Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 67

Temat: Gdzie wykupić ubezpieczenie OC/AC

  1. #16
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    W każdym nie w każdym, rok trza mieć bez szkód to prawda, ale ochrona zniżek obowiązuje tylko w towarzystwie w którym masz zawarta polisę a nie działa to tak że tej szkody nie widać, szkoda jest ale w towarzystwie w którym jesteś nie będą Cię zwyżkować za nią, natomiast w każdym innym i owszem.
    "rozczarowanie kiepską jakością zakupionego pojazdu zawsze jest silniejsze od radości z jego niskiej ceny"

  2. #17
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Grzechu, pytałem w różnych TU... żeby mieć ochronę zniżek, przeważnie wymagają 5 lat bezszkodowości
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  3. #18
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Dante jesteś moderatorem, dawaj przykład konkretnie w jakim ? w każdym towarzystwie będzie to OWU, z reguły wystarczy rok bez szkód, coraz wiecej TU robi teraz 3 lata bez szkody i masz -60% (dużym wyjatkiem jest pzu gdzie masz 8 lat bez szkód do pełnych zniżek, aviva 7 lat) to jak chcesz to ciagnąć 5 lat? A w benefii możesz po roku mieć full zniżki,warunek 7 zawartych polis na dane ryzyko i masz full znizki, ale w benefii nie masz ochrony. Z resztą ochrona jest w kilku TU nie we wszystkich.
    Ostatnio edytowane przez Grzechu ; 23-03-15 o 18:22
    "rozczarowanie kiepską jakością zakupionego pojazdu zawsze jest silniejsze od radości z jego niskiej ceny"

  4. #19
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Skąd
    łódzkie
    Postów
    140
    Podziękowano Thanks Given 
    8
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    W PZU była szkoda z AC i normalnie dali ochronę zniżek za rok, czy dwa, później była druga- bo było po prostu duuuużo szybciej niż z TU "krzakiem" z OC i cały czas nie ma problemu z tą opcją. A co do wykresu- poziom skarg PZU jest wysoki, bo wysoki jest udział w rynku. Polecam stałą wartość przez cały rok- panaceum na machlojki z wartością pojazdu w momencie szkody/kradzieży.

  5. #20
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    Wydaje mi sie ze teraz gdy mozna miec likwidacje w swoim zakladzie z polisy OC sprawcy to najnizsza cena nie powinna byc juz dominujacym czynnikiem.
    Ja polecam PZU i Aviva nie nacialem sie

  6. #21
    Banowany
    Zarejestrowany
    paź 2014
    Postów
    28
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Cytat Napisał sardzent Zobacz post
    Wydaje mi sie ze teraz gdy mozna miec likwidacje w swoim zakladzie z polisy OC sprawcy to najnizsza cena nie powinna byc juz dominujacym czynnikiem.
    Ja polecam PZU i Aviva nie nacialem sie
    Można mieć, ale za to większe składki trzeba płącić.
    A jeżeli chodzi o te towarzystwa które wymieniłeś, to całkiem dobrze dają radę. Tak przynajmniej wynika z tego zestawienia:


  7. #22
    Banowany
    Zarejestrowany
    paź 2014
    Postów
    75
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Dzięki za to zestawienie, rzeczywiście przyda się. Nie sądziłem, że LINK4 jest na szarym końcu. A tak się reklamują.
    A słyszeliście, że z początkiem kwietnia zmieniają się przepisy o OC?

  8. #23
    Ekspert_Superpolisa
    Gość

    Domyślnie

    Faktycznie z niedawnych zapowiedzi Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że lada dzień powszechna stanie się bezpośrednia likwidacja szkód w ramach ubezpieczenia OC. Teraz poszkodowany zgłasza się po odszkodowanie do ubezpieczyciela, w którym polisę ma sprawca wypadku. Po zmianie, oceną szkody i wypłatą rekompensaty ma zająć się jego własne towarzystwo ubezpieczeń. Zmiana ta ma wpłynąć na sprawne wypłaty odszkodowań, przejrzystość procesu likwidacji szkody i poprawę pracy rzeczoznawców.
    Warto wiedzieć, że już teraz kilka towarzystw oferuje tą usługę. O tym jak wybrać najlepsze BLS możecie przeczytać w artykule http://autopolki.pl/porady/ubezpiecz...eczyciela.html

    Pozdrawiam,
    Ekspert Superpolisy

  9. #24
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Juz się zgubiłem o co tu tym temacie w ogóle chodziło
    "rozczarowanie kiepską jakością zakupionego pojazdu zawsze jest silniejsze od radości z jego niskiej ceny"

  10. #25
    Banowany
    Zarejestrowany
    paź 2014
    Postów
    28
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzechu
    ...CZYTAĆ REGULAMIN...
    Z tego co wiem to chodziło o to jakie ubezpieczenie OC i AC wybrać ma autor tematu.

    Najlepiej niech się zgłosi tutaj http://ubezpieczenia.comperia.pl/oc-ac ewentualnie do CUK

    Teraz polisę można normalnie dostać na maila, wydrukować i wozić w aucie. Żadne pieczątki i podpisy nie są wymagane.
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 30-03-15 o 14:26

  11. #26
    Starszy użytkownik Avatar Bull_Byk
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Bytom
    Postów
    478
    Podziękowano Thanks Given 
    148
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    a ja moge tylko pochwalic to na co narzeka mpDante czyli Compense - na prawde szybko i sprawnie zalatwione sprawy, co do znizek przez kilka lat bylem wpisany jako wspoluzytkownik auta w ubezpieczneiu co dalo mi znizki za bezszkodowa jazde samochodem przez Ojca

    w Compensie wiem ze jest takie fajne cóś że mozna wykupic gwarancje znizki - jesli w ciagu roku mialo sie 1 zdarzenie zwiazane z utrata znizek na oc/ac po wykupieniu tego (koszt bodajze ok 120 zł) nie traci się tych znizek.

    Patrzac na ta tabele powyzej nasuwa się jeden wniosek - im wiekszy udzial w rynku tym wiecej skarg i roszczeń, to samo tyczy sie firm, które najbardziej się reklamują

    Ja osobiscie PZU podziękuje za ich własną antyreklame - nie chcieli wypłacic odszkodowania za Fryderyka Chopina. Jak tak postepuja to sadze ze z kierowcami postepuja podobnie. Ot taki niepodparty faktami offtop

  12. #27
    Banowany
    Zarejestrowany
    paź 2014
    Postów
    75
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Już praktycznie jestem na finiszu. Możecie mi jeszcze napisać, czy jeżeli taki ubezpieczyciel wyśle mi polisę na maila, skrzynkę pocztową w wersji elektronicznej. I jeżeli to sobie wydrukuję. To podczas kontroli nie narażam się na mandat?
    Chciałbym po prostu się upewnić, że wszystko będzie na tip-top.

  13. #28
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Możesz mieć wydruk, a pocztą doślą ci "oryginał".
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  14. #29
    Banowany
    Zarejestrowany
    paź 2014
    Postów
    28
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Taki wydruk w zupełności wystarczy. Sam jeżdżę z czymś podobnym. Miałem już kilka razy kontrolę i nigdy nikt się do mnie o to nie przyczepił. Policja ma możliwość sprawdzenia czy auto jest ubezpieczone chociażby na podstawie nr rejestracyjnego w ich systemie komputerowym (teraz każdy radiowóz ma do niego dostęp). Poza tym na tym wydruku masz na pewno napisane, że podczas kontroli możesz to okazać i jest to dla policji informacja wiążąca.

  15. #30
    Banowany
    Zarejestrowany
    paź 2014
    Postów
    75
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Dobra dzięki za pomoc. Dziś już wszystko wykupiłem Polisę mam już na mailu, wieczorem to wydrukuję jak dojadę do domu.
    Dzięki wszystkim za pomoc.

    Btw. coś czuję że te święta będą białe Pogodzie chyba się daty pomyliły. To teraz tak to ma wyglądać? Ciepłe zimy i zimne lata

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •