Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 62

Temat: Rejestracja samochodu sprowadzonego z EU

  1. #31
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Niby karty pojazdu już nie trzeba, a u mnie w wydziale raz chcą, drugi raz nie
    Umowa może być dwujęzyczna, wtedy nie trzeba tłumaczenia. Przegląd zrób po naprawie.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  2. #32
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Bo dziś dostałem info że autko czeka na mnie wymeldowane, i że jakiś brief zniszczyli czy jakoś tak przy wymeldowaniu mam nadzieję, że wiedzą co robią w niemieckim WK Nie lubię tak załatwiać spraw bo wszystko zdalnie, przez tel lub Skype...

    Przegląd po naprawie powiadasz, a nie ma jakiegoś czasu na zarejestrowanie?I czy w celnym czasem nie jest wymagane aktualne badanie techniczne?

  3. #33
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Zniszczyli brief to znaczy obcięli jeden z jego rogów i wbili odpowiednią pieczątkę że auto zostało wymeldowane - bynajmniej ja się z ty spotkałem.
    Nie ma jakiegoś konkretnego czasu na zameldowanie jest 14 dni na zapłatę akcyzy po przekroczeniu granicy i do celnego nie potrzebujesz badania technicznego.
    Badanie techniczne potrzebne jest dopiero do US.
    www.wymarzoneAUTO.pl - wiarygodne auta używane.

  4. #34
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Z tym przeglądem w US też jest dziwnie. Ostatnio rejestrowałem auto dla siebie i Pani w okienku powiedziała na przegląd - nam to nie jest potrzebne
    Innym razem pamiętam, że mnie bez tego wyrzucili... Bądź tu mądry

    Zniszczenie briefu też mi się kojarzy tylko z obciętym rogiem.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #35
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    No obcięty to zgadza się, tak robią od dawna,jednak jak usłyszałem "zniszczyli" to lekki niepokój zasiany został a do rej potrzebne są oba czy jeden?

  6. #36
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Oba są potrzebne ...duży i mały ( czy to stary wzór czy nowy ) ....umowa najlepiej dwujęzyczna wtedy tylko stempel notarialny za zgodność . Żadnych innych kartek z wymeldowania ( kiedyś były takie zielone) od dawien dawna nie trzeba a te dwa dokumenty Duży i Mały Brief są całością tylko niejako w dwóch częściach.

    W każdym razie bez jednej z tych części nie wracaj bo nie zameldujesz tu auta.....
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  7. #37
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    andrebar: no wlasnie u mnie zarejestrowalem bez karty pojazdu, tylko na dowod rejestracyjny (nowy wzor, maly). Karta pojazdu zostala mi w domu (w sumie 3 pojazdy tak zarejestrowalem na siebie). Niby wszedl nowy przepis itd. Pewnego razu zachodze wiec bez karty pojazdu, tylko z malym briefem i tutaj zdziwienie, bo dostalem kopa i zawrotke, ze niby nie mozna itd. Na nastepny dzien poszedlem do innego urzednika i zarejestrowalem...
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #38
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomec3 Zobacz post
    Kolejna przydatna informacja - do zarejestrowania auta nie potrzeba oryginału faktury - wystarczy skan , mail, PDF , czy faktura elektroniczna na dyskietce , penie - urzędnik ma obowiązek wydrukować taki dokument ,podstemplować i zarejestrować auto - oryginału może być potrzebny przy odbiorze twardego dowodu. Obowiązuje coś takiego jak faktura elektroniczna która nie wymaga podpisu i jest akceptowalna w urzędach itp. Tak np. w Piotrkowie Trybunalskim zarejestrował mój klient w czwartek auto , na fakturze którą miał w oryginale był błąd , dokument poprawiony i wysłany mailem wydrukowany, wystarczył do zarejestrowania auta. Na to też powinienem mieć paragraf poszukam i wkleję.
    Czyli dalej **** skoro oryginał trzeba pokazać przy odbiorze dowodu, to i tak musisz dać oryginał kupującemu a swoją kopię u notariusza potwierdzić, lub na odwrót. Więc za wiele to nie zmienia...chyba że taki dokument (faktura) w postaci elektronicznej jest uznawana jako dokument księgowy ( a chyba tak dobrze nie ma?).

  9. #39
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Rejestrowałeś już >>> Carl ? ........... ciekawi mnie jaką procedurą ......bo jak kuzyn poszedł w Zgierzu i chciał rejestrować warunkowo powołując sie na te przytoczone przez kolegów Dz .U . art. itd itp .....to mało po Straż Wiejską nie zadzwonili aby go do głupiejewa odwieźć ...nic nie wiedzą tłumoki - musi być zapł akcyza i VAT-25 ze Skarbówki nie wspominając o przegl. techn - koniec pieśni.
    piszę o rejestracji prywatnego importu auta
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  10. #40
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    To nie wiedziałeś Andrzej jak jest w Zgierzu??? Ja tam jak mam iść rejestrować swoje auto to wolę dać parę PLN miłej Pani która załatwia to za mnie w godzinę i przynosi tablicę do domu.

    Bełchatów,Zgierz,Pabianice. To są czołowe wydziały komunikacji w których udana rejestracja samochodu za pierwszym razem jest równoznaczna z cudem. Oni prześcigają się w wymyślaniu własnych przepisów.

    Hit ostatnich dni:
    spod okienka dzwonił do mnie klient i mówi,że jak pokazał Pani fakturę pośrednią (między mną,a poprzednim właścicielem) potwierdzoną notarialnie to zażądali od niego kserokopii wpisu do DG notariusza oczywiście potwierdzonej za zgodność z oryginałem Normalnie paranoja...

  11. #41
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Andrzej-w czwartek dopiero auto dotarło do mnie (sic!! miało w niedzielę, a się odwlokło, bo pierwszy był transport fury jakiegoś dojcza co w Pl naprawia), w weekend załatwiłem rzeczoznawcę (na umowie mam tyle za ile kupiłem, ale to i tak za mało dla pl urzędu mimo że mam wycenę niemieckiego rzeczoznawcy, jak się okazuje te wyceny mogą się znacznie różnić dziś się dowiedziałem że auto ma ZA MAŁO NA LICZNIKU bo wzrasta jego wartość, sprawa rozwiązana dość konkretnie...Kwity w sobotę oddane do tłumacza, no i w tym tyg powinien być załatwiony celny. Problemem jest u mnie czas wolny, większość spraw załatwiana na odległość (właściciela na umowie spisałem ojca bo ja nie mógłbym wyrwać się do celnego).

    Pocieszający jest fakt że uszkodzenia auta są dość znikome,żaden element konstrukcyjny bądź wpływający na bezp nie został uszkodzony (błotnik, amortyzator, drążek kier, końcówka drążka, nadkole,1 mocowanie zderzaka-do sklejenia,silniczek spryskiwaczy +drobnica jak lakierowanie zderzaka bo zadrpanany + śrubki i drobne elementy)

  12. #42
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    To nawet wyjdzie taniej niż liczyłeś??? Tak z ciekawości spytam jak się ma cena lakierowania za jeden element w Mazowieckim??(komplet demontaż/montaż lakierowanie z materiałami) ??

  13. #43
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Auto robione jest w lubelskim, pisałem Ci...Ile za element to dokładnie Ci nie powiem, bo zapłacę za kompleksowe zrobienie, pierwszy raz u tego gościa robię, więc relację zdam "po wszystkim" jak to wyszło. Na chwilę obecną ciągam się z błotnikiem bo koleś mnie w uja zrobił ze stanem jego (zamawiałem w sieci, bo chciałem w kolorze, ale pytałem jak człowieka a okazało się, że przyszedł zniszczony (rysy i ruda)), w okolicach świąt powinienem się ogarnąć ze wszystkim.

    PS. Kumplowi grand espace zarysowali to w zależności od warsztatu 350-500zł za element (mazowieckie, obrzeża stolnicy)

  14. #44
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Dzięki za odp .....z tymi załącznikami wpisu do ewidencji DG to się też kilka razy spotkałem ale że ja mało sprzedawałem to i pewnie rzadziej te problemy miałem ,,,,,,,,,,,
    W Zgierzu w Wydz.Komun. pracuje pewna Pani kierownik - "niezatapialna" .....i Ona tam prawo stanowi ....wszystko co by się chciało w/g nowych przepisów i tak trwać będzie w podobnym czasie albo i dłużej bo musi przejść przez Naczelnika drogą Urzędową !
    Ameryka na prowincji ....a TV marnuje paliwo i drogi czas antenowy duperele nagrywając ...a to kotom okienka do piwnicy zamykają a to jakiś festyn w nic nie znaczącą rocznicę ....a ignorowanie lub nieznajomość przepisów prawa w Urzędach jakoś kiepsko im wychodzi nagrać .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  15. #45
    Starszy użytkownik Avatar noto
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    833
    Podziękowano Thanks Given 
    158
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Marudzicie , marudzicie - a całkiem przeoczyliście pewne zmiany - na dobre zmiany. Skrócono czas oczekiwania na dowód twardy z byłych 3-4 tygodni do uwaga: 3 dni robocze. Podpytałem moją fajną Panią kierowniczkę, i powiedziała, że teraz weryfikacja kradzione niekradzione itp jest juz po wydaniu dowodu twardego. Miło mnie zaskoczyło - papierki składałem w czwartek 22 / 03 zaraz przed zamknięciem UK, dziś o 8.00 odebrałem - sms był wczoraj. Poraziła mnie pozytywnie ta zmiana.

    p.s. Przy okazji podpytałem o statystyki rejestracji - podobno bieda straszna. W tym roku u mnie zarejestrowano tylko 30 % tego co w ubiegłym roku do końca marca.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •