Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 55

Temat: Ceny na polskich i niemieckich portalach ogłoszeniowych

  1. #1
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Ceny na polskich i niemieckich portalach ogłoszeniowych

    Dyskusja przeniesiona z wątku:
    http://bez-wypadkowe.net/showthread....C5%9Awiebodzin



    Pomyśl, dlaczego cena w Niemczech auta z tym silnikiem (bo wyposażenie słabe, auto raczej poflotowe) zaczynają się od 5000ojro, a przebiegi ponad 200tys.km...
    Myślisz, że handlarz sprzedaje tanio, bo niedługo 6 grudnia... a może, że to francuz i ciężko go sprzedać, stąd taka cena? Pomyśl, za ile to zostało kupione, skoro jeszcze na tym zarabia... albo próbuje oddać po kosztach?

    Rozmawiałem ostatnio z jednym z forumowiczów forum Megane i powiedział mi, że ciężko jest kupić dobre 2.0dCi w MII... a szuka już długo. Poszukaj sobie lepiej zdrowego 1.5dCi, dołóż trochę, bo to cena za rocznik 03/04... i będziesz zadowolony.
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 28-11-14 o 11:03
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  2. #2
    miki25
    Gość

    Domyślnie

    Zgodzę się że dobre 2.0DCI ciężko kupić, zresztą żyjemy w takim kraju że obojętnie jakie auto ciężko kupić w dobrym stanie bo większość handlarzy, kręcone liczniki, picowane na sprzedaż. Ja też nie mówię że to jest igiełka ale czasem można coś kupić taniej i doprowadzić do odpowiedniego stanu samemu i wtedy wiadomo że może to trochę pojeździ. Najgorsze są auta które złożono z kilku innych albo prostowano gdzieś u znajomego w szopie bo mechanika jest zawsze do ogarnięcia i doprowadzenia do odpowiedniego stanu.

  3. #3
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Pewnie nie ty jeden tak myślałeś... już za 15 to była okazja. No, ale zrobisz jak uważasz. Auto wygląda na trochę zmęczone, przebieg nierealny. Brak emblematów na tylnej klapie i krzywo spasowany zderzak z przodu. Tyle widzę na zdjęciach. Jak oglądniesz/kupisz to podziel się wrażeniami.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  4. #4
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    cena w Niemczech auta z tym silnikiem (bo wyposażenie słabe, auto raczej poflotowe) zaczynają się od 5000ojro,
    chyba w salonie Renault z gwarancją

    Auto jak większość w tamtych stronach zapewne z berlińskiego placu, włoskie papiery i tyle w temacie.

  5. #5
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    No tak, unfaller może załatwić pewnie za tyle co w ogłoszeniu... no, ale zapomniałem, że nie sprowadza na zamówienie, zwłaszcza dla userów z tego forum

    Jest nawet jeden rodzynek
    http://suchen.mobile.de/auto-inserat...=EXPORT&noec=1
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 27-11-14 o 15:17
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  6. #6
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    ...

    Po co te szczeniackie teksty? A wystaw sobie nawet za 30 tys, tylko nie pisz ze "zaczynaja sie" od 5000 euro bo to bzdury. Jak nie mam o czymś pojęcia to nie piszę, proste. Świat na mobile.de się nie kończy. Zresztą nawet tam roi się od 2007/2008 za 4000-4500 e wyglądających przyzwoicie przynajmniej na zdjęciach.

    Tajemnicę niskiej ceny tego egzemplarza napisał tomec3.
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 27-02-15 o 10:27

  7. #7
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    @mpDante tomec3 już pięknie zobrazował czemu taka cena, a swoją drogą megane i to jeszcze w klekocie nie jest obecnie żadnym rarytasem. Mam Benzynę z 2004r krajową za 10.000 zł i ZERO zainteresowania oraz 2.0 DCI z 2005/06 cenię 14900 i pies z kulawą.

    Edit:
    Niemieckie serwisy ogłoszeniowe nie są tak do końca wyznacznikiem ceny za jaką kupują handlarze. Wierz mi,że mało który "handlarz" kupuje auta siedząc wlepiony w autoskauta. Normalne zdrowe auta pochodzą zwyczajnie z aukcji lub z rozliczeń z salonów dealerskich (no ale na to trzeba umieć trochę więcej niż wie viel kostet)

  8. #8
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    @unfaller: Szczeniackie? Sam w sporej ilości tematów podajesz przykłady jak to sporo taniej wyrywasz auta, to nie jest szczeniackie? Jaki jest sens tego forum, żeby uświadamiać ludzi o wyższej wartości dobrego auta, jak ty zawsze masz kilka sztuk poniżej ceny rynkowej i jeszcze z doskonałym zarobkiem?

    Ja absolutnie nie porównuję tej sztuki do mojej, bo raz, że auto wrzuciłem do "sprzedania" tylko na forum, a dwa, jestem świadomy, że cena jest wysoka. Poza tym, z założenia korekta przebiegu raczej powinna podnieść cenę, a nie zbić ją do granic niemożliwości... czy się mylę?

    EDIT: Nawet jak ta z tematu była wyrwana za 3000e, to gdzie pozostałe koszty? Oceniamy jedno auto, czy ile warto handlarzowi za ten rocznik zapłacić ?

    @Kris: Już w 2005 był 2.0dCi w Megane?

    EDIT: Wiecie co jest w tym wszystkim najśmieszniejsze, że "wy" handlarze uczycie ludzi, że nie warto dobrze zapłacić za auto... bo dla was nie jest tyle warte.... a z drugiej strony, chcecie, żeby klient położył wam jednak wyższą cenę... Proponuję jeszcze pisać cenę zakupu + marżę, żeby każdy wiedział ile zarabiacie. Jak szczerość, to na całego
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 27-11-14 o 17:36
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  9. #9
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Nie widzę problemu. Potrafię zarobić 4000 zł na aucie kupionym za 1000 euro, potrafię zarobić 500 zł na aucie kupionym za 5000 euro. Mp, to nie ma znaczenia i nie ma co się unosić. Ja nie opowiadam jak tanio wyrywam auta, tylko faktycznie kupuję je na tyle tanio że mogę zaoferować ceny najniższe na rynku za dobre auta, sporo odbierają handlarze, sporo odbierają osoby prywatne dziwiąc się na miejscu że taką dobrą sztukę wystawiłem tak tanio - jak Pan który położył mi w sobotę 27000 zł na ładne całe Mondeo 2007, dzień po jego przyjeżdzie do PL. Gdyby trafiło tu do oceny, byłaby gadka że cofka, że składany z dwóch, że wałek na vacie - bo był na vat-marży. Zarobiłem na nim 3200 zł i od tego przyjdzie mi podatek. Ja chcę sprzedac w max. miesiąc a nie kwitnąć latami. Muszę kupić tanio dobre auto. Z mobile się nie da.


    Osobiscie życzę Ci żebyś sprzedał za 2 razy więcej niż ten *****t ze Swiebodzina. Ale tekst o 5000 euro za niemal 9-letnie Megane był mocno nietrafiony.

    Nie wolno podciągać wszystkiego pod ceny z mobile. Bo z mobile kupują badziewiaki, takie gamonie co nie umieją znaleźć nic innego. Jest ich już coraz mniej. Tylko o to mi chodzi. A tu w każdym temacie mobile i mobile. Nie porównujcie cen dla Niemców z gwarancją nawet na spaloną żarówkę do cen aut kupowanych w pakietach, kupowanych pod stołem od przekupnych pracowników salonów, wreszcie wyciąganych z aukcji dostępnych dla każdego kto ma autohandel i trochę oleju w głowie, do ceny auta z np.uszkodzoną skrzynią czy silnikiem które po wymianie uszkodzonej części w Polsce jest nadal pełnosprawnym dobrym egzemplarzem. Stancie godzinę przy Zgorzelcu czy Świecku, zobaczcie co wjeżdża do kraju, czasy rozpieprzenców wbrew temu co sądzą garniturki z TVN Turbo dawno minęły, w 90 procentach wjeżdżają całe bądź minimalnie uszkodzone auta. Teraz króluje cofka na przebiegu i wałek na vacie. Jeżeli ktoś wystawia takie auto jak w linku, to nie trzeba być detektywem żeby jorgnąć się że ma ze 2 razy więcej na kołach. Zresztą coś mi się wydaje że gość już jest na zero albo w plecy. I dobrze. Szkoda tylko tego kto to kupi.
    Ostatnio edytowane przez unfaller ; 27-11-14 o 17:59

  10. #10
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Ja cię rozumiem, ale takie stawianie sprawy, że nie można patrzeć na ceny w Niemczech, sprawiają, że ludzie szukają najniższych cen, bo im pokazujesz, że te ceny są realne. Gdzie w praktyce nie są. Jeżeli ktoś chce sobie kupić dobre auto dla siebie, to w Niemczech nie znajdzie takiej okazji, jaką znajdziesz ty. Jeżeli te auta są wystawiane nawet ponad 5500e, to chcesz mi powiedzieć, że Niemcy robią to dla jaj?

    Nawet jeżeli przyjmiemy, że cena 4500e jest średnią, to licząc koszty handlarza cena powinna być w okolicach 19000zł, a nie 12000...
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 27-11-14 o 18:09
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  11. #11
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    Już w 2005 był 2.0dCi w Megane?
    Mam polift 2005/06r tak więc już były. Podobnie jak Paski B5FL niby lift w 2001,a w 2000r już się pojawiały
    Cytat Napisał unfaller Zobacz post
    Wczoraj byłem zmuszony zakupić Grand Scenica 1.9dci 2006, pójdzie to za 15 po opłatach?
    W tej kasie bez problemu Scenic zawsze cieszył się powodzeniem

  12. #12
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Nie robią dla jaj, mało tego - znajdują klientów. Tylko ze Megane za 5000 euro zostanie w Niemczech, a upierdliwy nabywca będzie jeżdził do nich z najmniejszą ******łą którą będą musieli mu naprawić/wymienić. Stąd się bierze cena. Nierzadko kupowałem auta wystawiane za horrendalne kwoty na salonach za jakieś 40-50 procent ceny z kartki tylko dlatego ze o gwarancji czy rękojmi mogłem pomarzyć. A skoro ktoś proponował tą gwarancje to było to wyznacznikiem dobrego stanu auta.

    Ja, obydwaj Łukasze, Kris, jesteśmy w stanie bez problemu kupić takie Megane za 3000-3500 na aukcjach dostępnych dla tzw. profesjonalistów. Na najpopularniejszym (dziś kupiłem tam 4 auta) portalu odbiera auta sporo firm z Polski, znani także z tego forum Panowie z AC Zawiercie, p. Knitter i wiele innych firm. Jeden wystawi takiego za 20 tys, inny wystawi za 17, też zarobi. Jak napiszesz że zaczynają się od 5000 e a reszta poniżej to szczury to po prostu nie będziesz miał racji.

    Najważniejsze - a myślisz ze niemiecki autohandel wystawiając Megane za 5000 euro ile za niego zapłacił? Dokładnie tyle co my, bo źródło często-gęsto to samo. Odbierałem auta w centrum aukcyjnym na Zagłębiu Ruhry, przyjechali poodpierdzielani w Bossa i złote zegarki Turasy z Chemnitz. Zabrali e91, średnio ładnego Up'a, Grand Vitarę. Była przerwa to sobie pogadaliśmy, Up miał iść na drugi dzień do stałych odbiorców do Polski za 4800 euro. Sprawdziłem po powrocie do domu za ile poszedł, 2900 plus 260 prowizji portalu.


    Lubię się chwalić przedsiębiorczością, a jak. Masz przykład z tego roku, aukcja z ubezpieczalni dostępna tylko dla niemieckich firm. Wyjąłem w maju C5 2.0 hdi automat 2009 za 4000 euro :
    http://zapodaj.net/83faac9018e4f.jpg.html

    Mogłem go wystawić za 19900 do opłat i zarobic przyzwoicie w kilka godzin. Ciekawe co by bylo na forum gdyby ktos go wrzucił do oceny. Sprzedalem za..., mniejsza z tym. Zaryzykowałem z ceną rynkową. Wyszła w kilka dni pięciocyfrowa marża.
    Ostatnio edytowane przez unfaller ; 27-11-14 o 18:30

  13. #13
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    Proponuję jeszcze pisać cenę zakupu + marżę, żeby każdy wiedział ile zarabiacie. Jak szczerość, to na całego
    W przypadku aut krajowych za każdym razem kupujący widzi za ile kupiłem samochód i wierz mi,ze nie jest to nic przyjemnego dla mnie...

  14. #14
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    288
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Fajnie żeście sobie panowie pogadali. Teraz wychodzi na to, że co najmniej połowa zawartości tego forum to bzdura bo wielokrotnie wprowadzaliście ludzi w błąd. Bo wiele razy, czy to co by nie patrzeć kumaty andrebar (chyba najczęściej) czy inni (mi też się zdarzało) sprowadzali na ziemie ludzi wystawiający auta do oceny waląc linkiem z autoscouta lub mobile z tekstami w stylu " zobacz po ile chodzą, dolicz koszty sprowadzenia, zarobek itd". A tu okazuje się, że przeciętne realne ceny za jakie kupowane są auta to ok. 60-70% tych z portali internetowych. Myślę, że wielu userów, zwłaszcza tych nowych ma teraz niezły mętlik w głowie. Okazuje się, że jednak okazje istnieją i najtańsze auto na otomoto może być dobre, bo wyrywacie je tak tanio dzięki temu macie znajomości i wiecie gdzie i do kogo zagadać (z czego też niejednokrotnie się nabijaliście).

  15. #15
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Nigdy nikogo nie odsyłałem do mobile.de. Długo nie reagowałem na "zobcz po ile chodzą" dopóki nie dotykało mnie to bezpośrednio. Miałem kilka BMW ostatnio z których sporo trafiło do oceny na pewnym forum BMW. Jest tam facet który podobno sprowadza auta i w każdym temacie twierdzi że dobrego e46 nie kupi się poniżej 5000 euro. Caly czas mobile, mobile, to BMW jest gówno warte bo za tyle nie kupisz pół dobrego egzemplarza w DE. Moja opinia o mobile czy autoscout? Tam są w 90 procentach pośrednicy którzy sprzedają drożej niż kupili. Nawet oferty prywatne okazują się właśnością miłych Panów którzy to niby nie handlują autami, ale dwa inne bez tablic stoją pod domem a umowę masz sobie napisać sam. I pawie oczka z lusterka oddać właścicielowi.

    Znajomości czy "zagadywanie" to są urban legends mające podstawy w głębokich latach 90-tych, gdzie handlarze upatrywali sobie 1-2 place, właściciel zawiadamiał ich telefonicznie o nowych dostawach, robił upusty. Po prostu są ogólnodostępne dla każdego posiadacza działalności gospodarczej pt.obrót pojazdami źródła, gdzie kupujesz bez marży pośrednika, za realną wartość odkupu. Mądrze to rozwiązują listy typu Schwacke, tam masz do danego auta zawsze określaną wartość pojazdu skupową i sprzedażową. Różnią się mocno. Chcesz być mocny na rynku, płacisz tą pierwszą. Nie masz szans na to, to płacisz drugą.

    Znajdźcie mi proszę handlarza, który kupuje auta z mobile.de nie wybierając tych najtańszych, przywozi je do Polski i jeszcze szybko sprzedaje z dobrą marżą. To jest nierealnie. Gdyby ktoś płacił za takie Megane jak z linku 25 tys złotych, chętnie płaciłbym rzeczone 5000 euro za każde Megane 2006 z mobile.de. Tylko że mało kto ich teraz szuka, a Ci co już biorą pod uwagę to chcą płacić max. 15 tysięcy "bo po tyle stoją na otomoto". Rynek jest zepsuty autami z cofniętymi przebiegami które zaniżają ceny, więc chcąc się dopasować cenowo z dobrym autem musisz szukać innych źródeł. Kto nie umiał ten wypadł z rynku albo po prostu oszukuje.

    Weźmy tego z linku. Facet kupił za jakieś max. 2500 e auto z przebiegiem ponad 250 tysięcy (zgodzę się że nawet na mobile.de mógł je znaleźć), popisał w ogłoszeniu bzdury (podejrzewam lewą książkę serwisową, a TUV jest tylko w dowodzie rejestracyjnym), zaczał podobno od 15000, skonczy na 10-12 tysięcy, jestem pewien. Gdzie tu miejsce na Megany za 4000-5000 euro? To jest temat rzeka, jak ktoś jest zainteresowany kontynuacją to warto wydzielić nowy temat.

    Nie wyciągajcie złych wniosków. 90 procent aut sprowadzonych to mniejsze lub większe wałki i tego się trzymajmy bo to fakt. Natomiast nie zawsze od razu wskazuje na to korzystna cena.
    Ostatnio edytowane przez unfaller ; 28-11-14 o 10:08

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •