Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Propozycja zmian co do koniecznosci fotelikow w samochodzie

  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar Bull_Byk
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Bytom
    Postów
    478
    Podziękowano Thanks Given 
    148
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie Propozycja zmian co do koniecznosci fotelikow w samochodzie


  2. #2
    zbiniek
    Gość

    Domyślnie

    Zawsze zastanawiałem się dlaczego "...taksówkarze, instruktorzy lub egzaminatorzy szkolący do egzaminu na prawo jazdy..." nie muszą używać pasów. Im ewentualny wypadek niegroźny?

  3. #3
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    każdy myślący człowiek powinien sam wiedzieć kiedy dziecko jest gotowe do jazdy bez pasa itp

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar Bull_Byk
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Bytom
    Postów
    478
    Podziękowano Thanks Given 
    148
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    zbiniek z tego co wiem chodzi o to zeby egzaminator/instruktor mogl zareagowac jak kursant cos zrobic zle (np. chwycic kierownice) zeby go pasy nie blokowaly, z taksowkarzami z tego co wiem jest tak ze nie musza zapinac tylko jak jada z klientem - moze to kwestia tego by ich nikt nie mogl skrepowac/ albo zeby mogli swobodnie wsiadac/wysiadac wypuszczajac klienta. Trudno powiedziec jednak czemu akruta taksowkarze nie musza, ale klienci z tego co wiem tez nie musza.

  5. #5
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Odnośnie taxi - kierowca nie musi tylko w przypadku jazdy z klientem ze względu na możliwość napadu, klient musi zawsze i często w taryfach są naklejki informujące, że jak nie zapnie to płaci za siebie. Info od taksówkarza więc pewne
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  6. #6
    rinho
    Gość

    Domyślnie

    cyt:"Możliwe będzie przewożenie dziecka w wieku co najmniej 3 lat w pasach bezpieczeństwa - ale bez fotelika - na tylnym siedzeniu pojazdu, gdy dwoje dzieci znajduje się w fotelikach (na tylnym siedzeniu) i nie ma możliwości zainstalowania tam trzeciego fotelika."

    Zastanawiam się, czy osoba tworząca ten zapis była w pełni władz umysłowych?
    Wyobraźcie sobie 3 sześciolatków z tyłu, dwóch w fotelach (prawa i lewa strona) i jednego na środku, który w przypadku zderzenia czołowego wylatuje przez przednia szybę (bo spod pasa się wyślizgnie).
    Ale wszystko w majestacie prawa.

  7. #7
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    kwi 2014
    Postów
    60
    Podziękowano Thanks Given 
    21
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Kazdy dorosły jest na tyle dorosly aby wiedzieć jak se zachować. Ale co w przypadku uderzenia w tył auta

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •