Strona 1 z 9 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 127

Temat: Tablice próbne - zmiany od 1 kwietnia 2015 r. (to nie Prima Aprilis)

  1. #1
    menuchin
    Gość

    Domyślnie Tablice próbne - zmiany od 1 kwietnia 2015 r. (to nie Prima Aprilis)

    Chciałem Wam przekazać informację, która być może dla niektórych będzie nowością. Otóż byłem w Niemczech zakupić samochód i okazało się, że od 1 kwietnia br. nie można już bezwarunkowo wyrabiać próbnych tablic rejestracyjnych (żółte/czerwone). A wiadomo, że bez tego pozostaje tylko laweta, aby wywieźć auto do Polski.
    Otóż, aby wyrobić takie tablice będąc obcokrajowcem należy być zameldowanym w Niemczech albo... mieć taką osobę, która ma tam meldunek i poręczy za nas w urzędzie.

    Sprawa wynikła ponoć z faktu, iż ciężko było egzekwować opłaty za mandaty. W chwili obecnej jeśli osoba jadąca autem na próbnych tablicach popełni wykroczenie drogowe w Niemczech to w razie nie zapłacenia mandatu kwotą tą zostanie obarczony nasz poręczyciel.

    To tak w szybkim skrócie. Może komuś się przyda.

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    W sieci krąży już tyle wersji jak to jest z żółtymi tablicami, że chyba tylko ktoś kto sprowadza auta na takich powie coś konkretnego Jedno piszą, że bez TUV tylko po danym okręgu administracyjnym, inni piszą że z TUV wszędzie po Niemczech ale już nie po Polsce... pisamaki same nie wiedzą o czym bredzą
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  3. #3
    menuchin
    Gość

    Domyślnie

    W sumie to najbardziej miałem na myśli kwestię tego meldunku niż TUV.

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2012
    Postów
    357
    Podziękowano Thanks Given 
    22
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    wczoraj rano wróciłem z Niemiec, w piątek kupowałem tablice w Zullasung w Essen. Dwa komplety żółtych. Bez żadnych problemów. Oczywiście trzeba było mieć oba briefy orazy ważne tuv-y. pytałem nawet panią jak jest z tymi tuvami, czy jest wymagany jakiś okres ich waznosci, dostałem odpowiedz, ze nie. i tu jest zagwostka, bo znajomy był w tym czasie w Magdeburgu i w zullasung nie dostał tablic, gdyż tuv miał ważny do końca miesiąca, a tam wymagają przynajmniej, aby był na...pół roku. wiec tu pewnie będą na razie jaja, w każdym landzie będzie, to inaczej interpretowane.

    co do Essen. tablice dostałem. To co mnie jedynie zaskoczyło, to fakt, że zamiast różowego dowody do tablic dostałem drugi mały brief. Wypisany na mnie. z datą ważności na 5 dni. Do tego oczywiście standardowo zielona karta.

    co więcej przed granica w Zgorzelcu zatrzymali mnie do kontroli. zero problemów.

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    yogi, jaki jest koszt tablic w Essen?

    Rozumiem, że trzeba mieć fizycznie dokumenty TUW?

    menuchin...w niektórych landach był wymagany meldunek tak czy owak, nawet przed 1.04. 2015

  6. #6
    menuchin
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał thomas Zobacz post
    menuchin...w niektórych landach był wymagany meldunek tak czy owak, nawet przed 1.04. 2015
    Chyba, że tak. Znajomy, który mieszka koło Hamburga był zaskoczony.

    EDIT: (Proszę stosować się do regulaminu!)
    Cytat Napisał yogi1 Zobacz post
    co do Essen. tablice dostałem. To co mnie jedynie zaskoczyło, to fakt, że zamiast różowego dowody do tablic dostałem drugi mały brief. Wypisany na mnie. z datą ważności na 5 dni. Do tego oczywiście standardowo zielona karta.
    Dostałem tak samo.
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 13-04-15 o 17:23

  7. #7
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2012
    Postów
    357
    Podziękowano Thanks Given 
    22
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    thomas, z ubezpieczniem zapłaciłem 90 euro. co do badań technicznych, to wystarczy, że masz w briefie wbite. papieru ze stacji nie wymagają - przynajmniej w Essen.

  8. #8
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    ok. dzięki za info,

    to i ja teraz opiszę swoje doświadczenia z dwóch Zullasungstelle:

    1. Minden-Lubecke
    Po kupnie pojazdu w miejscowości oddalonej 15km udałem się do Zullassungstelle. Oczywiście pojazd posiadał ważne badania techniczne. Miałem również dokument DEKRY z tychże badań. Po wykupieniu ubezpieczenia (65 Euro), nie było problemów z wykupieniem tablic czasowych. W wydziale komunikacji wymagali ode mnie:
    - dowody zakupu pojazdu
    - małego Briefu Fazrzeugshein z wbitą pieczątką ważnych badań
    Nie było wymagane fizyczne posiadanie dokumentu z badań...niemniej miła Pani poinformowała mnie, że gdyby, posiadał tylko kopię Farzeugschein, ów dokument musiałbym mieć przy sobie (tzn. DEKRA, TUV itp). Generalnie bez problemów, cała operacja kosztowała 97 Euro, w tym: ubezpieczenie, tablice, obsługa w wydziale. Pani była na tyle uprzejma, że udostępniła mi schemat postępowania przy wykupie tablic zjazdowych- w załączniku. AUTO MUSIAŁO BYĆ ZAKUPIONE W ICH OKRĘGU!

    2. Neuwied
    Pojazd został zakupiony w Neuwied, więc udaliśmy się po tablice do ich Wydziału. Wykupiłem ubezpieczenie w firmie znajdującej się obok wydziału (100Euro- SIC!), poczym udałem się do Zullasungstelle. Po podejściu do okienka, Pani zapytała,
    - czy zamierzam autem jechać za granicę DE,
    - odpowiedziałem, że taki mam plan.
    - W takim razie ona nie może wydać tablic
    - no, ale jak Pani nie może skoro mam zieloną kartę na całą Europę?
    - nie, wydam i już
    - to w takim razie jadę tylko do Gorlitz, dalej kolega mnie odholuje
    - to w takim razie proszę przejść do ubezpieczalni aby wydali ubezpieczenie tylko na DE. Takie ubezpieczenie facet z ubezpieczalni nie oferował i ogólnie postawił wielkie oczy. BŁĘDNE KOŁO. Pomógł mi handlarz, od którego auto nabyłem. Skończyło się tym, że podeszliśmy do kobiety w innym okienku, spisałem oświadczenie, że będę poruszał się tylko po DE i tablice zostały mi wydane! Cała operacja, bagatela 140EURO!!! Wumagali tylko pieczątki w Farzeugschine, że auto ma ważne badania.

    Reszta, tak jak koledzy pisali, otrzymuje się nowy, mały Brief do tablic.

    Wnioski? nie mówcie, że wyjeżdżacie z DE na tych tablicach, bo w niektórych urzędach będzie problem! Polska policja akceptuje tablice niemieckie, więc nie wiem w czym widzą problemy niektóre Wydziały Komunikacji w DE.
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki
    Ostatnio edytowane przez thomas ; 19-04-15 o 13:05

  9. #9
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Tomaszu okrutnie przepłacasz za ubezpieczenie. Jak masz paypal to na nondos.de lub na eBayu spokojnie kupisz za 35 euro do wykorzystania przez 30 dni.

    Ewentualnie w punktach przy granicy po polskiej stronie chyba 45 e dziewuchy biorą.

    Tablice krótkoterminowe ogólnie zawsze nie słuzyły do wywozu pojazdów i myśle ze uparta Pani była uparta także przed 01.04 i z nowymi przepisami nie ma to nic wspólnego.

    W wielu miastach na Badenii w ogóle nie sprzedadzą ubezpieczenia evb na kurzzeitkennzeichen Polakom, w wielu miastach w Hesji mogą kupić tylko mieszkańcy, tak już było od 2-3 lat.

    Nowe przepisy to w zasadzie jedynie konieczność posiadania dokumentów auta i ważnego przeglądu.

  10. #10
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    Ebayowe wazne do 90dni nawet.

  11. #11
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał unfaller Zobacz post
    Tomaszu okrutnie przepłacasz za ubezpieczenie. Jak masz paypal to na nondos.de lub na eBayu spokojnie kupisz za 35 euro do wykorzystania przez 30 dni.

    Ewentualnie w punktach przy granicy po polskiej stronie chyba 45 e dziewuchy biorą.

    Tablice krótkoterminowe ogólnie zawsze nie słuzyły do wywozu pojazdów i myśle ze uparta Pani była uparta także przed 01.04 i z nowymi przepisami nie ma to nic wspólnego.

    W wielu miastach na Badenii w ogóle nie sprzedadzą ubezpieczenia evb na kurzzeitkennzeichen Polakom, w wielu miastach w Hesji mogą kupić tylko mieszkańcy, tak już było od 2-3 lat.

    Nowe przepisy to w zasadzie jedynie konieczność posiadania dokumentów auta i ważnego przeglądu.
    tak unfalller, zgadza się, bardzo przepłaciłem, ale nie miałem wyjścia, przez te zmiany po 1.04 ;( śpieszyłem się. W Chemnitz czy Goettingen, załatwiałem pakiet 3 sztuk za 200euro ze wszystkim, ubezpieczenie, tablice itd.

    na granicy wstrzymali sprzedaż ubezpieczeń do unormowania sytuacji
    Ostatnio edytowane przez thomas ; 19-04-15 o 14:07

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    nie mogę edytować już więc piszę pod postem. unfaller, tomaszek jak wygląda merytorycznie zakup tablic na ebay?

    1. kupujecie, otrzymujecie zieloną kartę bez tablic i potem uderzacie do DE i tak już we właściwym Zullassu...dokupujecie tablice?
    2. Jak to wygląda w ubezpieczeniem na 30dni? kupuję zieloną kartę a potem co? jest ono ważne np. do 2 kompletów tablic 5 cio dniowych?
    3. Np tu http://www.ebay.de/itm/Kurzzeitkennz...item35d4c80e9d
    ubezpieczenie na 30dni 35Euro...pozostaje tylko wizyta w Zullasung?

    Dajcie jakieś namiary na sprawdzone firmy, które sprawnie to załatawiają
    dzięki

  13. #13
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    a co z czerwonymi tablicami, w tym Neuwied byłyby droższe, trudniej je dostać ?

  14. #14
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    nie pamiętam dokładnie, koszt ubezpieczenia ok. 140Euro, ale trzeba było, z tego co pamiętam, mieć meldunek w DE...

  15. #15
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Tak, po minucie od płatności robię aktywacje na nondosie, dostaje potwierdzenie w pdfie które drukuje z maila i uderzam do wydziału komunikacji z tym - honorowane wszędzie, normalne evb. Dodam ze kiedyś zarejestrowałem sie jako Handler na polskie dane w firmie Kroschke (na pewno znasz, oddziały praktycznie przy każdym Zulassungu) i płace po podaniu numeru klienta 8-12 euro za komplet tablic. Dodaj do tego 10,50 do max 13,20 już w budynku i wychodzi mi max 55-60 za kompletna rejestracje 5dniowa.

    Podałem ceny sprzed 01.04, teraz jest mały galimatias i wolałem zapłacić za tablice warsztatowe kumplowi z Niemiec na pół.

    Historii o łapankach słyszałem już mnóstwo, z pierwszej ręki żadnej tak wiec trudno mi sie ustosunkować. Z 2 tyg temu wiozłem na autolawecie e60 i pod Bautzen zagadnęlo mnie trzech lodziakow na żółtych z Chemnitz, twierdzili ze wczoraj ich kumplowi pierwszy polski patrol na A4 w Zgorzelcu dolozyl 3000 za brak OC, wystraszeni zaproponowali 100 euro za przerzucenie ich dwóch aut z Arala na Kodersdorfie do Jedrzychowic 😉

Strona 1 z 9 12345 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •