Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 62

Temat: Rejestracja samochodu sprowadzonego z EU

  1. #46
    Starszy użytkownik Avatar apacz
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    270
    Podziękowano Thanks Given 
    10
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrebar Zobacz post
    Rejestrowałeś już >>> Carl ? ........... ciekawi mnie jaką procedurą ......bo jak kuzyn poszedł w Zgierzu i chciał rejestrować warunkowo powołując sie na te przytoczone przez kolegów Dz .U . art. itd itp .....to mało po Straż Wiejską nie zadzwonili aby go do głupiejewa odwieźć ...nic nie wiedzą tłumoki - musi być zapł akcyza i VAT-25 ze Skarbówki nie wspominając o przegl. techn - koniec pieśni.
    piszę o rejestracji prywatnego importu auta
    No cóż , kuzyn powinien zażądać pisemnego uzasadnienia odmowy rejestracji.Na huki go wzięli to chłopina podwinął ogon i dał sobie spokój.NIE! Stanowczo odradzam taka postawę , prawa trzeba przestrzegać.Już kilka razy miałem telefoniczną konsultacje z kierownikami co niektórych urzędów i sprawa szybko się wyjaśniła.A robię to tak:
    w przypadku odmowy rejestracji czasowej informuję kierownika , że mam podpisana umowę z klientem na podstawie której za każdy dzień zwłoki za brak rejestracji samochodu, ja jako sprzedający płacę karę w wysokości 200 zł ."Jeżeli nie zarejestruje pan samochodu , to na drodze powództwa cywilnego zaskarżę Pana o zwrot kwoty jaka będę musiał ponieść z tytułu niezarejestrowania auta" I tyle.Działa.
    Nie dać się , bo jak każdy ogon podkuli to "oni" do końca dni naszych będą się panoszyć.Delikatnie i stanowczo.Prawo jasno określa warunki rejestracji czasowej.Powołać się na konkretny przepis , a w przypadku odmowy , żądać pisemnego uzasadnienia!
    www.carpasja.com tel.+48 662 04 96 98 [email protected]
    Samochody bezwypadkowe na zamówienie .STOP!!!

  2. #47
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Na pewno masz rację, że nie ma co im odpuszczać i żądać na piśmie powodu odmowy rejestracji warunkowej ........tam go chyba nie lubią bo w 2005r był pierwszym który nie oddał tablic celnych ( tych z czerwonym paskiem ) każąc właśnie na piśmie przedstawić powód odmowy rejestracji .....
    W tym przypadku nie było ciśnienia a i UC w Łodzi wydaje zaśw.opł.akc. w 3y dni Skarbowy w Zgierzu prawie od ręki ....to po co sobie ciśnienie podnosić ....zaczeliśmy w poniedziałek - dziś rejestrujemy. .....

    Gdybym ja rejestrował to zapewne bym nie wyszedł z Urzedu bez owej rejestracji warunkowej .....na oportunizm z*****izowany mam po prostu alergię
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  3. #48
    Agatha
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris Zobacz post
    Hit ostatnich dni:
    spod okienka dzwonił do mnie klient i mówi,że jak pokazał Pani fakturę pośrednią (między mną,a poprzednim właścicielem) potwierdzoną notarialnie to zażądali od niego kserokopii wpisu do DG notariusza oczywiście potwierdzonej za zgodność z oryginałem Normalnie paranoja...
    Ech panowie... A co jest napisane w ustawie? Notarialna kopia moze byc wystawiona WYŁĄCZNIE przez przedsiebiorce, ktory prowadzi DG w zakresie obrotu pojazdami... w pozostalych wypadkach - oryginaly.

  4. #49
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    @Agatha-przeczytaj jeszcze raz powoli o co to chodziło...bzdura i nieznajomość przepisów przez urzędnika z okienka i tyle.

  5. #50
    Agatha
    Gość

    Domyślnie

    Ups... naprawde chcieli wpis do DG NOTARIUSZA?

  6. #51
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Nie tak dla jaj sobie napisałem bo nie mam co robić....

  7. #52
    Agatha
    Gość

    Domyślnie

    Absurdalne. I qrcze... malo prawdopodobne... jestes pewien, ze dobrze zrozumiales?

  8. #53
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Zgierski wydział komunikacji jest jednym wielkim absurdem. Nie życzę nikomu załatwiania tam nawet z pozoru prostej sprawy.

    Pani w okienku jest Bogiem i ustala swoje przepisy w zależności którą nogą wstanie.

  9. #54
    Agatha
    Gość

    Domyślnie

    A nie ma jakiegos szefa nad sobą? To czasem pomaga

  10. #55
    Bywalec
    Zarejestrowany
    lip 2012
    Skąd
    Kraków
    Postów
    18
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    A ja dopytam - czy ma ktoś jakieś doświadczenia z krakowskim WK znajdującym się na ulicy Wielickiej? Stety, niestety stałem się posiadaczem wozu z Niemiec i czeka mnie bieganina po urzędach. Czy ktoś byłby tak łaskawy i napisał krótko co muszę ze sobą mieć by załatwić wszystko w jeden dzień - jeśli to w ogóle możliwe. Dodam tylko, że samochód ma ważny TUV do 06.2014 - czy muszę robić przegląd w Polsce? Powołując się na http://www.transport.gov.pl/2-482b08...91612-p_12.htm wydaje mi się, że nie - aczkolwiek proszę doświadczonych w bojach o jakąś wypowiedź.

  11. #56
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    auto kupiłeś już w Polsce na umowę na Niemca czy byłeś sam i przywiozłeś do kraju?
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  12. #57
    Bywalec
    Zarejestrowany
    lip 2012
    Skąd
    Kraków
    Postów
    18
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    To trochę bardziej skomplikowane - samochód zakupiony w Niemczech, umowa będzie na mnie lecz nie ja kupowałem. Umowa podpisana będzie pomiędzy mną a komisem z realną datą zakupu. Będzie tak jakbym to ja kupił pomijając fakt, że zrobił to dla mnie znajomy Teścia.

  13. #58
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    czyli na Niemca

  14. #59
    Bywalec
    Zarejestrowany
    lip 2012
    Skąd
    Kraków
    Postów
    18
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    W teorii ten znajomy Teścia zaproponował że może mi wystawić F-VAT ale będzie mnie to kosztowało dodatkowe 500zł. Pytanie czy jest sens? Bo za te 500 zł to chyba będę w stanie sam pobiegać po urzędach.

  15. #60
    friss
    Gość

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie odnosnie przegladu (pierwszego przegladu smaochodu sprowadzonego) czy jezeli zakupilem samochod w styczniu 2013 a przeglad mam z maja 2012 to czy w urzedzie miejskim moga robic z tym problem? czy istenieje jakis termin waznosci zaswiadczenia o pozytywnym wyniku badania techicznego?

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •