Żarówki LED - Wasze doświadczenia

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 30

Temat: Żarówki LED - Wasze doświadczenia

Starszy użytkownik Remek jest na dobrej drodze Avatar Remek
    Podziękowania
    303
    Podziękowano 114 razy w 84 wiadomości
    Siła Reputacji
    5

Domyślnie Żarówki LED - Wasze doświadczenia

Heja,
    Nie chce mi się przewalać internetów, bo tam tyle opinii ile użytkowników. A i w większości nie znam piszących, a tutejsze opinie darzę większą dozą zaufania.

Do rzeczy: chciałbym w C4 wymienić sobie światła mijania na LED-owe. I może resztę też z czasem...Co jakieś 4 tysiące wymieniam żarówkę mijania (miasto, trochę trzęsie, więc i podejrzewam, że drucik wolframowy się wytrzęsie i w końcu pęka).
    No i pytanie: czy zdarzyło się Wam stosować LED-y i jakie macie doświadczenia w tym temacie. Od razu mówię, że odpuszczam najtańsze wynalazki z allegro, bo LED w cenie H7 wydaje się być co najmniej jakąś chińszczyzną.

Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Aby zobaczyć obrazy w stopce musisz mieć 1 lub więcej postów. Obecnie napisałeś 0 postów.

Moderator S Tytan stawia pierwsze kroki Tytan stawia pierwsze kroki Avatar Tytan
    Podziękowania
    2,919
    Podziękowano 2,655 razy w 2,026 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Led H7 ktory cie zadowoli i nie ma wiatraczka kosztuje około 400zł za komplet. NIe wiem jak cytryna , megane III tolerowalo ledy , ople już musi mieć z canbus.

pierwszy z gory przyklad
    http://allegro.pl/zestaw-zarowka-led...156579626.html
    Pomoc przy oględzinach auta info PW lub tytan 55 @ wp pl

Nowicjusz Przemo9605 jest na dobrej drodze
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 0 razy w 0 wiadomości
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

Konkret żarówka, ce tak samo : )
    ja używam takich:
    http://allegro.pl/zarowki-xenon-supe...167569620.html
    ładne niebieskie i mocne światło, 100W

Starszy użytkownik tradelux jest na dobrej drodze Avatar tradelux
    Podziękowania
    90
    Podziękowano 721 razy w 576 wiadomości
    Siła Reputacji
    12

Domyślnie

HID - tani syf, którzy chcą zaszpanować. Żarówki chińskie, potrafią zakłócać inne urządzenia elektroniczne w samochodzie plus częste przepalanie i sporo reklamacji. U mnie w hurtownii moto ich nie polecają jak pytasz o żarówki
    ---

Facebook:

Otomoto:

Login na allegro: trade-lux

Nowicjusz Przemo9605 jest na dobrej drodze
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 0 razy w 0 wiadomości
    Siła Reputacji
    0

Domyślnie

Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    ...CZYTAĆ REGULAMIN...
    te które podałem tak? mam je pół roku już i ładnie święcą tylko że grzeją mocno. Jeśli chodzi o elektrykę samochodu to nic nie zauważyłem złego. Jak odmówią posłuszeństwa to kupie z OSRAM podobne, dobre są
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 06-04-15 o 18:51

Podziękowania
    303
    Siła Reputacji
    5

Domyślnie

Czyli z tych 100 W duża część idzie na ciepło.... Jak w tradycyjnych żarówkach. A poza tym to nie jest LED.
    A ja pytam o LED-y.

Starszy użytkownik pawel.wkk jest na dobrej drodze Avatar pawel.wkk
    Podziękowania
    83
    Podziękowano 18 razy w 11 wiadomości
    Siła Reputacji
    7

Domyślnie

A którykolwiek z tych produktów ma homologację?

Starszy użytkownik czeslaw555 jest na dobrej drodze Avatar czeslaw555
    Podziękowania
    113
    Podziękowano 408 razy w 301 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

te 100W to tradycyjne żarówki żadne ledy czy ksenony, jedynie są (może, bo to tanie żarówki) wypełnione gazem ksenonem , są one tylko o zwiększonej mocy do 100W, której to mocy nie wytrzymają po jakiś czasie np włączniki świateł, kostki które wpinasz w żarówkę, styczniki i przekaźniki. Odbłyśniki lamp też mogą ucierpieć po jakimś czasie. Dodatkowo barwa niebieska zabiera trochę światła, ludzkie oko źle znosi barwy niebieskie i nie "widzi" go. Czym bardziej niebieskie światło tym mniej widzimy go na drodze, za to świetnie oślepiają nadjeżdżających z przeciwka. Można o tym poczytać w necie .
    HID żarnik bo o to chodzi, wygląda jak ori żarnik http://interlook.pl/pol_m_Oswietleni...onowe-150.html tylko jego jakość i trwałość jest niska.
    Z LED-ami z obawy że mogą szybko przestać świecić i zakłócać, nie montuję, choć przyznam się że nie praktykowałem, jedynie czytam w necie opinie.
    Wydaje mi się że LED-owe światła mijania powinny być zainstalowane w oprawach,lampach do tego przystosowanych i mających homologację, raczej nie można ich montować zamiennie , choć pasują ...

Wyłącz serce, włącz myślenie, a kupisz dobre auto

Moderator S Tytan stawia pierwsze kroki Tytan stawia pierwsze kroki Avatar Tytan
    Podziękowania
    2,919
    Podziękowano 2,655 razy w 2,026 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Żadne h7 led nie będą miały homologacji
    Ze zwykłych h7 jakie testowałem najdłużej świeci Osram Cool Blue. H7 hid potrafi poświecić średnio 2 lata.

Moze w twoim przypadku Remek lepiej będize kupić do jazdy dziennej ledy
    Pomoc przy oględzinach auta info PW lub tytan 55 @ wp pl

Podziękowania
    303
    Siła Reputacji
    5

Domyślnie

LED-y do dziennej w większości przypadków przypominają mi wiejski tuning. Rozważałem tę opcję kiedyś i być może do niej wrócę.

11. Następujący użytkownik dziękuje Remek za tą użyteczną informację:

Grzechu (06-04-15)

Starszy użytkownik sardzent jest na dobrej drodze Avatar sardzent
    Podziękowania
    37
    Podziękowano 97 razy w 67 wiadomości
    Siła Reputacji
    7

Domyślnie

hmmm ale ...

Co chcesz osiagnac ... miec swiatla do jazdy dziennej i wymieniasz klasyczne halogeny na LEDy osadzone na trzonku (H7 np?) tutaj tanio nie da sie bo musi byc porzadne zrodlo swiatla (mimo ze i tak bez homologacji) popularne mocne diody Cree (ale na allegro to glowie zalew podrobek roznej jakosci wykonania )
    Jesli chcesz jako zamiennik klasycznych zarowek to zadna aftermarketowa zarowka (w rozsadnym budzecie) nie dorowna halogenowej. Mozesz pokusic sie o konwersje do HID ale to drogo wyjdzie
    IMHO uwazam ze aktualnie LED samochodowe sa juz nie w pieluchach (wnetrze, dzienne, w5w daja rade) ale w krotkich spodenkach (samodzielna zmiana zarowek nie jest cenowo atrakcyjna)

Moderator S mpDante jest na dobrej drodze Avatar mpDante
    Podziękowania
    1,821
    Podziękowano 592 razy w 399 wiadomości
    Siła Reputacji
    10

Domyślnie

Światła dzienne to wiejski tuning, a wkładanie wynalazków HIDów, czy LEDów, które oślepiają, nie spełniają żadnych norm, narażają cię na pożar instalacji i są zwyczajnie nielegalne, to jak nazwiesz? To dopiero wzór wieśniactwa. Dobrze dobrane DRL mogą poprawić wygląd auta wizualnie, możesz też wrzucić je zamiast halogenów i wizualnie nic się nie zmienia... do tego wrzuciłbym H7 Osram Nightbreaker, najlepiej świecące żarówki jakie miałem okazje używać. Oczywiście, nie zapomnij o regulacji reflektorów.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    -
    -

Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB

Starszy użytkownik krzychoo jest na dobrej drodze
    Podziękowania
    43
    Podziękowano 27 razy w 23 wiadomości
    Siła Reputacji
    7

Domyślnie

Nie drążyłem dokładnie tematu, ale kolega w Alfie 159 ma zrobiony jakiś taki dynks, że jako światła dzienne służą mu długie świecące ze znacznie mniejszą mocą. Oczywiście po włączeniu długich działają już jako długie. Nie pytałem jak to jest zrobione (robił mu to mechanik specjalizujący się w Alfach), ale sądzę, że podobny patent da się zastosować w innych reflektorach (oczywiście pod warunkiem, że mijania i długie mają osobne żarówki).

Starszy użytkownik marcin_ jest na dobrej drodze
    Podziękowania
    41
    Podziękowano 11 razy w 8 wiadomości
    Siła Reputacji
    5

Domyślnie

Montuje się moduł który daje o ile dobrze pamiętam 30% drogowych, ale można stracić za to DR.

Starszy użytkownik Jakoob jest na dobrej drodze
    Podziękowania
    300
    Podziękowano 366 razy w 302 wiadomości
    Siła Reputacji
    9

Domyślnie

Remek nie do końca chcesz to usłyszeć ale i tak powiem Po mojemu masz coś nie tak w instalacji, albo te żarówki drgają albo mają skoki napięcia, najlepiej wypadałoby żebyś skoczył do elektryka, który to sprawdzi

4 tkm to jest nieakceptowalny czas pracy, u siebie mam założone H7 55W Osram Night Breaker i działają już przeszło 10tkm. W necie też poczytasz jak krótko one żyją a dla mnie 10tkm to już jest ok. Najlepsze żarówki jakie miałem i nie zrezygnuję, co nie zmienia faktu że w małyszowych soczewkach i tak guzik widać w deszczu, te lampy w sumie nie świecą ale to inna kwestia.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia