Żarówki LED - Wasze doświadczenia

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 30

Temat: Żarówki LED - Wasze doświadczenia

Moderator S mpDante jest na dobrej drodze Avatar mpDante
    Podziękowania
    1,807
    Podziękowano 584 razy w 392 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Cytat Napisał Jakoob Zobacz post
    w małyszowych soczewkach i tak guzik widać w deszczu, te lampy w sumie nie świecą
    Może trzeba zregenerować odbłyśniki a nie zwalać na reflektory?
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    -
    Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 10 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.
    -

Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 10 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB

Starszy użytkownik VectorOPC jest na dobrej drodze
    Podziękowania
    108
    Podziękowano 102 razy w 74 wiadomości
    Siła Reputacji
    2

Domyślnie

Ja miałem Nightbreaker'y Ultimate jakiś czas temu, padły po mniej więcej 9 000km. Ponoć obecne topowe żarówki Osrama są bardziej wytrzymałe, założyłem w grudniu Nightbreakery do Leona, zobaczę czy to prawda. W tej chwili mam Osramy Ultra Life, mają grubo ponad 20 000km i jest OK. Oświetlają też całkiem nieźle.
    Zapraszam do kontaktu:

Starszy użytkownik Jakoob jest na dobrej drodze
    Podziękowania
    297
    Podziękowano 363 razy w 299 wiadomości
    Siła Reputacji
    9

Domyślnie

Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    Może trzeba zregenerować odbłyśniki a nie zwalać na reflektory?
    Wkładałem przez otwór żarówki małe lusterko dentystyczne i właśnie nie są spalone - wygląd lustra.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

Podziękowania
    1,807
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Wystarczy, że są zmatowione... efekt "spalenia" to już skrajny przypadek. Odbłyśniki wystarczają realnie na 3-4 lata.
    -
    -

Bywalec darek90 jest na dobrej drodze
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 0 razy w 0 wiadomości
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

A takie cudo ktoś z Was testował: http://www.iparts.pl/czesc/swiatla-d...01-666264.html? Kwota mnie przeraża ale zastanawiam się nad kupnem takich LEDów OSRAM.

Podziękowania
    1,807
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

No to kupuj, przynajmniej będziesz miał pewność, że są w pełni legalne.
    -
    -

Użytkownik dyrma jest na dobrej drodze
    Podziękowania
    2
    Podziękowano 3 razy w 3 wiadomości
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

Same światła i owszem z homologacja, inna sprawa to montaz na odpowiedniej wysokości i szerokości inaczej lipa...

Starszy użytkownik NashBridges stawia pierwsze kroki NashBridges stawia pierwsze kroki Avatar NashBridges
    Podziękowania
    5
    Podziękowano 437 razy w 257 wiadomości
    Siła Reputacji
    4

Domyślnie

Ja bym ledy wrzucił w to miejsce albo nad halogenem jak w polifcie

Starszy użytkownik sardzent jest na dobrej drodze Avatar sardzent
    Podziękowania
    37
    Podziękowano 97 razy w 67 wiadomości
    Siła Reputacji
    7

Domyślnie

To są porządne legalizowane rzeczy

Użytkownik jerzy1961 jest na dobrej drodze Avatar jerzy1961
    Podziękowania
    3
    Podziękowano 5 razy w 3 wiadomości
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

Cytat Napisał VectorOPC Zobacz post
    założyłem w grudniu Nightbreakery
    Poczytałem trochę o nich i pytanie: Czy zwracacie uwagę na filtr UV , czy te mają ? , tu nie doczytałem takiej informacji. Czy jest to istotne przy współczesnych "plastikowych" kloszach żółknących i brązowiejących właśnie od UV ?? czy stojące dzień w dzień skierowane auto w najbardziej nasłonecznioną stronę też przyczynia się do działania UV na klosze? Ciekawe - prawda , ma ktoś jakieś doświadczenia ? . Od tego roku zacząłem dopiero eksperymentować (choć nie zawsze realne), staram się stawiać tyłem -choćby też ze względu przyciemnianych tylnych szyb. Żarówek jeszcze nie sprawdziłem Co do dziennych to też oszczędzą wypalanie reflektorów, mam najzwyklejsze homologowane w dobrym miejscu zamontowane. Założyłem najzwyklejszy też, polonezowski przekaźnik typu "lewo-prawo" wyłączający je po włączaniu mijania - , włączają się po zapłonie.Dziwi mnie jak, wydawałoby się fabryczne dzienne w drogich brykach świecą nadal jednocześnie z mijania. Inne - rurkowe też wymieniłem na ledy ( drzwi, podłoga, kabina, bagażnik 12 szt. ) co przy dłuższych czynnościach z otwartymi drzwiami brało ok. 60 wat z aku.
    Gdyby Bóg wymyślił przedni napęd, musielibyśmy chodzić na rękach
    - poprzednio miałem Omegę, a teraz uczę się chodzić na rekach

Moderator S Tytan stawia pierwsze kroki Tytan stawia pierwsze kroki Avatar Tytan
    Podziękowania
    2,385
    Podziękowano 2,225 razy w 1,709 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Ja to na przykład nie używam świateł bo żarówki się przepalają staram sie jezdzić tylko za dnia i zakryć lekko auto plandeka jak tylko moge bo lakier sie starzeje jak na słońcu stoi. Ogolnie wole tez mało używać auta bo szkoda mi go tak jakos jak na nie patrze.
    Jak sie czesto jedzi to opony sie zużywają paliwo trzeba czesto lać a to koszta są.
    Historia serwisowa OPEL info w temacie na forum

Podziękowania
    1,807
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Cytat Napisał jerzy1961 Zobacz post
    Dziwi mnie jak, wydawałoby się fabryczne dzienne w drogich brykach świecą nadal jednocześnie z mijania.
    Myślałem, że ty wszystko wiesz... Jeżeli fabryczne DRL świecą po włączeniu mijania, to zapewne świecą wtedy słabiej, na zasadzie pozycyjnych...
    -
    -

Starszy użytkownik moto-rzeczoznawcy jest na dobrej drodze Avatar moto-rzeczoznawcy
    Podziękowania
    17
    Podziękowano 190 razy w 97 wiadomości
    Siła Reputacji
    3

Domyślnie

Dokładnie tak.
    Natomiast w temacie zasadniczym. Konfrontacja LED w KIA Ceed 2014 z warunkami użytkowania. Samochód 1,5 roku użytkowany ,przejechane ok 60 tkm i ...brak oświetlenia LED w lewym reflektorze. Pierwsza decyzja ASO : naprawa odpłatna , brak możliwości naprawy/wymiany LED bez wymiany reflektora. Cena : ok 3000 zł. Druga decyzja ASO : naprawa gwarancyjna z uwzględnieniem użytkowania znacznej floty samochodów KIA.
    Pytanie , czy to się opłaca ?
    Koszt ewentualnej naprawy niesprawnego reflektora - abstrakcja cenowa. Przy takich cenach być może docelowo powstanie rynek reanimacji tych reflektorów.

Duża akcyza do zapłacenia ...? -> wycena wartości pojazdów do Urzędu Celnego

Bezpłatne oceny techniczne pojazdów -> na terenie Łodzi i województwa dla członków forum

Małe odszkodowanie ,złe wyliczenia ...? -> Bezpłatne analizy i konsultacje dla wszystkich szkód komunikacyjnych

Użytkownik jerzy1961 jest na dobrej drodze Avatar jerzy1961
    Podziękowania
    3
    Podziękowano 5 razy w 3 wiadomości
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    Myślałem, że ty wszystko wiesz...
    Hahahahaha ... baaaaardzo śmieszne ,
    Gdyby Bóg wymyślił przedni napęd, musielibyśmy chodzić na rękach
    - poprzednio miałem Omegę, a teraz uczę się chodzić na rekach

Użytkownik rafsty jest na dobrej drodze
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 0 razy w 0 wiadomości
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

Cytat Napisał darek90 Zobacz post
    A takie cudo ktoś z Was testował: http://www.iparts.pl/czesc/swiatla-d...01-666264.html? Kwota mnie przeraża ale zastanawiam się nad kupnem takich LEDów OSRAM.
    Miałem te lampy w nissanie. Niestety oberwałem kamyczkiem i się rozszczelniły Od pół roku mam philipsy i na razie dają radę.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia