Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Auto dla drugiej polowki

  1. #1
    mushroom
    Gość

    Domyślnie Auto dla drugiej polowki

    Witam, powoli zbliza sie czas zmiany autka dla mojej drugiej polowki....daje sobie czas do pol roku na znalezienie odpowiedniego autka. W kregu zainteresowan sa: yaris 2006-2007, mini 2005-2006, corolla 1.4 d4d, peugeot 207 hdi 2007-2009, ewentualnie audi a2 tdi.

    Teraz mam kilka pytan, odnosnie silnikow z w/w modeli bo wbrew pozorom sa to prawie takie same jednostki. Mianowicie 1,4 toyoty jest tez w mini, natomiast 1.6 hdi jest mini jaki iw pelgotach. chcialbym sie dowiedziec o plusach i minusach tych aut w/w konfiguracjach silnikowych. Dodam ze patrze na tylko diesle z racji przebiegow (dziennie okolo 50 km do pracy poza miastem). Czekam takze na inne propozycje bo byc moze sie okaze ze jest jakies inny model na ktory warto zwrocic uwage.

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2012
    Postów
    155
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    A garbaty ? tzn new beetle Ma tez kilka silników podobnych do aut które wymieniłeś

  3. #3
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    budżet?
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  4. #4
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Przemyślałbym Grande Punto 1.3JTD.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Zrobiłem Mito 1,3 JTD jakieś 5 tys km i spalało porównywalnie do samochodów segmentu D z dieslem pod maską (jakieś 6.5 wychodziło na 100). Więc dość sporo jak na 95konne auto o niskiej masie.

    Najlepsze auta tej klasy to IMO Fiesta Mk7 i nowe Polo. Ale nie wiem, czy mieszczą się w budżecie, bo nie napisałeś ile $ chcesz przeznaczyć na samochód.

  6. #6
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Oprócz budżetu napisz jeszcze gdzie chcesz szukać - bo ja o Mini z polskiego rynku radziłbym zapomnieć. Fajne autko dla kobiety ale było tak drogie, że u nas prawie nikt tego nie kupował a na zachodzie też trzyma cenę -> w PL mamy pełno Miniaków typu "kilo szpachli, wiadro podkładek i będzie bezwypadek".

    Audi A2 - aluminiowe nadwozie, trudne w naprawie więc może o mega ulepy tu trudniej ale z kolei dostęp do wszystkiego... przekleństwo mechaników.

    Toyoty, Peugeoty - tego będzie więcej i coś powinno dać się znaleźć tylko uważaj na zmęczone życiem auta po przedstawicielach handlowych. 1.6hdi w 207 może uda się ustrzelić bez fapa i dwumasy - o to drugie kobietom z natury ciężko zadbać podobnie jak i o sprzęgło
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  7. #7
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Kolega ma MINI Cooper S z PL cale nie bite i sprzedać za ludzkie pieniądze nie może

  8. #8
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Ja też mam do sprzedania Mini ale starsze niż zakładane roczniki, pierwszy wł w PL 2 ogólnie. 6 lat w jednych rękach

  9. #9
    mushroom
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki za porady, chodzilo mi bardziej o opinie w ktore sie nie warto pakowac, budzet to zakladam 3-5 tys GBP, jako ze tu mieszkam i bede szukal na miejscu. Chcialbym uslyszec opinie odnosnie uzytkowania bo zona to sie uparla na fiaa 500 ale mi to wogole nie podchodzi....na razie smiga juz trzy lata prawie 206 1.4 hdi i oprocz tego ze czasem cos tam stuka w zawieszeniu to nic sie nie dzieje...a przebieg juz spory...zreszta koszty naprawy sa smieszne i wiekszosc rzeczy robie sam pod domem...

  10. #10
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Kup 207 1.4 lub 1.6hdi 90KM a bedziesz zadowolony
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  11. #11
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Jechałem kilkanaście kilometrów Fiatem 500 1.4 100KM i miał taki program oraz przełożenia, że wyszedł mega muł. Nie wiem jak przy większych przebiegach bo prowadziłem z nalotem niecałych 300km ale nie wydaje mi się żeby aż tak go zdławiło niedotarcie. Serio Seicento 0,9 lepiej się zbiera więc jak koniecznie 500 to zobacz czy odpowiada Wam ta dynamika. Mam 1,80 wzrostu i nie byłem w stanie usiąść prosto z tyłu. Podsumowując - fajne autko dla kobiety ale na tym wszystkie zalety w moich oczach się skończyły.
    Ostatnio edytowane przez Jakoob ; 23-09-14 o 12:54
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  12. #12
    mushroom
    Gość

    Domyślnie

    no wlasnie chyba skusze sie na 207....cena jest w miare ok a i w miare nowy rocznik mozna trafic...

  13. #13
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Ja ujezdzam 1,6HDi i naprawde znosi wiele. Do tego ceny smiesznie tanie za rzeczy typu: klocki, tarcze, filtry itd.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •