Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 76 do 90 z 127

Temat: Tablice próbne - zmiany od 1 kwietnia 2015 r. (to nie Prima Aprilis)

  1. #76
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Czesław już dużo wyjaśnił ale ;
    1- aby było ciut taniej warto wykupić ubezpieczenie nawet przez internet do tzw. tablic Kurzzeikennzeichen ( 5cio dniowych) z żółtym paskiem ... po prostu taniej i od razu z tym ubezpieczeniem klikamy sobie w dowolnie wybranej Kfz-Zulassungsstelle numerek klienta do rejestracji .
    2- płacisz pewnie w automacie za usługę ( 10-15e )+ niedaleko obok za tablice ( 10-20e )
    3- wracasz do "WK" naklejają Ci te nalepki i już

    W DE możesz oczywiście poprosić aby od razu wpisali na umowie /fakturze dwie osoby ...... ale nie wiem czy mają tam taki program w kompie/szablon i nie zawsze chcą gdy nie ma dokumentów i owej osoby trzeciej - ale to bez problemu w PL można legal zrobić .

    W każdym bądź razie niedawno byłem w Twoim Landzie i jeśli tam chcesz to zrobić ( zakup ) to od razu weź ze sobą potwierdzenie zameldowania ..... w sumie miej to ze sobą nawet w innych - bo wiesz co Land to ciut inne wymagania

    spoko dasz radę ... po wszystkim napiszesz - jakie to proste

    PS;
    Jak masz ubezpieczenie w ADAC to masz zniżki .....

  2. #77
    SylwiaW
    Gość

    Domyślnie

    no tak myślałam, że może być taniej, gdybym kupiła w Internecie.. mógłbyś polecić jakąś zaufaną stronę?
    https://www.nondos.de/versicherung-k...4#.V4Z43FWLTIU ?

    wtedy, mając już ubezpieczenie, mogę od razu przejść do punktu 'wziąć numerek, stanąć w kolejce, iść do okienka z dokumentami", nie? potem płacę, kupuję tablicę i wracam po naklejki.

    Cytat Napisał Andrebar Zobacz post
    jeśli tam chcesz to zrobić ( zakup ) to od razu weź ze sobą potwierdzenie zameldowania
    no właśnie co do tego zakupu i zameldowania. jeśli osoba kupująca auto musi być zameldowana, żeby potem nie było ew. problemów w urzędzie, to muszę to być ja, sama. a wolałabym tatę jako głównego właściciela - będę mogła potem w polskim urzędzie przy rejestracji poprosić o wprowadzenie mojego taty jako pierwszego właściciela, a mnie 'zdegradować' do drugiego?
    mam nadzieje, że nie zakręciłam za dużo

    dzięki!

    EDIT: (czytać regulamin)

    Cytat Napisał Andrebar Zobacz post
    PS;
    Jak masz ubezpieczenie w ADAC to masz zniżki .....
    czyli polecasz kupić ubezp w ADAC? można online?
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 13-07-16 o 22:13

  3. #78
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Sylwia ... nie komplikuj Sama sobie i tematu PROSTE ;
    - umowa / Faktura /czy rachunek zakupu auta od SPRZEDAWCY bierz od razu na TATĘ ...a kto to sprowadzi i będzie w dokumencie na tablice 5cio dniowe NIE MA ZNACZENIA!! ( nawet UFO może Ci /Wam to dostarczyć do Szczecina !)

    Dokumenty potrzebne do rejestracji w POmrocznej to i tak wymagany jest tylko tzw. duży i mały Brief oraz owa umowa/f-ra/rachunek .....a ten dokument co dostaniesz na 5-ć dni to na pamiątke możesz sobie lub Ojcu zostawić
    ale jak na przeglądzie technicznym wpiszą Ci numery rejestr te z "żółtych tablic" to z tego co wiem musisz je oddać w POmrocznym WK

    spoko - proste

    PS;
    Nie wiem jak w innych ....może taniej - ja mam w ADAC u siebie w HD płacę 70e za tablice ...nie wiem jak online bo nie brałem
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  4. #79
    SylwiaW
    Gość

    Domyślnie

    hahah eh, no wiem, ja po prostu lubię się upewnić i mieć wszystko od A do Z zaplanowane... ale już Wam nie jęczę.
    chyba wszystko ogarnęłam, raz jeszcze dziękuję za pomoc i rady! )

  5. #80
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Syli zapewne masz taki telefon gdzie potwierdzenie zakupu ubezpiecz. możesz pokazać / wyświetlić urzędnikowi na ekranie

    ....OK sprawy sprowadzenia w sumie już masz ogarnięte - teraz tylko pamiętaj ,że nie każda oferta w DE jest warta zakupu

    pochwal się co chcesz Tatusiowi na garba wrzucić - oczywiście w odpowiednim Temacie
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  6. #81
    SylwiaW
    Gość

    Domyślnie

    właśnie chyba tak zrobię, kupię na nondos.de, zapłacę przez paypal albo moją sparkasse, a potem wydrukuję/ściągnę plik na tel i z tym pojadę.

    no wiem, wiem... szukam auta od 3 miesięcy i ciężko coś znaleźć wartego uwagi, zwłaszcza, że nie chcę jechać 800km do monachium.
    ale mam już to (Grande Punto 1,2 r. 2008, przeb. 145tys.) jedno na oku, oferta prywatna, wypytałam właściciela o każdą wadę, dostałam dużo zdjęć, więc wiem na co się piszę, co będzie do ,2.zrobienia, ogólnie sprzedawca wydaje się uczciwy, nie koloryzuje, więc jestem dobrej myśli.

    a tatuś ma już "na garbie" moje obecne auto (Corsa z Polski) i nie narzeka, teraz chcę Grande Punto , tacie też się podoba i popiera. mama i siostra mają auta ściągane z DE i są zadowolone, tylko, że one miały gotowe z komisu, a ja muszę sama się dogadać ze sprzedawcą i załatwić wszystko... stąd tyle pytań, wybaczcie za spam..

  7. #82
    tuna_nh
    Gość

    Domyślnie

    Witam, może podpiąłbym się pod temat bo im więcej czytam tym głupszy jestem i już sam nie wiem.
    Tak się składa, że chwilowo przebywam w Niemczech i rozglądam się za samochodem. Chciałbym kupić Honde Civic około 2009 rok, mniejsza o to, samochód naturalnie wyląduje w Polsce ale do kraju bęie zależy mi na jeździe przez ten niecały miesiąc tylko po zakupie aby dojechać do miejsca zamieszkania i później dopiero do Polski. Czy mógłbym po prostu dojechac do domu na tablicach poprzedniego właściciela czy muszę kupować żółte tablice (5 dni) w efekcie drugie żółte by wrócić do Polski w sierpniu albo czerwone (np. 30dni). Tablice takie mogę dostać tylko w landzie w którym kupuję samochód tak? Więc musiałbym ze sprzedawcą umówić się w godzinach pracy urzędu. Proszę o przybliżenie tematu. Przepraszam za zamieszanie w poście i dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

  8. #83
    Bakus1987
    Gość

    Domyślnie

    Kupował ktoś ostatnio żółte tablice w Dobeln lub Chemnitz ? We wtorek wybieram się samochód w tamte rejony i zastanawiam się czy uda się kupić żółte tablice.
    Co do EVB, znalazłem aukcję na allegro:
    http://allegro.pl/tablice-zjazdowe-u...npage-observed

    Można brać ubezpieczenie stąd czy lepiej nie ryzykować i kupić na nondos.de ?

  9. #84
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Najlepiej to najpierw obejrzeć i obmacać "wybrankę" ....jak Ci już podpasi to dopiero wtedy kupować tablice .
    Jak stoi owa u handlarza to śmiem mniemać ,że w tych rejonach każdy handlarz Ci pomoże w ich zakupie .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  10. #85
    Bakus1987
    Gość

    Domyślnie

    Samochód stoi u dilera marki, w komisie przy salonie więc mam obawy czy będą chcieli bawić się w pomoc przy tablicach. Jak po zakupie takiego evb przez neta wyglądają formalności w w.k., trzeba mieć wydrukowaną polisę czy wystarczy podać numer/pokazać w smartfonie ?

  11. #86
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    i tak musisz się udać do W.K. więc przy nim zawsze są firmy ubezpieczeniowe. Poczytaj posty wyżej...
    Pozdrawiam

  12. #87
    Bakus1987
    Gość

    Domyślnie

    Czytałem cały temat i stąd wiem że zawsze taniej jest załatwić evb online. Nie ma tylko potwierdzonej informacji w jakiej formie muszę je przedstawić w w.k., wydruk potwierdzenia czy wystarczy podać numer/pokazać potwierdzebienie na smartfonie ? Oczywiście to nie jest największy problem, najwyżej przepłacę za ubezpieczenie kupując je na miejscu. Bardziej martwi mnie czy w ogóle uda się załatwić żółte tablice w tatmtym rejonie bez meldunku w niemczech ? W okolicy miejscowości do której jadę są zulassungi w Dobeln, Chemnitz i kawałek dalej Drezno.

  13. #88
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    ja mieszkam w PL i zawsze kupuję żółte bez problemu, nie ma już żadnych ograniczeń w kupowaniu dla Polaków.
    Jedziesz po auto na handel ?
    Pytam z ciekawości bo Płock i Chemnitz to dwa partnerskie miasta
    Pozdrawiam

  14. #89
    Bakus1987
    Gość

    Domyślnie

    Jadę po auto dla siebie, wstępnie do Hainichen.

  15. #90
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    jedziesz po jedno i do tego niesprawdzone auto i chcesz już kupować ubezpieczenie ? Poszukaj parę rezerwowych do obejrzenia, ja bym nie kupił wcześniej niż po decyzji że kupuję, żadnego ubezpieczeni, tym bardziej że rejon nie obfituje w dobre auta. Oczywiście są, ale jest ich mniejszość . Sorki za OT
    Pozdrawiam

Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456789 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •