Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: C5 III 2.0 HDI lub 2.2 HDI

  1. #1
    mark5001
    Gość

    Domyślnie C5 III 2.0 HDI lub 2.2 HDI

    Witam
    Noszę się z zamiarem kupna Citroena c5 iii 2.0 hdi z 2011 - 2013 rok. Zaobserwowałem że ten egzemplarz niezwykle cieszy się wzięciem przez handlarzy, dziwi mnie fakt że jest niesamowicie wiele ofert a pomimo tego znaleźć to auto z rąk prywatnych i z polskiego salonu graniczy z cudem, Jeszcze ciekawsze jest to że dzwonisz do takiej osoby prywatniej i po krótkiej rozmowie orientujesz się że wystawia fv. Kolejna jest pierwszym właścicielem ale poprzednio używała go inna firma " tutaj był przebieg 76000 To chyba jakiś CUD". Kolejna że nie poda całego vin tylko 8 cyferek "a auto sprowadzone" itd . Najzabawniejsze jest to że przeglądając stronę mobile.de znajduję samochody które są już wystawione na allegro rzekomo sprowadzone, po opłatach bezwypadkowe przebieg oryginał... o co chodzi?
    Szukając tego auta obejrzałem już 5 sztuk - Niby BEZWYPAD_IDEAL_ORG_PRZEB_IGŁA_SALON_1WŁ, okazuje się że pizgnięty z każdej strony "Nie mam tu na myśli poszycia - mam na myśli podłużnice, wątpliwości co do komory bagażnika, grubość lakieru na słupkach a na poszyciu prawidłowy, dziwne zachowanie podczas jazdy... ehh można by pisać i to wszystko za ok UWAGA - 55000 zł "Krew mnie zalewa".
    Czy jest w ogóle jakaś realna szansa na kupienie tego auta bez jakiegoś wała?
    Nawet oglądałem c5 od osoby prywatnej "stan licznika 89000" oprócz tego auto nie wykazywało jakichś większych podejrzeń ALE pytanie jak z tym przebiegiem mogła być powycierana kierownica? Auto z tym przebiegiem w tym segmencie nie powinno mieć znacznych śladów zużycia - a jednak.
    Mam zamiar wydać na to auto max 60000 zł, czy jest szansa znaleźć ten egzemplarz w dobrym stanie z tego rocznika do przebiegu 90000 za te pieniądze bez jakiegoś wała?
    Interesuje mnie automat i hydroactive bo jak już c5 to aż się prosi o taki wybór.
    Prosił bym o jakieś porady jeśli zdecydował bym się na zakup z komisu? - Czego obawiam się najbardziej.
    A może w ogóle dać sobie spokój z tym TABU ze względu na opinie na jego temat i wszystkiego co na "F"

    Dzięki za wszelkie info.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Kierownica skórzana nie jest wyznacznikiem przebiegu samochodu. Ktoś jak ma kwaśne pH wytrze skórę szybciej. Tak samo może się wytrzeć od pierścionków, sygnetów itd.
    Trzeba było poprosić o książkę, faktury. Na sprowadzane 2,2HDI w tej cenie nie ma szans, ze względu na wysoką akcyzę.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    mark5001
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Kierownica skórzana nie jest wyznacznikiem przebiegu samochodu. Ktoś jak ma kwaśne pH wytrze skórę szybciej. Tak samo może się wytrzeć od pierścionków, sygnetów itd.
    Trzeba było poprosić o książkę, faktury. Na sprowadzane 2,2HDI w tej cenie nie ma szans, ze względu na wysoką akcyzę.
    I właśnie w książce wszyściutko się zgadzało "auto było od 1 właściciela z salonu pl" i najprawdopodobniej mogę sobie teraz narzekać że tego auta po prostu nie kupiłem bo na prawdę nie wzbudzało większych podejrzeń. Tylko jak tu nie być przesadnie ostrożnym skoro wiadomo co się w tym kraju dzieje?

  4. #4
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    fajne auto C5 III , szukałem w D kolejnego (bo już jedno miałem) w konfiguracji, navi, ksenon do 100 tys.km rocznik 2009-2010 nie było ani jednego auta wartego zainteresowania do kwoty ok 15600€. Trzeba byłoby dać może więcej niż 15500€ ale tych powyżej nie oglądałem, w PL miałem "przyjemność" oglądać krajówkę z przebiegiem ok 70 tys.km. sprzedawał 1 właściciel, marynarz. Ze względu na opory sprzedawcy z autem pojechaliśmy do ASO gdzie serwisował. Krótko, stan auta bardzo zły,tarcze, klocki przód i tył do wymiany !!! łączniki stabilizatora wybite, z maglownicy dochodziły stuki, widoczny wyciek, sfery pordzewiałe i widocznymi śladami wycieków, wyciek ze skrzyni biegów, czujnik parkowania nie działały, masażer foteli też ( typowa usterka, podgrzewanie foteli martwe (też typowa usterka) luzy na łożysku tylnego koła, stałe błędy z zawieszenia, foteli (to oczywiste) ABS, poziomowania zawieszenia, ksenonów i co jeszcze nie pamiętam. Mimo zapewnień szefa ASO (prywatnie dobry znajomy sprzedającego) że auto jest bardzo zadbane (?!!) i godne uwagi, ja miałem wrażenie że jest (auto) po jakieś przygodzie podwodnej z poprawionym przebiegiem. Cena była bardzo wysoka ale auto niewarte chyba nawet połowy jej.
    Co można kupić w Twoim budżecie ? Dobre auto tak, ale nie wiem czy czy nowsze niż 2010-2011 przy Twoich kryteriach oczywiście i jak długo, i ile trzeba ponieść kosztów przejazdów, sprawdzania żeby takie trafić ...


    Kierownica ,mieszek zmiany biegów w C5 dosyć szybko się wyciera
    Pozdrawiam

  5. #5
    mark5001
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o kryteria moje to są dość elastyczne - może być to spokojnie rocznik 2011 po lifcie bez hydroactive z automatem. Mogę nawet postawić na kompromis i automat bez hydro. Na nawigacji kompletnie mi nie zależy. Przede wszystkim bezwypadkowość i faktyczny przebieg.
    Ale po tym co oglądałem zaczynam wątpić w cuda że da się jeszcze takie auto kupić
    Ostatnio edytowane przez mark5001 ; 11-01-15 o 12:27

  6. #6
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    uda się, uda , ale C5 bez hydro ? Jest gdzieś w sieci test obu wersji, hydro i bez, i ku zaskoczeniu wszystkich hydro w teście łosia poradziło sobie o niebo lepiej niż "sprężyna", po drugie, po to kupuje się C5 żeby właśnie było z hydro
    Bezwypadkowości na odległość nie sprawdzisz , przebieg idzie sprawdzić bez udziału ASO czy było coś przy liczniku grzebane , i tylko tyle

    czemu musi być po lifcie ?
    choć jest i taki http://suchen.mobile.de/auto-inserat...ty=2000&noec=1

    widzę że w automacie jest ich więcej w Twoim budżecie
    Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 11-01-15 o 12:53
    Pozdrawiam

  7. #7
    mark5001
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał czeslaw555 Zobacz post
    ...CZYTAĆ REGULAMIN...
    No własnie Cytryna bez hydro to jak flacha bez gorzały

    Jak mogę sprawdzić czy przy liczniku nie było coś grzebane? podejrzewam że nie fizycznie raczej tylko przez kabel. Z drugiej strony jeśli ktoś "poprawia" przebieg to czyści wszędzie - z kluczyków, z *****u hamulca, z czego tam jeszcze co może pośrednio lub bezpośrednio wskazać przebieg :/
    Może jakieś porady na co szczególnie zwrócić uwagę? Może warto zainwestować na ten czas i kupić lexię? Ale podejrzewam że tym nie sprawdzę przebiegu tak samo jak Volvo Dice / Vida które posiadam.
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 11-01-15 o 19:45

  8. #8
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    no właśnie, " czyści wszystko" i to jest klucz do sprawy, czyścić musi nawet to co powinno zostać, inaczej gdyby tylko "poprawił" licznik po paru km stan licznika wrócił by do takiego jaki był wcześniej
    Pozdrawiam

  9. #9
    mark5001
    Gość

    Domyślnie

    Brzmi trochę jak - "Celuj w niemożliwe, a osiągniesz nieprawdopodobne."
    Najpewniej nie dowiem się szczegółów bo teoria to jedno a doświadczenie to drugie, też liczę się z tym że powstał by tutaj uszczerbek na Pana tajemnicy zawodowej Ale może skusi się pan na odrobinę więcej szczegółów?

  10. #10
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    na forum nie jesteśmy panami a zadzwonić też można, rozmowy teraz tak tanie....
    Pozdrawiam

  11. #11
    mark5001
    Gość

    Domyślnie

    " na forum nie jesteśmy panami a zadzwonić też można, rozmowy teraz tak tanie.... "
    Nie zawaham się skorzystać

    A jeszcze banalne pytanie ale może okazać się sensowne - bo jeśli lexia wskaże historię błędów od załóżmy 129000 km a nie od 0 km to jest wielkie prawdopodobieństwo że coś było kombinowane i mógł zostać "poprawiony" przebieg?
    Tak samo cykle uruchomienia silnika i np roboczogodziny skrzyni?

    Tylko się zastanawiam czy to są wiarygodne źródła? Bo te rzeczy można przypadkowo wykasować lexią.

  12. #12
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    przypadkowo żeby wykasować trzeba wejść w opcje np "historia" i świadomie wybrać wykasuj, jest to oczywiście możliwe ale po co ? Auto sprowadzone i wystawione na sprzedaż jest w krótkim czasie od sprowadzenia, więc gdyby była ingerencja to historia nie będzie zaczynać się od kiedyś dawno tam...
    i jak zawsze, jak coś podpada, to interpretacja jak to rozumieć należy do kupującego
    Pozdrawiam

  13. #13
    mark5001
    Gość

    Domyślnie

    " Auto sprowadzone i wystawione na sprzedaż jest w krótkim czasie od sprowadzenia, więc gdyby była ingerencja to historia nie będzie zaczynać się od kiedyś dawno tam..."
    I to jest konkretny Kierunek

    W Volvo s60 jest to niemal nie możliwe bo w momencie wykasowania błędów zostaje także wywalona historia w ECU - w ogóle nie ma co mówić o jakiejkolwiek historii - jedynie jest zapisywana na komputerze na którym zostały wykasowane a te z kolei przy kolejnym wykasowaniu nadpisują poprzednie i zawsze widoczne są tylko ostatnio wykasowane błędy. Chyba że się robi ręcznie kopię pliku .log - beznadzieja :/ Nie wiem jak w tych nowszych...

    " i jak zawsze, jak coś podpada, to interpretacja jak to rozumieć należy do kupującego "
    I tutaj to tylko może się okazać doświadczenie którego absolutnie nie posiadam

  14. #14
    juunasek
    Gość

    Domyślnie

    coś przekombinowane jest i tyle

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •