Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 70

Temat: Korespondencja ze sprzedawcą - o co i jak pytać

  1. #1
    tjmi
    Gość

    Domyślnie Korespondencja ze sprzedawcą - o co i jak pytać

    Napisałem do pana mającego Zośką do sprzedaży, i dostałem takie odpowiedzi sami oceńcie.

    19 lis, 16:24

    opel zafira 1,9 cdti 120 KM COSMO sprowadzony, opłacony

    wczoraj, 17:28 Twoja odpowiedź
    Witam
    Chciałbym kupić od pana tą Zafirę, mam dwa pytania:
    1. Auto powinno mieć aktualne badanie techniczne z zapisanym stanem licznika, czy je pan ma. ( proszę o skan na maila )
    2. Kiedy samochód został sprowadzony oraz czy pan sprawdzał grubość powłoki lakieru.
    • Wysłane z telefonu wczoraj, 20:10 gbogdan
    w odpowiedzi na Pańskie pytania nasuwają mi się pytania o co właściwie chodzi bo stan licznika będzie wpisany w przeglądzie po sprzedaży samochodu bo po co robić przegląd samochodu stojącego w komisie? Po drugie co ma znaczyć znajomość grubości lakieru interesuje mine to tyle co śnieg w lecie, mnie interesuje czy samochód jest bezwypadkowy czy nie. Dodatkowa warstwa lakieru to nie ujma samochodu tylko dowód zadbania. Samoxhód jest bezwypadkowy brak śladów cięcia, prostowania, spawania czy wymiany elementów blacharskich. Jest bezwypadkowy! !!. Jeśli jest Pan zainteresowany dobrym samochodem to zapraszam
    • wczoraj, 20:58 Twoja odpowiedź
    Przepraszam badanie techniczne z zapisanym stanem licznika powinny być z Italii są robione co 2 lata. Co do grubości stanu lakieru w 70 procentach tak, ale nie szpachla.
    • wczoraj, 21:09 Twoja odpowiedź
    Zresztą może pan już nie odpisywać, bo po takiej odpowiedzi to żal się robi pana charakteru, to ja mam zapłacić a pan zyskuje. Życzę bardzo długiego sprzedawania samochodów, dziś przed kupnem każdy jedzie do ASO. Sprzedawca powinien być ciut bardziej uprzejmy.
    • Wysłane z telefonu wczoraj, 22:05 gbogdan
    A kupujący bardziej normalny, we włoszech nie wpisuje się przebiegu przy przeglądzie, a z osobami kture zakładają że mam samochód powypadkowy nie chcę mieć nic do czynienia. A co pan myśli że tylko Pan wydaje pieniądze?, ja mam manne z nieba?, zbieram samochody po rowach?, jedź sobie sam zbierać po rowach, albo idź do salonu kupisz szpachlowany nowy i będziesz szczęśliwy jak małe dziecko.
    • wczoraj, 22:54 Twoja odpowiedź
    http://warsztatvw.blogspot.com/2014/...egalnosci.html
    a tak swoją drogę muszę wystawić pana wypowiedzi na forum bezwypadkowe, panie popraw pan swój analfabetyzm, byk popycha byka.
    • wczoraj, 23:55 gbogdan
    no to weź sobie Pan te byki i idź na pastwisko
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 25-11-14 o 11:12

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Z przeglądem - praktycznie nikt nie daje dokumentu z przeglądu z wpisanym przebiegiem (mowa o Włochach)
    Z malowaniem - z Włoch auta z południa często mają parkingowe zarysowania, więc trzeba to dla Polaka pomalować
    Nie dziwie się, że tak Ci odpisał głupie pytanie = głupia odpowiedź. Malowanie auta, a nawet szpachla nie świadczy koniecznie o wypadku!

    Czesław: nie sprowadzam diesli jeśli będę sprowadzał diesla to raczej takiego, którego sam wybiorę i uznam za słuszny, a nie pod zamówienie
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Nie dziwie się, że tak Ci odpisał głupie pytanie = głupia odpowiedź.
    Nie wiedziałem jak to delikatnie napisać
    Pozdrawiam

  4. #4
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    O, a myślałem, że tylko ja odniosłem wrażenie, że zainteresowany się wygłupił, a dodatkowo ciągnął wymianę maili z jakimiś złośliwymi uwagami pod adresem sprzedającego.

  5. #5
    tjmi
    Gość

    Domyślnie

    Czy papier na przebieg oraz zapytanie o grubość powłoki lakierniczej to złośliwość. Nie rozumiem tego każdy kupujący chce kupić jak najlepiej a kto pyta nie błądzi. Jeżeli na fakturę za naprawę to dlaczego nie miałby mieć badań technicznych.
    Za złośliwość uważam wypowiedź „Po drugie co ma znaczyć znajomość grubości lakieru interesuje mine to tyle co śnieg w lecie…”

  6. #6
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    To Ci mówię, że takiego dokumentu włosi nie dają!
    Dwa mnie też nie obchodzi za bardzo grubość lakieru w aucie używanym, a raczej to czy nie jest powypadkowe - składane z 2, naciągane na ramie itd. To, że np. drzwi są przemalowane to pikuś
    Z tym kupieniem jak najlepiej - to raczej chodzi o wyrwanie po jak najniższej cenie, a wtedy np. malowane drzwi bardzo przeszkadzają i jest pretekst do urwania kilku tysięcy
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar noto
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    833
    Podziękowano Thanks Given 
    158
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    ... i jeszcze to straszenie " umieszczę wypowiedzi na bezwypadkowe..., ja *******e. Nie bronie sprzedającego, ale ty tam po auto czy słownik pisałeś? Sprawa nr 2 , jak ktoś pisze a nie dzwoni to dla mnie jest niepoważny. Kompromitujesz się i się chwalisz.

  8. #8
    tjmi
    Gość

    Domyślnie

    A właśnie dlatego nie dzwonię bo kilka razy miałem natrętne telefony, za taką cenę, dogadamy się, moje auto jest super. Nie uważam żebym się chwalił lub kompromitował ale takie wypowiedzi mogą wkurzyć.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Śmieszne to wszystko Dla mnie temat do kosza
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  10. #10
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Panowie ale o co chodzi przecież to zaczyna być klasyka poszukiwań samochodu przez internet, szczególnie przez takich co wydaje im się że są świadomi ryzyka zakupów i z góry zakładają że to i tak napewno złom zatem:
    - po co inwestować w połączenie telefoniczne, zapytanie przez formularz wychodzi taniej
    - grubość lakieru to podstawa, cokolwiek lakierowane to napewno bity, składany z dwóch itp.. Sprzedający ma przecież obowiązek podać od ręki z pamięci grubość lakieru, najlepiej w 5 punktach na każdym elemencie na tych plastikowych oczywiście też
    - potwierdzenie przebiegu książka serwisowa nie wystarczy, bo książki się przecież kupuje czyste i pieczątki wycięte z kartofla przystawia , Muszą być rachunki za wymianę wszystkiego z żarówkami włącznie ale tylko z ASO no i najlepiej coś z organu urzędowego z wpisanym przebiegiem

    Generalnie po piątym takim zapytaniu człowiekowi się odechciewa odpisywania

  11. #11
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    - potwierdzenie przebiegu książka serwisowa nie wystarczy, bo książki się przecież kupuje czyste i pieczątki wycięte z kartofla przystawia , Muszą być rachunki za wymianę wszystkiego z żarówkami włącznie ale tylko z ASO no i najlepiej coś z organu urzędowego z wpisanym przebiegiem
    Eee tam, mam historie serwisowania z ASO Audi + książkę tradycyjna (papierowa) + wszystkie TUVy a i tak mi ktoś w sobotę powiedział, ze nie takie rzeczy można na ebayu kupić i czy na pewno jestem pewny przebiegu, bo on ma wątpliwości...

  12. #12
    tjmi
    Gość

    Domyślnie

    Czy ktoś pisał o książce serwisowej, sam sprzedawca wystawił foto z napraw. „Co do grubości stanu lakieru w 70 procentach tak, ale nie szpachla.”, tak napisałem. Samochód może być malowany ale gruba warstwa szpachli odpada przy zakupie . W dzisiejszych czasach lepiej wymienić element nawet na używany niż spawać czy kłaść grubą warstwę szpachli. W potwierdzeniu przebiegu nie widzę kompromitacji, każdy o zdrowych zmysłach chce mieć potwierdzony.

  13. #13
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Niewielkie zarysowanie gwoździem i już masz w tym miejscu szpachle w ok. 500-600um po zrobieniu na gotowo (z lakierem i szpachlą).
    Wymieniać element, bo była rysa? Dla mnie bez sensu
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  14. #14
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Panowie - ale spokój mi tu.
    W główkach się Wam poprzewracało czy jak?

    Logiczne i wiadome jest że każdy szuka info i pyta.
    Czesiek - jak kupowałeś auto to nie pytałeś co było bite?
    I czy przebieg aby prawdziwy?
    No ja Was proszę.

    Samo pytanie tjmi było bardzo dobre i poprawne.
    To, że handlarz trochę przyburaczył to inna sprawa.
    Widocznie ma dość trudnych pytań i odpowiedzi na trudne pytania.

    Logiczne, że lakierowanie nie przeszkadza i nie czyni z auta powypadkowego szrotu.
    Ale do cholery - to już zapytać się nie mogę, bo jaśnie "wielmorzny" Pan handlarz nie odpowie ?!?

  15. #15
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    "1. Auto powinno mieć aktualne badanie techniczne z zapisanym stanem licznika, czy je pan ma. ( proszę o skan na maila )"
    ale mało kto pyta w ten sposób Kris, ale i tak to nieważne ,przebieg to raczej nie u sprzedawcy do sprawdzania... no chyba że ma papiery jakieś np. z serwisów ..
    Pozdrawiam

Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •