Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 61

Temat: Opony zimowe

  1. #31
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Oczywiście, wszędzie teorie spiskowe... a Continental sponsoruje niemal wszystkie testy opon na świecie, bo przecież zawsze wygrywa
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  2. #32
    cukier
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    Bez sensu zakładać 15" koła, Andrzejowi chodziło o zejście z rozmiarem 205 na 195... tylko to zupełnie nieopłacalne, bo są to już nietypowe rozmiary i opony są znacznie droższe i wybór jest mniejszy, to już nie ta epoka panowie, teraz często nie da się zejść z felgą na 15".

    Panowie, ale bądźmy poważni, co to za argumenty za tym co polecacie? Jak jakość nie ma znaczenia, to trzeba brać najtańsze gumy... tylko gdzie tu logika, skoro Dębica, Sava i Barum kosztują 30-40zł/szt taniej od bardzo dobrze ocenionego w testach Uniroyala (lepiej od Goodyear, Dunlop, Pirelli)?
    Nokiany są mocno przeciętne i droższe... Dębica, Sava i Barum, to budżetówki, natomiast Uniroyal to klasa średnia, taka sama jak Nokian.

    Dajcie mi jakiś sensowny argument, żeby oszczędzić te 160zł na bezpieczeństwie i komforcie zimą?

    EDIT:
    Tu są nowe testy dla 15"... Uniroyal również wysoko, ale Bridgestone niezmiennie w czołówce, więc może warto zaszaleć i dać te 300zł/szt za Bridgestone Blizzak LM-32 ?
    http://www.adac.de/infotestrat/tests...cePageId=31821
    Dante Nokiany są zaliczane do klasy premium :P zobacz chociazby na oponeo

    EDIT:
    ps. tu macie do ściagniecia pdf z tego testu opon jakby ktos miał ochote a nie miał dostepu do prasy ;p miałem chwile więc ze skanowalem

    http://hostuje.net/file.php?id=8401d...971eb713b67036


    połączcie ktoś te posty bo mi 15 minut uciekło dzieki
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 23-10-14 o 14:07

  3. #33
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    To, że sklep sobie klasyfikuje Nokiana jako premium, to nie wystarczy... tak samo nie wystarczy, żeby Skoda Superb była autem premium

    Marką premium w gumach są Continental, GoodYear, Pirelli, Michelin, Bridgestone... i chyba tyle
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  4. #34
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jeździłem na różnych oponach i potwierdzam to samo co mówi mój wulkanizator (bardzo duży przemiał opon, szkolenia itd). czołówka opon:
    1. Dunlop (trochę głośne)
    2. Continental (drogie, szybko się ścierają
    3. Micheline (jak Conti)
    4. Nokian (bardzo dobre zimówki, letnie na deszcz)
    5. Vredestein -bardzo dobre na zimę

    To jest półka wyższa. Radził unikać Pirelli (na deszczu lubią ślizgać plus głośne jak zejdą poniżej połowy bieżnika).

    Później ze średniej półki:
    Uniroyal, Kleber

    Poniżej mówił, że nie ma sensu się zastanawiać, bo wszystko takie same

    Nokian robi bardzo dobre opony na trudne zimy. Sporo ich się sprzedaje na rynku Skandynawskim i Rosyjskim.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #35
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Opiniami gumiarzy bym się nie sugerował, zwłaszcza tych, którzy mają duży przemiał... Wnioski są takie, że polecają te opony, na których mają większe marże lub podpisane umowy. Poza tym, co roku wychodzą nowe opony, są nowe technologie, więc to co było "dobre" rok temu, teraz już będzie tylko przeciętne. Testy robi się w odniesieniu do najlepszej opony, w porównaniu z resztą testowaną, a nie z tym co było rok czy dwa temu. Nikt nie mówi, że Nokian robi kiepskie opony, mówię tylko, że w tej cenie można kupić lepszą.

    Zapytaj swojego wulkanizatora, dlaczego topowe opony mają wyższe opory toczenia niż tańsze opony, nawet klasy średniej? Mają się mniej zużywać, co też przekłada się na kompromis w doborze mieszanki...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  6. #36
    tj77
    Gość

    Domyślnie

    Warto tu jednak podkreślić, że opony zimowe na rynek skandynawski czy rosyjski to przeważnie zupełnie inne modele niż na rynek europejski (soft compound i kolcowane) .

  7. #37
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Wracając do rozmiarów na BMW 530d z 2000r mam letnie Fulda Exelero 235/45/17 ......a przyjechałem na Alu 15" zimówkach Fulda-205/65/15 i na bank jak będę którąś z BMW używał zimą to je założę ..... dla mnie bezpieczeństwo i komfort przemieszczania jest ważniejszy od wyglądu zewnętrznego auta.

    Praw fizyki nie da się oszukać w przypadkach ekstremalnych ! .... ale w połączeniu z doświadczeniem i umiarem można zapewnić sobie komfort zimowego podróżowania bez sprawdzania na "żywca" co "potrafią" ich opony .
    W większości przypadków to jeden uj ....im większą Ci prędkość proponują zimą na takich oponach tym bliżej im do producenta aut

    Ja ZAWSZE na ZIMĘ zakładam do używanego auta takie opony/koła na których w każdej chwili mogę spokojnie wyjechać bez obaw do Niemiec.

    A jazda zimą rządzi się swoimi prawami .... jakiś byś opon nie miał na feldze

    ot wsjo
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  8. #38
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Skąd
    łódzkie
    Postów
    140
    Podziękowano Thanks Given 
    8
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Continental- zwycięzca
    Nokian-polecana
    Uniroyal- polecana.
    Niby to ich własny test, ale na ilustracjach, oprócz nowej Octavii na naszych blaszkach, reszta jest na niemieckich. To "Auto Świat" i ADAC byli sprawcami tego zamieszania z podstawionym ogumieniem- dany producent dostarczał odpowiednio przygotowane pod test ogumienie Jak coś, to mogę poszukać jakiegoś testu zimówek w tych czasopismach, posiadam sporą kolekcję tych motoryzacyjnych tabloidów

  9. #39
    Maciek417
    Gość

    Domyślnie

    Dokonałem wyboru i są to opony Uniroyal MSPLUS 77 91H. Dziękuję Wszystkim za opinie i cenne wskazówki. W sobotę jadę kupić i założyć. Pozdrawiam.

  10. #40
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Skąd
    łódzkie
    Postów
    140
    Podziękowano Thanks Given 
    8
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Z tego co piszą, to spisuje się dobrze w różnych warunkach, do tego b.dobry stosunek jakość/cena

  11. #41
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    288
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    Oczywiście, wszędzie teorie spiskowe....
    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    Wnioski są takie, że polecają te opony, na których mają większe marże lub podpisane umowy
    Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać

  12. #42
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Co do tego to nie mogę się zgodzić bo ja nie kupuję u tego wulkanizatora opon tylko bezpośrednio w hurcie
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  13. #43
    Starszy użytkownik Avatar Bull_Byk
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Bytom
    Postów
    478
    Podziękowano Thanks Given 
    148
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek417 Zobacz post
    Dokonałem wyboru i są to opony Uniroyal MSPLUS 77 91H. Dziękuję Wszystkim za opinie i cenne wskazówki. W sobotę jadę kupić i założyć. Pozdrawiam.
    Kupilem na zime dokladnie te same, zobaczymy jak sie beda sprawowaly

  14. #44
    Banowany
    Zarejestrowany
    paź 2014
    Postów
    75
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Co do tego to nie mogę się zgodzić bo ja nie kupuję u tego wulkanizatora opon tylko bezpośrednio w hurcie
    U wulkanizatora nie warto kupować opon z praktycznego punktu widzenia - jest to kolejny pośrednik który chce zarobić. Też staram się kupować hurcie jeżeli jest tylko taka możliwość. Akurat w przypadku opon dobre ceny mają w Motointegrator - i być może udałoby się gdzieś jeszcze taniej znaleźć, ale kupując konkretnie u nich łapie się człowiek od razu na dostawę za free, a w przypadku niektórych modeli opon na montaż po kosztach.

  15. #45
    Maciek417
    Gość

    Domyślnie

    To czy warto u wulkanizatora kupić czy nie, to przede wszystkim trzeba zapoznać się z cenami opon w innych miejscach i przekalkulować co się bardziej opłaca. W moim przypadku najkorzystniej było pojechać do wulkanizatora. Kupiłem opony Uniroyal MSPLUS 77 91H w cenie 275 zł/szt. z produkcją (4014), montaż 10 zł za komplet, dojazd ze Szczecina do Stargardu oraz powrót. Łącznie wyszło za opony z montażem 1110 zł + 30 zł paliwo, w całym rozrachunku wyszło 285 zł/szt.
    Obecnie przejechałem na oponkach +/- 2500 km. Nie miałem możliwości wykorzystać ich do tej pory na śniegu, czy błocie pośniegowym, więc z oceną się jeszcze wstrzymam .

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •