Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 31

Temat: Uwaga skarbówka!

  1. #1

  2. #2
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Przeciez to jest jakas choroba umyslowa.

    Po czym oni poznaja z ktorej fury rozliczasz pelny VAT a z ktorej 50%?

    Ja *******e co *****izm?

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Hahaha... Gratuluję pomysłu jakiemuś *****owi, ja bym na takie coś nie wpadł, istne sci-fic.

  4. #4
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    To nie jest choroba dremp.
    Pieczętują auto i czekają na właściciela.
    Pytają na jakich zasadach się chłop rozlicza i tyle.
    Powiem Ci tak - pomysł jest bardzo dobry, czemu ktoś ma oszukiwać innych.
    Jak korzystasz z auta i prywatnie i służbowo - 50% VAT i po kłopocie.
    Jak podpisujesz że auto użytkujesz stricte służbowo/firmowo i masz kilometrówkę - to po **** oszukiwać, skoro wiesz, że Cię mogą za to uwalić?
    W Polsce dalej funkcjonuje pojęcie wspólnego wroga i kombinowanie, oszukiwanie jak się da i kogo się da - a nuż się uda i będę te kilka złociszy do przodu.
    Żenua.
    Jak biorę auto w leasing i podpisuje oświadczenie o sposobie użytkowania auta - a potem lece w ciula - to to jest w porzadku?

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Kris, a czy nie uważasz że sam sposób jest co najmniej pasożytniczy? Nie da się bardziej cywilizowanie? Za niedługo będą zamykać bramy miast i trzepać każdy samochód bo grunt się wali pod nogami i nie ma z czego opłacać bandy pasożytów. Choć nie wiem jak to jest rozliczane poza granicami naszego kraju, może i w podobny sposób stąd pomysł ale mentalność naszego narodu jest taka i pstrykiem palców jej nie zmienisz, a zabierać się od strony płać i płacz za stosunkowo ubogie i przeciętne często środowisko jest nieporozumieniem.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Cicho bo nas podsłuc***ą

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Cały czas podsłuc***ą, stukot klawiszy na klawiaturze... ; D A tak na serio to nic nowego, że jest wszechobecna inwigilacja, wystarczy spojrzeć na jakie warunki się godzimy przy ściąganiu jakichkolwiek aplikacji na Smartfon'a. To tylko w ramach OT.

  8. #8
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Dla mnie to jest choroba Kris, bo co jesli jedziesz po zakupy DO FIRMY (a wiec sluzbowo)?
    Nie wiem no papier do drukarki, wszystko co mozna wziac na fakture
    Albo Twoja firma ma otwarte od pon do soboty a biuro w markecie?
    W ogole jakim prawem skarbowka dotyka Twojego samochodu ja sie pytam i czeka w krzakach jak jakis zboj?
    Bierze ktos pod uwage ze pracujac na wlasnej dzialalnosci jestes caly czas w pracy? bo de facto tak jest?

    Nie mowie o kilometrowce jak pracujesz na wlasnej dzialalnosci na kontrakcie dla firmy bo to to co innego zupelnie, mowie o wlasnej dzialalnosci gospodarczej, masz wlasny biznes, jestes powiedzmy konsultantem wykonujacym zlecenia, nie masz kilometrowki bo sam sobie placisz za wache i z nikim sie nie rozliczasz, wiecznie przy telefonie, wiecznie w pracy piatek swiatek czy niedziela.

    To co? nie przysluguje Ci 100% odliczenie VAT za samochod pomimo ze oni z usmiechem radosnego bandyty podpierdalaja Ci 23% zarobku samego VAT co miesiac i 19% dochodowego?

    ps. ja dla swietego spokoju rozliczam 50% tylko bo nie bede sie o te 2 stowy w miesiacu szarpal, ale dalej twierdze ze to bandycki kraj.

  9. #9
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ale dremp - to nie jest TWÓJ samochód.
    To po pierwsze.
    Po drugie - jak jedziesz w sprawach służbowych - pokazujesz co masz do pokazania, wyciągasz środkowy palec i odjeżdzasz.
    A jak służbowo lecisz z rodzinką po zakupy w sobotnie/niedzielne popołudnie to deczko nie halo to jest.
    Po trzecie - sprawa dotyczy 100% VAT odliczenia od paliwa - i tu musisz mieć kilometrówkę.

    A czy nie da się bardziej cywilizowanie? Żartujesz? Z polakami?
    Z niemcami może tak, ale w Polsce nie mozna inaczej bo każdy tego typu przedsiębiorca chce coś zakombinować - my to mamy we krwi dremp
    Skoro podpisujesz takie a nie inne warunki - to czemu je łamiesz? Skoro podpisujesz coś to wiesz jakie są konsekwencje przecież.
    Ale nie - lepiej podpisać umowę i kombinować co by tu jeszcze skręcić. To jest nie w porządku.
    Ostatnio edytowane przez Kris75 ; 24-06-14 o 15:49

  10. #10
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    No co mnie dwa razy tym samym, czytac umiem

  11. #11
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Heh - coś sieci nie miałem i dwa razy się powtórzyło, bo nie umiałem wysłać
    Ale się poprawiłem

  12. #12
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Jak korzystasz z auta i prywatnie i służbowo - 50% VAT i po kłopocie.
    punkt widzenia zależy od punktu..
    W Polsce importując auto za (w przeliczeniu) 10 tys PLN o pojemności >2,0 płacisz od niego akcyzę 18.6%, czyli 1860 PLN. Płacisz recykling 500 PLN. Załóżmy, że nic innego nie robisz (bo de facto nie musisz nic poza akcyzą, to Twoja dobra wola). Sprzedajesz za 15 tys PLN.
    Masz do zapłacenia VAT, wiesz od jakiej kwoty?
    15.000- (10.000+1860+500) ? Otóż nie. Od kwoty 15.000-10.000. Akcyza i recykling traktowane są jako przychód. I kto tu kogo okrada?
    Btw. swoim samochodem jeżdżę +/-40 tys km rocznie, w celach stricte prywatnych będzie to max. 7/8 tys km. To chyba sprawiedliwiej byłoby gdybym odliczał 82,5% VATu? Wierz mi, że większość znajomych mających własne DG samochody wykorzystuje w znakomitej większości w celach zarobkowych.

  13. #13
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    A no ta, zapomnialem ze przy 100% VAT trzeba prowadzic kilometrowke
    To byl tez glowny powod tego zeby nie odprowadzac 100% (wg mnie naleznego mi jak psu buda) VATu
    Za leniwy jestem.

  14. #14
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Ja po prostu uważam, że nie tędy droga, tutaj nie chodzi o to by nasze społeczeństwo uczyć uczciwości ale żeby wyłudzić kasę, nic poza tym. To jak z mandatami, zróbmy mandaty od zarobków i będzie gitara, zróbmy kary w urzędach skarbowych od zarobków a nie, że Pan X ma firmę transportową z miesięcznym dochodem netto 8 000 zł a Pan Y ma firmę z miesięcznym dochodem netto 40 000 zł a obowiązuje cennik, taryfikator czy jakie to tam gówno i Pan X dostanie 1 000 zł kary i Pan Y dostanie 1 000 zł. Zaczynają jak zawsze od dupy strony.

  15. #15
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ale Lukas - jak się nie podoba takie rozliczanie - to po co na nie przystajesz?
    Mi tylko o to chodzi - najpierw zgadzasz się na ich warunki, a potem co - "renegocjujesz" umowy?
    Nie wnikam w nic innego, nie zastanawiam się jak wygląda inne rozliczenie - bo tu chodzi tylko o rozliczenie "służbowości" auta.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •