Jak nie dać się oszukać na podatku VAT przy kupnie sprowadzanego auta

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 43 z 43 PierwszyPierwszy ... 33 39 40 41 42 43
Pokaż wyniki od 631 do 636 z 636

Temat: Jak nie dać się oszukać na podatku VAT przy kupnie sprowadzanego auta

Moderator+ dural jest na dobrej drodze Avatar dural
    Podziękowania
    518
    Podziękowano 224 razy w 156 wiadomości
    Siła Reputacji
    9

Domyślnie

Cytat Napisał antoon Zobacz post
    Powiem szczerze, że po przeczytaniu (starałem się ze zrozumieniem) ponad 40 stron tego wątku ciężko jest, przynajmniej mi jako amatorowi jednoznacznie stwierdzić kiedy i czy możemy mieć problem z autem. Dużo wpisów w tym wątku wyklucza się, są odmienne zdania - być może dyskusja po prostu stała się zbyt otwarta. Nie wspomnę o tym, że zadaje sobie pytanie, czy przez te kilka lat nie zmieniło się prawo i realia podatkowe?

Czy zatem jest na dzień dzisiejszy prosta odpowiedź na pytanie: czy 2-4 letnie auto poleasingowe z zagranicy, sprzedawane na VAT-marża to zawsze wałek?
    A czy takie samo auto sprzedawane na VAT 23% to zawsze 100% bezpieczeństwa?

Analizując ogłoszenia na otomoto sprawdziłem dwa modele aut (3 latki, przebiegi około 150 - 180 tyś km, auta typowo "leasingowe"). Filtrując sobie VAT23% dostaję mniej więcej niecałą połowę wyników w stosunku do wyszukiwania bez tego kryterium...pozostałe to VAT-marża.

Czy zatem oznacza to, że około 50 - 60% ogłoszeń i ofert ma "problematyczną historię z VATem"?
    Według kolejności.

1) Jest burdel bo często pytania zadawali laicy , którzy po otrzymaniu czytelnej odpowiedzi dalej kombinowali i pytali czy aby napewno ktoś już ma z tego powodu problemy itd. Temat się rozjechał.

2) Prawo z tego co MI wiadomo się nie zmieniło ( podatek VAT od nabycia wewnątrz EU). Jak coś jest sprzedawane w UE netto to nabywca płaci VAT (odpowiednia stawka) w swoim kraju ( dokładnie tam gdzie ma zarejestrowaną firmę ).

3)Jeżeli auto jest "typowo poleasingowe" i sprzedawane na vat marże/jest tańsze od identycznych ofert ( przeważenie o +/-23%) to patrz punkt 1.

4)W/w auto sprzedawane na 23% jest bezpieczne z PODATKOWEGO punktu widzenia.

5)Dobrze policzyłeś procent aut imo z wadą podatkową w Polsce ( a jak masz umysł analityczny to zobacz , że kilka miejscowości w PL przoduje w tym procederze).

6)Ręki sobie uciąć nie dam, ale ściganie zaległości podatkowych upływa po 5ciu latach licząc od początku następnego roku.

2. Następujący użytkownik dziękuje dural za tą użyteczną informację:

antoon (06-09-17)

Nowicjusz antoon jest na dobrej drodze
    Podziękowania
    1
    Podziękowano 0 razy w 0 wiadomości
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

dural, dzięki za te wypunktowanie. To znakomite podsumowanie. Szkoda tylko, że potwierdzasz moje " obliczenia" i tak duży procent co by nie mówić fajnych aut jest skażonych tym vatowskim problemem. Myślę, że nie jeden "Janusz" albo "Kowalski" byłby w stanie zapłacić więcej za pewniaka, ale skoro ponad połowa aut odpada z tego powodu...no trudno, taki widać mamy cywilizowany rynek aut używanych.

Nowicjusz Anperis jest na dobrej drodze
    Podziękowania
    0
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

Panowie, proszę o poradę. Auto jest z Francji. We Francji od osoby prywatnej zakupił je komis. Komis z Polski odkupił auto od tego komisu z Francji. Sprzedają na FV vat marża. Czy wszystko jest ok? Mam się obawiać tego samochodu?

Starszy użytkownik tradelux jest na dobrej drodze Avatar tradelux
    Podziękowania
    90
    Podziękowano 746 razy w 597 wiadomości
    Siła Reputacji
    13

Domyślnie

Jeśli w CdG wpisana jest osoba prywatna to tak, jest ok.
    ---

Facebook:
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Otomoto:
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Login na allegro: trade-lux

Nowicjusz mark.577 jest na dobrej drodze
    Podziękowania
    0
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

Witam,
    a ja mam taki przypadek. Sprzedawca (importer) ma zarejestrowaną firmę, wystawia na zakupione za granicą auto fakturę VAT-marża. Auto kupił w Niemczech od prywatnej osoby, ale prowadzącej działalność gospodarczą. Mówi, że kupując auto od Niemca otrzymał zwykły rachunek, a nie fakturę VAT, na którym to rachunku nie widnieje kwota netto czy brutto , czy też kwota podatku, jedynie cena za samochód. Czy w tym przypadku jest jakieś zagrożenie? Co należałoby sprawdzić?
    Ostatnio edytowane przez mark.577 ; 27-10-17 o 12:37

Starszy użytkownik Jakoob jest na dobrej drodze
    Podziękowania
    300
    Podziękowano 367 razy w 303 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Jeśli auto było zarejestrowane na osobę prywatną v-m jest ok. Nie ma znaczenia czy facet miał działalność, był astronautą czy grabarzem
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 43 z 43 PierwszyPierwszy ... 33 39 40 41 42 43

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia