Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Silniki i doposażenie

  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie Silniki i doposażenie

    Zależy mi na trwałości i nie dużych kosztach eksploatacji. Mianowicie rozważam kolejny samochód, Skoda Fabia I ponownie ; ) z tym, że ojciec namieszał mi w głowie i nie wiem czy szukać 1.9 TDI 102 KM, 1.9 TDI 131 KM czy jednak postawić na niezawodnego pożeracza kilometrów 1.9 SDI 64 KM. Nie wiem czy te 1.4 TDI byłoby dobrym wyborem, zupełnie nie znam tych silników a opinie są naprawdę skrajne, szczególnie od użytkowników dlatego liczę na waszą wiedzę i doświadczenie.
    Teraz powiem tak, wiem jak się porusza te 64 KM po drodze, zupełnie nie przeszkadza mi mała moc i niewielkie osiągi więc nie piszcie, ze to toczydło bo to rozumiem.
    Tutaj problem polega na tym, że ciężko znaleźć zadbane SDI z dobrym wyposażeniem bo niestety ale były to woły robocze, TDI jest o wiele łatwiej.
    Budżet mam spory, ok. 20 tys. zł a patrząc na ceny nawet tych z rocznika 2005-2008 można złapać dobry egzemplarz z przebiegiem poniżej 200 tys. km za ok. 16 plus opłaty. Z tym, że ciężko też znaleźć taki który by mi w pełni odpowiadał, tzn. 4xelektryczne szyby, elektryczne lusterka, klimatyzacja, skórzana kierownica, klamki i lusterka w kolorze i relingi. I dlatego nie chcę kupić czegoś żeby zamknąć budżet w 19 czy 20 tys. zł ponieważ wiem, że chciałbym np. zmienić tapicerkę gdyby nie była to ta której szukam czy np. dołożyć elektryczne lusterka czy pomalować ( wymienić ) klamki.
    I teraz chciałbym prosić o radę co do silników, wasze opinie, zdania oraz chciałbym byście się wypowiedzi czy drogie będą koszty doposażenia tego modelu w różne ******ły. I czy w ogóle da się znaleźć taki egzemplarz.
    I kolejne pytanie, czy da się w ogóle dołożyć relingi do Fabii, oczywiście w wersji kombi? Czy problematyczna jest wymiana tapicerki w bagażniku z tej z zagłębieniami na tą ze schowkami? Może nie trzeba wymieniać całej tapicerki w wystarczy dołożyć te 'drzwiczki'?


    Oczywiście, że wiem iż mam wymagania jakbym chciał kupić samochód w salonie dlatego idę na ustępstwa a czas mnie nie goni, powoli dałbym radę dołożyć to czego by mi brakowało : )
    Skłaniam się ku silnikowi SDI, po raz kolejny, jednak może błędnie...

    Z góry dzięki za opinie, wiem że się rozpisałem i mam kosmiczne wymagania jednak liczę na to, że się uda stworzyć wymarzone vozidlo... ; D

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Przejedz sie i posluchaj jakiegos 1.4tdi jak dla mnie porazka, zdecydowanie kazdy z pozostalych

  3. #3
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    1.9SDI 64KM w poszukiwanym przez Ciebie roczniku min. 2005 > już praktycznie zanikały , stąd ich mały wybór .
    W DE chyba 3y szt. 2005r .....młodszych nie widzę z tym motorem i stąd pewnie trudność w ich znalezieniu .

    Tak więc nie wiem czy mentalnie jesteś przygotowany aby zejśc z rocznika np; na od 2003 tylko dlatego aby mieć ten silnik .
    A wątpię abyś chciał wydać tyle kasy za jeden z ostatnich wypustów Fabiszona w SDI ;

    http://suchen.mobile.de/auto/skoda-f...rray=44&minPow
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    A te 1.9 TDI 102 i 131 KM, podobne konstrukcje czy wręcz takie same z innym softem? 131 KM na taką masę samochodu pewnie będzie latać a spalanie pewnie podobne.
    Nie pozostaje mi nic innego jak szukać TDI z cichą nadzieją, że może się trafi SDI. Trafiłem w Niemczech fajny egzemplarz Fabii, dla mnie idealna ale jak się potem okazało jej stan techniczny i 'bezwypadkowość' pozostawiały wiele do życzenia, oczywiście mimo zapewnień, że z rąk prywatnych okazało się, że turecki handlarz, cóż...
    Rozumiem też, że oba silniki 1.9 TDI mają sprzęgło dwumasowe?

    Pewnie się dziwicie, że z dość sporym budżetem szukam samochodu dla Pana z kapeluszem, starego konstrukcyjnie ale taki już jestem... ; )

  5. #5
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    To weź jeszcze pod uwagę golfa IV 1.9tdi 90 lub 110 , ujedzam takiego od czasu do czasu (90) seryjnie mial 99, po wywaleniu kata 106 i po programie około 126, założony jednomas valeo , przebieg 300 tys o ile nie więcej , chodzi jak pszczólka

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Brałem pod uwagę i Golf'a IV i Cordobę Vario, Seat'a odpuściłem. VW siedzi mi w głowie ale nie wiem dlaczego nie przekonuje mnie, to chyba taki gust... ; P

  7. #7
    vlad
    Gość

    Domyślnie

    Zanim już ostatecznie zdecydujesz się na SDI przejedź się tym choć parę kilometrów. Mnie taka przejażdżka wyleczyła z SDI na dobre.

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Zależy kto do czego potrzebuje i czego oczekuje

    Jako wół roboczy do miasta i jego okolic bez aspiracji aby wszędzie być pierwszym na światłach czy spod świateł i zmieniać pasy ruchu jak w F- 1 bardziej ceniąc długowieczność i bezproblemową eksploatację to owe SDI leczy leszczy stawiających na dynamikę i Moc

    Nie każdy jest demonem osiągów czy chęci posiadania ..... czasami ludzie potrzebują po prostu niezawodnego auta do tłuczenia po jak najniższych kosztach eksploatacji .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Napisałem powyżej, że jeździłem, jeżdżę i ten silnik mi pasuje.

  10. #10
    Banano78
    Gość

    :)

    TDI 101KM były dostępne w cywilnych wersjach, 130KM tylko w RSie, SDI chyba tylko do liftu w 2005 potem zastąpiły je 1,4. Podaż Fabii I z jakimkolwiek 1,9 jest niewielka (jesli mowa o samochodach salon RP) bo ich ceny były mocno niekonkurencyjne. Fabia I z 2008 to tylko sedan i to z początku roku, inne wersje koniec prod 2007. W tym budżecie to możesz swobodnie poruszać się po Fabii I ale wybrane przez Ciebie wyposażenie (pełna elektryka itp) skazuje cię raczej na werje z importu. Silnik 101 i 130 KM to nie tylko soft, poza tym, że mają inne oznaczenia to znacznie różnią się osprzętem (nie pamiętam czy w RSie jest 6b ale nawet jak nie to skrzynie są różne, w 130 jest koło DM w 101 chyba lite ale nie dam ręki uciąć). Tak dla ciekawości znajomemu znalazłem od swojego klienta Fabię II Combi 1,9 TDI 105KM w fajnie doposazonym Style'u za 22kpln (2009, 115kkm, bezwypadek serwis ASO, 1 wł). Wczesniej też miał zakupioną od moich klientów Fabię I 1,9
    Relingi można dołożyć, jest oczywiście ingerencja w nadwozie, w ASO mieli specjalne szablony do otworów (czy dalej mają?) Boczki też niektórzy tylko nacinali miejsca na "zawiasy" i "zamek" ale nie zawsze dawało zamierzony skutek. Ogólnie wszystko da się zrobić tylko czy jest sens rzeźbić? Możesz poszukać "wszystkomających" wersji specjalnych np 100 Edition, czy fajnej Tour dr France.
    Co można powiedzieć o SDI, może jeździ wolno ale długo.
    1,4 TDI też nie ma co demonizować aczkolwiek komfort akustyczny w porównaniu z 1,9 gorszy. Zresztą w porównaniu z czymkolwiek. Wiem bo też takie coś stoi w rodzinnym parku maszyn
    Ostatnio edytowane przez Banano78 ; 27-10-14 o 21:12

  11. #11
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Fabia II nie wchodzi w grę, może i bym znalazł budżet trochę większy ale muszę też mieć pakiet startowy w co wliczam też nowe opony itp. więc pieniądze nie będą małe dlatego budżet to tylko ok. 20. Poza tym mniej mi się podoba stylistyka, konserwa ze mnie, wiem... ; D
    Te silniki SDI mi cały czas w głowie siedzą ale naprawdę ciężko znaleźć egzemplarz w dobrym stanie. A też przejechać 600 km żeby się rozczarować to i budżet zacznie się topić.
    Ogólnie czas mnie nie goni, szukam spokojnie, szukałem w Polsce, tragedia. W Niemczech lepiej jednak większość to TDI.
    Martwi mnie trochę korozja, często występuje koło klamek, uszczelek, na rantach to już normalka jak wszędzie. Przecież Fabie I miały ocynk...

    I jeszcze pytanie odnośnie wyposażenia wnętrza, na razie jak widziałem Fabie to miały uchwyt na kubek koło radia, każdy egzemplarz to miał czy to wyposażenie dodatkowe jak schowki pod siedzeniem?

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •