Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 127

Temat: Tablice próbne - zmiany od 1 kwietnia 2015 r. (to nie Prima Aprilis)

  1. #61
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    nie przejdzie

  2. #62
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Jeszcze chwila i całkiem będzie problem z tablicami, a było tak fajnie i prosto
    Pozdrawiam

  3. #63
    krystinho
    Gość

    Domyślnie

    Za to teraz (od 1.01.2016) nie musisz już płacić recyklingu, więc nie jest jeszcze najgorzej

  4. #64
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    dopiszę kolejne urzędy, gdzie nie ma problemów z tablicami:

    Landratsamt Kulmbach
    Konrad-Adenauer-Straße 5
    95326 Kulmbach
    Mo. 07.45 - 15.00 Uhr
    Di. 07.45 - 15.00 Uhr
    Mi. 07.45 - 15.00 Uhr
    Do. 07.45 - 17.30 Uhr
    Fr. 07.45 - 12.00 Uhr
    tablice: 12Euro
    serwis: 13,1 euro
    Urzędnik wpisuje adnotację o możliwości poruszania się tylko po DE


    Kfz-Zulassungsstelle Nebenstelle Halle (Saale)
    Straßenverkehrsamt Kfz-Zulassung
    Hansering 19
    06108 Halle (Saale)
    Mo. 08:00 - 12:30 Uhr
    Di. 08:00 - 18:00 Uhr
    Mi. 08:00 - 12:30 Uhr
    Do. 08:00 - 15:00 Uhr
    Fr. 08:00 - 12:30 Uhr
    tablice: 14Euro
    serwis: 13,1 euro
    Brak adnotacji


    Kfz-Zulassungsstelle Nebenstelle Bremerhaven
    Straßenverkehrsamt Kfz-Zulassung
    Rheinstraße 74
    27570 Bremerhaven
    Mo. 08.00 - 15.30 Uhr
    Di. 08.00 - 15.30 Uhr
    Mi. 08.00 - 15.30 Uhr
    Do. 08.00 - 15.30 Uhr
    Fr. 08.00 - 11.30 Uhr
    tablice: 24Euro
    serwis: 13,1 euro
    Brak adnotacji

  5. #65
    krzycho692
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    Mam takie pytanie wybieram się do Niemiec po sprawne auto iveco daily lkw i chciałbym nim wrócić na kołach.
    Nie wiem czy mi się one spodoba więc nie chciałbym odrazu kupować tablic lecz samo ubezpieczenie (evb) a jak mi się spodoba to tablice w urzędzie.
    Tylko chodzi o to że nie wiem jak wykupić to ubezpieczenie znalazłem na ebay ( http://www.ebay.de/itm/Kurzzeitkennz...gAAOSwxH1ULVL8 ) bardzo proszę o wytłumaczenia jak się to robi (jestem cienki z niemieckiego ) i co ja mam wysłać do gościa z ebay.
    Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

  6. #66
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Odnośnie postu # 1 ....
    - gdzie nie kupisz tablic krótkoterminowych - bez meldunku na terenie Niemiec
    - w Neubrandenburgu ( kod poczt - 17033 ) pow. Maklenburski

    mało miła Pani urzędniczka z pok nr. 52 lub 54 ( sala nr 53 to poczekalnia ) zada sobie nawet trud aby zadzwonić i dopytać w innym Landzie czy aby na pewno osoba prywatna nie legitymizująca się niemieckim dokumentem tożsamości jest tam zameldowana .

    to tak ku informacji dorzucę . ... może komuś się przyda .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  7. #67
    SylwiaW
    Gość

    Domyślnie

    witam wszystkich!

    chciałabym się upewnić jak wygląda sprawa zakupu ubezpieczenia i tablic na przejazd z DE do PL, więc pytam bardziej doświadczonych.

    mieszkam w Niemczech (Neubrandenburg), jestem zameldowana i chciałabym kupić tu samochód, ale sprowadzić go do polski i tam ubezpieczyć (mój tata będzie jego właścicielem w papierach).
    znalazłam auto w Kilonii (Kiel), ma ważny TüV jeszcze przez rok, ale jest wymeldowane. czy dobrze rozumiem, że jeśli chcę to auto kupić i wrócić nim na kołach do polski, a potem zarejestrować powinnam:

    1.kupić 5-dniowe ubezpieczenie, najlepiej przez internet (? https://www.nondos.de/versicherung-k...3#.V4U1rlWLTIU)
    2. pojechać, kupić auto
    3. z dokumentami i ubezp. udać się do urzędu W KILONII(tam, gdzie auto zostanie kupione, tak?)
    4.zapłacić X euro w urzędzie za żółte tablice, zaczepić i jechać do PL (Szczecin) i tam w ciągu 5 dni zarejestrować.

    ? proszę, podpowiedzcie, jeśli coś źle zrozumiałam. nie chciałabym jechać na darmo, wydać pieniędzy na auto, a z urzędu wyjść bez tablic

    i co z tym meldunkiem? ja jestem zameldowana, ale chce, żeby auto było na mojego tatę. mam wtedy być w roli poręczyciela?

    Z GÓRY DZIĘKUJĘ!

  8. #68
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    trochę inaczej.
    Kupujesz auto i w niemieckim wyd.kom. w miejscu gdzie kupiłaś auto załatwiasz żółte tablice i ubezpieczenie, to wszystko jest w obrębie W.K. do załatwienia, nic nie trzeba robić wcześniej.
    Tablice wykupić powinnaś na osobę która będzie prowadziła auto. Umowa/rachunek za auto może ( i ma ) być na nowego właściciela, to nie ma nic do tablic.
    W razie dalszych wątpliwości pisz na priv lub dzwoń do mnie
    Pozdrawiam

  9. #69
    SylwiaW
    Gość

    Domyślnie

    niestety jestem tu nowa i nie mogę jeszcze pisać na priv... :/

    ok, czyli najpierw kupuję auto, podpisuję umowę, potem jadę do WK Kiel i tam wszystko załatwiam, wychodzę i odjeżdżam? myślałam, że kupując ubezpieczenie(eVB) wcześniej przez Internet wyjdzie po prostu taniej i szybciej, niż kupując na miejscu w WK.
    i powinnam wtedy kupić żółte tablice, tzw. kurzzeitkennzeichnen, nie czerwone, prawda? mogę na żółtych spokojnie wrócić do Szczecina?

    Cytat Napisał czeslaw555 Zobacz post
    Tablice wykupić powinnaś na osobę która będzie prowadziła auto.
    wykupić NA osobę, tzn. że teoretycznie mogłabym poprosić sprzedawcę, obecnego właściciela o wykupienie tablic na mnie, tak żeby były już gotowe, kiedy przyjadę kupić auto?
    ale niezależnie od tego, kto auto kupi i kto je będzie ubezpieczał w PL, tablicę mogę wziąć na siebie, jeśli to ja będę jechać autem do PL, lub na tatę, jeśli to on będzie prowadził?

    Cytat Napisał czeslaw555 Zobacz post
    Umowa/rachunek za auto może ( i ma ) być na nowego właściciela, to nie ma nic do tablic
    najchętniej kupiłabym samochód na tatę, a siebie wpisała jako drugiego właściciela (chodzi oczywiście o tańsze OC), potem w Polsce zarejestrowała, ubezpieczyła i jeździła samochodem zarówno po PL jak i DE.

    przepraszam za tę lawinę pytań! i z góry dziękuję za odp!
    pozdrawiam

  10. #70
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Tablic nikt wcześniej nie wykupi bo nie ma pewności że auto kupisz. Po drugie teraz komis, sprzedawce nie będzie chciał brać tablic na siebie....
    więc tak:
    1. Kupujesz auto na Tatę, czyli rachunek lub umowa (na Tatę)
    2.Udajesz się do W.K.w Niemczech i tam obok jego są firmy które sprzedają tablice ( w Twoim przypadku wystarczą zółte) kupujesz ubezpieczenie na już kupione auto. Idziesz do W.K. pobierasz numerek, czekasz w kolejce, załatwiasz przy okienku co trzeba pokazując wykupione ubezpieczenie.
    Pani wszystko sprawdza, i jak OK , nadaje nr rej. do żółtych tablic, daje kwit (najczęściej taka karta jak bankomatowa), opłacasz w automacie który jest w W.K.
    Mając to wszystko idziesz znowu do tam gdzie kupiłaś ubezpieczenie, tam 'drukują" te żółte tablice.
    Idziesz z nimi znowu do tej samej osoby w W.K. tam naklejają naklejki na tablice i jedziesz do Taty.
    Mając wykupione żółte tablice np. na Ciebie, Tata też w sumie może prowadzić auto.
    W PL Tata załatwia formalności w U.Celnym a w W.Komunikacji może Ciebie dopisać jako współwłaściciela, możesz też na etapie wystawiania rachunku/umowy w Niemczech dopisać siebie, czyli rachunek będzie wystawiony (jeden) na dwie osoby.
    Nie wiem czy czegoś nie poplątałem, w razie co pytaj dalej
    Pozdrawiam

  11. #71
    SylwiaW
    Gość

    Domyślnie

    hmm, ok, już mi się rozjaśnia...
    czyli: kupuję auto, w jakiejśtam firmie kupuję ubezp, idę z tym do okienka WK, dostaje nr rej. + kwit, idę zapłacić, wracam do firmy, kupuję żółte tablice, wracam do okienka WK, dostaje naklejki na tablice i gotowe, przypiąć do auta i jechać?
    a ja mogę się zdecydować na bycie współwłaścicielem przy kupnie i figurować jako strona w umowie, albo później w urzędzie w PL dopisać przy rejestracji? super
    bardzo Panu dziękuję!

  12. #72
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    tak
    Pozdrawiam

  13. #73
    SylwiaW
    Gość

    Domyślnie

    mam tylko nadzieję, że gdzieś na miejscu znajdę jakąś firmę, która mi ubezpieczenie i tablice sprzeda, bo w Kilonii nigdy wcześniej nie byłam..
    a słyszałam jeszcze o eVB mit/ohne Grüne Karte, dokupić tę zieloną kartę, czy nie jest to potrzebne?

  14. #74
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    przy W.K. jest zawsze parę szt. firm z tablicami i ubezpieczeniem ( w jednej firmie)
    To ubezpieczenie to jest ta tzw. zielona karta
    Pozdrawiam

  15. #75
    SylwiaW
    Gość

    Domyślnie

    ahaa myślałam, że zielona karta jest dodatkiem do ubezpieczenia i tyczy się tego, czy auto będzie się poruszało w obrębie DE, czy EU. (Versicherungsbestätigung mit Grüne Karte gültig für Deutschland & Ausland.)
    doczytałam, że grüne Karte nie jest potrzebna: https://www.huk24.de/start_selfservi...lse&docid=4658
    ( ,,In diesen Ländern benötigen Sie keine Grüne Karte: (...)Polen)"
    raz jeszcze dziękuję!
    Ostatnio edytowane przez SylwiaW ; 13-07-16 o 19:09

Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •