Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Powłoka lakiernicza w Audi

  1. #1
    marekaudi
    Gość

    Domyślnie Powłoka lakiernicza w Audi

    Witajcie.

    W tym tygodniu jadę na oględziny Audi A4 B8. Czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie jaka warstwa lakiernicza jest dopuszczalna w Audi? Czytałem, że niby 120-140 um i że zgodnie ze sztuką powtórne malowanie jest do 240 um. Możecie mi pomóc?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    powiedzmy że tak jest ale sam miernik nie załatwi ci wiele, może lepiej zleć komuś inspekcje. Na naszym forum jest firma z Łodzi która w ramach forumowej pomocy zrobi ci całą inspekcję za niewielkie pieniądze. No chyba że to inny region kraju to wtedy można znajdzie się ktoś inny
    Pozdrawiam

  3. #3
    A4_Dominik_WAW
    Gość

    Domyślnie

    W Audi nie ma jednej prawidłowej wartości pomiaru jednak A4 B8 tak jak napisałeś powinna być malowana na taką grubość. Z racji tego że z B8 mam wiele do czynienia to radzę Ci zacząć sprawdzanie od dachu, błotniki z tyłu, później przejdź na resztę elementów i porównuj. Do B8 części się raczej nie maluje tylko kupuje w kolor zwłaszcza srebrne lub czarne. Malują i szpachlują desperaci
    Miałem do sprawdzenia A4 B8 lift która miała na całości 40-80 mikronów.
    Jeżeli masz jakieś pytania o B8 pisz dzwoń, diagnostykę zacznij sobie od sprawdzenia błędów silnika czy nie ma uszkodzonego czujnika G450 a później od stopnia zapylenia DPF-a. do 40gr jeszcze można wypalić osad powyżej DPF do wycięcia.
    No i jak zawsze w VAG-ach zacznij od historii serwisowej. Tam będziesz miał wszystko - każdy rachunek, części procedury serwisowe itp.
    Ostatnio edytowane przez A4_Dominik_WAW ; 25-01-15 o 16:32

  4. #4
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    40um na Audi? Powiem tylko tyle - rozkalibrowany miernik. Nie ma fizycznie możliwości, żeby położyć na elementach zewnętrznych takiej powłoki lakierniczej o takiej grubości.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #5
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Może jakaś polerka po prostu?
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  6. #6
    A4_Dominik_WAW
    Gość

    Domyślnie

    Założysz się ? Miernik kalibrowany dodatkowo stało drugie obok na którym pomiar był jak najbardziej ok tylko było to C6 lift.
    takietam - tak to wyglądało, auto niby 2012 rok ale byłem zaskoczony że tak cienko było wartości skrajne 40-80 - była to jedyna B8 lift jaką sprawdzałem, przed liftem B8 miały pomiar tak jak autor wątku napisał (a tego widziałem i sprawdziłem sporo)
    Ostatnio edytowane przez A4_Dominik_WAW ; 25-01-15 o 17:10

  7. #7
    marekaudi
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał A4_Dominik_WAW Zobacz post
    W Audi nie ma jednej prawidłowej wartości pomiaru jednak A4 B8 tak jak napisałeś powinna być malowana na taką grubość. Z racji tego że z B8 mam wiele do czynienia to radzę Ci zacząć sprawdzanie od dachu, błotniki z tyłu, później przejdź na resztę elementów i porównuj. Do B8 części się raczej nie maluje tylko kupuje w kolor zwłaszcza srebrne lub czarne. Malują i szpachlują desperaci
    Miałem do sprawdzenia A4 B8 lift która miała na całości 40-80 mikronów.
    Jeżeli masz jakieś pytania o B8 pisz dzwoń, diagnostykę zacznij sobie od sprawdzenia błędów silnika czy nie ma uszkodzonego czujnika G450 a później od stopnia zapylenia DPF-a. do 40gr jeszcze można wypalić osad powyżej DPF do wycięcia.
    No i jak zawsze w VAG-ach zacznij od historii serwisowej. Tam będziesz miał wszystko - każdy rachunek, części procedury serwisowe itp.
    Dzięki za pomoc. Co do historii to już ją znam. Dostałem od firmy, która sprzedaje auto pełną historię. Ciekawa informacja z tym DPF-em. A czy da się jakoś w miarę szybko sprawdzić wtryski i koło dwumasowe ? Chodzi mi o jakąś prostą poradę dzięki, której sam będę mógł ocenić stan tych podzespołów. I jeszcze jedno ważne pytanie. Kiedyś miałem BMW benzynkę i kupujący odkręcał korek oleju i silnik zaczął się delikatnie dławić. Czy w dieslu też tak można ocenić kondycję silnika ? Podobno jak benzyna się dławi po odkręceniu korka oleju na rozruchu to jest to znak, że silnik w dobrej kondycji ?

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    40um na Audi? Powiem tylko tyle - rozkalibrowany miernik. Nie ma fizycznie możliwości, żeby położyć na elementach zewnętrznych takiej powłoki lakierniczej o takiej grubości.
    A czy to nie zależy od tego czy lakier jest perłowy, metaliczny czy jakiś inny? Ja czytałem, że japońskie auta, starsze mają bardzo cienką powłokę. Ale na forum Audi piszą, że 120-140 um to norma, ale może być i 180 na elementach bardziej narażonych. Powiedzcie mi bo szczerze mówiąc wstyd się przyznać, ale nie bardzo się znam. Czy w Audi A4 B8 przed liftingiem są jakieś elementy alumuniowe? Pytam, ponieważ czytałem, że na aluminium miernik nic nie pokaże...

    EDIT:
    Cytat Napisał czeslaw555 Zobacz post
    powiedzmy że tak jest ale sam miernik nie załatwi ci wiele, może lepiej zleć komuś inspekcje. Na naszym forum jest firma z Łodzi która w ramach forumowej pomocy zrobi ci całą inspekcję za niewielkie pieniądze. No chyba że to inny region kraju to wtedy można znajdzie się ktoś inny
    A jak ta firma się nazywa ? Auto jest z Łodzi właśnie.
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 25-01-15 o 19:36

  8. #8
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    proszę bardzo masz tutaj tą firmę z Łodzi http://bez-wypadkowe.net/showthread....e-wi%C4%99cej-...
    w tą fabryczną grubość 40mq na wszystkich elementach, prędzej jakiś detaling bym podejrzewał
    Pozdrawiam

  9. #9
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Nie ma to jak bazować na wiedzy teoretycznej...
    Jedź na warsztat lakierniczy dowiesz się jaką grubość ma każda powłoka lakiernicza: podkład, baza, klar (bezbarwny). Jak ktoś zrobi wszystko w 80-100um to jest prze... lakiernik.
    Jakby była warstwa 40um to byłaby bez klaru - starty całkowicie, a wtedy zobaczyłbyś różnicę...
    Inna sprawa to przemalowane auto z opiłkami metalu w lakierze i wtedy miernik może szaleć. No, ale żeby to zobaczyć to trzeba sprawdzać elementy.
    Od lat powtarzam, że miernik nie jest żadnym wyznacznikiem i tak to sobie można oglądać auta dla FUNu ze szwagrem przy 1/2l wody mineralne

    Najmniej lakieru na elementach zewnętrznych jest na japończykach (Mazda, Honda) i tam ciężko znaleźć coś mniej, niż 80-90um fabrycznie (nie mówię o polerowanym elemencie). Tam pociągniesz kilka razy gąbką z pastą gruboziarnistą w jednym miejscu i już masz przetarty lakier bezbarwny...
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  10. #10
    Starszy użytkownik Avatar moto-rzeczoznawcy
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Łódź i województwo
    Postów
    491
    Podziękowano Thanks Given 
    18
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Najmniej lakieru na elementach zewnętrznych jest na japończykach (Mazda, Honda) i tam ciężko znaleźć coś mniej, niż 80-90um fabrycznie (nie mówię o polerowanym elemencie). Tam pociągniesz kilka razy gąbką z pastą gruboziarnistą w jednym miejscu i już masz przetarty lakier bezbarwny...
    dokładnie tak


    [B]Oceny techniczne pojazdów

    Małe odszkodowanie ,złe wyliczenia ...? -> Bezpłatne analizy i konsultacje dla szkód komunikacyjnych

  11. #11
    A4_Dominik_WAW
    Gość

    Domyślnie

    Heh spoko A6 po lifcie obok miała pomiary 160-180, na elementach malowanych drugi raz miała 250, A4 po lifcie miała rozstrzał 40-80,90 podałem wartości skrajne, czyli w kilku miejscach miała 40 ale z przewagą pomiaru 70-80. Mam inspekcję tego auta i mogę ją tutaj wrzucić. Na pokrywie bagażnika była punktowo szpachla pomiar 400-500 okręg około 10 cm. Oczywiście miernik nie jest żadnym wyznacznikiem ale miernikiem szrota też wyłapiesz.
    Czesław - nie powiedziałem że całe auto było na 40 bo w to bym nie uwierzył, napisałem że była to wartość skrajna na tym aucie a miernik był dobrze skalibrowany ogólny pomiar był nieco większy ale mniejszy od normy 120-140 dla B8
    Mam nadzieję że temat zamknięty - chyba że chcecie inspekcję tej B8 po lifcie z GK - polskiej fabryki B8
    marekaudi - nikogo o nic nie podejrzewam ale pamiętaj że pdfa też można edytować, w sieci znajdziesz niezależne osoby które za parę złotych prześlą Ci rzeczywistą historię auta - oczywiście to tylko gdybanie
    Wtryski tylko VCDS lub VAS w serwisie.
    Dwumas w B8 pada dosyć nagminnie widziałem auta w których był on wymieniany już przy 100-120 tys. wrzuć 4 bieg niech obroty trochę spadną i wtedy gaz w podłogę, zobaczysz czy auto równomiernie się podnosi czy obroty idą w górę a auto nie przyśpiesza - chyba najprostsza metoda, inna to stuki na jałowym ale w to trzeba się wsłuchać lub odpalić i zgasić auto z 10 razy pod rząd - też się odezwie. A zużycie dwumasu w dużej mierze zależy od stylu jazdy i tego gdzie auto było jeżdżone ale to już inny temat.
    W A4 B8 nie masz żadnego elementu z aluminium także każdym elektronicznym zmierzysz sobie B8
    Uważaj na VAT tak jak w każdym B8 bo są tańsze w Polsce niż w DE.
    Powodzenia

  12. #12
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Dominik, przeczytaj swój post #3
    "Miałem do sprawdzenia A4 B8 lift która miała na całości 40-80 mikronów."
    przemyśl dobrze najpierw jak napisać i co chciałeś powiedzieć,... bo nie wiem co miałeś na myśli, czy to że jest jest to ori grubość lakieru, bo tak to można zrozumieć, czy jednak oznacza to coś innego
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •