Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 106 do 120 z 127

Temat: Tablice próbne - zmiany od 1 kwietnia 2015 r. (to nie Prima Aprilis)

  1. #106
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2012
    Postów
    357
    Podziękowano Thanks Given 
    22
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Mühlenstraße 15, 47441 Moers

    Załatwiłem żólte - wszystko wyszło ok stówki. Ale samochód musi być na ich parkingu. Land z którego jest nie ma znaczenia.

  2. #107
    Banowany
    Zarejestrowany
    lut 2017
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    565
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    2
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    ja od dawna już nie kupuję tablic, tylko kupuję auto i podsyłam przewoźnika, taki który jedzie i zabiera mi auto czy kilka aut, cena? wychodzi albo to samo albo i nawet troche taniej, a nie latam za tablicami i nie żebram po urzędach czy mi łaske łaskawie zrobi i zalegalizuje tablice. jest za to więcej czasu na sprawdzanie samochodów, minusy to takie że auto nie jedzie od razu do Ciebie tylko trzeba poczekać te 2-3 dni

  3. #108
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    No no ...tak samo jak przez aukcję można .
    A potem wychodzi ,ze tanio było bo albo sprzęgło się ślizga albo UPG walnięta albo olej na potęgę bierze czy coś tam innego - tak wiemy znamy - zakup z placu-
    przewoźnik - zrzutka towaru - ..... jajca potem .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  4. #109
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Chyba Andrzejku nie zrozumiałeś. Jedzie ogląda, później płaci jak wszystko ok i zleca przewoźnikowi. Legalnie obecnie droższego auta, niż ok. 3200€ nie kupisz za gotówkę. To tyczy się tych osób, którzy mają działalność i działają w świetle prawa. Niestety od początku 2017r transakcje większe, niż 15tys zł muszą być robione przelewem. Sam czasami tak robie jak jadę, oglądam kilka samochodów, to co kupuje biorę fakturę i puszczam przelew (internet teraz masz wszędzie, więc wystarczy zabrać laptopa) i załatwiam transport z przewoźnikiem. Nie trzeba wracać na kołach, włóczyć się po parkingach, szukać kierowców. Dzięki temu można dokładniej sprawdzić auto, niż latać za tablicami i z językiem, aby przypadkiem urzędu nie zamknąć.
    Ci co biorą kapuchę w kieszeń i załatwiają z rączki do rączki mają łatwiej Bo i kierowca często za darmo - podjarany nabywca, ale problem jest taki, że jak się stanie coś w drodze (wypadek) to nie ma AC na auto tylko samo OC

    P.S. Co do domów aukcyjnych to są domy i podróbki - to tak samo jak z dziewczynami. Widzisz teraz kupowałem 508SW. Gwarancja na samochód 6 miesięcy dla samochodów do 100tys km, 3 miesiące dla tych z powyżej 100tys km. Min. wartość zgłaszanych rozszczeń 150€ - pokaż mi takie warunki na placu z samochodem na Export w .DE w przystępnej cenie
    Co do firmy, o której mówisz to na polskiautohandel.pl na FB możesz poczytać o Auto1 - ja już tam dawno przestałem kupować. Kilka lat temu jak weszli na rynek kupiłem całe 3 sztuki (z tego 1 zwróciłem), bo mi się nie spodobało jak podchodzą do sprzedaży samochodów i klientów. Są firmy/ludzie, którzy tam kupują cały czas - może mają więcej szczęścia, niż ja. Ja niestety im dawno podziękowałem.
    Ostatnio edytowane przez tradelux ; 16-06-17 o 09:42
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #110
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Ty chyba Tradelux też nie rozumiesz ,że to co piszesz dotyczy nabycia kilku aut a nie jednego - konkretnego.
    Chyba przyznasz ,ze wycieczka handlowa celem nabycia 1go auta jest w tym przypadku nie opłacalna ekonomicznie co innego kilku aut i zlecenie ich przywozu - tu się absolutnie a Wami zgadzam.
    Ale ja też wiem jak wyglądają te zakupy hurtowe jak wygląda to "sprawdzenie" auta i jak czasem się to kończy ( zauważ że pisze -czasem ) choć niektórzy biorą i uszkodzone właśnie ze względu na ceny więc jazda nimi na kołach do domu w ogóle nie wchodzi w grę

    Tak więc bez sensu to jest porównywać zakup handlarza hurtowy do indywidualnego konkretnego 1nej sztuki - prawda .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  6. #111
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2012
    Postów
    357
    Podziękowano Thanks Given 
    22
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Trade, ale z tym przelewem powyzej 15 tys zl to tylko jak kupujesz od firmy - komis, serwis itp. Jesli kupujesz od osoby prywatnej, to placisz gotowka całkiem legalnie.

  7. #112
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Tak, zakup Firma/Firma. Andrzej przy 1 aucie też się opłaca - transport z Niemiec kosztuje 1000-1100zł netto (trochę więcej, niż powrót na kołach). Nie obchodzą Cię tablice, paliwo, kierowca. Nie musisz się pilnować, żeby w coś nie wjechać, martwić że zmęczenie bierze górę itd.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #113
    bigleb
    Gość

    Domyślnie

    Witam wszystkich, wasnie siedze w HH, kupilem auto i dowiedzialem sie w rozmowie tel. z tutejszym WK, ze nie moge na zoltych tablicach opuscic DE, przewertowalem ten temat kilka razy i probuje znalezc wyjscie z sytuacji. Mam tutaj zameldowana siostre moge na nia wykupic ubezpieczenie z zielona karta i tablice mimo, ze umowa jest na mnie i wrocic na takim ubezpieczeniu i tablicach do Polski?

  9. #114
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    podejdź tutaj https://www.google.pl/maps/place/Bil....0403673?hl=pl
    obok tego komisu jest firma (śniadzi panowie ale solidni) która załatwia tablice. Nie byłem tam w tym roku i może coś się zmieniło ale może jednak firma działa nadal.
    Pozdrawiam

  10. #115
    bigleb
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz i pomoc, mam jeszcze watpliwosci dotyczace zielonej karty. Podobno jest niepotrzebna na terenie EU, to prawda? W calym watku przewija sie obowiazek zakupu evb z zielona karta. Gdybym jej nie potrzebowal to biore siostre pod pache i spokojnie udaje sie do WK, nic nie mowiac im o opuszczeniu DE.

  11. #116
    Banowany
    Zarejestrowany
    lut 2017
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    565
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    2
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrebar Zobacz post
    No no ...tak samo jak przez aukcję można .
    A potem wychodzi ,ze tanio było bo albo sprzęgło się ślizga albo UPG walnięta albo olej na potęgę bierze czy coś tam innego - tak wiemy znamy - zakup z placu-
    przewoźnik - zrzutka towaru - ..... jajca potem .
    Auta sprawdzam na miejscu jak chcę i ile chce...zresztą i tak mam w miare dokładne info od sprzedawcy co jest w aucie do zrobienia, np. dwumas do wymiany, czy wtryski czy opony lub w 100% sprawne , lakier wnętrze sprawdzam na miejscu, i jak się dogadam co do ceny to kupuję. Wolę teraz jechać na kilka dni i kupić kilka aut niż bawić się po jedno czy dwa na kołach. Wiadomo koszty koszty
    Następnie zlecenie na odbiór aut. Firmy transportowe sami nawet Cię znajdą i lecą do mnie .
    P.S. era żółtych blach się już skończyła, zresztą widać to na autostradzie, teraz to rzadki widok.

  12. #117
    Banowany
    Zarejestrowany
    lut 2017
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    565
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    2
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Tak, zakup Firma/Firma. Andrzej przy 1 aucie też się opłaca - transport z Niemiec kosztuje 1000-1100zł netto (trochę więcej, niż powrót na kołach). Nie obchodzą Cię tablice, paliwo, kierowca. Nie musisz się pilnować, żeby w coś nie wjechać, martwić że zmęczenie bierze górę itd.
    1100zł/szt to i tak jest znośnie tyle mniej więcej płaciłem za przywiezienie 3 aut. Oczywiście 1100zł za szt.

    A weź teraz jedź po 1 samochód powiedzmy 1200KM do Niemiec .Podróż samochodem z kierowcą , później zakup auta, kupno tablic i powrót na kołach na dwa auta.
    Powiedzmy paliwo do jedengo, załóżmy że LPG to jest 700zł, drugi z niemiec diesel powiedzmy 400zł, tablice powiedzmy 400zł, autostrady powiedzmy 200zł, kierowca za darmo nie pojedzie, ale 250zł kiedyś tak płaciłem, żarcie na drogę 100zł Razem 2050zł

  13. #118
    tacim
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał yogi1 Zobacz post
    Ostatnio kupowałem bez problemu w:

    Blücherstr. 40
    56073 Koblenz - ok 85 euro wszystko

    Elly-Beinhorn-Straße 16, 55129 Mainz - podobnie

    Löhstraße 22-26
    45468 Mülheim a.d. Ruhr - podobnie

    W sobotę od 9 do 17 jeśli kogoś przypili może kupić w Essen, na giełdzie samochodowej. 120 euro. Co tydzień. Z odmeldowaniem też nie ma problemu - 40 euro. Czas oczekiwania ok 2 h.

    pozdr.
    Witam Was serdecznie mam zamiar w czwartek ruszyć do Koblenz po autko dla siebie czy nadal bez problemów kupie tablice ? yogi1 byłeś tam ostatnio?

  14. #119
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2012
    Postów
    357
    Podziękowano Thanks Given 
    22
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Nie, nie byłem w Koblenz w Zullasungu od marca. Wtedy nie miałem problemu.

  15. #120
    tacim
    Gość

    Domyślnie

    Na dzień 25.08 Limburg zapomnij o tablicach bez ob. Niemiec.

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 456789 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •