Tablice próbne - zmiany od 1 kwietnia 2015 r. (to nie Prima Aprilis)
+ Odpowiedz na ten temat
Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 8 9 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 106 do 120 z 126

Temat: Tablice próbne - zmiany od 1 kwietnia 2015 r. (to nie Prima Aprilis)

Starszy użytkownik yogi1 jest na dobrej drodze
    Siła Reputacji
    6

Domyślnie

Mühlenstraße 15, 47441 Moers

Załatwiłem żólte - wszystko wyszło ok stówki. Ale samochód musi być na ich parkingu. Land z którego jest nie ma znaczenia.

Starszy użytkownik andrzej3000 jest na dobrej drodze
    Siła Reputacji
    1

Domyślnie

ja od dawna już nie kupuję tablic, tylko kupuję auto i podsyłam przewoźnika, taki który jedzie i zabiera mi auto czy kilka aut, cena? wychodzi albo to samo albo i nawet troche taniej, a nie latam za tablicami i nie żebram po urzędach czy mi łaske łaskawie zrobi i zalegalizuje tablice. jest za to więcej czasu na sprawdzanie samochodów, minusy to takie że auto nie jedzie od razu do Ciebie tylko trzeba poczekać te 2-3 dni

Starszy użytkownik Andrebar jest na dobrej drodze Avatar Andrebar
    Siła Reputacji
    12

Domyślnie

No no ...tak samo jak przez aukcję można .
    A potem wychodzi ,ze tanio było bo albo sprzęgło się ślizga albo UPG walnięta albo olej na potęgę bierze czy coś tam innego - tak wiemy znamy - zakup z placu-
    przewoźnik - zrzutka towaru - ..... jajca potem .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Starszy użytkownik tradelux jest na dobrej drodze Avatar tradelux
    Siła Reputacji
    13

Domyślnie

Chyba Andrzejku nie zrozumiałeś. Jedzie ogląda, później płaci jak wszystko ok i zleca przewoźnikowi. Legalnie obecnie droższego auta, niż ok. 3200€ nie kupisz za gotówkę. To tyczy się tych osób, którzy mają działalność i działają w świetle prawa. Niestety od początku 2017r transakcje większe, niż 15tys zł muszą być robione przelewem. Sam czasami tak robie jak jadę, oglądam kilka samochodów, to co kupuje biorę fakturę i puszczam przelew (internet teraz masz wszędzie, więc wystarczy zabrać laptopa) i załatwiam transport z przewoźnikiem. Nie trzeba wracać na kołach, włóczyć się po parkingach, szukać kierowców. Dzięki temu można dokładniej sprawdzić auto, niż latać za tablicami i z językiem, aby przypadkiem urzędu nie zamknąć.
    Ci co biorą kapuchę w kieszeń i załatwiają z rączki do rączki mają łatwiej Bo i kierowca często za darmo - podjarany nabywca, ale problem jest taki, że jak się stanie coś w drodze (wypadek) to nie ma AC na auto tylko samo OC

P.S. Co do domów aukcyjnych to są domy i podróbki - to tak samo jak z dziewczynami. Widzisz teraz kupowałem 508SW. Gwarancja na samochód 6 miesięcy dla samochodów do 100tys km, 3 miesiące dla tych z powyżej 100tys km. Min. wartość zgłaszanych rozszczeń 150€ - pokaż mi takie warunki na placu z samochodem na Export w .DE w przystępnej cenie
    Co do firmy, o której mówisz to na polskiautohandel.pl na FB możesz poczytać o Auto1 - ja już tam dawno przestałem kupować. Kilka lat temu jak weszli na rynek kupiłem całe 3 sztuki (z tego 1 zwróciłem), bo mi się nie spodobało jak podchodzą do sprzedaży samochodów i klientów. Są firmy/ludzie, którzy tam kupują cały czas - może mają więcej szczęścia, niż ja. Ja niestety im dawno podziękowałem.
    Ostatnio edytowane przez tradelux ; 16-06-17 o 09:42
    ---

Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Starszy użytkownik Andrebar jest na dobrej drodze Avatar Andrebar
    Siła Reputacji
    12

Domyślnie

Ty chyba Tradelux też nie rozumiesz ,że to co piszesz dotyczy nabycia kilku aut a nie jednego - konkretnego.
    Chyba przyznasz ,ze wycieczka handlowa celem nabycia 1go auta jest w tym przypadku nie opłacalna ekonomicznie co innego kilku aut i zlecenie ich przywozu - tu się absolutnie a Wami zgadzam.
    Ale ja też wiem jak wyglądają te zakupy hurtowe jak wygląda to "sprawdzenie" auta i jak czasem się to kończy ( zauważ że pisze -czasem ) choć niektórzy biorą i uszkodzone właśnie ze względu na ceny więc jazda nimi na kołach do domu w ogóle nie wchodzi w grę

Tak więc bez sensu to jest porównywać zakup handlarza hurtowy do indywidualnego konkretnego 1nej sztuki - prawda .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Siła Reputacji
    6

Domyślnie

Trade, ale z tym przelewem powyzej 15 tys zl to tylko jak kupujesz od firmy - komis, serwis itp. Jesli kupujesz od osoby prywatnej, to placisz gotowka całkiem legalnie.

Starszy użytkownik tradelux jest na dobrej drodze Avatar tradelux
    Siła Reputacji
    13

Domyślnie

Tak, zakup Firma/Firma. Andrzej przy 1 aucie też się opłaca - transport z Niemiec kosztuje 1000-1100zł netto (trochę więcej, niż powrót na kołach). Nie obchodzą Cię tablice, paliwo, kierowca. Nie musisz się pilnować, żeby w coś nie wjechać, martwić że zmęczenie bierze górę itd.
    ---

Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Nowicjusz bigleb jest na dobrej drodze
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

Witam wszystkich, wasnie siedze w HH, kupilem auto i dowiedzialem sie w rozmowie tel. z tutejszym WK, ze nie moge na zoltych tablicach opuscic DE, przewertowalem ten temat kilka razy i probuje znalezc wyjscie z sytuacji. Mam tutaj zameldowana siostre moge na nia wykupic ubezpieczenie z zielona karta i tablice mimo, ze umowa jest na mnie i wrocic na takim ubezpieczeniu i tablicach do Polski?

Starszy użytkownik czeslaw555 jest na dobrej drodze Avatar czeslaw555
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

podejdź tutaj https://www.google.pl/maps/place/Bil....0403673?hl=pl
    obok tego komisu jest firma (śniadzi panowie ale solidni) która załatwia tablice. Nie byłem tam w tym roku i może coś się zmieniło ale może jednak firma działa nadal.
    Wyłącz serce, włącz myślenie, a kupisz dobre auto
    http://sprowadzanieaut-czeslaw555.bl...ie-auta-z.html

Nowicjusz bigleb jest na dobrej drodze
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

Dzieki za odpowiedz i pomoc, mam jeszcze watpliwosci dotyczace zielonej karty. Podobno jest niepotrzebna na terenie EU, to prawda? W calym watku przewija sie obowiazek zakupu evb z zielona karta. Gdybym jej nie potrzebowal to biore siostre pod pache i spokojnie udaje sie do WK, nic nie mowiac im o opuszczeniu DE.

Siła Reputacji
    1

Domyślnie

Cytat Napisał Andrebar Zobacz post
    No no ...tak samo jak przez aukcję można .
    A potem wychodzi ,ze tanio było bo albo sprzęgło się ślizga albo UPG walnięta albo olej na potęgę bierze czy coś tam innego - tak wiemy znamy - zakup z placu-
    przewoźnik - zrzutka towaru - ..... jajca potem .
    Auta sprawdzam na miejscu jak chcę i ile chce...zresztą i tak mam w miare dokładne info od sprzedawcy co jest w aucie do zrobienia, np. dwumas do wymiany, czy wtryski czy opony lub w 100% sprawne , lakier wnętrze sprawdzam na miejscu, i jak się dogadam co do ceny to kupuję. Wolę teraz jechać na kilka dni i kupić kilka aut niż bawić się po jedno czy dwa na kołach. Wiadomo koszty koszty
    Następnie zlecenie na odbiór aut. Firmy transportowe sami nawet Cię znajdą i lecą do mnie .
    P.S. era żółtych blach się już skończyła, zresztą widać to na autostradzie, teraz to rzadki widok.

Siła Reputacji
    1

Domyślnie

Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Tak, zakup Firma/Firma. Andrzej przy 1 aucie też się opłaca - transport z Niemiec kosztuje 1000-1100zł netto (trochę więcej, niż powrót na kołach). Nie obchodzą Cię tablice, paliwo, kierowca. Nie musisz się pilnować, żeby w coś nie wjechać, martwić że zmęczenie bierze górę itd.
    1100zł/szt to i tak jest znośnie tyle mniej więcej płaciłem za przywiezienie 3 aut. Oczywiście 1100zł za szt.

A weź teraz jedź po 1 samochód powiedzmy 1200KM do Niemiec .Podróż samochodem z kierowcą , później zakup auta, kupno tablic i powrót na kołach na dwa auta.
    Powiedzmy paliwo do jedengo, załóżmy że LPG to jest 700zł, drugi z niemiec diesel powiedzmy 400zł, tablice powiedzmy 400zł, autostrady powiedzmy 200zł, kierowca za darmo nie pojedzie, ale 250zł kiedyś tak płaciłem, żarcie na drogę 100zł Razem 2050zł

Nowicjusz tacim jest na dobrej drodze
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

Cytat Napisał yogi1 Zobacz post
    Ostatnio kupowałem bez problemu w:

Blücherstr. 40
    56073 Koblenz - ok 85 euro wszystko

Elly-Beinhorn-Straße 16, 55129 Mainz - podobnie

Löhstraße 22-26
    45468 Mülheim a.d. Ruhr - podobnie

W sobotę od 9 do 17 jeśli kogoś przypili może kupić w Essen, na giełdzie samochodowej. 120 euro. Co tydzień. Z odmeldowaniem też nie ma problemu - 40 euro. Czas oczekiwania ok 2 h.

pozdr.
    Witam Was serdecznie mam zamiar w czwartek ruszyć do Koblenz po autko dla siebie czy nadal bez problemów kupie tablice ? yogi1 byłeś tam ostatnio?

Siła Reputacji
    6

Domyślnie

Nie, nie byłem w Koblenz w Zullasungu od marca. Wtedy nie miałem problemu.

Nowicjusz tacim jest na dobrej drodze
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

Na dzień 25.08 Limburg zapomnij o tablicach bez ob. Niemiec.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 8 9 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia