Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Temat: Opel Meriva 1.6 16V 101KM 2003r

  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar Lalbel
    Zarejestrowany
    kwi 2013
    Skąd
    Grodzisk Wielkopolski
    Postów
    377
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie Opel Meriva 1.6 16V 101KM 2003r

    Na wstępie dodam że postanowiłem coś napisać po ponad pół rocznej eksploatacji merivy, auto mojej połówki którego trochę się naszukaliśmy,
    Merivka Kupiona dokładnie 07.2014 od Handlarza z Opatówka, po tych miesiącach użytkowania mogę się z wami podzielić wrażeniami i opisać wszystko co i jak wyszło przez ten czas,

    Początki a mianowicie dzień w którym wybraliśmy się po Autko, miała być umowa na Komis była na Niemca, którą w jakiś sposób się zabezpieczyliśmy na piśmie z panem Handlarzem gdyby wyszło jakieś niepowodzenie z rejestracją pojazdu,

    Rejestracja Auta zlecona firmie zajmującą się takimi sprawami, przeszła pomyślnie.
    Dokumenty TUV z przebiegiem 84 000 km z ostatniego miesiąca w Niemczech wyglądają Ori ale pewności to nie mamy bo jak wiadomo wszystko można podrobić, Opel serwisowany do 2010r żadnych większych napraw nie odnotowano, przegląd był na 2 lata więc został przepisany w wydziale komunikacji,

    Po kilku dniach ochłonięcia, auto sprawdzone już bardziej dokładnie trzeźwym okiem, wszystkie szyby w originale z tego samego roku poza czołową, brak jakiejkolwiek szpachli, auto sprawdzone miernikiem kawałek po kawałeczku wszystko Tip top, wnętrze w jak najlepszym porządku nie zniszczone ani nie powycierane, kilka małych rys na karoserii auta może świadczyć że nie było malowane, pod spodem całe, brak korozji nadwozia, ,

    Auto odwiedziło warsztat i stacje diagnostyczną już w moich okolicach, mechanicy i diagności bardzo dobrze ocenili stan Auta wręcz wzorowo

    Jedyne rzeczy które zostały wymienione zaraz po zakupie to:

    -Tłumik środkowy i końcowy
    -Nowe opony szt 4 (poprzednie było zjechane do środka i zapewne podmienione, były szersze)
    -Kompletny rozrząd który został wymieniony niepotrzebnie ponieważ stary był jak nowy,

    Oleju ani filtrów nie wymienialiśmy ponieważ olej był złoty a filtry nowe. czyli auto było na gotowo z płynami ustrojowymi.

    Auto jeździ bardzo dobrze nic jak dotąd nowego nie wyszło, silnik suchy,
    Spalanie w granicach 7 L /100km

    Praca rozgrzanego silnika jest wręcz jak w nowym aucie prawie go nie słychać, auto jeździ na Oleju 10w40, który był wymieniony w De. miesiąc przed naszym zakupem poprzednio co roku jeździł na 5w40,

    Ubytek oleju na 7tyś km to około 200ml, jak na Ecotec'a myślę że jest bardzo dobrze w porównaniu do jednego członka rodziny który ma inne auto Opla i łyka mu ponad 6L

    Od siebie dodam iż po obserwacji osób która jeździ tymi samochodami są to w większości emeryci lub ręcisci i być może dlatego Opla Merivę można kupić sprowadzoną w praktycznie bardzo dobrym stanie.

  2. #2
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2014
    Postów
    45
    Podziękowano Thanks Given 
    21
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Czyli legendarne auto od emeryta jednak istnieje To jak święty Graal <żart off>
    Fajnie że zakup się udał. Przy tak niewielkim przebiegu nie ma się co spodziewać poważnych usterek.
    Niech dobrze służy!

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar Lalbel
    Zarejestrowany
    kwi 2013
    Skąd
    Grodzisk Wielkopolski
    Postów
    377
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Gerbi dzięki za miłe słowa

    Po ponad rocznej eksploatacji Meriva pokonuje kolejne kilometry bez jakichkolwiek awarii czy problemów lecz po pewnym czasie Miałem wątpliwość czy rzeczywiście silnik pracuje tak cicho bo ma mały przebieg czy też handlarz wytłumił motor specjalnym środkiem który maskuje jego zużycie.
    czytałem na ten temat w necie, i zasiałem w swojej głowie lekki niepokój, auto z obcych rąk może faktycznie jakiś ukartowany zabieg z nowymi filtrami i olejem dla zmyłki.

    Na szczęście potwierdziła się wersja że auto musi mieć takowy przebieg, przy wymianie oleju wyszło że był czyściutki nie wyleciały żadne gluty, po zalaniu nowym olejem 10w40 pracy jednostki prawie nie słychać dodam że auto w poprzednim tygodniu przeszło owy serwis klimy, filtrów i oleju.

    Auto przez rok czasu zrobiło niecałe 10tyś km, ubytek oleju wynosi 300ml,
    dodam że Meriva nie posiada żadnych wycieków.

    Przegląd przeszła również wzorowo bez żadnych zastrzeżeń,

    Później wizyta u mechanika by dokładniej przebadać auto czy coś tam na pewno wymaga wymiany w niedalekiej przyszłości, okazało się że nie ma nic do roboty

    Po ponad roku użytkowania już 12-letniego auta na naszych drogach i standardowym serwisem, z takiego stanu technicznego można być mega zadowolonym,

    Ale jak każdy użytkownik pojazdów wie prędzej czy później nadejdą takie dni.

  4. #4
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Jak 1.6 16v wciągnął ci tylko 300ml to masz szczęście i silnik musi mieć na prawdę mały przebieg

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar Lalbel
    Zarejestrowany
    kwi 2013
    Skąd
    Grodzisk Wielkopolski
    Postów
    377
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Dzięki Olej to tylko Ja dolewam więc wszystko mam pod kontrolą

    Tak też mi się zdaje. Dziewczyna nią jeździ i nie przeciąga na obrotach zbyt mocno więc zapewne dlatego zużycie oleju jest niskie, a najbardziej nas przekonuje do przebiegu bardzo cicha praca silnika.

  6. #6
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    podrzuć VIN na PW

  7. #7
    pawel.wkk
    Gość

    Domyślnie

    Przejeździłem Astrą z takim silnikiem około 100tys. km i nie miałem problemów, ze swojej strony też mogę polecić. Też przeszedłem na 10W40, apetyt na olej umiarkowany, ale jednak trzeba o tym pamiętać.

  8. #8
    Starszy użytkownik Avatar Lalbel
    Zarejestrowany
    kwi 2013
    Skąd
    Grodzisk Wielkopolski
    Postów
    377
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Dostałem dzisiaj wiadomość od Tytana udało mu się znaleźć jeden wpis, wygląda to tak: 2009-04-15 numer rej. MGHL1941 przebieg 40 497 km to jedyny wpis. czyli wszystkie znaki na niebie, ziemi i książce serwisowej wskazują iż przebieg jest oryginalny i znaczy to ze bardzo dobrze wnioskowaliśmy Informacja jak najbardziej pozytywna,

    Jeszcze raz Tytan wielkie dzięki

  9. #9
    Qdeu
    Gość

    Domyślnie

    Tak się sklada, że w zeszłym roku też szukałem Merivy i widziałem w necie jedną z Opatówka (jestem z Kalisza). Przypadkiem srebrna ew. granatowa/czarna? Nie pojechalem jej oglądać bo silnik pod gaz mi nie pasował... Gratuluję zakupu. Ja mojej szukałem ok 3 miesięcy i też w końcu w lipcu 2014r. kupiłem. Koniec końców kupiłem auto najmniej "zadbane" lakierniczo za to technicznie w najlepszym stanie - ostatecznie 2005r i silnik 1.4 Twinport.
    Z rzeczy nieplanowanych wyimeniłem czujnik położenia wału korbowego i czujnik ciśnienia oleju który niestety zachlapal olejem wszystko dookoła...kosztowo rzeczy marginalne.
    Oprócz tego dołożyłem podtlenek LPG i rzeczy wyłącznie eksploatacyjne: zimówki, tarcze i klocki z przodu, jakiś łacznik stabilizatora, olej + filtry...
    Po roku stwierdzam, że dobrze wybralem zarowno jeśli chodzi o model jak i egzemplarz.
    A co do emerytów za kółkiem - potwierdzam, jak się rozejrzysz po kierowcach Meriv to albo wiek okołoemerytalny albo kobiety za kółkiem

  10. #10
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Podkarpacie
    Postów
    42
    Podziękowano Thanks Given 
    15
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Spotkałem się z wieloma przypadkami u siebie(posiadałem kiedyś VB) jak i w innych Oplach, znajomych, że padł sterownik, który przykręcony jest do silnika. Pewnie Meriva ma podobnie, jeśli tak to po zakupie starałbym się przenieść go w inne miejsce z silnika.

  11. #11
    Starszy użytkownik Avatar Lalbel
    Zarejestrowany
    kwi 2013
    Skąd
    Grodzisk Wielkopolski
    Postów
    377
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Dzięki Qdeu przyznam że jak 2-letnie użytkowanie lepiej trafić nie moglibyśmy,
    Jak byliśmy oglądać to stała jeszcze granatowa 1.7 Diesel.

    Andx o jakim sterowniku mówisz ?

    Co do dalszej eksploatacji to Meriva krótko po zeszłorocznym poście pokazała pierwsze bolączki jakie niesie za sobą ten model, a mianowicie narzeczona w drodze z pracy podczas jazdy straciła wspomaganie, już rozkwilaliśmy wymianę całego układu wspomagania ponieważ stało się to 3 razy w ciągu tygodnia, lecz po przemyśleniach zaczerpnęliśmy rady i obsługi mechanika który z oplami jest za pan brat, na szczęście przeczyszczenie styków pomogło i od tamtego czasu wszystko chodzi jak powinno,

    Drugą awarią był rozrusznik, całe szczęście że stało się to w domu a nie gdzieś w trasie, także podsumowując koszt drugiego roku:

    -Przeczyszczenie styków 20zł
    -Rozrusznik z wymianą 160zł
    -Olej i filtry 240zl
    -Kompletny serwis Klimy 120zł

    Suma około 540zł

    Co do ubytku olej to 300ml ale tym razem na 6000km praca silnika delikatnie staje się głośniejsza a przebieg małymi krokami zbliża się do 100 000km.

  12. #12
    damianc
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qdeu Zobacz post
    Nie pojechalem jej oglądać bo silnik pod gaz mi nie pasował
    Jaki polecasz silnik w merivie pod gaz?

  13. #13
    Starszy użytkownik Avatar Lalbel
    Zarejestrowany
    kwi 2013
    Skąd
    Grodzisk Wielkopolski
    Postów
    377
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Najlepszy do gazu to będzie 1.6 8v 87km i 1.6 16v 101km

  14. #14
    Starszy użytkownik Avatar Lalbel
    Zarejestrowany
    kwi 2013
    Skąd
    Grodzisk Wielkopolski
    Postów
    377
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Trzeci rok już za nami a Meriva śmiga aż miło jak już standardowo co roku podzielę się jak dalej idzie użytkowanie Opelka, tym razem krótko dlatego że nic większego z napraw nie wychodzi...

    Także przechodzę do konkretów naprawy/wymiany

    -Olej Mobil 10w40
    -Filtr oleju
    -Zamek tylnych prawych drzwi
    -Termostat
    -Wycieraczki przedniej i tylnej szyby
    -Alusy komplet 15''

    Co do spalania oleju to rośnie tym razem już 900ml na 8100 tyś km, zapytacie dlaczego ? odpowiem że Teść teraz użytkuje auto i trochę bardziej kręci na obrotach

    Co do reszty podzespołów na przeglądzie przepatrzane, żadnych wycieków ani luzów w zawieszeniu

  15. #15
    Starszy użytkownik Avatar Lalbel
    Zarejestrowany
    kwi 2013
    Skąd
    Grodzisk Wielkopolski
    Postów
    377
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie Odp: Opel Meriva 1.6 16V 101KM 2003r

    Sorry za OT

    Mały up odnośnie auta

    Od dłuższego czasu cisza w sprawie Merivy ze względu że nic z pojazdem się nie dzieje, jedyne przeprowadzane serwisy pojazdu to:

    -Wymiany oleju + wszystkie filtry
    -Łącznik stabilizatora

    z innych informacji klima coraz słabiej chłodzi, pobór oleju cały czas rośnie autko nadal jeździ na 10w40, przebieg lekko ponad 130tyś km, Karoseria przez 6 lat eksploatacji w PL bez oznak korozji.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •