Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 31

Temat: Uwaga skarbówka!

  1. #16
    autoskp
    Gość

    Domyślnie

    Ostrozny bylbym z zalozeniami, ze z Niemcami jest bardziej cywilizowanie. Niedawno czytalem na niemieckim forum, ze policja lubi zatrzymywac samochody na handlarskich, czerwonych tablicach, poruszajace sie w niedziele. Wedlug nich w niedziele jest swieto i sie nie pracuje.

  2. #17
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Kris, masz rację i nie da się tutaj podważyć ani dyskutować o zatrważającej logice Twojej wypowiedzi.
    autoskp, 'według nich' to se mogą... Albo jest na to jakiś artykuł albo dziękuję i przepraszam, że zajęliśmy czas.

  3. #18
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Mi tylko o to chodzi - najpierw zgadzasz się na ich warunki, a potem co - "renegocjujesz" umowy?
    ale ja nic nie negocjuje- zostały mi one narzucone, a to różnica. Na politykę fiskalną nie masz realnego wpływu.
    I nie uważam 100% możliwości odliczenia VATu od samochodu "na firmę" za okradanie państwa, w końcu z firmowych pieniędzy ten samochód zostanie kupiony.

  4. #19
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ale Lukas - jak bierzesz telefon na abonament to po pierwszym miesiącu przestajesz płacić, bo tak Ci wygodnie i uważasz abonament za narzucony i wobec tego nie płacisz?
    No proszę Cię.
    Jak bierzesz auto w leasing i podpisujesz się pod tym, że będziesz auta używać TYLKO w celach służbowych, a potem kombinujesz jak możesz bo warunki zostały Ci narzucone - to to jest w porządku?
    Muniek - co zatrważającego jest w mojej wypowiedzi?
    Skoro się na coś zgadzasz - to dotrzymaj tego.
    Jak wiesz, że nie dotrzymasz to czemu podpisujesz na siebie wyrok?
    Mi tylko o to chodzi.
    To, że Państwo i Fiskus chciałby zabrać nam wszystko - to nie mam co do tego złudzeń.
    Ale skoro DOBROWOLNIE podpisujesz coś - to się z tego wywiązuj.

  5. #20
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Po prostu dałeś tak twardy argument, że aż się przestraszyłem Twojego intelektu... ; D I to piszę serio, nie nabijam się. Masz rację ale dalej twierdzę, że sposób ich działania jest partyzancki w najgorszym wydaniu.

  6. #21
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    A byłoby tak prosto gdyby można było odliczać wszystko z auta
    Pozdrawiam

  7. #22
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Muniek1310 Zobacz post
    Po prostu dałeś tak twardy argument, że aż się przestraszyłem Twojego intelektu... ; D I to piszę serio, nie nabijam się. Masz rację ale dalej twierdzę, że sposób ich działania jest partyzancki w najgorszym wydaniu.
    Tzn?
    Jaki argument?

  8. #23
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris75 Zobacz post
    Mi tylko o to chodzi - najpierw zgadzasz się na ich warunki, a potem co - "renegocjujesz" umowy?
    O ten fragment, uczciwie powiedziane, tak jak być powinno.

  9. #24
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Jak bierzesz auto w leasing i podpisujesz się pod tym, że będziesz auta używać TYLKO w celach służbowych, a potem kombinujesz jak możesz bo warunki zostały Ci narzucone - to to jest w porządku?
    ale nie mówimy o leasingu, bo leasingodawcę naprawdę mało obchodzi, w czy nabite kilometry będą wynikiem wyjazdów do kontrahentów czy na narty w Alpy. Dla nich liczy się $ miesięcznego czynszu na koncie i tyle. Po drugie mogę przecież kupić samochód gotówką a wtedy trudno mi sobie wyobrazić, żeby na fakturze zobowiązać się do użytku samochodu w celach stricte służbowych, więc naprawdę nie o to tutaj chodzi
    Tylko i wyłącznie możliwość odliczenia 100% od wszystkiego co związane z samochodem i basta. Jak dremp pisał: od iPhone'a możesz sobie odliczyć cały VAT i nikt nie powie Ci, że zadzwoniłeś o 18:11 w sobotę w celach prywatnych, albo że taki telefon nie jest Ci potrzebny (za drogi, za dużo funkcji etc). Samochód to obecnie taki sam produkt jak ten telefon.
    Ponadto kupujesz auto X za 100k netto, odliczasz 23k VAT. Sprzedajesz po 3 latach za 40 netto. Ile straci Skarb Państwa? Prawie nic. A sprzedaż aut poszybowałaby w górę, z czego mieliby wielomilionowe przychody z tyt. VAT(tego który płaci importer) i akcyzy.

  10. #25
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ale Lukas - nie piszmy o złożoności całego systemu - bo daleko nie dojdziemy.
    Skoro w Urzędzie Skarbowym piszesz, że będziesz korzystać z auta w 100% w celach służbowych i wnosisz o odliczanie 100% VAT od paliwa - to czemu się dziwić, że urzędasy ruszyli dupska zza biurek (przysłowiowo oczywiście) i robią kontrolę, czy dotrzymujesz słowa?
    Nie wnikam, czy oni dotrzymują słowa, nie wnikam, czy na innych płaszczyznach rąbią Cię tak w dupę, że dwa lata po zakończeniu działalności nie można się jeszcze dobrze wysrać - nie o to mi chodzi.
    Chodzi o zwykłe zasady.
    Skoro się piszesz na coś - to tego wypadałoby dotrzymać. A nie robić larum, jak jednak US weźmie za dupę po kolei.
    Jak kręcisz lody i walisz wałki - licz się z ryzykiem - wg mnie - taka prosta dewiza...

  11. #26
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Tylko z drugiej strony Polskie myślenie będzie zawsze takie, jak oni nas tak my ich. Żeby wymagać od kogoś uczciwości najpierw samemu trzeba być uczciwym. Walka z wiatrakami, w obie strony dopóki obie nie dojdą do porozumienia a nie dojdą bo chodzi o kasę.

  12. #27
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    2 firmy temu mając auto służbowe mogłem je wykorzystywać do celów prywatnych z limitem (chyba) 300 km miesięcznie. Miałem podpisaną umowę w myśl której potrącano mi z wynagrodzenia określoną kwotę (stawka kilometrówki x ilość km) i każdy miał 4 litery czyste.

    To o czym piszą w temacie formalnie da się to obejść, a "spektakularne" zatrzymania "oszu/stów" będą dokonywane i upubliczniane teraz(bo jest sezon wakacyjny) i jak będzie potrzebny jakiś temat zastępczy.

  13. #28
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remek Zobacz post
    To o czym piszą w temacie formalnie da się to obejść, a "spektakularne" zatrzymania "oszu/stów" będą dokonywane i upubliczniane teraz(bo jest sezon wakacyjny) i jak będzie potrzebny jakiś temat zastępczy.
    Oczywista sprawa, jednak chodzi o nowe piękne metody.

  14. #29
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2012
    Postów
    155
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Prawda jest taka,ze w polsce szara strefa jest zaskakująco duża i na każdym kroku okrada sie państwo a potem wyglada jak wygląda i są tylko narzekania. Z drugiej strony troche nerwy biorą kiedy nasza uczciwie zapłacona kasa z podatku czy innych rzeczy należnych do pańśtwa jest rozrzucana na prawo i lewo przez polityków. Od 2 lat mieszkam w holandi i tu jest zupełnie inaczej, drogi sa wszystko jest czyste i zadbane, wszędzie mozna zapłacic karta dzieki temu Balasting moze kontrolować przedsiębiorców. Ale pieniadze które sa oddawane nie idą w kosmos tylko je realnie widać w socjalu i życiu codziennym i tak sobie myśle,ze dlatego ludzia nie przeszkadza płacenie chociażby za parkingi w marketach czy inne smieszne ale duże opłaty zwiazene z samochodem czy innymi aspektami życia.

  15. #30
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Fallus, **** i kamieni kupa

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •