Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35

Temat: Auto bezwypadkowe czy bezkolizyjne

  1. #31
    veloman
    Gość

    Domyślnie

    Tylko czy rzeczoznawca ocenia stan faktyczny pojazdu? Na jakiej podstawie miałby dowieść tego, że była szkoda skoro Aso nie udziela takich informacji na piśmie, ani tez na podstawie historii po VIN nie mogą powiedzieć czy auto miało szkodę czy nie. Jedynie co można zrobic to zobaczyć ta historie albo ja usłyszeć w Aso.

    Ja wiedzę o historii tego pojazdu nabyłem droga nieoficjalna czyli nie moge sie tym posłużyć.

  2. #32
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Może najpierw ściągnij tą historię z ASO - zamiast pchać się w koszta - zobacz co było robione?

  3. #33
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    W ostateczności sąd sobie zdobędzie te informacje z ASO. Druga sprawa, jeżeli uszkodzenia były poważne, to od tego masz rzeczoznawcę, żeby wiedział gdzie i jak szukać do sporządzenia opinii...

    Krzysiek, jemu chodzi o to, że nie ma fizycznie jak dostać tej historii... albo nieoficjalnie albo tylko "na gębę", żadnych wydruków, oficjalnego potwierdzenia itp.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  4. #34
    veloman
    Gość

    Domyślnie

    Tak, historie mam ściągnięta i pisałem co było robione. Tylko jest tak jak pisze mpDante.

  5. #35
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Najrozsądniej za kryteria bezwypadkowości przyjąć uszkodzenia elementów konstrukcyjnych, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Do znudzenia to powtarzam w co drugim temacie: pas przedni, podłużnice, progi, słupki, podłoga w bagażniku. Jeśli to było nie ruszone w mojej ocenie auto jest nadal bezwypadkowe. Zupełnie osobną kwestią jest gadka "nigdy nic się nie działo" a okazuje się, że było malowane. To są dwie różne rzeczy. Osobiście gdyby mnie ktoś nie próbował robić w jajo i powiedział o malowaniu (w sensie kosmetyki) a auto byłoby bezwypadkowe wobec powyższej mojej definicji, nie odrzucałbym od razu. Nie wiem co Ci obiecywał w tej kwestii sprzedający przed podpisaniem umowy (jeśli "nigdy nic nie było nawet cieniowane") i czy masz na to świadków? - to może być punkt zaczepienia.

    Co do historii - ja rozumiem, ktoś Ci coś tam znalazł, podpowiedział. Tylko musisz zrobić z tego informację oficjalną jeśli ma to zostać gdzieś dalej użyte, inaczej możemy sobie popisać... Najlepiej, żeby ktoś bezstronny i ogarnięty sprawdził czy on powypadkowy czy jedynie pokolizyjny. Może masz jakieś fotki? Jak tak to wrzuć.

    Cytat Napisał veloman Zobacz post
    Sprzedawca tez po przekazaniu mi zadatku poinformował mnie o tym, że faktura będzie opiewała na kwote o 3000 zł niższa niż wartość samochodu ze względów fiskalnych i nie chce się pakować w takie coś bo to jest przestępstwo.
    Dokładnie, nie jest to zgodne z prawem i myślę, że w tym miejscu masz bardzo solidne podstawy do zwrotu zadatku, mocno dziwie się że przez trzy strony tego tematu nikt się do tego nie przyczepił jeszcze. W prawie to się nazywa "błąd istotny". Pytanie tylko czy jeśli sprzedający powie, że wpisze pełną kwotę to rozwiązuje problem typu nie chcesz tego auta?
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •