Reputacji
    13

Domyślnie

Jak nie brak VATu, to Amber Gold itd. Kiedy ludzie przestaną być naiwni i żyć okazjami? Ja kupując głupi sprzęt AGD staram się kupować w pewnych firmach, płacąc trochę więcej za pewność i gwarancję, a ludzie kupując auta czy nieruchomości lecą po CCC. Później się potwierdza: "czemuś biedny? Boś głupi"
    ---

Facebook:
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Otomoto:
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Login na allegro: trade-lux

Starszy użytkownik Lukas.s jest na dobrej drodze Avatar Lukas.s
    Podziękowania
    284
    Podziękowano 572 razy w 406 wiadomości
    Siła Reputacji
    8

Domyślnie

Płacę dzisiaj za paliwo (5,72 ON ) no i jak co tydzień do ręki tygodniki motoryzacyjne(ten na "A" i ten na "M") i do kasy
    Zacząłem przeglądać i ...

Ha, ha jestem sławny, mam list tygodnia w Motorze Co prawda zmienili nieco treść(był dłuższy, ale pewnie musieli upchnąć to w tej ramce- rozumiem, nie obrażam się), ale i tak fajnie, że w końcu ktoś w ogóle zechciał to zamieścić. Brawo dla nich

Chcecie zobaczyć oryginalną treść mail'a do nich i (bardzo szybkiej) odpowiedzi ?
    Opisałem na przykładzie BMW z forum, gdzie widać przekręt jak na dłoni, parę kosztorysów, screenów, linków

E: Aj, źle mi się zeskanowało, oczywiście mowa o wałku na VAT Swojej drugi raz nie zeskanuje, już wisi oprawiona nad biurkiem
    Gazeta nadal dostępna w kioskach

3. 3 użytkowników dziękuje Lukas.s za tą użyteczną informację:

Jakoob (16-10-12), maxxpl (16-10-12), takietam (17-10-12)

Starszy użytkownik Jakoob jest na dobrej drodze
    Podziękowania
    300
    Podziękowano 366 razy w 302 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Z chęcią przeczytałbym oryginał i ich odpowiedź
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

Starszy użytkownik carl23 jest na dobrej drodze Avatar carl23
    Podziękowania
    356
    Podziękowano 898 razy w 553 wiadomości
    Siła Reputacji
    11

Domyślnie

Pstryknij telefonem, maila potrafisz naskrobać do redakcji a skanujesz jak blondynka

Czy 1/2 auta + 1/2 auta=całe auto?

Podziękowania
    284
    Siła Reputacji
    8

Domyślnie

Szanowni Państwo,

zajmuje się sprzedażą używanych samochodów. Konkretnie samochodów poleasingowych w wieku 2-5lat. Robię to uczciwie: nie cofam liczników, nie kupuje aut po poważnych wypadkach, nie podsuwam umów in blanco, płacę wysokie podatki dochodowe i podatek VAT. Niemniej wcale nie przekłada się to na ogromne zyski, gdyż ludzie szukają tylko i wyłącznie ceny, samochód jest tylko dodatkiem.

W związku z tym, że zajmuje się sprzedażą stosunkowo młodych i drogich aut opiszę pewien nowy przekręt, na którym tracę ja(nieuczciwa konkurencja ma się świetnie) i kupujący, którzy przez swoją chciwość tracą spore pieniądze...

W Polsce auta są tańsze niż analogiczne na Zachodzie. Dlaczego?
    1. korekcja wskazań licznika przebytych kilometrów- problem znany od dawna.
    2. naprawa samochodów po poważnych kolizjach- zdarza się
    3. przekręt na podatku VAT. Słyszeliście Państwo o czymś takim?
    Jeśli nie, wątek ten został już poruszony na kilku forach, moim zdaniem najlepiej opisany został tutaj:
    http://www.forum.alfaholicy.org/pora..._samochod.html

Żeby udowodnić, że nie są to tylko teorie, problem przedstawię na odkrytym i udowodnionym(p. numer VIN) niedawno przeze mnie takim przekręcie:

http://imageshack.us/photo/my-images...mw1aukcja.jpg/
    samochód na popularnej aukcji, do której dostęp mają tylko i wyłącznie handlarze.
    cena: prawie 8900 euro NETTO (bez VAT).
    Policzmy ile powinien kosztować w Polsce, bez marży handlarza:

Zakup za granicą to 8900 euro netto(wraz z opłatą dla serwisu aukcyjnego)- do tego dochodzi VAT, który handlarz powinien zapłacić w Polsce(nie płaci tu jest właśnie przekręt). Z VATem wyjdzie ok 10950 euro- dla tej kwoty liczymy akcyzę i zakup(kosztorys pochodzi ze strony autokalkulator.pl i jest nieco nieprecyzyjny- niższy jest m.in. koszt przeglądu, ale przecież nie o 100 a o ponad 10000 zł tu rozmawiamy)
    1. Zakup za granicą: 10947 EUR * 4.1635 PLN = 45577.83 PLN
    2. Niemieckie tablice próbne: 0.00 EUR * 4.1635 PLN = 0.00 PLN
    3. UC, akcyza: 10947 EUR * 3.1% * 4.1635 PLN = 1412.91 PLN
    4. UC, opłata za wydanie potwierdzenia zapł. podatku akcyzowego: 17.00 PLN
    5. US, zaświadczenie o niepodleganiu podatkowi VAT: 160.00 PLN
    6. Badanie Techniczne: 169.00 PLN
    7. Tłumaczenie dokumentów: 70.00 PLN
    8. Wydział Komunikacji - tzw. opłata komunikacyjna
    tablice, ks. pojazdu: 242.50 PLN
    9. Opłata recyklingowa: 500.00 PLN
    10. Inne (np. naprawa, koszty sprowadzenia): 1500.00 PLN
    RAZEM 49649.24 PLN

Zakładając prowizję handlarza rzędu 5 tys pln powinien on wystawić auto za ponad 55 000 tys pln

Wystawił opłacone BMW za... 47 tys. Dowód przekrętu- w ogłoszeniu FV-Marża, pomijam cofnięcie licznika.
    http://imageshack.us/photo/my-images...mw2aukcja.jpg/

Do poczytania o tym BMW także tutaj:
    http://bez-wypadkowe.net/showthread....US31090A527408

Proszę opiszcie ten problem, bo może on kosztować spore pieniądze Waszych czytelników. Mimo afery z Amber Gold Polacy wciąż wierzą w okazje...
    W Motorze czytałem kiedyś, że auto poleasingowe jest droższe(np. E90, Passat B6, Focus 2) od lepiej wyposażonego odpowiednika sprowadzonego zza granicy. Niestety, to bzdura- auta na Zachodzie są droższe. W Polsce są tańsze ze względu na coraz powszechniejszy "wałek" na podatku VAT.

Służę ew. pomocą w tworzeniu materiału.

Z wyrazami szacunku,
    XXXX

Witam Panie Łukaszu,

Dziękuję za maila z dokładnym opisem przekrętu. Sprawę "karuzeli VAT-owej" kilkukrotnie opisywaliśmy, łącznie z możliwymi konsekwencjami dla kupującego w postaci więzienia czy też przepadku mienia będącego przedmiotem przestępstwa skarbowego.
    Bardzo dobrze, że zachował Pan screenshoty, gdzie ten przekręt doskonale widać. Co jakiś czas wracamy do tematu ******w i przekrętów, więc myślę, że wkrótce zajmiemy się sprawą. W razie potrzeby skontaktujemy się z Panem.

Pozdrawiam

Tomasz Dominiak
    Redaktor
    Motor / Auto Moto
    Wydawnictwo Bauer Sp. z o.o., Sp.k.
    ul. Motorowa 1, 04-035 Warszawa
    Wiem, że mistrzem w pisaniu nie jestem. Bardziej chodziło mi o to, aby ktoś w końcu zaczął o tym mówić.
    Logiczne, że dziennikarzowi łatwiej uwierzyć, niż handlarzowi, który powszechnie uchodzi za:
    handluje autami to idąc tym torpem uznajmy też że kręci na każdym kroku, cofa liczniki, robi nowe książki...
    ~jcmcwed
    Zapewne większość ludzi ma takie zdanie

Pstryknij telefonem
    carl, Celowo tak zeskanowałem
    Skanowanie zahacza o naruszanie praw autorskich- czysta hipokryzja- piętnować łamanie prawa przez innych, łamać samemu
    kup gazetę 1,99 PLN

PS: Ale i tak to za malo- przydałby się obszerny materiał, krok po kroku wyjaśniony mechanizm o.sz.ustwa, wyjaśnienie pojęć FV Marża, FVAT 23% no i VAT przede wszystkim- część nadal myli ceny brutto/netto ("a można taniej za cene netto bez faktury?" - jak widać niektórzy handlarze wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom ).
    Ostatnio edytowane przez Lukas.s ; 16-10-12 o 20:10

7. 4 użytkowników dziękuje Lukas.s za tą użyteczną informację:

fireman (17-12-12), Grzechu (17-12-12), maxxpl (16-10-12), pawel_tzk (17-10-12)

Podziękowania
    356
    Siła Reputacji
    11

Domyślnie

kup gazetę 1,99 PLN
    Lukas.s-oc***ałeś chcesz bym wydał (nie zainwestował) 1,99???Ja chcę w PROMOCJI, ja chcę SKAN, za DARMO , za DARMO, za DARMO-nie bądź taki....bo posądzę Cię o współpracę z Motorem i chęć zwiększenia sprzedaży, bo staty spadły

Podziękowania
    284
    Siła Reputacji
    8

Domyślnie

na gazety jest 8% VATU? jak tak, to po starej znajomości odsprzedam Ci za 1,84 pln, wystawiam Fv-marża
    Jak bardzo Ci zależy to jutro Ci wyślę lepszy skan

Podziękowania
    284
    Siła Reputacji
    8

Domyślnie

z forum Forda:
    Cytat Napisał Pucek2 Zobacz post
    http://otomoto.pl/ford-mondeo-duza-n...C27169976.html - mówi, że może wystawić F-Vat 23% ale będzie trzeba zapłacić cena+ dodatkowo vat
    chodzi o to auto:
    http://otomoto.pl/ford-mondeo-duza-n...C27169976.html
    37 980 PLN 9 283 EUR brutto
    mówi, że może wystawić F-Vat 23% ale będzie trzeba zapłacić cena+ dodatkowo vat
    przecież to już jaja są...

11. 2 użytkowników dziękuje Lukas.s za tą użyteczną informację:

carl23 (17-12-12), pawel_tzk (17-12-12)

Moderator S mpDante jest na dobrej drodze Avatar mpDante
    Podziękowania
    1,821
    Podziękowano 595 razy w 401 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Weźmy teoretycznie, że ktoś dopłaci ten VAT, to wtedy wszystko jest lagal?
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    -
    -

Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB

Podziękowania
    284
    Siła Reputacji
    8

Domyślnie

si, ale wierzysz, że łowca okazji (a wierz mi, że autor tego postu szuka titanium z duza navi, conversem z 2008/9 do 37tys pln na gotowo) ten VAT dopłaci?
    "Przecież ja jestem osobą prywatną, po co mi VAT? Pisz pan tą marżę"- taka będzie reakcja, a skoro nie widać różnicy to po co przepłacać? (45 vs 37)

14. Następujący użytkownik dziękuje Lukas.s za tą użyteczną informację:

mpDante (17-12-12)

Podziękowania
    356
    Siła Reputacji
    11

Domyślnie

A w ogłoszeniu pewnie przez pomyłkę nacisnęło się....Cena brutto.

Moderator S mpDante jest na dobrej drodze Avatar mpDante
    Podziękowania
    1,821
    Podziękowano 595 razy w 401 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

...z marżą będzie brutto
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    -
    -

Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB

Starszy użytkownik tom75 jest na dobrej drodze
    Podziękowania
    29
    Podziękowano 36 razy w 23 wiadomości
    Siła Reputacji
    6

Domyślnie

Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Faktura VAT-marża to nie to samo. Na tej fakturze nie ma wyszczególnione ile sprzedawca ma odprowadzić podatku VAT. Odprowadza jedynie podatek od marży (zarobku) na danej rzeczy. Niezależnie czy jest to sprzedaż auta czy obrazu zasada jest taka sama.

Na pełnej fakturze VAT23% jest wyszczególnione ile sprzedawca ma odprowadzić podatku do US.

Młode rocznikowo auta w naszym kraju pochodzą w 95% przypadków z firm leasingowych czyli tzw. poflotowe. Spore grono, które trafia do nas ma niejasną historię z podatkiem VAT tzn. nabywane jest w cenie netto na wewnątrzwspólnotową transakcję, a później odpowiednio przepuszczane przez osoby/firmy/komisy i kolejno sprzedawane najczęściej na umowę kupna sprzedaży lub na fakturę VAT-marża.

Są to atrakcyjne cenowo samochody, przeważnie w oryginalnym lakierze lub niewiele lakierowane. Z oryginalnymi przebiegami lub cofanymi (niektórzy sprzedawcy nie mogą przełknąć, że 3-4letnie auto może mieć 150tys km i więcej i tak są zwabiani potencjalni kupujący, bo dla nich teoretycznie faktura nie jest istotna...

Co jednak może grozić Kowalskiemu przy zakupie auta gdzie dokonano ******wa podatkowego o VAT?
    Na chwilę obecną jest jako pierwsze ogniwo w postępowaniu karno-skarbowym. Na czas prowadzonego postępowania (które miejsce przeważnie ma po kilku latach 2-4) auto może być formą zabezpieczenia, aż do odszukania osoby, która wprowadziła nielegalnie auto w obieg. Obecnie trwają zaawansowane prace nad ustawą, gdzie auto będzie rekwirowane do czasu uiszczenia zaległego podatku wraz z ustawowymi odsetkami i karą skarbową! Firmy, które działają w ten sposób przeważnie znikają po 1-2latach lub zmieniają właścicieli. Potencjalny Kowalski zostanie zatem z długiem wobec Skarbu Państwa i jeśli nie uiści danej zaległości pozostanie bez auta. Będzie to kwota 23% + odsetki (gdzie trochę się uzbiera za 3,4lata) + kara skarbowa (nawet do kilku tys zł).
    Kolejnym problemem jest to, iż ubezpieczyciel u którego mamy wykupione AC bo zagłębieniu się w dokumenty może odmówić wypłaty odszkodowania w przypadku zgłoszonej szkody lub kradzieży z powodu nielegalnego wprowadzenia auta w obieg na terytorium RP.

Jak się ustrzec? Jeśli dość młode auto (mniej więcej do 5lat) nie jest kupowane na pełną fakturę VAT 23% sprawdzić kto jest wpisany w dowodzie rejestracyjny,. Jeśli jest to firma to powinna taka faktura być wystawiona (jest mała różnica z polskimi firmami, gdzie po takim czasie można wystawić pełną fakturę VAT, ale ze stawką zw. jednak nie dotyczy to aut sprowadzanych i niezarejestrowanych jeszcze).

Jeśli nie jesteś pewny jak powinno być sprzedane auto to poproś o skan dowodu i wrzuć go na forum lub podeślij na pw. Sprawdzi się jaka powinna być faktura.

P.S. Podane ceny min. 48-50tys zł za najbogatszą opcję tyczą się samochodów poflotowych z pełną fakturą VAT. Takie samo auto, ale z ******wem na podatku VAT można już dostać za ok 42-43tys zł, ale z umową KS lub na fakturę VAT-marża. W przypadku auta od osoby prywatnej trzeba doliczyć spokojnie min. jakieś 6-8tys zł do kwoty na pełną fakturę czyli min. 53-55tys zł...
    Jeśli chodzi o C5 z Niemiec to są one tam dość droższe, niż np. we Francji.

Tradelux czy masz moze jakies wiadomosci czy juz sie jakies sprawy tego typu pokonczyly i co z nich wynikło?
    Jesli tak to moze warto bylo by wstawic historie ludzi ktorzy sie na to zlapali aby ustrzec innych

Nowicjusz dominikl jest na dobrej drodze
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 0 razy w 0 wiadomości
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

Jestem nowy . To proszę mi powiedzieć po co w takim przypadku deklaracja VAT 25 z Urzędu Skarbowego. Czy ona nie chroni przed ewentualnym ******wem? Dzwoniłem do US w Rzeszowie i Pan powiedział mi że chroni. Nic z tego już nie rozumię. Proszę o info w tej sprawie.

Starszy użytkownik tradelux jest na dobrej drodze Avatar tradelux
    Podziękowania
    90
    Podziękowano 730 razy w 585 wiadomości
    Siła Reputacji
    13

Domyślnie

Chroni kiedy dokumenty są autentyczne, a w tym przypadku są podrobione (czyt. fałszywe).

Poczytaj sobie jak to działa:
    http://www.abw.gov.pl/portal/pl/8/91...sprawie_d.html
    ---

Facebook:

Otomoto:

Login na allegro: trade-lux

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 43 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 6 7 13 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia