Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 26 z 26

Temat: Audi A4 Sedan 2.0 TDI 2011 - Lódz

  1. #16
    voytec9
    Gość

    Domyślnie

    byłem, widziałem.
    Auto ładne na obrazku, i tak : cała maska przednia :200um, przedni lewy zderzak 180um, przedni prawy wniecenie na zgięciu, pokrywa silnika : jeden bolec plastikowy całokowice wyrwany,
    opony z 2007 roku jedna z 2008 (rok produkcji auta 2011), odprysk na najbardziej wystającej czesci zderzaka.
    Historia serwisowa mówi : 2 wymiana skrzyni biegów(pierwsza wymiana juz przy 15tys.), wymieniony 2-mas, wymienione pompa paliwa, 3 prace-blacharsko-lakiernicze.

    Przy jezdzie próbnej, słychac było dziwne klekotanie z silnika, juz nie wnikałem co.

    Potwierdza to ze auto mimo niskiego przebpiegu było użytkowane przez wiele osób, i było fatycznie testowane do granic swych możliwości lub nawe po za.
    2-mas i 2 x wymiana sprzegła, ewidentnie ostra jazda albo/i kobieta w szpilkach.

    Co myślicie?

  2. #17
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Jak ja to mawiam - coś za coś - te wartości lakieru podane przez Ciebie to tak naprawdę pryszczyk co sie miało posypać to już wymienili szkoda ,ze przy okazji ktos zajumał koła lub same opony .
    Sam musisz wybrać za i przeciw tu na plus masz wiarygodne źródło i historię ale rozumiem ,że gdybys o niej nie wiedział Łatwiej by Ci było przy wyborze ( czego oczy nie widzą sercu nie żal )
    Nie ma co wierzyć że inne oferty to grzeczne panienki z dobrych domów .

    Zdaje się ,że zmieniono polityke sprzedaży i cena auta poszybowała lekko w górę ;
    http://otomoto.pl/audi-a4-b8-2-0-tdi...C34559986.html
    Ostatnio edytowane przez Andrebar ; 01-11-14 o 06:55
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  3. #18
    Starszy użytkownik Avatar moto-rzeczoznawcy
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Łódź i województwo
    Postów
    491
    Podziękowano Thanks Given 
    18
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Plusem w kontekście innych transakcji może okazać się fakt iż kupujesz samochód od firmy. Iluzorycznie (ale jednak) obejmuje Cię dwuletni okres ochronny (nie mający nic wspólnego z gw. Audi). Ma to o tyle istotne znaczenie w przypadku ,gdyby okazało się że którykolwiek z elementów przeniesienia napędu po raz kolejny odmówił "współpracy". Biorąc wtedy pod uwagę niewielki odstęp czasu ( i przebieg ) od nabycia można spokojnie dochodzić swoich racji u sprzedającego.
    Teoretycznie zawsze mamy taką możliwość. Inne realia są jednak w przypadku samochodu kilkunastoletniego (z nieudokumentowanym przebiegiem) ,a inne w takim jak ten.


    [B]Oceny techniczne pojazdów

    Małe odszkodowanie ,złe wyliczenia ...? -> Bezpłatne analizy i konsultacje dla szkód komunikacyjnych

  4. #19
    A4_Dominik_WAW
    Gość

    Domyślnie

    A pytałeś czy do auta jest gwarancja na 5 lat ? zapewne nie.
    Jakby ta A4 było po lifcie kosztowałaby w okolicach 90-100tys. także ta cena nie jest najgorsza chyba że naprawdę to auto technicznie jest ...

  5. #20
    voytec9
    Gość

    Domyślnie

    ta pytałem, oczywiście nie ma, powiedzieli cos o pakietach złoty/srebrny..... itp.
    ja nie lumam jak do 50tys km przebiegu mozna wymienic :
    2x sprzegło
    1x 2mas
    1x półoskę napędową
    3x łożyska kół przednich lewo lub prawo stronnych

    Pytanie : jak trzeba jezdzic zupełnie nowym autem zeby tak jest zarypać te elementy? Ostro? bo chyba az tak wadliwe same z siebie nie są?

  6. #21
    Banano78
    Gość

    Domyślnie

    Pytanie czy te naprawy były rzeczywiście wykonane czy tylko samochód słuzył do rozliczeń napraw na gwarancji? Coś sie psuje w aucie po gwarancji a wymienia się na konto auta, które jeszcze takową ma (i na koszt importera). "System" dostepny dla wąskiego grona. Oczywiscie obecnie system jest bardziej szczelny, zwrot części, ich datowanie etc. ale kiedyś było łatwiej.

  7. #22
    A4_Dominik_WAW
    Gość

    Domyślnie

    Nie są to wadliwe auta, zwłaszcza pod względem dwumasu i sprzęgła ale ...
    widać że ktoś dbał jak o swoje

  8. #23
    voytec9
    Gość

    Domyślnie

    na moja sugestie przeprowadzenie przegladu przed zakupem, Pan sprytnie unikał odpowiedzi, przycisniety wypalił, ale po co, wszystko jest ok.
    ja wiem ze to jest używka, stłuczka, 2mas, normalka, a bez wad to tylko w salonie, ale chciałbym wiedziec czy nie kupuje bomby, handlowcom z definicji nie wierzę i nie słu**** wogole.
    Nic, postrasze przegladem przez zakupem u innego sewisu, zobaczymy jak gosc nie pęknie, to znaczy ze jest ok.

  9. #24
    Starszy użytkownik Avatar moto-rzeczoznawcy
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Łódź i województwo
    Postów
    491
    Podziękowano Thanks Given 
    18
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Rozliczanie napraw gwarancyjnych jest bardzo dobrze "uszczelnione" u większości producentów. Robienie "podmianek" , to prosta droga do zmiany (zmniejszenia) w marżach ,a docelowo nawet wykluczenia z sieci dealerskiej. To się dealerom nie opłaca. Części faktycznie na pewno zostały wymienione i docelowo złomowane. Należy raczej spekulować ,że samochód miał być zakupiony przez osobę uprzywilejowaną i stąd taka dbałość o stan techniczny.


    [B]Oceny techniczne pojazdów

    Małe odszkodowanie ,złe wyliczenia ...? -> Bezpłatne analizy i konsultacje dla szkód komunikacyjnych

  10. #25
    Banano78
    Gość

    Domyślnie

    Zgadzam się, że obecnie system gwarancyjny jest szczelny i konsekwencje w razie machlojek są bardzo bolesne, jednak 2-3 lata wstecz były pewne "luki" i co się z tym wiązało możliwości. Obecnie obowiązuje m.in zwrot wymienionych części do importera a takie elementy jak tarcze sprzęgła i koła DM są dodatkowo datowane przez producenta.

  11. #26
    voytec9
    Gość

    Domyślnie

    może był też taki stan, że autko było zdrowo katowane przez pracowników, bo przecież służbowe i ludzi, którym użyczano auto, bo przecież naprawy były darmowe.
    Wtedy też potwierdzałoby tyle napraw.
    Nic tylko przegląd przed zakupem i to najlepiej nie u nich i bedzie po sprawie, albo lewo albo w prawo

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •