Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Lexus GS 300 II gen. 3,0 VVTi 2000 rok

  1. #1
    Pku84
    Gość

    Cool Lexus GS 300 II gen. 3,0 VVTi 2000 rok

    Marka mimo prestiżu nie jest droga w eksploatacji. Kwestia tego czy serwisuje się w ASO czy samemu. Posiadam Leszka 3 lata i nie miałem dotychczas poważnych usterek. W zasadzie eksploatacja, zużyte końcówki, drążki, wymiana piasty, rozrząd itp.
    Jako ciekawostkę podam, że wymiana rozrządu na japońskich podzespołach to koszt 400 zł (cena za części). Filtr paliwa - 25 zł, powietrza 35 zł, klocki na przód 120 zł, tył 90 zł. Tarcze przód ATE 450 zł komplet, świece 6 szt. Denso po 42 zł. Miałem wcześnie Mitsubishi Galanta 2,0 TD 2000r. i ceny części nie mają porównania. GAL to istna skarbonka wszystkie graty trzeba liczyć razy 2.
    Przez 3 lata zrobiłem około 70000 km bez żadnych awarii, które by mnie zatrzymały na drodze i nie pozwoliły podróżować dalej. Myślę, że wielkim plusem dla tego auta jest fakt, że w czasie swojej młodości był bardzo drogi (360000 zł nowy 2000 rok) co znacznie wpływa na jego obecny stan techniczny. Poprzedni właściciel nie oszczędzał na naprawach i robił wszystko w ASO.
    Jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć czegoś na temat Leszka zapraszam na PRIV. Chętnie podzielę się swoim doświadczeniem, dodam że prawie wszystko robię przy nim sam więc wiem jak to wygląda od strony technicznej. Jeździłem Audi A6, Mercedesem E klasą i stwierdzam że Leszek jest bezkonkurencyjny. Nie jest to oczywiście żadna reklama, ale uważam że w tej klasie i w tym roczniku po prostu rządzi
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki
    • Typ Pliku: jpg 2.JPG (54.7 KB, 55 wyświetleń)
    • Typ Pliku: jpg 3.JPG (43.7 KB, 45 wyświetleń)

  2. #2
    pecet
    Gość

    Domyślnie

    Podoba mi się to autko, nieźle trzyma cene...13 letniego pewnie ciężko by było kupić za 25tyś.

  3. #3
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Ile to chleje?
    Tylko prawdę pisz a nie 8L w mieszanym cyklu.
    Jak na spowiedzi!

  4. #4
    Pku84
    Gość

    Domyślnie spalanie

    Jezeli chodzi o spalanie gazu to w mieście (Wrocław) w zależności od ciężaru nogi 16,5 do 21 Przeważnie wychodzi mi 18. Na każdy zbiornik LPG trzeba liczyć PB za 30 zł. Zrobiłem sobie przełączanie na benzynę powyżej 4400 obrotów (fajny efekt prawie jak turbo). Jeżeli chodzi o trasę to tutaj miło zaskoczę 13l z klimą 2 osoby średnia 160 km/h no i kick down co chwile 4h 20 min z Wrocławia do Kołobrzegu. Myślę że nie ma tragedii mimo drożejącego gazu.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •