Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 62

Temat: Rejestracja samochodu sprowadzonego z EU

  1. #16

  2. #17
    inhalt
    Gość

    Domyślnie

    Odebrałem dzisiaj twardy dowód. Wpisano mi datę przeglądu rok od daty ostatniego przeglądu. Co prawda w Niemczech miał dwa lata, ale w Pl to niemożliwe przy starym aucie wiec dali rok. Żeby nie było wątpliwości odnośnie daty dziennej (w Niemczech podany tylko miesiąc) to napisali ostatni dzień miesiąca.
    W sumie to nie mam pretensji, bo w ramach istniejącego prawa wpisano mi najwięcej jak się dało - do końca dwunastego miesiąca po badaniu.

    Dziwne w tym wszystkim jest tylko to, że w różnych urzędach jest różna praktyka (jak słyszę od ludzi). Ale cóż... jaki kraj takie standardy.

  3. #18
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Dzięki -inhalt- że podzieliłeś się z nami tą wiadomością ....mnie akurat mało już co może zaskoczyć w tym Kłaju ( satyryk K.Daukszewicz)
    U nas w łodzkim by to nie przeszło ....dlatego o tym wspomniałem dla potomności ....jeśli chodzi o kwestię nr rej ( o czym pisał mpDante ) to jasne jak słonko - co wpisane trzeba oddać - spox .......ale nie chwaląc się byłem prekursorem gdzie wpisanych nie oddałem ....bo zarządałem na piśmie podstawy prawnej nakazującej zwrotu wymeldowanych lub krótkoterminowych tablic jako warunku odmowy dopuszczenia do rejestracji na terenie RP !! ....nie ma takich podstaw prawnych !! ....kulili ogony i wydawali dokumenty ! .....
    Ale to jedynie świadczy o niskiej wiedzy tutejszych urzędasów ......dlatego piszę , że mamy AMERYKĘ co STAN (województwo) to inne prawo ....pies na nich sikał i srał im na trawkę
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  4. #19
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Nie wiem czy w dobrym temacie ale :
    Od dnia 1 stycznia 2012r można rejestrować sprowadzane z EU auta które nie maja jeszcze opłaconej akcyzy - na oświadczeniu do rejestracji należy napisać że potwierdzenie zapłaty akcyzy zostanie doniesione w momencie odbioru twardego dowodu rejestracyjnego. Oczywiście urząd nie wyda karty pojazdu ani twardego dowodu bez zapłaty akcyzy - jeżeli akcyza nie zostanie dostarczona urząd anuluje rejestrację. Urzędy celne różnie pracują i niekiedy po złożeniu deklaracji do zapłaty akcyzy trzeba czekać kilka dni mając wszystkie inne dokumenty można nie czekając na zapłatę auto zarejestrować .
    www.wymarzoneAUTO.pl - wiarygodne auta używane.

  5. #20
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    tomec3 czy nie jest tak tylko w przypadku kiedy rejestrującą osobą jest osoba, która sama sprowadziła auto? Gdzieś obiło mi się o uszy, że importerów to nie dotyczy i dalej musimy czekać na ten nieszczęsny kwit... bo gdyby tak było to w jeden dzień mogę klientowi oddać auto i w ten sam dzień można go zarejestrować. Tylko jak wystawię fakturę to kto miałby napisać oswiadczenie? Ja czy finalny nabywca? Masz jakiś paragraf na to?

  6. #21
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Miałem osobiście taki przypadek , ja jako importer w standardowym oświadczeniu do wydziału komunikacji oświadczyłem że do dnia odbioru twardego dowodu dostarczę potwierdzenie zapłaty akcyzy i urząd w Szczecinie bez problemu zarejestrował auto - potwierdzenie doniosłem klientowi który osobiście podczas odbioru dowodu twardego okazał je w wydziale komunikacji. Paragraf mam w burze , jutro na prv. podeślę.
    www.wymarzoneAUTO.pl - wiarygodne auta używane.

  7. #22
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Kolejna przydatna informacja - do zarejestrowania auta nie potrzeba oryginału faktury - wystarczy skan , mail, PDF , czy faktura elektroniczna na dyskietce , penie - urzędnik ma obowiązek wydrukować taki dokument ,podstemplować i zarejestrować auto - oryginału może być potrzebny przy odbiorze twardego dowodu. Obowiązuje coś takiego jak faktura elektroniczna która nie wymaga podpisu i jest akceptowalna w urzędach itp. Tak np. w Piotrkowie Trybunalskim zarejestrował mój klient w czwartek auto , na fakturze którą miał w oryginale był błąd , dokument poprawiony i wysłany mailem wydrukowany, wystarczył do zarejestrowania auta. Na to też powinienem mieć paragraf poszukam i wkleję.
    www.wymarzoneAUTO.pl - wiarygodne auta używane.

  8. #23
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    napawasz mnie opytmizmem przy tej zimnej niedzieli. Jutro zapytam o to w swoim WK. To w znaczny sposób przyśpiesza nam prace. Jest jakiś specjalny wzór oświadczenia?

  9. #24
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Nie nie ma jakiegoś wzoru oświadczenia - ja do każdej rejestracji piszę oświadczenie że firma taka i taka zajmuje się importem aut , oraz że auto takie i takie zostało kupione na f-vat o numerze takim i takim wtedy odpada obowiązek wizyty w US po zaświadczenie VAT-25 oraz dopisuję że potwierdzenie zapłaty zostanie dostarczone w konkretnym terminie np. podczas odbioru dowodu stałego.
    www.wymarzoneAUTO.pl - wiarygodne auta używane.

  10. #25
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    to super. Jutro dzownię do WK u siebie i w Warszawie. Zdam relacje jakie i gdzie są możliwości. Ciekawy jestem jaki będzie rozrzut interpretacji :-)

  11. #26
    Starszy użytkownik Avatar apacz
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    270
    Podziękowano Thanks Given 
    10
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Dz.U 2011 Nr294 poz.1737-rozporządzenie
    Ustawa to art 74 ust.2a -dz.U z 2005 nr 108 poz 908 z późniejszymi zmianami
    www.carpasja.com tel.+48 662 04 96 98 [email protected]
    Samochody bezwypadkowe na zamówienie .STOP!!!

  12. #27
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    obdzwoniłem dzisiaj 7 WK. Ręce opadają. W trzech w ogóle nie wiedzieli o co chodzi, na bemowie weryfikacja tej informacji zajeła urzędnikom 6 godzin. W pruszkowie nie ma problemu, Mariańska spoko. Reszta... *******nik będzie co najmniej do maja.

    W jednym WK powiedzili mi, że oświadczenie musi być osoby sprowadzającej. W innym WK, że rejestrującej bo ma ona już fakturę więc jest finalnym nabywcą auta. A ustawa niestety tego nie reguluje.

  13. #28
    Starszy użytkownik Avatar apacz
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    270
    Podziękowano Thanks Given 
    10
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał carpasja Zobacz post
    obdzwoniłem dzisiaj 7 WK. Ręce opadają. W trzech w ogóle nie wiedzieli o co chodzi, na bemowie weryfikacja tej informacji zajeła urzędnikom 6 godzin. W pruszkowie nie ma problemu, Mariańska spoko. Reszta... *******nik będzie co najmniej do maja.

    W jednym WK powiedzili mi, że oświadczenie musi być osoby sprowadzającej. W innym WK, że rejestrującej bo ma ona już fakturę więc jest finalnym nabywcą auta. A ustawa niestety tego nie reguluje.
    Bartek, na Bemowie info miałem po 5 minutach.Jak zwykle, naczelnicy będą bogami!
    www.carpasja.com tel.+48 662 04 96 98 [email protected]
    Samochody bezwypadkowe na zamówienie .STOP!!!

  14. #29
    Starszy użytkownik Avatar apacz
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    270
    Podziękowano Thanks Given 
    10
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Co do ustawy.Zapis jest jak wòł!Osoba rejestrująca, która nie sprzeda auto w ciągu 30 dni
    www.carpasja.com tel.+48 662 04 96 98 [email protected]
    Samochody bezwypadkowe na zamówienie .STOP!!!

  15. #30
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Jak się sprawa ma z briefami auta wymeldowanego w de?Czy wydają dalej duży i mały czy coś się zmieniło?Jakie dokumenty są potrzebne by zarejestrować auto w PL jeśli zostało tam wymeldowane?
    -Umowa KS -czy warto pisać dwujęzyczną i jej nie tłumaczyć?(czy urzędy honorują?)
    -brief (ile?)
    -zaświadczenie o wymeldowaniu auta w de
    Proszę o ewentualną korektę, w PL to wiadomo...tłumaczenia, UC,US,badanie tech i WK.

    Autko przyjedzie na lawecie i jest po stłuczce, jaka jest procedura z badaniem technicznym, czy najpierw ustalenie tylko zgodności numerów i zaświadczenie o tym, a przegląd właściwy po zrobieniu auta?

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •