Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Temat: Hatchback / Tanie w utrzymaniu, nie starsze od 2000r. Max 8500zł. Trasa > 50%

  1. #1
    maks0012
    Gość

    Domyślnie Hatchback / Tanie w utrzymaniu, nie starsze od 2000r. Max 8500zł. Trasa > 50%

    Jakie auto kupić 5-10k

    Rodzaj
    Hatchback
    Preferowana marka
    Opel, ale nie skupiam sie tylko na nim
    Budżet na zakup auta:
    8500 (w tym zimowki, chyba ze pojazd juz je posiada + ewentualne drobne naprawy czy wymiana oleju)
    Preferowany rok produkcji:
    2000
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    do 1.6 max
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    21000
    Segment/typ/wielkość auta:
    Hatchback, Sedan
    Charakter użytkowania :
    trasa, 80km dziennie
    Ilość pasażerów, bagażu:
    5
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    Krajowy
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Zależy mi na oszczędnym samochodzie. Mam na oku Opel Astre II z 2000r, ale trudno jest mi trafić na dobrą aukcje, często trafiam na samochody z niemieckimi blachami a to troche mnie to wkurza (śląsk), ceny w dodatku są zbyt zaporowe.Z samochodu bede korzystal, jezdząc nim do pracy kilka razy w tygodniu po 80km na autostradzie często z 4 pasazerami, dlatego chcialbym aby mial troche mocy, bo chyba kupowanie Opla Corsy C z silnikiem 1.0 i chyba 65KM nie ma sensu. Chcialbym aby spalanie nie przekroczylo tych 6,7l/100km. Diesel calkowicie odpada, nawet te stare. Samochod nie powinien byc ani duzy ani maly, tak aby bylo z tylu w miare komforotowo siedziec w trojke (chociaż nie jest to obowiązkowe).

    Szukam glownie z okolic mojego msc. zam. (Rybnik + Wodzislaw Śl. + Zory, ew. Gliwice)

  2. #2
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Pod wymagania Opel jak w łeb strzelił, popatrz też może za Fiatem Marea - pojemne auto, proste benzyny. W tych okolicach warto zwrócić się do Kris75 przy wstępnej selekcji ofert.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  3. #3
    ZawieR
    Gość

    Domyślnie

    Robiąc 80km dziennie można by pomyśleć o samochodzie na LPG. Astra II to świetny wybór, miałem kiedyś taką 1,6 16v - fajnie jeździła i mało paliła ale przy tym silniku trzeba kontrolować stan oleju bo systematycznie go ubywa. Jeżeli zszedłbyś z wymagań dotyczących rocznika to polecam Skodę Octavia 1,6 z LPG. Ewentualnie Renault Megane 1 po liftingu 1,4 16v lub 1,6 16v - mało palą i są komfortowe

  4. #4
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    A Citroen Xantia z końca produkcji? Tylko że tam silniki trochę większe. Oprócz Fiata Marea jeszcze Bravę można rozważyć.

  5. #5
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    W zasadzie wiekszość aut w dobrym stanie technicznym kolego
    Można brać jeszcze Golfa IV pod uwagę, Astrę jak najbardziej, Toyotę Corollę, coś z francuza - Peugeota 307.

  6. #6
    ZawieR
    Gość

    Domyślnie

    budżet 8500zł (w tym zimowki, chyba ze pojazd juz je posiada + ewentualne drobne naprawy czy wymiana oleju)
    Zostaje maximum 7-7,5k na auto... Ciężko będzie za to kupić Golfa IV lub 307 w dobrym stanie...

  7. #7
    maks0012
    Gość

    Domyślnie

    Okey, kilka dni minelo, wiec pojawilo sie kilka aukcji na oku:
    - Seat Ibiza z 2001r, 1,4MPI 60KM, rzekomo 1 właściciel. Jedynie co mi przeszkadza do bardzo mały przebieg, ktory wynosi 92 000km. Kontaktowalem sie telefonicznie ze sprzedawcą, który stwierdzil wprost, że samochod wykorzystywany byl sporadycznie (cytuje "glownie do kościoła"). Cena to 7000zł do negocjacji.
    - Seat Ibiza z 2001r, 1,4 16V 75KM. Podobnie jak z poprzednim, przebieg troszke niski jak na rok produkcji, bo tylko 105KM. Cena to 6 500zł do negocjacji.
    no i ostatnio trafił mi się
    - Fiat Albea 1,2. 80KM. Kupiony w Polskim salonie, 1 wlasciciel, caly czas serwisowany w A.S.O. FIAT, sprzedawca twierdzi że stan techniczny jest perfekcyjny.
    Cena to 6 900zł do negocjacji.

    No i teraz sie zastanawiam. Planuje najpierw sprawdzić 2 pierwsze, bo znalazlem je pierwsze. Jeśli chodzi o ekonomiczność, wydają się być do siebie zbliżone przeglądając specyfikacje na autocentrum. Ktory z nich bedzie sobie najlepiej radzil na autostradzie, ktory bedzie tani w utrzymaniu?

    P.S - Moj wiek to 20 lat, rozumiem ze przypada na mnie zwyżka za wiek jeśli chodzi o OC? Nawet jesli mam zniżke za wcześniejsze użytkowanie samochodu Punto przez 1,5 roku, która przypadła mi od brata który był współwłaścicielem?

  8. #8
    dziabonq
    Gość

    Domyślnie

    MPI mozesz odposcic

    a reszta, bez gazu czy nienapisales ?

  9. #9
    cukier
    Gość

    Domyślnie

    jest 10% znizki za każdy bezszkodowy rok posiadania oc jesli byłes wspołwłascicielem.i jakiś procent zwyżki za wiek ale to juz zalezy od TU al napewno nie beda to małe koszty. najlepiej jakbys kupił samochód razem z współwłascicielem który ma 60 % zniżki. wtedy miałbys najtaniej
    tak samo zwyżka za wiek jest do 25 roku życia

  10. #10
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Chcesz tanio? Nubira/Lanos...w budżecie się zmieścisz jeszcze zostanie

  11. #11
    maks0012
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziabonq Zobacz post
    MPI mozesz odposcic

    a reszta, bez gazu czy nienapisales ?
    Wlasnie, czemu nie MPI? Sprawdzalem specyfikacje tego pierwszego i troche slabo wypada pod wzgledem mobilnosci (max 150km/h, 16 sekund do setki, ten srebrny wypada o wiele lepiej). Wszystkie bez gazu.

    Znajomy ma ten sam samochod i go zachwala (nie wiem czy z MPI czy bez), mimo ze troche do naprawy mial jak to zwykle bywa w uzywanych samochodach.

    Szukam samochodu tylko w okolicy, do +15km od mojego msc zamieszkania.

    Chcesz tanio? Nubira/Lanos...w budżecie się zmieścisz jeszcze zostanie
    Nie znalazlem niczego takiego w okolicy, wiec odpada. Zalezalo mi tylko na odpowiedzi ktory samochod z tej 3ki jest najlepszy, bo raczej fatalne to one nie są.

  12. #12
    cukier
    Gość

    Domyślnie

    nikt Ci nie powie który jest najlepszy, bo nikt ich na żywo nie widział ;p i Krzyśkowi się skończył abonament na kule ;D takie coś możesz zweryfikować tylko namacalnie.

  13. #13
    dziabonq
    Gość

    Domyślnie

    MPI z grupy VW wedlug wielu to porazka :-) dlatego nie.

    Kupujac auto uzywane porownujesz osiagi zapisane przez producenta ?

    Zamiast awaryjnego Seata, poczekaj, dozbieraj kasy i kup jakiegos Gofra 4

  14. #14
    maks0012
    Gość

    Domyślnie

    Zrezygnowałem z powyższych samochodów. Pierwsze Seat był wyjątkowo dobry, bardzo zadbany (lakier perfekcyjny bo wynosił 150-180 mikronów), nic tylko go brać. Niestety go nie wziąłem, gdyż zależy mi na aucie ze wspomaganiem - może troche wymyslam, ale taki byl moj cel. Jeździłem 1,5roku Puntem bez wspomagania, w tym okresie czasami jeździlo samochodami ze wspomaganiem i roznica jest ogromna.
    Drugi Seat był chyba z dwóch innych seatów. Widoczne spawy, ruszające się krzesło pasażera i kierowcy itd.
    Fiata nawet nie sprawdzalem, bo byl juz zbyt daleko a nie chcialo sie nam jechac go sprawdzic.

    Teraz jestem w kropce, bo praktycznie zaczynam poszukiwania od samego początku. Trafiłem teraz na dosyc bardzo zachwalany samochód, Toyota Corolla E11 Liftback 1,4cm3 97km za 8 000. Co o tym myślicie? O co chodzi z tym liftback?

  15. #15
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    https://www.google.pl/search?q=Corol...gdii=_&imgrc=_

    bardzo dobry wybór jak trafi się na niekombinowany egzemplarz .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •